Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

A najgorsze jest to że oni realnie chcą mu go dać... Masakra jakaś.

 

Że co proszę?! Jeszcze niedawno pisałem o granicy pomiędzy rozsądkiem a głupotą w rzucaniu maxami na lewo i prawo.. Granica cały czas się przesuwa w dół..

 

Czy to jest dobre dla ligi? Nie sądzę.. Masakra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę?! Jeszcze niedawno pisałem o granicy pomiędzy rozsądkiem a głupotą w rzucaniu maxami na lewo i prawo.. Granica cały czas się przesuwa w dół..<br />Czy to jest dobre dla ligi? Nie sądzę.. Masakra..

No przecież piszę że to głupota, Wiggins jest na dziś tak jednowymiarowy, nie rozwinął się przez 3 lata (w tym rok pod TT) ani trochę defensywnie, że nie widzę podstaw aby dostał przedłużenie na oczekiwanych kwotach. Realnie dziś (mając na uwadze wciąż młody wiek i jednak jakiś potencjał) nie dałbym mu więcej niż 15 mln i kontrakt max. wydlyżyłbym o 2 lata (max. 3 z TO w ost. roku). Jak się wykaże i poprawi defensywnie, to wtedy może myśleć o pierwszym max. W wieku 25 lat. Jak mu się podoba taki scenariusz, to super jak nie to pchałbym go do CLE, NYK, CHI za kogoś ready for PO (KI, nawet Melo, Wade) lub do Nets I pokrewnych za picki lub młodzież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia: czy wiggins jest wart maxa.

pytanie raczej brzmi: czy wolves sa w stanie utracic kogos takiego jak wiggins i cofnac sie w przebudowie o kilka lat.

 

to samo z otto porterem w wizards. problem z wysokimi numerami draftu, ktorzy nie okazali sie bustami ale tez nie wystrzelili do poziomu AllStar jest taki, ze trzeba im zaplacic kupe kasy ale to wciaz jest duzo madrzejsze niz utracenie ich i cofniecie sie w przebudowie o 2/3 lata. trzeba pamietac, ze tacy goscie jak wiggins czy otto maja jeszcze czas by wejsc na wyzszy poziom a w najgorszym wypadku zostana wytransferowani i zawsze cos w zamian uda sie uzyskac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby traci Wolves "w przebudowie" po "utracie" Wigginsa, skoro realnie jego impact na S5 jest niewielki (moim zdaniem dziś byłby 4-5 zawodnikiem, bo w ofensywie jest wciąż gorszy od KATa, Butlera a nawet Teague, a w obronie jest i jeśli nic nie zmieni to bedzie najgorszy na boisku, a Dieng to kluczowy gracz w defensywie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddanie Wigginsa to cofniecie sie 2-3 lata???? Dobre sobie. Dac mu takiego maxa jak Tu sie duskutuje, to jak strzelic w leb. Czego sie ten gosc nauczyl przez 3 lata I co on ma na elitarnym poziomie. Cavs mieli racje, ze nie czekali na jego rozwoj. Watpie, zeby go dzisiaj zamienili 1:1 z Love'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddanie Wigginsa to cofniecie sie 2-3 lata???? Dobre sobie. Dac mu takiego maxa jak Tu sie duskutuje, to jak strzelic w leb. Czego sie ten gosc nauczyl przez 3 lata I co on ma na elitarnym poziomie. Cavs mieli racje, ze nie czekali na jego rozwoj. Watpie, zeby go dzisiaj zamienili 1:1 z Love'm.

 

No pewnie, że mieli rację nie czekając na jego rozwój, bo przy Lebronie nigdy by się nie rozwinąłby na takim poziomie jakim jest teraz. Może nie jest to poziom na maksymalny kontrakt, ale dajmy chłopakowi czas, on ma dopiero 22 lata, a potencjał ma naprawdę bardzo duży, a przede wszystkim - POTRAFI WZIĄĆ GRĘ NA SIEBIE i widać od niego bijącą pewność na boisku. Defensywa u niego kuleje strasznie, to fakt, ale wszystko da się nadrobić w przeciągu dwóch/trzech sezonów bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitonciunas - on w 2 lata pogorszył się w defensywie, a Ty Twierdzisz, że teraz w 2 lata nadrobi? Ja po prostu w to nie wierzę, on dziś w defensywie wygląda gorzej od Devina Bookera!

 

Już kiedyś pisałem, że jeśli nie poprawi defensywy, to Sota równie dobrze może wstawić do składu Shabazza i efekt będzie podobny

https://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.fcgi?request=1&sum=0&player_id1_hint=Shabazz+Muhammad&player_id1_select=Shabazz+Muhammad&player_id1=muhamsh01&y1=2015&player_id2_hint=Andrew+Wiggins&player_id2_select=Andrew+Wiggins&y2=2017&player_id2=wiggian01&idx=players#stats-per_minute::none

 

Z kolei jak na strzelca, AW jest zbyt słaby na dystansie (rzuca gorzej od Dienga, KATa, nawet Rubio na mid range był lepszy!)  żeby pretendować do roli typowego SG... Tym samym trudno mi sobie wyobrazić, że zrobi jakieś nieprawdopodobne postępy. 

