Skocz do zawartości

Pelicans 17/18 czyli koncert AD / DC


Raf85

Rekomendowane odpowiedzi

Jak go nie lubię, tak przyznać trzeba, że 1 gamechangerem dla Pels w tym sezonie okazał się powrót Rondo, bo początek bez niego by fatalny. Jrue dostał wsparcie na obwodzie zamiast graczy o charakterystyce "trafię lub nie"

 

Nie przeceniałbym roli Rondo. Długo grał fatalnie, w czwartej kwarcie siadał na ławce, a nawet doszło w pewnym momencie do tego, że Gentry uznał go za szkodnika i wolał Ligginsa.

 

Dał on niezłą alternatywę, a przed wszystkim widać w Nim rolę lidera szatni, ale sportowo nie nazwałbym go gamechangerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Po głębszym przemyśleniu nie ma gdzie Jrue wcisnąć
Harden/Paul/Curry pewniak, Westbrook niestety też i zostaje jeszcze Oladipo/Irving no i nie zdziwie się jak z dupy wyciągną jakiegoś DeRozana czy innego Lillarda 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider #1 na Wschodzie w 3 zespole to nie byłoby jakieś wciskanie na siłę ;). DeRozan z Lowrym mają może trochę gorszy statystycznie sezon, ale z tego co widziałem to w sumie grają lepiej niż rok temu. Raptors jest po prostu inne i obaj grają bardziej pod drużynę, w dodatku DeRozan wreszcie bywa zagrożeniem za 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry był jednak zawsze liderem i floor generalem Raptors. Teraz oddał pierwsze skrzypce DeRozanowi, nie prowadzi ataku, a w defensywie więcej daje przykładowo VanVleet.

 

Ja uważam, że to jednak jest regres, bo w nowej roli nie odnalazł się tak dobrze jak CP3 pod względem impactu. Dlatego zastanawiam się czy Raptors nie zostaną szybko wyjaśnieni w PO, bo tam bardzo dużo robi wartościowa rotacja i ciekawi mnie jak to Casey ułoży na PO.

 

Cyfry się może zgadzają, ale to jednak jest lekki spadek efektywności przy znacznie mniejszej roli. To już nie jest ten Lowry, którego uwielbiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W all-team chodziło mi oczywiście o "jakiegoś" DeRozana. Nie wiem na ile poważny to będzie zespół Raptors w PO, no ale poprzednie "podejście" średnio wychodziło, więc fajnie, że coś zmienili i szukają innej drogi. Dobrze mi się ich ogląda, więc póki co dałem kredyt zaufania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny który indywidualnie z Raptors powinien być wyróżniony to Casey.

Raptors nie robią takiego wyniku bo liderzy grają TOP poziome (mimo że są ok) tylko głównie dlatego że masz jedną z najlepszych ławek może i w historii i masz tam praktycznie 11-12 gości z których każdy jest plusowym graczem. 


W all-team chodziło mi oczywiście o "jakiegoś" DeRozana. Nie wiem na ile poważny to będzie zespół Raptors w PO, no ale poprzednie "podejście" średnio wychodziło, więc fajnie, że coś zmienili i szukają innej drogi. Dobrze mi się ich ogląda, więc póki co dałem kredyt zaufania. 

Dawanie liderowi zespołu wyróżnień dlatego, że ma zespól który jest lepszy nawet gdy ten siedzi na ławce jest słabe. To że Raptors są tak mocni to nie jest zasługa DeRozana (mimo że gra naprawdę dobry sezon) tylko głównie tego, że mają 11-12 super graczy w rotacji

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeRozan oddał trochę swoich rzutów na rzecz career-high asyst + jest mniej minusowy w obronie niż wcześniej. Do tego teraz nie jest już tak odpuszczany na dystansie, bo miewa mecze, że ta trójka naprawdę mu siedzi. Moim zdaniem gra najlepszy sezon w karierze i jeśli Raptors skończą z #1 to miejsce w trzeciej piątce nie będzie moim zdaniem wpychaniem go na siłę z dupy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikany wygrały spotkanie, ale fakt jest taki, że stracili przewagę i było bardzo nerwowo. Wygraną uratował Holiday, wyłuskując piłkę w kluczowej sytuacji Williamsowi. Będąc szczerym - Jrue jednak sam doprowadził w dużej mierze do odrobienia straty przez Clippersów notując kilka błędów na swoje konto. No ale w kluczowej sytuacji zagrał bardzo dobrze, więc nie będę się czepiał.

 

Na Davisa nie było rady - punktował jak trzeba. Co ciekawe - Pelikany zanotowały największy run, gdy Davis zszedł do szatni w drugiej kwarcie z jakąś kontuzją :rugby:

 

U Clippersów najlepsi super-strzelec Williams i dzik Harrell. Montrezl to bestia, jak odejdzie Jordan, to wielkiego płaczu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelicans grają obecnie chyba najlepiej odkąd grają pod taką nazwą w NBA. Ostatnio tak dobrze oglądało mi się New Orleans jak jeszcze nazywali się Hornets i mieli w składzie Chrisa Paula :rugby: .

Gentry wreszcie poukładał grę, skończył z głupimi eksperymentami (jak Liggins w pierwszej 5) i w przerwach wykonuje dobrą robotę i od razu przyszły wyniki. Trzeba też dodać, że ten skład jest o wiele lepszy dzięki pozyskaniu Miroticia i Okafora, którzy są o kilka klas lepsi niż Cunningham, Asik, Nelson i Allen.

Dzięki temu sporo czasu Davis może grać dalej od kosza, co wyraźnie mu służy, bo 2 najsłabsze mecze jakie zagrał w trakcie tej zwycięskiej serii to gdy prawie całe mecze grał jako center.

