Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

All In po Gasola . Tu i teraz . Byloby godnie.

Czuje ze trejdowanie sie nie skonczylo na dzis.

Ps zaraz trzeba bedzie zmienic nazwe tematu. na All In po 2 Mistrzostwo.

zajebisty deal !!! z miejsca IT jest moom idolem ;)

Walczymy jest chec stawic sie goldenom.To mega wazne.

Edytowane przez Montello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo tych mlodych "klockow", Zizic, Osman, Tavares. 

Jose wcale sie nie zdziwie, jak znowu po podpisaniu przez dobra druzyne nawet nie powacha "campu". prosciej jest i taniej teraz zrobic jakis wiekszy ruch, balagan w memphis to idealny czas dla Cavs wrzucic mlodego centra, kogos niechcianego i wlasnie TT. tego picku dla Gasola to wiadomo, ze nie oddadza.

na starcie widac ze Zizic > Osman, biorac tam jakies hajlajty, mozna zrozumiec czemu bylo wzdychanie na jego temat. Osman moim zdaniem nie byl podpisany do rotacji tylko trading chip. w Tavaresa wierza, ze ma byc takim klasycznym rim protem, albo tak mi sie wydawalo.

w offseason, druzyna moze miec max 20 graczy, vs sezon regularny gdzie nie moga miec wiecej jak 15 graczy przez wiecej nizeli 48h. nie jestem tylko pewny, kiedy te 15 graczy limit wskakuje. 

Cavs maja teraz 17stu graczy.

 

Zizic, Tavers to centrzy, a Osman to SF/SG.

 

Dla mnie Jose jest pierwszy do odstrzału. Był podpisany relatywnie szybko jako backup dla Irvinga.

 

Teraz gdy jest Thomas, Rose i Felder to Hiszpan jest zbędny.

 

Feldera chyba zatrzymają, choć to miał być dla Cavs taka podróbka Thomasa, a gdy mają oryginał to kto wie co z nim zrobią. Jako plus widziałbym jego kontrakt, który trwa jeszcze 2 lata i jest mega tani.

 

A po co Gasol w Cavs?

 

Gasol spisuje się dużo poniżej oczekiwań w PO, a Green i Bogut świetnie sobie radzili z Gasolem i ZBo w PO. Boguta już nie ma, a Zaza mimo, że to nie jest wybitny obrońca jest na tyle upierdliwym klockiem, że daje radę. Inna sprawa gdyby doszedł do Cavs to byłby najpewniej 3/4 opcją (zakładając, że IT, Love zostają)

 

Tak trochę odchodząc od tematu Cavs to ten "kwas" Gasola jest trochę dziwny. Gasol przed swoim FA zdeklarował się, że będzie gadał tylko z Memphis, a Ci rzucili mu chyba maxa. Conley tak samo. Niestety przytrafił się im Parson, który zarabia tyle samo co Gasol (a nawet trochę więcej). Miśki miały swoje okienko, a teraz to są w grupie drużyn walczących o ostatnie miejsca w PO.

Wydaje mi się, że Memphis jeśli będą chcieli zrobić jakiś deal z Gasolem to raczej pójdą w jakich młodych zawodników. Rok temu mimo, że nie płacili tax-u to byli do tyłu z kasą (jedyni klub obok Cavs)

 

Porównujesz centra do SF/SG ;-)

 

Raczej powinieneś porównać Zizica do Tavaresa. Gdyby nie trafił się im ten deal z Bostonem to Tavares pewnie by został.

 

15 miejsc na chwile obecną 17 zawodników.

 

Jeśli nie urodzi się jakiś trade to najbardziej zagrożeni są Jose, Walter, Jeff Green (?) Kay Felder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zizic, Tavers to centrzy, a Osman to SF/SG.

 

Dla mnie Jose jest pierwszy do odstrzału. Był podpisany relatywnie szybko jako backup dla Irvinga.

 

Teraz gdy jest Thomas, Rose i Felder to Hiszpan jest zbędny.

 

Feldera chyba zatrzymają, choć to miał być dla Cavs taka podróbka Thomasa, a gdy mają oryginał to kto wie co z nim zrobią. Jako plus widziałbym jego kontrakt, który trwa jeszcze 2 lata i jest mega tani.

 

A po co Gasol w Cavs?

