Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko Lakers BeGM > Lakers RL.

Jasiek próbuje bardziej żerować na opinii o mieście i na historii tej organizacji (na którą nie miał wpływu) niż na "opinii RL Lakers".

Tu Jasiek ma całkiem niezły zestaw podkoszowych i to po stracie Favorsa. RL Lakers walczą o Dwightów Howardów tej ligi, a łączony jest z nimi PolskiDzban, więc no jednak to jest pewna przepaść względem poziomu organizacji. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Bo dajesz mu za mało kasy. Moje prywatne zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Dopuszczam myśl, że gracze chcą gwarantowaną kasę, ale jako Prince wolę więcej. To jest przecież poniżej MLE. O jakiej stabilizacji i roli w drużynie mówisz, skoro on nie zgrał u Ciebie meczu?

PS Nazwisko OG pisze się inaczej, a Zhaire był rok temu lepszy niż Jarrett Culver, czyli topowy prospekt z obecnego draftu. 

@MarcusCamby

Ma, gdyż każdy z nas jest 1/30 danego gracza, a Twój głos ma wprost proporcjonalny wpływ na to, czy gracz przyjmie ofertę, czy nie :) Nie zagrał, ale jak podpisze, to ma komfort psychiczny na 4 najbliższe sezony, a w piątym to on decyduje, czy zostaje na dotychczasowym kontrakcie, czy podpisuje nowy. W Orlando nie dostanie więcej, gdyż to raczej max tego, co mu mogę dać. Role Princea opisałem - zmiennik Oubre i Gordona, wstępnie będzie grał około 25-28min. oczywiście kontuzje mogą to pozmieniać. Śr. 10mln. i pewne 40/4 z PO to bardzo dobry kontrakt dla rezerwowego gracza, który latem dwukrotnie zmieniał kluby. I to po słabym sezonie, jaki zagrał. Nie moge mu zaproponować extension podczas sezonu, dlatego robię to teraz. 

Imię Triera również pisze się inaczej ;) 

5 minut temu, BMF napisał:

Przecież tu nie chodzi o wysokość kontraktów, tylko o ich długość. Jakbyś dał 2+1 Oubre albo Trierowi to nie napisałbym nawet słowa. Zresztą, nawet Cię nie krytykuję za to, takie są przepisy tej gry, ale w normalnych warunkach zaproponowałbyś 3+1 Oubre, on odpowiedziałby, że chce krótszy kontrakt (tak zrobił w realu), i skończyłoby się na 2+1. Tak samo z Trierem. Za dwa lata salary w porównaniu do teraz podskoczy kolejne kilkanaście procent, to jest bardzo duża różnica. I nie dlatego, że Trier jest dobry, tylko dlatego, że dla młodego gracza cztery w pełni gwarantowane ze strony organizacji lata jest obiektywnie słabiutkie. 

U nas nie ma takiej opcji, a alternatywą jest jedynie QO. No i to wychodzi w takich sytuacjach jak z Oubre, Trierem czy WCS. Po co WCS miałby brać 20/4 kosztem 10/2? Nie ma powodu.

Oubre dostał od Suns kontrakt wyższy, ale krótszy, a u mnie o sezon dłuższy i opcję PO. Dlaczego cały czas ignorujesz porównanie słabych real Suns do moich Magic, którzy mają ambicję być czołową drużyną na długie lata? Przecież to dwie różne sytuacje i miałoby to wpływ na długość i wysokość kontraktu. Gdyby Oubre miał wybrzydzać, to BeGMowi Magic oddaliby by gdzieś jego a nie Kuzmę. :) 

BMF, ale mnie nie interesują jednoroczne kontrakty z PO - ciągle o tym piszę :) Nie każdy klub jest zwolennikiem krótkich kontraktów, tak samo jak nie każdy gracz. U mnie jest nacisk na długie kontrakty u młodych graczy i jak gracze nie chcą takich podpisywać, to znaczy, że GM jest do wymiany ;) Każda drużyna ma swoją filozofie klubową - jedni lubią ciągle handlować graczami, a inni stawiają u graczy na stabilizację, ale żeby ta stabilizacja była możliwa, to klub musi się zmieścić w pewnych widełkach finansowych. Część graczy wybierze stabilizację kosztem pewnych ustępstw finansowych, a część nie. Natomiast jak będziecie mi torpedować większość dłuugich kontraktów, to jak ja mam skompletować drużynę? 

