Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

no lakers szczycacy sie kultura to tez grubsza beka.

wzieli dinwiddiego z fa mamiac nas obietnicami po czym po anstenym trymestrze go wymienili dla oszczędności.

wzieli gasola, to w w nastepnym trymestrze go wymienili i dodatkowo rozdzileili braci.

haniebna rezygnacja z walki o PO.

tera handel butlerem za mccolluma.

wczesniej rekordowa liczba wymian, gdzie co chwila ktos za kogos latal i zawodnik nawet do stolowki w la nie zdazyl wejsc.

 

to jest kpina, ze Alonzo i January wypominaja cokolwiek

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, hit. Zawodnicy, których wymienili Magic w przeciągu roku:

Magic out: Noel, Thomas, Gortat, Lamb, Collison, Holiday, Leuer, Miller, Nader, Baynes, Taylor, Morris, Koufos, Ajinca, Barea, Luwawu-Cabarott, Selden, Meeks, Mitrou-Long, Kuzma, Baldwin

Magic in: Zeller, Leuer, Matthews, Luwawu, Trier, Barea, Taylor, Morris, Baynes, drugi Zeller, Koufos, Mason III, McGruder, Ajinca, Valentine, Lopez, Ellington, Selden, Meeks, Baldwin, Prince

Nieźle idzie Ci ta stabilizacja, Alonzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karpik napisał:

Dalej nie wiem jakie znaczenie ma moje zdanie nt Prince. Będąc 1/30 gracza istotne jest ile moim zdaniem będę w stanie dostać za rok na rynku i uważam, że Prince dostanie więcej niż MLE, a Ty mu proponujesz mniej i rolę rezerwowego. No średnia perspektywa.

Ok, rozumie.

Tak, proponuję mu rolę rezerwowego, ale ważnego gracza rotacji. Stabilizacja i pewność na lata moim zdaniem są warte zejścia nieco przez gracza z rządań finansowych, tym bardziej że ostatni sezon nie był dla niego dość udany. Został przez Ciebie oddany z innym uznanym defensorem za kontuzjowanego rookie, który rozegrał do tej pory w NBA 6 (słownie - sześć) meczy. Chwilę później został znów wymieniony i do niego dopłacono za Kylea Kuzmę. Do tego Prince uchodzi u nas za jednego z najsłabszych defensorów na swojej pozycji. Uważam, że w takiej sytuacji doceniłby to, ze nowy team od początku daje mu jasną i określona rolę w drużynie oraz opcje dla gracz w ostatnim roku. To jego pierwszy wysoki kontrakt i 40/4 z PO dla gracza po niezbyt udanym sezonie w młodych rozwijających się Magic mogłoby być dla niego dobrą propozycją, ale u nas niestety tylko kasa, kasa, kasa.. a jak się gracz połamie no to pech :) Prince wg Ciebie ignoruje wyciągnięta przez Magic rękę pomimo tego, że jest w wyraźnym dołku.. bo może za rok ktoś mu da więcej o kilka mln. :) Kompletnie się z Tobą nie zgadzam, gdybyś tak myślał na prawdę, to byś go nie oddawał tak tanio.

 

6 minut temu, Lucas napisał:

Tak z ciekawosci to Magic maja jakas znacznie nizsza liczbe wymian niz srednia ligowa? :P 

Opisywałem to kilka razy uzasadniając. :) Licz mi Lucas wymiany od teraz i wróć z tym pytaniem za rok lub dwa ;) 

6 minut temu, BMF napisał:

W drugiej rundzie w przypadku Tuckera zagłosowałeś na Wolves, w przypadku Rubio zagłosowałeś na Kings, a w przypadku Morrisa na Spurs - to były typowe przykłady lekki paycut i granie w macierzystym teamie vs większe pieniądze w innym.

To tyle w temacie. 

Nad Tuckerem się wahałem, ale to jego ostatni wysoki kontrakt.

Duetu Rubio-Irving nie kupowałem. Do tego Rubio w najważniejszych dla niego w NBA playoffs ląduje na ławce. Kings dawali mu więcej i mieli już w swoim składzie prawie tyle samo graczy Knicks z tego sezonu. 