 

Gasol spisuje się dużo poniżej oczekiwań w PO, a Green i Bogut świetnie sobie radzili z Gasolem i ZBo w PO. Boguta już nie ma, a Zaza mimo, że to nie jest wybitny obrońca jest na tyle upierdliwym klockiem, że daje radę. Inna sprawa gdyby doszedł do Cavs to byłby najpewniej 3/4 opcją (zakładając, że IT, Love zostają)

 

Tak trochę odchodząc od tematu Cavs to ten "kwas" Gasola jest trochę dziwny. Gasol przed swoim FA zdeklarował się, że będzie gadał tylko z Memphis, a Ci rzucili mu chyba maxa. Conley tak samo. Niestety przytrafił się im Parson, który zarabia tyle samo co Gasol (a nawet trochę więcej). Miśki miały swoje okienko, a teraz to są w grupie drużyn walczących o ostatnie miejsca w PO.

Wydaje mi się, że Memphis jeśli będą chcieli zrobić jakiś deal z Gasolem to raczej pójdą w jakich młodych zawodników. Rok temu mimo, że nie płacili tax-u to byli do tyłu z kasą (jedyni klub obok Cavs)

 

Porównujesz centra do SF/SG ;-)

 

Raczej powinieneś porównać Zizica do Tavaresa. Gdyby nie trafił się im ten deal z Bostonem to Tavares pewnie by został.

 

15 miejsc na chwile obecną 17 zawodników.

 

Jeśli nie urodzi się jakiś trade to najbardziej zagrożeni są Jose, Walter, Jeff Green (?) Kay Felder.

nie wiem czemu, ale ten Osman kojarzyl mi sie z jakims C/PF. moj blad.

Zizic, Tavers to centrzy, a Osman to SF/SG.

 

Dla mnie Jose jest pierwszy do odstrzału. Był podpisany relatywnie szybko jako backup dla Irvinga.

 

Teraz gdy jest Thomas, Rose i Felder to Hiszpan jest zbędny.

 

Feldera chyba zatrzymają, choć to miał być dla Cavs taka podróbka Thomasa, a gdy mają oryginał to kto wie co z nim zrobią. Jako plus widziałbym jego kontrakt, który trwa jeszcze 2 lata i jest mega tani.

 

A po co Gasol w Cavs?

 

Gasol spisuje się dużo poniżej oczekiwań w PO, a Green i Bogut świetnie sobie radzili z Gasolem i ZBo w PO. Boguta już nie ma, a Zaza mimo, że to nie jest wybitny obrońca jest na tyle upierdliwym klockiem, że daje radę. Inna sprawa gdyby doszedł do Cavs to byłby najpewniej 3/4 opcją (zakładając, że IT, Love zostają)

 

Tak trochę odchodząc od tematu Cavs to ten "kwas" Gasola jest trochę dziwny. Gasol przed swoim FA zdeklarował się, że będzie gadał tylko z Memphis, a Ci rzucili mu chyba maxa. Conley tak samo. Niestety przytrafił się im Parson, który zarabia tyle samo co Gasol (a nawet trochę więcej). Miśki miały swoje okienko, a teraz to są w grupie drużyn walczących o ostatnie miejsca w PO.

Wydaje mi się, że Memphis jeśli będą chcieli zrobić jakiś deal z Gasolem to raczej pójdą w jakich młodych zawodników. Rok temu mimo, że nie płacili tax-u to byli do tyłu z kasą (jedyni klub obok Cavs)

 

Porównujesz centra do SF/SG ;-)

 

Raczej powinieneś porównać Zizica do Tavaresa. Gdyby nie trafił się im ten deal z Bostonem to Tavares pewnie by został.

 

15 miejsc na chwile obecną 17 zawodników.

 

Jeśli nie urodzi się jakiś trade to najbardziej zagrożeni są Jose, Walter, Jeff Green (?) Kay Felder.

 

moim zdaniem bardziej zagrozone sa pozycje szemranych kontrybutorow w relacji do pensji/taxu, tj Shump/Frye.

 

Mirwir kogo bys widzial jako realne wzmocnienie, majac te srodki ktore Cavs maja?

 

widzialem tez jakies fantazje z Clipps nt Jordana/Beasleya, ale ten pierwszy jest tak odpychajaco surowy, ze zamiana z TT mi sie nie widzi + to w zasadzie rental bo 2019 to PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bardziej zagrozone sa pozycje szemranych kontrybutorow w relacji do pensji/taxu, tj Shump/Frye.

 

Mirwir kogo bys widzial jako realne wzmocnienie, majac te srodki ktore Cavs maja?

 

widzialem tez jakies fantazje z Clipps nt Jordana/Beasleya, ale ten pierwszy jest tak odpychajaco surowy, ze zamiana z TT mi sie nie widzi + to w zasadzie rental bo 2019 to PO.

