Skocz do zawartości

Boston Celtics - 17/18, czyli Rozkrok Danny'ego


obywatelPP

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra, chyba najlepsza końcówka sezonu. :grin:

 

 

Tatum zaczyna trochę pokazywać swoje iso game z Duke i świetnie to wygląda. Jak tak dalej pójdzie, to pewnie z czasem zacznie dostawać kilka akcji na siebie, szczególnie z 2nd unitem, który kuleje.

No i te postery. Jakiś czas temu się zastanawiałem, czy Tatum nie jest "tak sobie" atletyczny. No dzisiaj pokazał, że nie. Cieszy ta  eksplozywność i ciąg na kosz, mimo świetnej trójki. Coach Nick pokazywał, że problemem Jasona może być, że nie lubił w uniwerku atakować 'right of the catch', tylko zatrzymywał piłkę i dopiero potem przygotowywał atak. W Bostonie zaszła lekka zmiana i Tatum w zależności od sytuacji wybiera rodzaj ataku. Jak obrońca close outuje i jest lekko spóźniony, to zaczyna ruch 'right off the catch', jak obrona jest ustawiona, to (rzadziej) przechodzi do iso. Świetnie się to ogląda.

 

Ogólnie dawno mi się tak fajnie nie oglądało gry rookiego, chyba Porzingis, a wcześniej długo nikt. Dobra robota Danny! 

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po statystykach wnioskuję, że Kyrie wrócił do swojego poziomu w defensywie.

 

Jak wróci IT to kolejność Cavs-Raptors-Celtics wydaje się całkiem prawdopodobna.

PAtrząc na parkiet jest bardzo słabym obrońcą ale to nie tylko on

 

Całe Boston wygląda od miesiąca tak jak zakładano przed sezonem..

 

Ich obrona od dłuższego czasu oscyluje około 110-111 . Baynes staje sie tylko klockiem i do obrony niewiele wnosi. Smart chyba się trochę wypluł z energii bo też mu siadło. Może u Kyrie jest to najbardziej widoczne ale to nie jest tylko on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep, od zakończenia streaku mają 10-7 i 110drtg, zwróciłem uwagę na Kyriego, bo nawet się zastanawialem czy to jakiś trwały progres, to, co pokazywał na starcie sezonu - teraz w drpm jest 80. wśród pg i mocno osłabia ich defensywę, z grubsza poziom z poprzednich sezonów.

 

Nikt nie wierzy w Raptors przez playoffy, ale mogą utrzymać ten podobny poziom w RS, zaś jak IT przejmie w rozsądnej formie minuty Calderona i JR, to Cavs powinni być dużo mocniejsi niż obecnie - wiec ciekawe czy Cs nie będą mieli jakiejś ścieżki zdrowia na Wschodzie z Wizards/Bucks w pierwszej rundzie z 3. seedu.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że Celtics już nie są w stanie bronić tak jak wcześniej? Pytam poważnie, bo ja np zakładałem zjazd w obronie jak tylko skończył się streak. Celtics w obronie byli tak mocni, bo po prostu grali bardzo agresywnie i zapieprzali ile się da. Widać było, że chcą utrzymać streak, a teraz przyszło duże rozluźnienie.

 

Nie wiem czy uda im się wróci do poprzedniego poziomu, ale mam nadzieję, że tak. :)

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston na starcie sezonu miał kosmiczna obronę i do tego poziomu nie wrócą, ale wciąż powinni bardzo dobrze bronić. W czasie streaku mieli 97.1 drtg gdy średnia ligowa to 107.6, to był mocny odchył od normy, na dystansie całego sezonu to byłaby GOAT obrona, zwłaszcza w obecnej NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.