Skocz do zawartości

Pelicans 17/18 czyli koncert AD / DC


Raf85

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny tytuł tematu

 

Co do Pels, sprawa jest naprawdę skomplikowana, to że Gentry zostaje jest oczyście złym pomysłem, tylko przewidzieć cokolwiek w ich przypadku jest naprawdę ciężko - Jak wszystko wypali, mogą być nawet legit contederem, jeśli nie wypali, mimo wszystko siłą indywidualności do PO się powinno doczołgać, ja obstawiam że będą sporym zaskoczeniem i pokażą, że na dwie wieże nadal się da :)
 

 

Gentry nie wyleciał - trudno, ale koniecznie teraz jeszcze jest jakaś strzelba + podpisanie Jrue i powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niewiele można powiedzieć o tym na coś ich powinno być stać w przyszłym sezonie, bo tam nie ma zawodników. Na ten moment do rotacji mają:

 

- Trzech starterów, Couz, AD i Jordan Crawford - ich trzeci najlepszy gracz, który kosztuje tylko 1.7 miliona - jakby to nie brzmiało, bez niego byliby w jeszcze ciemniejszej dupie.

- Dwóch rezerwowych na poziomie NBA do grania (Moore, Hill), nie wiem co z Pondexterem

- Dwóch backup centrów, dla których nie ma minut (Ajinca, Asik). Btw. ktoś pamięta jak Asik był jednym z lepszych obrońców w NBA i przyzwoitym starterem? Pepperidge farm remembers.

- Mało hajsu

- brak assetów do trejdów

 

No i grają na zachodzie.

 

Potrzebny im jakiś majstersztyk na FA żeby to przypominało roster NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niewiele można powiedzieć o tym na coś ich powinno być stać w przyszłym sezonie, bo tam nie ma zawodników. Na ten moment do rotacji mają:

 

- Trzech starterów, Couz, AD i Jordan Crawford - ich trzeci najlepszy gracz, który kosztuje tylko 1.7 miliona - jakby to nie brzmiało, bez niego byliby w jeszcze ciemniejszej dupie.

- Dwóch rezerwowych na poziomie NBA do grania (Moore, Hill), nie wiem co z Pondexterem

- Dwóch backup centrów, dla których nie ma minut (Ajinca, Asik). Btw. ktoś pamięta jak Asik był jednym z lepszych obrońców w NBA i przyzwoitym starterem? Pepperidge farm remembers.

- Mało hajsu

- brak assetów do trejdów

 

No i grają na zachodzie.

 

Potrzebny im jakiś majstersztyk na FA żeby to przypominało roster NBA

trudno się nie zgodzić, a Crawford to naprawdę fajny steal. 

 

Pondexter trenuje, ale kiedy wróci do gry to nie wiem :/ Szkoda, że Cunningham zrobił Opt-out. 

 

Nie wiem co się stało z Asikiem, a do tego zaraził się jakimś syfem w Meksyku, ale już z nim lepiej. 

 

Skład marzeń to nie jest, ale wierzę, że jakoś to będzie szczególnie dzięki AD & DC :>

 

Jak im Holiday spierdzieli to pozamiatane. 

Oby nie. Jrue dostał wolnę od drużyny, kiedy żona chorowała i oby to docenił. Mam nadzieje, że się dogadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to,ze dmc i davis nie stworzyli - poki co [a byc moze takowego nigdy nie stworza] - dobrego tandemu,nie oznacza zrazu,ze trener jest c***owy. to zalozenie jest absurdalne; 2 wysokich,gdzie obaj lubia 'macac' pilke i potrzebuja sporo przestrzeni. od razu bylo wiadome,ze to bedzie eksperyment obarczony spora doza ryzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Holiday ucieknie powinni uderzyć po Lawsona - on mógłby podpisać kontrakt ze zniżką dla alkoholika (trochę się odbił od dna w zeszłym sezonie) i wtedy uzupełnić roster ściągając 3-4 sprawdzonych dziadków, którym zostały w baku jeszcze jakieś opary zastępując dotychczasowy model produkujący koszykarzy, którzy będą mogli opowiadać wnukom, że grali kiedyś w NBA (bo ktoś im dał kontrakt w NO i wypuścił na boisko 30-50 razy zanim zostali gwiazdami ligi libańskiej).