Jeśli utrzymają taką dyspozycję i nie będzie kontuzji (bo dzisiaj zaniepokoiłem się bardzo jak Davis w końcówce pierwszej połowy poszedł do szatni ) to jest szansa na 3 miejsce w konferencji i jeśli to się uda to będzie szansa na 2 rundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ficko

Gwoli sprawiedliwości ten jeden mecz co mu nie wyszedł to miał pecha zagrać z Jazz , które szło na fali i Gobert z Favorsem zagrali fantastyczną drugą połowę zatrzymując Mirotica z Davisem na 2 pkt z gry i ogólnie bodajże 4 w dwóch ostatnich kwartach . Ale w tym tygodniu będzie rewanż i coś czuje że tak łatwo Gobertowi nie pójdzie choć niewątpliwie to jest dość ciężki rywal dla Davisa pod koszem

 

Mirotić dużo wniósł - nieważne jak na tym forum jest krytykowane wsparcie Davisa to trzeba przyznać ,że Miro gra świetny sezon - zarówno w Bulls jak i Nowym Orleanie. Nie daje obrony ale powiedzmy sobie ogólnie NOP nie ma twardej obrony - za to ofensywnie idealne uzupełnienie do Davisa. I jeszcze wcisnęli pełny 3 letni kontrakt Asika za cenę wyboru w okolicach 20-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ficko

Gwoli sprawiedliwości ten jeden mecz co mu nie wyszedł to miał pecha zagrać z Jazz , które szło na fali i Gobert z Favorsem zagrali fantastyczną drugą połowę zatrzymując Mirotica z Davisem na 2 pkt z gry i ogólnie bodajże 4 w dwóch ostatnich kwartach . Ale w tym tygodniu będzie rewanż i coś czuje że tak łatwo Gobertowi nie pójdzie choć niewątpliwie to jest dość ciężki rywal dla Davisa pod koszem

 

Mirotić dużo wniósł - nieważne jak na tym forum jest krytykowane wsparcie Davisa to trzeba przyznać ,że Miro gra świetny sezon - zarówno w Bulls jak i Nowym Orleanie. Nie daje obrony ale powiedzmy sobie ogólnie NOP nie ma twardej obrony - za to ofensywnie idealne uzupełnienie do Davisa. I jeszcze wcisnęli pełny 3 letni kontrakt Asika za cenę wyboru w okolicach 20-25

Niko oczywiście dal więcej niż Asik. Ale jako fan Bulls wole ten pick niż 40% z gry i 30% za 3 Miro jakie ma w Pelikanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ficko

Gwoli sprawiedliwości ten jeden mecz co mu nie wyszedł to miał pecha zagrać z Jazz , które szło na fali i Gobert z Favorsem zagrali fantastyczną drugą połowę zatrzymując Mirotica z Davisem na 2 pkt z gry i ogólnie bodajże 4 w dwóch ostatnich kwartach . Ale w tym tygodniu będzie rewanż i coś czuje że tak łatwo Gobertowi nie pójdzie choć niewątpliwie to jest dość ciężki rywal dla Davisa pod koszem

 

Mirotić dużo wniósł - nieważne jak na tym forum jest krytykowane wsparcie Davisa to trzeba przyznać ,że Miro gra świetny sezon - zarówno w Bulls jak i Nowym Orleanie. Nie daje obrony ale powiedzmy sobie ogólnie NOP nie ma twardej obrony - za to ofensywnie idealne uzupełnienie do Davisa. I jeszcze wcisnęli pełny 3 letni kontrakt Asika za cenę wyboru w okolicach 20-25

Te mecze słabsze o których pisałem to były w trakcie zwycięskiej serii, a nie z Utah. Davis zagrał nieco słabiej(ale i tak to były dobre mecze) z San Antonio i Dallas, gdzie Okafor zagrał tylko chwile ze Spurs i w ogóle nie grał z Dallas. Jeszcze z Bucks zagrał na podobnym poziomie, natomiast pozostałe to były wręcz genialne występy.

I tak w ogóle to już gorzej zagrał przeciwko Embiidowi niż przeciwko Gobertowi, ale to było jeszcze gdy byli w kryzysie po stracie Cousinsa, a Mirotić i Okafor dopiero się wprowadzali do ekipy.

 

A co do tego wyboru to nic nie jest jeszcze pewne i może to być 25 numer, ale i może być 13-14 bo różnice są bardzo niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 sezonu + 3 mln gwarantowane.

PRzecież w ostatnim roku tej umowy Asik ma ETO i to on decyduje czy weźmie tylko 3 mln czy weźmie pełne 12. Ja wiem ,że pewna jest tylko śmierć i podatki ale mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć że jednak weżmie pełne 12 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzecież w ostatnim roku tej umowy Asik ma ETO i to on decyduje czy weźmie tylko 3 mln czy weźmie pełne 12. Ja wiem ,że pewna jest tylko śmierć i podatki ale mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć że jednak weżmie pełne 12 ...

Ale tylko z tego ETO ma tylko 3 mln gwarantowane.

 

http://www.spotrac.com/nba/chicago-bulls/omer-asik-7110/

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzecież w ostatnim roku tej umowy Asik ma ETO i to on decyduje czy weźmie tylko 3 mln czy weźmie pełne 12. Ja wiem ,że pewna jest tylko śmierć i podatki ale mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć że jednak weżmie pełne 12 ...

 

Ale tylko z tego ETO ma tylko 3 mln gwarantowane.

 

http://www.spotrac.com/nba/chicago-bulls/omer-asik-7110/

 

Mnie się wydaje, że to są dwie różne opcje.

 

Z jednej strony, Asik ma ETO, czyli może całkowicie zrezygnować z ostatniego roku kontraktu.

 

Z drugiej - klub może ostatni rok wykupić za 3 bańki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.