Przy Morrisie się wahałem. Naprawdę. Pomimo, ze u nas grał w Nuggets krótko. LBS mógł go podpisać przed rokiem na niższym kontrakcie niz ja teraz chcę Triera i pewnie byście to klepnęli. Dopiero jak Ignaś w temacie z deklaracjami napisał, że go nie odda w tym sezonie i chyba też w kolejnym, zagłosowałem za Spurs.

To tyle w temacie :) 

2 minuty temu, Lucas napisał:

Ja logikę na studiach zaliczyłem na 3, więc dlatego się pytam ;) No ale tak myślałem, bo Magic jakoś nie zapadli mi w pamięci jako organizacja mało handlująca. Już prędzej te trzymanie młodych przez Jaśka.

Chociaż @Alonzo zaraz napisze jakiegoś kocopoła, ze jego wymiany wynikały z troski o finanse i kultury organizacji, a reszta wymian jest fuj :P 

Skróciłem mojego kocopoła do minimum :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, człowiek...morza napisał:

jak sie w koncu na maksa wkurwie, to zrobie taka lista z liczba wymian i handlowanych zawodnikow + grzechy gowne.

i zobaczymy komu bedzie lyso.

bo niestety tutaj chyba same stare dziady co na skleroze choruja albo dzieciaki co nie mialy logiki

ps. ten przyklad z dzisiaj z ronniem i blazers piekny

Chętnie podczas sezonu Tobie w tym pomogę, gdyż sam nad tym myślałem :) 

29 minut temu, człowiek...morza napisał:

a orlando wchodzi w podatek czy nie po tej umowie josepha?

bo tam na granicy bylo?

Przecież pisałem Tobie na Priv, ze TAK, to co zdziwionego zgrywasz? :) 

28 minut temu, Lucas napisał:

Wchodzi z tego co Alonzo pisał

Dokładnie :) 

27 minut temu, człowiek...morza napisał:

no to co on trierowi zydzi kasy jak juz i tak w podatku jest?

 

kolejny raz wyszlo mijanie sie z prawda. 

Spokojna Twoja rozczochrana - uzasadnię to podczas sezonu i NIE, nie mijam się z prawdą :) 

27 minut temu, BMF napisał:

Magic po pierwszym trymestrze zrobili chyba osiem wymian, pamiętam, że wymienili (dosłownie) większość rosteru. 

Przecież ja je wszystkie opisywałem :) 

15 minut temu, BMF napisał:

Uwaga, hit. Zawodnicy, których wymienili Magic w przeciągu roku:

Magic out: Noel, Thomas, Gortat, Lamb, Collison, Holiday, Leuer, Miller, Nader, Baynes, Taylor, Morris, Koufos, Ajinca, Barea, Luwawu-Cabarott, Selden, Meeks, Mitrou-Long, Kuzma, Baldwin

Magic in: Zeller, Leuer, Matthews, Luwawu, Trier, Barea, Taylor, Morris, Baynes, drugi Zeller, Koufos, Mason III, McGruder, Ajinca, Valentine, Lopez, Ellington, Selden, Meeks, Baldwin, Prince

Nieźle idzie Ci ta stabilizacja, Alonzo.

Wymieniałem nie tak dawno wszystkich graczy, ale dziękuję za przypomnienie, gdyż już chyba z 2 tygodnie ta informacja nie była przypominana :) 

Dla większej czytelności:

7 podstawowych graczy spędziło w Magic cały sezon - pierwsza piątka + Kuzma i Cody Zeller

Większość tu wymienionych graczy tylko przewinęła się przez Magic, a z w/w grali tylko/aż - Gortat, Lamb, Collison, Holiday, Leuer, Nader, Koufos, Barea - to z oddanych. Z tej grupy tylko z Leuerem i Bareą bym przedłużył. Oczywiście jak sam wiesz, przez Magic przewinęli sie jeszcze m.in. Tolliver, Monroe i Graham, których możemy tak samo liczyć, jak Taylora, Morrisa, czy Baynesa :) 

A z tych co przyszli pod kontraktami są Ellington, Valentine, Prince i Haslem i teraz chcę na 4 lata przedłużać  McGrudera i Triera. 