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oby nie. Jrue dostał wolnę od drużyny, kiedy żona chorowała i oby to docenił. Mam nadzieje, że się dogadają 

 

nie sądzę, że to będzie jakiś koronny argument, z tego co wiem to Jrue ma ich dosyć, głównie rozchodzi się o sztab medyczny, a to że tam ciągle był ktoś kontuzjowany to nie był przypadek, bo mają tych samych felczerów co Saints zgadza się?

 

 

moim zdaniem NOLa musi dać minimum 125/5 i ofertę dla braciszka, a i tak nie wiadomo czy to starczy... są na łasce Jrue, jak odejdzie to im zostaje 12 baniek na derrick rose'a albo pattego millsa, powodzenia w walce o playoffy z takimi pg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Pamiętam jak po ogłoszeniu trade'u z Cousinsem wszyscy zachwycali się kapitalnym ruchem Pelicans i wyśmiewali Kings, że puścili takiego zawodnika prawie za bezcen. A perspektywy czasu okazuje się, że to Kings mogli wyjść na tym lepiej. Wprawdzie stracili zawodnika, który robił im wyniki i samemu wygrywał mecze, ale wciąż daleko było tam od play-offów. A teraz mają większy cap space i lepsze podstawy do przebudowy(kolejnej, ale jednak). A Pelicans? Ani miejsca w salary nie ma, a sam zespół nie wygląda na kompletny.

 

Mimo to nie sposób nie lubić Pelicans, głównie ze względu na Davisa. Pamiętam jak na początku sezonu chłopak wykręcał niesamowite cyfry i robił po 40 punktów na mecz, a drużyna i tak przegrywała. Czy sprowadzenie Cousinsa było słuszne? Kurde, wiem, że teraz mogę sobie gadać, ale czy Demps serio myśli, że small ball skończy się tak szybko? Chyba, że chcą sami zrobić rewolucję w NBA, ale... nie wróżę im sukcesu. Tak samo sprawa Gentry'ego - kompletnie mu nie ufam. Ani to młody trener, ani to jakiś wirtuoz znowu... Jedne finały Konferencji przez tyle lat to dość słabo, biorąc pod uwagę ile razy w ogóle się do play-offów nie dostawał.

capture-20170628-154730.png

 

Także samemu nie wróżę temu projektowi sukcesów. Tym bardziej, że Zachód znowu się zbroi. Timberwolves są już niemal pewnym kandydatem do powrotu do play-offów. Nuggets robią małe kroczki, by powoli dostać się do TOP4 Zachodu. Nawet Mavericks wyciągnęli kocura na drafcie, choć oni akurat też nie wyglądają jakoś dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem NOLa musi dać minimum 125/5 i ofertę dla braciszka, a i tak nie wiadomo czy to starczy... są na łasce Jrue, jak odejdzie to im zostaje 12 baniek na derrick rose'a albo pattego millsa, powodzenia w walce o playoffy z takimi pg ;)

Czy Holiday dostanie 20+ na wolnym rynku w lato gdzie jest kilku od niego lepszych dostępnych to ja pewny bym nie był.

 

Ogólnie Gentry nie ogarniał rotacji. Dziwacznie ustawiał synergię DMC z Davisem...

NOP potrzebuje trenera z wizją, który będzie wiedział jak powinni atakować kosz i jak bronić. Obaj dobrze podają i rolują do kosza i ich akcje dwójkowe mogłyby być trudne do powstrzymania a przynajmniej generować wolnych strzelców na obwodzie ( tak wiem, że NOP ich praktycznie nei posiada)...

 

Skoro Seth Curry był do kupienia w zeszłe lato to myślę ,że da się poszukac graczy z rzutem ,których ktoś gdzieś tam nie docenił albo grali dla mało poważnych organizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, że to będzie jakiś koronny argument, z tego co wiem to Jrue ma ich dosyć, głównie rozchodzi się o sztab medyczny, a to że tam ciągle był ktoś kontuzjowany to nie był przypadek, bo mają tych samych felczerów co Saints zgadza się?

