Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No może i tak , ale dawalem dawałem tez niżej tych, którzy przerzucają kartoflami ( Knicks, Wolves ) ;))

ale wiesz, ze knicks w skali ligowej nie wyrozniaja sie niczym specjalnym pod katem liczby wymian?

no ewentualnie roznica jest taka, ze u mnie widac przynajmniej z tego wymierna korzysc a nie deale z cyklu "sztuka dla sztuki"

niesety klamliwa retoryka januarego pt." klamstwo owtarzane milion razy staje sie prawda" najwyrazniej odnosi skutki. 

rozumiem, ze o tym, ze blazers z druzyny ktora miala realna szanse na WCF w trakcie sezonu zrezygnowali wyprzedajac cala druzyne (calkowicie oderwane od rzeczywistosci) zapomniales ? xd

to jest tak piekny przyklad tego o czym pisalem nieraz (czyli ze kazdy ma na swoim sumieniu w tej grze wiele). 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

 

Już rozpisywałem mpg przy Favorsie jak karpik poprosił, każdy z nich dostanie 24 co najmniej, żaden problem.

 

Tutaj zdradzę ( nie jest to na niekorzyść Januarego, więc myślę, że mogę), że przy dawaniu ocen do rankingu graczy NBA Looney, Olynyk i Dedmon otrzymali od Jaśka dokładnie taką samą ocenę, więc fakt, że będą grać wszyscy trzej po tyle samo minut jest jak najbardziej logiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Mocne słowa jak na gościa, który niedawno grał w Nowej Zelandii. 

A może jego ambicje to coś więcej niż tylko backup lub grający obok Duranta? Kolo wchodzi w prime. W Grudniu stuknie mu 29 lat dopiero, czyli teraz automatycznie skazuje się na granie do 33 roku życia za/w cieniu Duranta.

W sumie to sobie policzyłem jak będą wyglądały pierwsze dwa lata finansowo w Wizzards przy kontrakcie rosnącym: 6.049.000 / 6.351.450. U mnie mniej, do doubt, ale za dwa latka przy tym projected salary cap to on w wieku 30,5 lat ( jest z Grudnia ) wejść może sobie na pełnej K na FA. A gdzie się tak wypromować może jak nie w OKC przy ogromnej ilości minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

No akurat wg forumowego rankingu graczy NBA z trójki Dedmon-Olynyk-Looney najgorszy jest Looney:)

Looney to jest legit starter w obecnej lidze, który idealnie pasuje do lineupów jakimi mogą grać Lakers, jak utrzyma poziom z poprzedniego sezonu to grałby te ~25 minut. Ale tu główną różnicę robią playoffy, Olynyk to dużo gorszy Kevin Love, na pewnym poziomie granie nim się nie opłaca (zachowując proporcje), w Nuggets przy Jokiciu to działa w drugą stronę, w playoffach Looney dostanie 5-6 minut mniej niż w RS, bo tak działa bycie backupem gwiazdy. A w takiej roli Looney ma już pierścień.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler miał nie przechodzić do Heat, Lenard miał olać Clippers, nie przesadzajmy, że coś jest w tej lidze oczywiste, pewnie największy procent grajków było w młodości fanami Lakers, jeśli to ma zamykać temat, to może zróbmy osobną turę FA tylko dla GMa Lakers?

Patrzę, że Looney jednak grywał w karierze sporo na PF, też mogę mu obiecać te 20min+ skoro to tak istotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie widzę 2 głosy na Matthewsa w Bucks i 1 głos na Matthewsa w Hornets, więc może tu też będzie walka.

Za Bucks przemawia to, że podpisał tam w RL NBA i dostaje najwyższą kwotę za rok. Przeciwko, że jego oferta jest warunkowa i umowa jest tylko na jeden rok.

Za Hornets przemawia to, że dostaje łącznie najwyższą gwarantowaną kasę (9,8 miliona za 2 lata), co w przypadku 33-latka po zerwanym Achillesie może być istotne oraz, że oferta dla Matthewsa nie jest obarczona żadnymi warunkami.Przeciwko, że średnia kwota roczna jest o 1,2 miliona niższa niż 1 rok, który dali Matthewsowi Bucks

Co sądzicie na temat tych ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Na razie widzę 2 głosy na Matthewsa w Bucks i 1 głos na Matthewsa w Hornets, więc może tu też będzie walka.