 

Ostatnie parę miesięcy zrobiło nam sporo psikusów. Zupełnie niespodziewanie Chris Paul zmienił Clippers na Houston, spuszczenie Butlera przez Bulls no i PG do OKC. Paradoksalnie wymiany z udziałem tych dwóch ostatnich sprawiły, że Ainge puścił taki pakiet jaki puścił.

 

O ile zawodnicy podpisani na początku offseasonu : Jeff Green i Jose Calderon to bliżej rozpaczy i dramatu.

To dalej było o wiele lepiej.

Cedi Osman - ciekawy wing

Rose - da radę przy punktować grając z ławki (co tak naprawdę pogrzebało w finałach Cavs zupełny brak punktów z ławki)

Przedłużenie Korvera - 7 mln to trochę dużo, ale alternatywą było nic, więc generalnie na +.

No i wysłanie Irvinga do Bostonu za IT, Crowdera i Zizica+pick.

 

Jak dla mnie Cavs zaliczyli jeden z lepszych off w ostatnich latach od powrotu LeBrona.

W poprzednich latach ściągali jakiś starców, który nie wypalili zupełnie (Marion, Dunleavy, Anderson) i to było łatane przez Griffina w trakcie trade deadline. I o ile Griffin był niezły i kreatywny w ściąganiu zawodników, to dość słono płacił (2 picki 1nd za Mozgova)

Teraz ściągnęli trochę młodszych zawodników. Na chwile obecną skład Cavs mi się podoba.

 

A w poprzednim sezonie była epidemia plag egipskich (JR - połamany przez ponad pół sezonu, Love stracił też z 1/5 (bo coś tam odpoczywał), brak mięsa pod koszem, kontuzja Love i Andersona)

 

 

Tylko, żeby pozbyć się Frye czy Shumpa trzeba by coś dorzucić, a pytanie czy jest sens dopóki Cavs nie wiedzą co zrobi James.

 

Generalnie wychodzi, że odejście Griffa nie jest takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnue niezrozumialy jest Calderon, chyba ze mialbyc tym pietnastym, siedzacym viable w garniaku I nie placzacym o DNP, I dodatkowo od klaskania I klepania po plecach. Kto wiedzial, ze Boston wysle takie miesko - Tu rozgrzeszylbym w sumie.

Green jako 14sty, a nuz sie odbije. Felder tez mialbyc 13stka w tej talii.

Korver to wlasnie albo ten slynny juz Pokemon z 3ka, albo Nic. Mi sie on podobal, duzo lepsza jednowymiarowa jednostka niz Frye, a sprawia wrazenie biegajac ze jest jakies 6 lat mlodszy niz Channing.

Frye poniewaz expiring to chyba dobry asset.

Jefferson, przy calej sympatii, zamieni sie w tym roku w JJa.

Co zrobic zTT, trzymac I dopasowac kogos jak on, czy go wymienic na jakas gruba rybe? A moze tylko grac nom z tym zizicem?

Jest jakas sensowna wymiana IT na innego pgka?

Jeszcze taka notka - gdybysmy zamienili Love na jakis rental, to cavs byliby w takiej niewyobrazalnej dupie na 1000% juz za rok, przez irvinga. Ciekawe czy FO griffina mial takie przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy co do wymiany i samych Cavs, wprawdzie wymiana Irvinga na Thomasa poprawi team spirit, a Crowder przyda się w obronie, to jednak tym dealem CLE zrobiło all in, bo za rok na 99% nie będzie i IT i LBJ, a sam team stanie się bardzo przeciętny jeśli nie słaby. Z draftu zapewne sięgną po wysokiego, ale co z obwodem, który będzie miał ponad 100 lat?

 

Ja zdobędą mistrza, to kolejne 10-15 lat posuchy kibice im wybaczą, ale dziś ten team czy to z GSW czy z SAS nie ma żadnych szans. To będzie jednostronne widowisko...

 

Pytanie więc stawiam czy warto było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co maja Spurs zeby przeciwstawic sie Cavs? Sam Leonard slabo wyglada... Dla Cavs rywalem sa GSW. Crowder przyda sie bo dochodzi jeden obronca za Love'a. Slabiej to wyglada z wymiana Thomas za Irvinga bo on bedzie niemilosiernie katowany w obronie.
Przekornie zadam pytanie co takiego mają Cavs vs SAS? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza pierwsza opcje, druga opcje i trzecia opcje. Gwalt na tablicach, wieksza glebie skladu. Jedyne co ma Spurs lepsze to trener.
Ja rozumiem entuzjazm, ale nie przesadzajmy z tą "diagnozą". Gdzie te opcje są lepsze?

 

W Spurs mamy sytuację gdzie aż 4 kluczowych graczy będzie walczyć o kontrakt (Parker, Green, Gay, LMA), a dwóch z nich wróci po kontuzjach - tu jest oczywiści pewna niewiadoma, ale też oni nie są najważniejsi.