 

 

moim zdaniem NOLa musi dać minimum 125/5 i ofertę dla braciszka, a i tak nie wiadomo czy to starczy... są na łasce Jrue, jak odejdzie to im zostaje 12 baniek na derrick rose'a albo pattego millsa, powodzenia w walce o playoffy z takimi pg ;)

nie twierdzę, że to ma być koronny argument, ale mam nadzieję, że trochę to docenił. Rose, Mills spokojnie... Wolałbym Collisona albo Livingstona jak coś :grin:

 

 

Szczerze? Pamiętam jak po ogłoszeniu trade'u z Cousinsem wszyscy zachwycali się kapitalnym ruchem Pelicans i wyśmiewali Kings, że puścili takiego zawodnika prawie za bezcen. A perspektywy czasu okazuje się, że to Kings mogli wyjść na tym lepiej. Wprawdzie stracili zawodnika, który robił im wyniki i samemu wygrywał mecze, ale wciąż daleko było tam od play-offów. A teraz mają większy cap space i lepsze podstawy do przebudowy(kolejnej, ale jednak). A Pelicans? Ani miejsca w salary nie ma, a sam zespół nie wygląda na kompletny.

 

Mimo to nie sposób nie lubić Pelicans, głównie ze względu na Davisa. Pamiętam jak na początku sezonu chłopak wykręcał niesamowite cyfry i robił po 40 punktów na mecz, a drużyna i tak przegrywała. Czy sprowadzenie Cousinsa było słuszne? Kurde, wiem, że teraz mogę sobie gadać, ale czy Demps serio myśli, że small ball skończy się tak szybko? Chyba, że chcą sami zrobić rewolucję w NBA, ale... nie wróżę im sukcesu. Tak samo sprawa Gentry'ego - kompletnie mu nie ufam

Hield ożył po przenosinach do Kalifornii, a  co będzie dalej zobaczymy. Vivek może to szybko też spieprzyć. Zobaczymy co będzie, jak to nie wypali to DMC odejdzie, a AD pewnie zarząda wymiany lub da rok jeszcze na naprawę. 

 

 

Czy Holiday dostanie 20+ na wolnym rynku w lato gdzie jest kilku od niego lepszych dostępnych to ja pewny bym nie był.

 

Ogólnie Gentry nie ogarniał rotacji. Dziwacznie ustawiał synergię DMC z Davisem...

NOP potrzebuje trenera z wizją, który będzie wiedział jak powinni atakować kosz i jak bronić. Obaj dobrze podają i rolują do kosza i ich akcje dwójkowe mogłyby być trudne do powstrzymania a przynajmniej generować wolnych strzelców na obwodzie ( tak wiem, że NOP ich praktycznie nei posiada)...

 

Skoro Seth Curry był do kupienia w zeszłe lato to myślę ,że da się poszukac graczy z rzutem ,których ktoś gdzieś tam nie docenił albo grali dla mało poważnych organizacji

Z|gadzam się co do Gentry'ego. Moore, Craw i Hill coś tam rzucają, ale to jeszcze nie to. Typuje poszukiwania też w zadwodnikach undrafted, z Summer League itp. Udało się z Jordanem Crawofrem jako troszkę gościem z nikąd to może uda się jeszcze kogoś wyłowić 

Mała nadzieja też mam w tym Franku Jacksonie, oby doszedł do siebie po tej kontuzji. 

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Holiday dostanie 20+ na wolnym rynku w lato gdzie jest kilku od niego lepszych dostępnych to ja pewny bym nie był.