 

23 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Craig jest spoko, ja tam typa nawet bardzo lubię, u LBSa go proponowałem przy pierwszym meczu Jazz-Nuggets (albo drugim) w zeszłym sezonie , ale koles ma 29 lat, zarobił w NBA pare dolarów , i teraz ma rezygnować z prawie 30 baniek bo może za rok ktoś da mu kilka peso więcej ? Typ mi przypomina zupgradowana wersje Elijaha Millsapa , który tez miał swoje 5 minut w Jazz do których trafił w wieku 27 lat (z pamięci) a teraz nie ma go w lidze i łącznie zarobił pewnie 1-2 mln :)

Nie no Qcin - u nas Elijah Millsap przyjąłby tylko 1 + 1 PO, a nie jakiś złodziejski 4-letni kontrakt ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Ma, gdyż każdy z nas jest 1/30 danego gracza, a Twój głos ma wprost proporcjonalny wpływ na to, czy gracz przyjmie ofertę, czy nie :)

Dalej nie wiem jakie znaczenie ma moje zdanie nt Prince. Będąc 1/30 gracza istotne jest ile moim zdaniem będę w stanie dostać za rok na rynku i uważam, że Prince dostanie więcej niż MLE, a Ty mu proponujesz mniej i rolę rezerwowego. No średnia perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Każda drużyna ma swoją filozofie klubową - jedni lubią ciągle handlować graczami, a inni stawiają u graczy na stabilizację, ale żeby ta stabilizacja była możliwa, to klub musi się zmieścić w pewnych widełkach finansowych. Natomiast jak będziecie mi torpedować większość dłuugich kontraktów, to jak ja mam skompletować drużynę? 

W drugiej rundzie w przypadku Tuckera zagłosowałeś na Wolves, w przypadku Rubio zagłosowałeś na Kings, a w przypadku Morrisa na Spurs - to były typowe przykłady lekki paycut i granie w macierzystym teamie vs większe pieniądze w innym.

To tyle w temacie. 

Teraz, Lucas napisał:

Tak z ciekawosci to Magic maja jakas znacznie nizsza liczbe wymian niz srednia ligowa? :P 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, jestę Januarę!

30 minut temu, Qcin_69 napisał:

Craig jest spoko, ja tam typa nawet bardzo lubię, u LBSa go proponowałem przy pierwszym meczu Jazz-Nuggets (albo drugim) w zeszłym sezonie , ale koles ma 29 lat, zarobił w NBA pare dolarów , i teraz ma rezygnować z prawie 30 baniek bo może za rok ktoś da mu kilka peso więcej ? Typ mi przypomina zupgradowana wersje Elijaha Millsapa , który tez miał swoje 5 minut w Jazz do których trafił w wieku 27 lat (z pamięci) a teraz nie ma go w lidze i łącznie zarobił pewnie 1-2 mln :)

 

21 minut temu, Lucas napisał:

No u Craiga to jest no-brainer deal z Wizards :P 

Uja się znacie^ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Tak z ciekawosci to Magic maja jakas znacznie nizsza liczbe wymian niz srednia ligowa? :P 

jak sie w koncu na maksa wkurwie, to zrobie taka lista z liczba wymian i handlowanych zawodnikow + grzechy gowne.

i zobaczymy komu bedzie lyso.

bo niestety tutaj chyba same stare dziady co na skleroze choruja albo dzieciaki co nie mialy logiki

ps. ten przyklad z dzisiaj z ronniem i blazers piekny

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja logikę na studiach zaliczyłem na 3, więc dlatego się pytam ;) No ale tak myślałem, bo Magic jakoś nie zapadli mi w pamięci jako organizacja mało handlująca. Już prędzej te trzymanie młodych przez Jaśka.

Chociaż @Alonzo zaraz napisze jakiegoś kocopoła, ze jego wymiany wynikały z troski o finanse i kultury organizacji, a reszta wymian jest fuj :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

jak sie w koncu na maksa wkurwie, to zrobie taka lista z liczba wymian i handlowanych zawodnikow + grzechy gowne.

i zobaczymy komu bedzie lyso.

bo niestety tutaj chyba same stare dziady co na skleroze choruja albo dzieciaki co nie mialy logiki

ps. ten przyklad z dzisiaj z ronniem i blazers piekny

no właśnie @Ashigaru rozwalił WCF team, oddał kochającego klub Lillarda, a tu Tyler Johnson z team option, gdzie niezależnie od sytuacji będzie stratny. Będzie dobry? Blazers podejmą umowę, a on nie wejdzie na rynek, gdzie będzie dużo więcej pieniędzy. Będzie słaby? I tak nie dostanie tych 7mln. Lose-lose dla Tylera.

A Pelicans kultura organizacji, miejsce w piątce i od dawna wsparcie na forum. To powinno zostać bardziej docenione niż jakieś tam preferencje kibicowskie z dzieciństwa Looneya. Szanujmy się. Proszę dla czystego sumienia o głos na Tylera w Pels jako opcje drugiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Ja logikę na studiach zaliczyłem na 3, więc dlatego się pytam ;) No ale tak myślałem, bo Magic jakoś nie zapadli mi w pamięci jako organizacja mało handlująca. Już prędzej te trzymanie młodych przez Jaśka.

Magic po pierwszym trymestrze zrobili chyba osiem wymian, pamiętam, że wymienili (dosłownie) większość rosteru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.