Za Bucks przemawia to, że podpisał tam w RL NBA i dostaje najwyższą kwotę za rok. Przeciwko, że jego oferta jest warunkowa i umowa jest tylko na jeden rok.

Za Hornets przemawia to, że dostaje łącznie najwyższą gwarantowaną kasę (9,8 miliona za 2 lata), co w przypadku 33-latka po zerwanym Achillesie może być istotne oraz, że oferta dla Matthewsa nie jest obarczona żadnymi warunkami.Przeciwko, że średnia kwota roczna jest o 1,2 miliona niższa niż 1 rok, który dali Matthewsowi Bucks

Co sądzicie na temat tych ofert?

dla mnie Bucks.

wieksza rola, lepszy zespol. swoje juz zarobil

hajs przeciez tez nie jest wiekszy, bo za rok podpisze minimum dla veterana i wyjdzie de facto na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Btw. Trier luźno bierze QO, spoko byłoby ukrócić ten proceder ruchania zawodników przez niektórych. Jeszcze to team option, lol.

A przepraszam - co Trier osiągnął w NBA, żeby wybrzydzać? Gra od roku w tankujacych Knicks, nie został wybrany w drafcie i jest wg wielu podręcznikowym stat padderem. U nas nie mamy czego ukraćać, bo nawet gracze, którzy nie wiadomo czy dokończa swój debiutancki sezon dostają PO do opcji - mogę wymienić z tej rundy. Jedyną szansą, żeby podpisać u nas jakiś steal, jest wybranie gracza w drafcie w II rundzie, albo zaproponowanie non nameowi długiego kontraktu. Spójrz BMF w salary real NBA, gdzie minimalnych kontraktów i do tego niegwarantowanych jest mnóstwo.  Trierowi nie daję przecież minimum, tylko nieco większą kasę rosnącą o 8%. Kto jak kto, ale przecież Ty wiesz jak ten system działa - jak GM przepłaca graczy ze 2 lata, to później musi rozsprzedawać drużynę. Właśnie to, co Ty proponujesz odbiega od norm NBA, gdzie taki Royce O'Neale nadal ma w Jazz niegwarantowany kontrakt minimalny. Hallllołłłłłł!!!!! Royce będzie grał dalej w NBA, a Trier? Ciężko powiedzieć. Przecież daję mu jak najbardziej racjonalny kontrakt, to tylko u nas minimum i TO przy kontraktach odbiera się jako dżumę. 

Godzinę temu, Eld napisał:

A że się tak spytam, co Looneya obchodzi fakt, że chcesz się zmieścić pod luxury? G go obchodzi. Jak by Cię bardziej Looney niż luxury obchodził to byś mu więcej dał a tu jeszcze, że będzie 14 nie 15! No szok! Looney zaraz sam zadzwoni i poprosi o minimum bo polityka finansowa klubu to jest coś, czym się kieruje.

GM skąpiec tak sobie myśli moja 1/27 Looneya. 

 

Godzinę temu, Lucas napisał:

Argument z tym, ze w kadrze będzie 14 graczy, bo tax to raczej antyargument dla sportowca, bo nie świadczy najlepiej o zarządzaniu organizacją, zapowiada pewne problemy ze wzmacnianiem drużyny w trakcie sezonu i węża w kieszeni. 

 

Godzinę temu, Eld napisał:

Moja 1/27 Looneya zdecydowanie nie jest fanem Lakers.

Pisanie, że nie dałeś mu więcej "bo chciałeś się zmieścić pod luxury" to dla mnie "dziękuję - do niedozobaczenia".

W 100% podpisuję się Panowie pod tym co pisze Jasiek - nie wnikając oczywiście w takie kwestie jak cynizm, czy kombinatorstwo. ja zakładam, że słowa dotrzyma. 