10 minut temu, Lucas napisał:

21 zawodników opuściło Orlando w trosce o kulturę organizacji. Magic dbając o swojego lidera robili te wymiany w celu zapewnienia miejsca w rosterze legendzie całej Florydy, Haslemowi. 

Sorry, że tak krótko i nie oddaje całości, ale z telefonu dłużej mi się nie chce. 

Tylko jaki sens ma ich liczenie, jak w ogóle Lucas nie odnosisz się do tych moich kocopołów - jak to ładnie ująłeś? 

Policz lepiej ilu wymieniłem graczy rotacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Mam przy kilku graczach wątpliwości jeszcze (+-5), ale ogólnie może zostać, chyba że ktoś coś wyłapie/mnie przekona.

Przy extension też jeszcze Bryanta i Hielda nie jestem pewien, reszta easy tak.

Delon Wright nie sprawdzi swojej wartości za cztery lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucas napisał:

Gracz teraz podejmuje decyzję

No i po uporządkowaniu salary i rosteru mu przedstawiłem bardzo precyzyjny plan na najbliższe kilka lat :)

Wie jaką ma rolę w drużynie.

Wie, z kim będzie grał w najbliższych latach.

Wie o co będzie grał i że Orlando Magic to nie jest jakiś 2-3 letni niepewny projekt, ale doskonale zorganizowany i uporządkowany klub na najbliższą dekadę :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z extension na NIE dałem tylko Dejounte Murraya. On dostał ledwie 14mln za sezon, niewiele więcej niż Tyus Jones, Delon Wright czy Fred VanVleet. Młody gracz sprawdzony jako starter wyceniony niewiele lepiej niż solidne backupy z mniejszym potencjałem. Jako agent optowałbym za sprawdzeniem rynku za rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucas napisał:

Ja logikę na studiach zaliczyłem na 3, więc dlatego się pytam ;) No ale tak myślałem, bo Magic jakoś nie zapadli mi w pamięci jako organizacja mało handlująca. Już prędzej te trzymanie młodych przez Jaśka.

Chociaż @Alonzo zaraz napisze jakiegoś kocopoła, ze jego wymiany wynikały z troski o finanse i kultury organizacji, a reszta wymian jest fuj :P 

Logika na 3 ale matma już wyżej. 

Rozumiem kwestie wspierania Braci Jokicowcow i stawianie DEN nad SPURS ;) Normalna sprawa i normalny głos... ale czemu to punktujesz podwójnie i mimo tego ze walka praktycznie toczy się pomiędzy dwoma klubami zrzucasz mnie niżej w głosach przez co dosyć mocno punktujesz patrząc na system liczenia drugich miejsc w tie breakerze? Przypomnę ze gram Lenem spore minuty już rok temu gdzie mieliście i śmialiście się ze ,mnie te mini raporty ile rzucił Len a miał ku mojej satysfakcji rok temu w spurs w marcu mecze 21/12 oraz mecz z 4 trójkami trafionymi. 

Dzis gdy nie mam już Millsapa Len to ważny element rotacji 3 podkoszowych gdzie o pozycji w rotacji będzie miała decydować gra szczególnie patrząc na obronę. 

Oczywiscie lma ma swoją ugruntowana pozycje ale rok starszy wypadnie w niektórych b2b i dla Lena to po pierwsze kontynuacja zeszłorocznej gry w spurs gdzie dostaje o 400.000 więcej. Dodajcie do tego bonus ze nie musi się przeprowadzać. A w PO była świetna seria z Rakietami gdzie dumny byłem z gry szerokim składem. I nie ukrywałem tego. 

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Z extension na NIE dałem tylko Dejounte Murraya. On dostał ledwie 14mln za sezon, niewiele więcej niż Tyus Jones, Delon Wright czy Fred VanVleet. Młody gracz sprawdzony jako starter wyceniony niewiele lepiej niż solidne backupy z mniejszym potencjałem. Jako agent optowałbym za sprawdzeniem rynku za rok.