Pop biorąc 2 lata po rząd w 1 rundzie dobrych w obronie i dynamicznych PG: Whita i Murraya, pokazał że zmienia podejscie na tej pozycji. Murray choc to drugoroczniak to w obronie zgwałci IT (przy całym szacunku dla niego, bo bardzo go lubię), co pokazywał już (że potrafi) w zeszłym sezonie w RS i w PO. Patty bedzie dawał rzut i robił za mentora, Parker może za rok wylądować w... Cavs albo Europie.

Green po odejściu Simmonsa, powinien mieć bounce back season co by zasłużyć na kontrakt, Gay albo będzie grał na 4 (z LMA na C) albo z ławki jako 6th, jesli wróci do 90-95% formy, będzie na pewno wzmocnieniem i pomoże w obronie. Kyle jako swingman dostanie w końcu pewnie blisko 25-27 min na mecz, jestem jego fanem i liczę na rozwój. Jeśli Gay po kontuzji będzie grał słabo, chłopak dostanie wielką szansę.

LMA coś czuję przekwalifikuje się na C albo pójdzie w dealu. Czuję tez że większe szanse na M.Gasola ma SAS niz CLE :)

Pau dostal emeryturę, ale moim zdaniem za rok na nią pójdzie.

Na papierze CLE wyglada fajnie:

IT/Rose/Calderon vs Murray/Mills/Parker niby wygrywa, ale... Irving/Williams moim zdaniem byli lepsi... co więcej

JR/Korver vs Green/Anderson rzeklbym remis, ale latka lecą i mogą zdrowotnie nie podołać (co zeszły sezon już pokazał)

LBJ/Crowder vs Kawhi/Gay, po tym co widziałem rok temu w obronie LBJ I jak Durex go męczył , to Kawhi może sprawić, że będzie LBJ wyglądał jeszcze gorzej. Przy sprawnym Gayu przewaga SAS.

Love/Frye vs LMA/Lauvrgne dalbym remis

TT/Zizic vs Gasol/Costello? w PO stawiam na doświadczenie Pau.

Take więc ja tu nigdzie nie widzę tych przewag o których piszesz. Owszem w rzucie dystansowym i przy wysokim pace CLE wyglada dobrze i oczywiście wygra walkę na tablicach, ale... Pop nigdy im nie pozwoli na taką grę i będzie tłamsił w obronie niczym Memphis.

Oczywiście to tylko gdybanie, bo i tak nikt GSW nie pokona. Szkoda że na etapie CF nie robi NBA półfinałów ligi... Chętnie bym zobaczył jak sobie wschód z SAS by poradzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza pierwsza opcje, druga opcje i trzecia opcje. Gwalt na tablicach, wieksza glebie skladu. Jedyne co ma Spurs lepsze to trener.

I obronę bo w Cavs nie broni nikt. Spurs ma obrońców na Stefka i Duranta. Trochę utracili pod koszem i mają pol sezonu bez Parkera ale gdyby pod koszem mieli choćby Adamsa to by z 2 mecze wyrwali a resztę przegrali po ciężkim boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obronę bo w Cavs nie broni nikt. Spurs ma obrońców na Stefka i Duranta. Trochę utracili pod koszem i mają pol sezonu bez Parkera ale gdyby pod koszem mieli choćby Adamsa to by z 2 mecze wyrwali a resztę przegrali po ciężkim boju

A kto broni w spurs? Leonard i moze green. Reszta s5 to miekki eurosy lub ciezkie dupsko lma.

 

@danny troche optymistycznie patrzysz na cy w Spurs. Tam jest kilka powrotow po kontuzjach i ten zespol niezbyt pasujacy do siebie. Ale to moja opinia.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto broni w spurs? Leonard i moze green. Reszta s5 to miekki eurosy lub ciezkie dupsko lma.

 

@danny troche optymistycznie patrzysz na cy w Spurs. Tam jest kilka powrotow po kontuzjach i ten zespol niezbyt pasujacy do siebie. Ale to moja opinia.

Akurat Kawhi rok temu słabo

Aha czyli obronę nr 2 w NBA zrobiły miękkie eurasy? Taka jest Twoja opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Kawhi rok temu słabo

Aha czyli obronę nr 2 w NBA zrobiły miękkie eurasy? Taka jest Twoja opinia?

Co jest śmieszne, to w sumie tak to wygląda, że w spurs LMA z grubym dupskiem. Miękkie bialasy, tyci Patty Mills oraz Kawhi i Danny Green nie dający 100% siebie robią topową obronę ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.