Mamy u nas dwie różne myśli GMowania w grze - jedna o której Wy piszecie, a druga, która jest mi bliska, gdyż sam tak postępuję i będę postępował - opisana przez Januarego. Trochę się okopaliśmy na z góry przygotowanych pozycjach i każdy tkwi przy swoim. Dla mnie ma znaczenie, czy GM dba/szanuje swoich graczy. Rozumiem, że nasz gra żywi się przede wszystkim na tradeach i FA, ale jak chcemy dążyć do jak największego realizmu, to powinno się doceniać stabilizacje składów. Gracz - w tym przypadku Looney, jak nie jest półmózgiem i jego agent też ma większe IQ od kozy, to powinni brać pod uwagę rolę gracza w drużynie. Co z tego, że ktoś proponuje nieco wyższy kontrakt, jak gracz (zakładamy, ze ma rodzinę) - musi sie 3 razy w sezonie przeprowadzać, co roku podpisuje z innym klubem kontrakt, byle wyższy o kilka szekli, a przecież dochodzą koszta przeprowadzek, czas poświęcony na znalezienie nowego domu, żona/dziewczyna nie zawsze chce się przeprowadzać co chwilę, dzieciaki muszą zmieniać szkołę. 

Wg mnie powinniśmy przywiązywać większą wage do stabilizacji graczy, nie możemy zakładać, że każdy chce ryzykować i podpisywać krótszy kontrakt. Masz przykład @Eld Markieffa Morrisa sprzed roku.. :( Dla @BMF QO dla Triera jest no brainer, a jak gracz trafi za rok do Chin? Trier jeszcze sobie nie wywalczył pewnego miejsca w lidze. Wcale nie było pewności, że Knicks wykorzystają jego opcję w kontrakcie na ten sezon - wiem, bo śledziłem temat. To może iść u niego w obie strony. 

@karpik dlaczego Prince wg Ciebie nie bierze extension od Magic? Przecież w niego nie wierzysz. Oddałeś go z Annunobym i 2nd pickiem za Zhaire Smitha (nawet nie wiem, czy tak się jego imię pisze). 

Dlaczego nie dopuszczacie myśli, że są gracze, którzy wolą gwarantowaną kasę od obiecywanej? Gracze, dla których stabilizacja i pewna rola w drużynie też ma wartość? 

 

edit. 

Czy dla gracza powinno mieć znaczenie 14, czy 15 w składzie oraz czy klub broni się przed luxury tax? Niby nie, ale spójrzmy na to szerzej - problemy z podatkiem oznaczają więcej wymian w drużynie, a więc większe prawdopodobieństwo, że dany gracz który jest tematem dyskusji poleci w jakimś dealu i nici z pięknych słów przy namowie do podpisania. Moja 1/30 części gracza ocenia zawsze wiarygodność tego co mówi klub.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Na razie widzę 2 głosy na Matthewsa w Bucks i 1 głos na Matthewsa w Hornets, więc może tu też będzie walka.

Za Bucks przemawia to, że podpisał tam w RL NBA i dostaje najwyższą kwotę za rok. Przeciwko, że jego oferta jest warunkowa i umowa jest tylko na jeden rok.

Za Hornets przemawia to, że dostaje łącznie najwyższą gwarantowaną kasę (9,8 miliona za 2 lata), co w przypadku 33-latka po zerwanym Achillesie może być istotne oraz, że oferta dla Matthewsa nie jest obarczona żadnymi warunkami.Przeciwko, że średnia kwota roczna jest o 1,2 miliona niższa niż 1 rok, który dali Matthewsowi Bucks

Co sądzicie na temat tych ofert?

Jak mi @SlaKB w końcu nie odpisze to Hornets na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

dla mnie Bucks.

wieksza rola, lepszy zespol. swoje juz zarobil

hajs przeciez tez nie jest wiekszy, bo za rok podpisze minimum dla veterana i wyjdzie de facto na to samo

Rozumiem, chociaż w sumie nie wiem, czy jego rola w Bucks będzie większa. Na pewno nie zamierzam go w tym wieku i po takiej kontuzji zajeżdżać.