 

Zdrowie Marcus. Zdrowie to element ryzyka. Ale widocznie Ciebie kłopoty zdrowotne nie ruszają nawet jak uraz jest poważny i całoroczny. Dodatkowo zobacz o ile forum wyżej wycenia Hielda Collindsa czy innego Murraya. bardzo mocno myślałem na aż taka mocna oferta która jest ryzykiem bardziej niż mega przestilowaniem ale jak czytam ze to mało to jestem zadziwiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Zdrowie Marcus. Zdrowie to element ryzyka. Ale widocznie Ciebie kłopoty zdrowotne nie ruszają nawet jak uraz jest poważny i całoroczny. Dodatkowo zobacz o ile forum wyżej wycenia Hielda Collindsa czy innego Murraya. bardzo mocno myślałem na aż taka mocna oferta która jest ryzykiem bardziej niż mega przestilowaniem ale jak czytam ze to mało to jestem zadziwiony. 

No właśnie problemy zdrowotne zaniżają wartość graczy. Sam często w takich inwestuje. Bullock, Derrick Jones, Giles czy wreszcie Griffin. Cała czwórka miała potężny red flag w postaci zdrowia, ale inwestycje w Nich uważam za udane. A kto był priorytetem Pels do czasu jak z nieba nie spadł Tyler Johnson? Już mu szykuje leżankę :)

Oczywiście zdarzy się też Wall czy GRIII. Ale czy podobnie nie popłynęliśmy na Russellu czy Lavine?

Dejounte to młody gracz, a więc o regeneracje dużo łatwiej. Moje źródła mówią, że Spurs wyżej go cenią od Derricka White. Myślę, że jako kibic Spurs sam dobrze to wiesz, ale mniej więcej daje obraz jaką potencjalną wartość może mieć Dejounte, gracz który jako najmłodszy w historii został wybrany do all-def team.

Jestem na NIE, ten Levert Ci trochę spadł z nieba z tym klepnięciem niskiego extension, tylko że Levert ma dużo bogatszą kartotekę medyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do GMów - dlaczego w ofercie za Paytona, śr. 4mln przez 3 lata z PO w 3 roku lądują na ostatnim miejscu pomiędzy dwoma minimalnymi ofertami, a wygrywa oferta (co zrozumiałe) wyższa od mojej o śr. 2 mln na sezon? Chodzi mi o to - dlaczego na 4 miejscu Orlando, a nie na 2? 

Teoretycznie po 2 latach Payton  ma PO, a ja jego early Bird rights i mógłbym mu zaproponować dużo wyższy kontrakt (były u nas głosy, że ciągle dostaje minimalne oferty). Wiecie o tym, że stawiając oferty minimalne nad 4mln od Magic zakładacie, że gdyby za rok był FA, to musiałby dostać ofertę zaczynającą się od 6mln, żeby to mu się kalkulowało i wyszedł na ZERO :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Bo zrobiłem nieznaleziony dotąd błąd i źle wpisałem jego ofertę, co dość znacznie zmienia, pościgaj tam tych co już głosowali, ja zaraz zmienię głos.

Sorki, od Rockets ma niższą chyba 3mln + PO też za 3mln :)  a warunkową od Jazz wyższą (ale Jazz idą po Isha Smitha) ;) 

Minimalna od Łorjorz. 

Elfrid Payton
-Warriors 1+1 PO min
-Magic 12,6/3+1 PO
-Jazz 11,7/2
-Rockets 6/1+1 PO
 

Teraz, MarcusCamby napisał:

Ty mu dajesz 3mln za sezon przez 4 lata. To prawie 4-letnie minimum. Payton by musiał na głowę upaść, by to klepnąć.

Nie 4 przez 3, ale w 3 ma PO, a ja jego early Bird rights :)

Sam o tym pisałeś, że ciągle dostaje minimum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Sorki, od Rockets ma niższą chyba 3mln + PO też za 3mln :)  a warunkową od Jazz wyższą (ale Jazz idą po Isha Smitha) ;) 

Minimalna od Łorjorz. 

Elfrid Payton
-Warriors 1+1 PO min
-Magic 12,6/3+1 PO
-Jazz 11,7/2
-Rockets 6/1+1 PO
 

Nie 4 przez 3, ale w 3 ma PO, a ja jego early Bird rights :)

Sam o tym pisałeś, że ciągle dostaje minimum ;) 

No ok, oferta jest źle wpisana. 4,5mln w trzy lata to co innego niż 3mln w cztery lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.