Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lucas napisał:

No jak klepane są extension Murrayów i reszty to jest większa susza na rynku, czemu Suns mają na tym cierpieć, a np. Cavs zyskiwać? 

@SlaKB naprawdę darujmy sobie porównanie z DLO. DLO  to był wysoki numer draftu z ogromnym sufitem i rozegrał breakout year. Bogie jest od niego sporo starszy, u nas i RL do tej pory grał jako rezerwowy. Przy każdym topowym prospekcie istnieje "ryzyko" maksymalnej umowy (Brown, Ingram choćby), a Bogie to będzie kontrakt 12-18, więc albo trochę mniej/tyle samo/trochę więcej, w zależności od tego jaki rozegra sezon i jak będzie zdrowy (a trochę problemów z urazami już miał).

Głosujecie jak uważacie, ale z perspektywy gracza i jego dotychczasowej reputacji w lidze to jest jednak ryzyko, zwłaszcza po graniu w kadrze. 

Ja nie porownuje DLO do Bogdanovica, chodzi o to ze my w tych głosowaniach nie mamy oceniac realnej wartości gracza tylko mamy podejmowac decyzję z jego perspektywy. 

Imo Bogdan mający mieć ciekawa rolę w Suns i widzac morze gotówki za rok wolalby zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SlaKB napisał:

Ja nie porownuje DLO do Bogdanovica, chodzi o to ze my w tych głosowaniach nie mamy oceniac realnej wartości gracza tylko mamy podejmowac decyzję z jego perspektywy. 

 

Czyli Hieldowi nie opłacało się czekać na maksa za rok? Co przy jego roli RL jest dużo bardziej prawdopodobne niż wyższa umowa Bogdana latem.

Murray, który w 2 sezonie gry był w All-Defensive Team też nie poczekałby na lato?

Teraz, Eld napisał:

Cavs dali 107M więc nawet nie masz co ich przytaczać. O Murrayu to się już wypowiadałem.

Bo Bogdan jest ZMIENNIKIEM Hielda, więc nie możemy porównywać samych kwot, a sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Czyli Hieldowi nie opłacało się czekać na maksa za rok? Co przy jego roli RL jest dużo bardziej prawdopodobne niż wyższa umowa Bogdana latem.

Murray, który w 2 sezonie gry był w All-Defensive Team też nie poczekałby na lato?

Bo Bogdan jest ZMIENNIKIEM Hielda, więc nie możemy porównywać samych kwot, a sytuacje.

Lucas, problem mam tylko i wyłącznie z tym, że Murraya i Hielda GMowie przedłużyli przed podaniem salary na przyszły rok. Mieli farta. 

Ale zróbmy tak. Idę zapalić, na spokojnie pomyślę i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Lucas, problem mam tylko i wyłącznie z tym, że Murraya i Hielda GMowie przedłużyli przed podaniem salary na przyszły rok. Mieli farta. 

Ale zróbmy tak. Idę zapalić, na spokojnie pomyślę i się zobaczy.

Przecież prognozowane salary w momencie przedłużania Murraya i Hielda było wyższe (117) niż ostatecznie ogłoszone (116), te kolejne to prognozowane było 127, a jest 125 jak dobrze pamiętam, więc trochę dziwny argument :P

No ale też idę na peta i będę wdzięczny za ponowną analizę sytuacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

Czyli Hieldowi nie opłacało się czekać na maksa za rok? Co przy jego roli RL jest dużo bardziej prawdopodobne niż wyższa umowa Bogdana latem.

Murray, który w 2 sezonie gry był w All-Defensive Team też nie poczekałby na lato?

Bo Bogdan jest ZMIENNIKIEM Hielda, więc nie możemy porównywać samych kwot, a sytuacje.

Sprawdz jak glosowalem na Hielda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to projection salary było wiadome od dawna, sam przeliczałem wysokość kontraktu Hielda. ;] 

Już to pisałem, dla mnie brane extensions to powinny być no-brainery, dlatego tylko na tak zagłosowałem w przypadku Murraya (23-letni PG bez rzutu po ACL za 60/4?) i LeVerta (poważna kontuzja, kontrakt w realu). 