Chciałbym tylko sprostować, że u nas minimum weterana to nie jest to minimum weterana z RL NBA, więc podpisując minimum za rok będzie w plecy ponad 2 miliony dolarów. (popatrz na arkusze i ile wynoszą kontrakty minimalne dla Nowitzkiego czy Grega Monroe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Chciałbym tylko sprostować, że u nas minimum weterana to nie jest to minimum weterana z RL NBA, więc podpisując minimum za rok będzie w plecy ponad 2 miliony dolarów. (popatrz na arkusze i ile wynoszą kontrakty minimalne dla Nowitzkiego czy Grega Monroe.

nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie, to na miejscu matthewsa wybralbym knicks, bo u mnie ma spora szanse na s5. dwa lata pewniaka gry w najlepszej na papierze druzynie. to jest wrecz idealny przyklad veta, ktory wybralby znizke dla fanfarow. 

ale że podpisujac johnsona, nie mam juz siana na matthewsa, to nie bede tu toczyl bojow

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

tak po prawdzie, to na miejscu matthewsa wybralbym knicks, bo u mnie ma spora szanse na s5. dwa lata pewniaka gry w najlepszej na papierze druzynie. to jest wrecz idealny przyklad veta, ktory wybralby znizke dla fanfarow. 

ale że podpisujac johnsona, nie mam juz siana na matthewsa, to nie bede tu toczyl bojow

Moim zdaniem gracz w wieku 33/34 lata po zerwanym Achillesie raczej nie kieruje się przy wyborze drużyny tym, gdzie będzie musiał bardziej zapierdalać:) W Bucks rzeczywiście będzie miał duże minuty i dużą rolę w mocnej drużynie, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Moim zdaniem gracz w wieku 33/34 lata po zerwanym Achillesie raczej nie kieruje się przy wyborze drużyny tym, gdzie będzie musiał bardziej zapierdalać:) W Bucks rzeczywiście będzie miał duże minuty i dużą rolę w mocnej drużynie, zgadzam się.

hiperbolizujesz

wiadomo, ze nie chodzi tu o 30 min intensywnej gry

u mnie dostalby pewnie +/- 25 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karpik napisał:

@MarcusCamby ja sam proponowałem, żeby była opcja odrzucenia kontraktu przez gracza. Jednak z ozzym woleliście zrobić dziki zachód z FA w tym roku. Pretensje miej do siebie, bo sam podrzuciłem Ci pomysł rozwiązujący tego typu sytuacje.

A co do samego WCS, to biorąc pod uwagę, że w RL gra za minimum oraz zainteresowanie nim u nas, to te 20 gwarantowanych milionów lepiej mieć niż nie mieć.

Mogłeś napisać mi na PW jak sytuacja wygląda, a nie zrobić taki myk. Najpierw dajesz 10/2 PO, a potem 20/4. Przyznaj, że fatalnie to wygląda. Stein jest absolutnie wkurwiony.

I nie bardzo wiem co ma do tego ja i ozzy. System kontrofert i reofert, to też twoje dziecko. I jest to system z ogromną luką, bo nawet w poprzednim systemie by przystealować trzeba było zaryzykować grając w ciemno. Ty miałeś wszystkie oferty na stole i wtedy sobie rzuciłeś korzystną ofertę. Pal licho Steina, może będzie mega steal może nie, ale samo rozegranie sprawy jest bardzo słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Mogłeś napisać mi na PW jak sytuacja wygląda, a nie zrobić taki myk. Najpierw dajesz 10/2 PO, a potem 20/4. Przyznaj, że fatalnie to wygląda. Stein jest absolutnie wkurwiony.

I nie bardzo wiem co ma do tego ja i ozzy. System kontrofert i reofert, to też twoje dziecko. I jest to system z ogromną luką, bo nawet w poprzednim systemie by przystealować trzeba było zaryzykować grając w ciemno. Ty miałeś wszystkie oferty na stole i wtedy sobie rzuciłeś korzystną ofertę. Pal licho Steina, może będzie mega steal może nie, ale samo rozegranie sprawy jest bardzo słabe.

a co tam u derricka jonesa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.