 

 

 

lepszy jest paul i lowry tylko, curry poza zasięgiem rynku, a hill i teague są na pewno za Jrue w tym rankingu - jestem pewien że Jrue dostanie 20+ zwłaszcza że dobrze rzuca za trzy i dobrze broni i jest najmłodszy z nich wszystkich

nie twierdzę, że to ma być koronny argument, ale mam nadzieję, że trochę to docenił. Rose, Mills spokojnie... Wolałbym Collisona albo Livingstona jak coś :grin:

 

 

 

 

no nie to ja bym wolał chyba Millsa od tych dwóch albo zrobić deal po Rubio

 

teoretycznie jeśliby Teaguowi wyschnął rynek to może wziąłby te 12 milionów ew. NOLA by musiała zrzucić jakiś kontrakt żeby dać mu w okolicach 15-16 

 

muszą mieć kogoś do pick and rolla a Teague jest chyba najlepszy z tej całej grupy tier 2 pg wolnych agentów, jeśli Jrue odejdzie

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hill jest lepszy od JRue zarówno w obronie jak i rzutem za 3. No i pewnie zdrowszy bo wiek wiekiem a zdrowie zdrowiem

Chyba trochę przesadzasz, statystyki kariery mówią że Hill rzutowo jest całe 0,01% lepszy zarówno za 2, za 3 jak i FT - normalnie przepaść :) W obronie podobna sytuacja, ale trzeba pamiętać że Hill miał okazje grać w ukształtowanych def organizacjach i nie pełni roli typowego PG, więc ma mnie obowiązków w ofensywie (głównie rzut dystansowy) i więcej go widać w def., Za to Jrue jest głównym ballhandlerem, rozgrywającym z 50% wyższym USG i kompletnie nie da się ich w taki sposób porównywać. Holly w ost. latach opuścił 2* po pół sezonu, jest kilka lat starszy i za niski żeby dziś skutecznie bronić G mających 6-5 czy 6-6, a Jrue ma lepsze warunki fizyczne do tego. Ja bym go (Jrue) widział w Spurs... przy Popie stałby się top rozgrywajkiem w lidze i obrońca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzasz, statystyki kariery mówią że Hill rzutowo jest całe 0,01% lepszy zarówno za 2, za 3 jak i FT - normalnie przepaść :smile: W obronie podobna sytuacja, ale trzeba pamiętać że Hill miał okazje grać w ukształtowanych def organizacjach i nie pełni roli typowego PG, więc ma mnie obowiązków w ofensywie (głównie rzut dystansowy) i więcej go widać w def., Za to Jrue jest głównym ballhandlerem, rozgrywającym z 50% wyższym USG i kompletnie nie da się ich w taki sposób porównywać. Holly w ost. latach opuścił 2* po pół sezonu, jest kilka lat starszy i za niski żeby dziś skutecznie bronić G mających 6-5 czy 6-6, a Jrue ma lepsze warunki fizyczne do tego. Ja bym go (Jrue) widział w Spurs... przy Popie stałby się top rozgrywajkiem w lidze i obrońca.

 

Yup. W ogóle porównywanie statów 1:1 przy tak kompletnie różnych grajkach jest kompletnie bez sensu. Hill ma masę ograniczeń jak słaba kreacja rzutu, przeciętne wjazdy, jest też jednym ze słabszych kreatorów wśród starterów. Danny dobrze zauważył, że zarówno w Pacers jak i Jazz jego wady były świetnie maskowane, a to oznacza, że nie będzie pasował do większości klubów w przeciwieństwie do Jrue, który w/w wymienionych elementach jest przynajmniej o klasę lepszy od Hilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Marca Steina , Pelicans mają szybko porozumieć z Jrue Holidayem w sprawie 5-letniego kontraktu. Swietne info tylko za jaką cenę ?

Jeżeli pięcioletni to chyba znaczy, że maksymalny, a jak maksymalny to dla zawodnika po 8 latach w NBA to będzie coś około 175/5, 30% salary cap w pierwszym sezonie, czyli około 30 milionów.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pięcioletni to chyba znaczy, że maksymalny, a jak maksymalny to dla zawodnika po 8 latach w NBA to będzie coś około 175/5, 30% salary cap w pierwszym sezonie, czyli około 30 milionów.

Tak duzej kasy mu nie dadza, licze osobiscie, ze moze tych 130mln nie przekrocza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.