U nas ludzie biorą extensions po swojej rynkowej cenie, często od nowych teamów, a ludzie przekładają swoje opinie o graczach nad wcielanie się w podejmowanie decyzji przez tych graczy.

Bogdanovic to jest average starter, który ma 27 lat i w realu będzie 6th manem, jak głosowaliście za Hieldem na tak, to za Bogdanoviciem tym bardziej. Jak zmierzajcie w kierunku mojego wyobrażenia o extension, to w sumie cieszę się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlaKB napisał:

Sprawdz jak glosowalem na Hielda :)

Jeśli byłeś na nie to "nie mam pretensji" tak jak przy Cambym, wyżej odnosiłem się do sytuacji rynkowej, no ale Ty chociaż jesteś konsekwentny, więc odpuszczam sobie "męczenie" ;) 

@MarcusCamby, @Eld, @Sylvinho., @Tecu mozecie wyjasnic czemu przy wyższym prognozowanym salary akceptujecie niemaksymalny kontrakt Hielda, a przy niższym ogłoszonym salary jesteście na Nie przy extension Bogdana i przy % lepszej ofercie względem wartości niż ta Hielda?

Głosów @kolader @Regis i @kucio jeszcze nie ma.

Przy Eldzie i Marcusie nie spodziewałem się takiej niekonsekwencji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucas napisał:

Jeśli byłeś na nie to "nie mam pretensji" tak jak przy Cambym, wyżej odnosiłem się do sytuacji rynkowej, no ale Ty chociaż jesteś konsekwentny, więc odpuszczam sobie "męczenie" ;) 

@MarcusCamby, @Eld, @Sylvinho., @Tecu mozecie wyjasnic czemu przy wyższym prognozowanym salary akceptujecie niemaksymalny kontrakt Hielda, a przy niższym ogłoszonym salary jesteście na Nie przy extension Bogdana i przy % lepszej ofercie względem wartości niż ta Hielda?

Głosów @kolader @Regis i @kucio jeszcze nie ma.

Przy Eldzie i Marcusie nie spodziewałem się takiej niekonsekwencji ;) 

Możesz to rozpisać na %, bo jakoś szczerze mówiąc nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Możesz to rozpisać na %, bo jakoś szczerze mówiąc nie zrozumiałem?

Przeliczałem wycene gracza u Goldsteina na extension jakie dostał u nas Hield + przy okazji pozostali gracze

Buddy Hield został tam wyceniony na ~13 mln $, a otrzymał u nas extension na poziomie 26.5 milionów dolarów rocznie

Murraya tu policzyć się nie dało, bo nie grał w poprzednim sezonie.

Prince "powinien" otrzymać ~8 mln, a podpisał za 10.
Poltl powinien otrzymać...19.9 mln, a podpisał za 8
Bryant powinien otrzymac 16.24, a podpisał za 8 z opcją zespołu w ostatnim roku (!)

Według tego samego wskaźnika Bogie powinien otrzymać kontrakt o wartości 12.2 mln na sezon. Ja oferuje mu 60/4 z opcją zawodnika.

Wiec jeśli przy obniżce salary względem prognoz Hield był na tak to jego zmiennik takze powinien być na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła kolejna fala głosów na Cooka w Warriors... chłopaki serio, bierzecie pod uwagę to co dziś pisałem ?? Czemu miałby wchodzić znowu do tej samej rzeki jak ma dwie inne oferty na stole??

 

Gerald Green to samo. Ja wiem ze jest PO ale po cholerę on miałby chcieć grac w Słabiutkich Blazers na koniec kariery?? Przeprowadzka mu się nie opłaca za ten jeden rok, który może dostać spokojnie w lepszym klubie za rok. 

14-10 przegrywam greena. Czy ktoś z głosujących za Blazers chciałby podyskutować na priv o tym? 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeltla opisałem, że 60/4 bym klepnął, przy tym 32/4 byłem na NIE, Buddy był na tak, więc Bogdan też na tak; btw skąd Ty wziąłeś ten przelicznik dla TB ? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.