 

Ciekawostka: jedynym zawodnikiem w historii, który ma podobny profil (czytaj równie koszmarnie bronił i rzucał pow 20 pkt i jednocześnie nie był typowym strzelcem dystansowym przez min. 3 sezony) był... Jamal Mashburn http://bkref.com/tiny/kGLFF koleś nawet zagrał w ASG mając 30 lat, ale czy to naprawdę gracz, któremu powinno się dać. max. bo on tego chce?

 

Pippen się z tym nie zgadza ;) http://www.espn.com/video/clip?id=20184978&ex_cid=espnapi_public

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobryz jestescie.

wiggins to gosc, ktory robi 23ppg w tej chwili, rok/2 i stanie sie swietnym scorerem wokol ktorego mozna zbudowac ofensywe. cos jak paul george.

 

owszem, teraz nie zasluguje na maxa.

owszem ,moze nigdy nie zasluzyc

ale takich gosci nie wybiera sie codziennie. po to sie tankuje, dostaje pwierdziel by w drafcie wylowic wlasnie takich grajkow. nie kazdy moze dostac z 1 lebrona jamesa. czasami jest to andew wiggins. i imo to swietny wybor i fajny grajek, ktory jeszcze sporo pokaze w lidze. i takich gosci musisz zatrzyac w skladzie. jesli kosztuje cie to maxa, trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobryz jestescie.

wiggins to gosc, ktory robi 23ppg w tej chwili, rok/2 i stanie sie swietnym scorerem wokol ktorego mozna zbudowac ofensywe. cos jak paul george.

 

owszem, teraz nie zasluguje na maxa.

owszem ,moze nigdy nie zasluzyc

ale takich gosci nie wybiera sie codziennie. po to sie tankuje, dostaje pwierdziel by w drafcie wylowic wlasnie takich grajkow. nie kazdy moze dostac z 1 lebrona jamesa. czasami jest to andew wiggins. i imo to swietny wybor i fajny grajek, ktory jeszcze sporo pokaze w lidze. i takich gosci musisz zatrzyac w skladzie. jesli kosztuje cie to maxa, trudno...

 

George w pewnym momencie to miał impact na obronę Pacers jak Kawhi czy Draymond Green. Mocno rozważano go do nagród DPOY.

 

A w ofensywie to dopiero się z czasem zaczął rozwijać i wchodzić na poziom franchise playera.

 

Wiggins jest fatalny w obronie, a jego ofensywne przepisy nie przekładają się na zespół i sukcesy.

 

3 sezony gra za Nim, a on ciągle ma ujemny wpływ na zespół. Raczej kiepsko to o Nim świadczy, no ale taki Bradley Beal też bardo długo się rozkręcał.

 

Mimo to ja w Wigginsa kompletnie nie potrafię uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitonciunas - on w 2 lata pogorszył się w defensywie, a Ty Twierdzisz, że teraz w 2 lata nadrobi? Ja po prostu w to nie wierzę, on dziś w defensywie wygląda gorzej od Devina Bookera!

 

 

A może w związku z brakiem scorerów w Timberwolves Wiggins dostaje więcej swobody w ofensywie i nie musi się aż tak bardzo angażować w defensywę? Tego nie wiem ani ja i ani Ty i możemy snuć tylko domysły. Może wcale się nie pogorszył, tylko tak to wygląda tylko z boku, a jest to zasługa taktyki? Tak naprawdę wszystko się okaże teraz, po dojściu Butlera i reszty, bo ciężar gry będzie rozrzucony i każdy będzie musiał bronić i atakować. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobryz jestescie.

wiggins to gosc, ktory robi 23ppg w tej chwili, rok/2 i stanie sie swietnym scorerem wokol ktorego mozna zbudowac ofensywe. cos jak paul george.

 

W izo Wiggins robi 0,74 na posiadanie, w spot up 0,96 w pnr 0,83

 

Ogólnie wyjmij punkty zdobywane w kontrataku i nagle okazuje się ,że Andrew ma duże problemy z kreowaniem sobie pozycji

Jest cały czas ujemnym graczem

 

Kompletnie nie kupuje propagandy Dannego z Gdańska bo Wiggins nie jest tak słabym graczem ale max? W sytuacji kiedy Giannis nie wziął maxa a jest w wieku Kanadyjczyka a jest między nimi spora różnica

 

Wiggins nie jest wart 5 letniego maxa. Tak samo zresztą jak Noel tych 20 baniek , które żąda

 

No i przede wszystkim z punktu widzenia Cavs jaki ma sens oddać Irvinga za Wigginsa , który chce dostawać jeszcze większe pieniądze?

Sota w tym momencie wypada z gry

Heat od razu zdementowali pogłoski, Clippers ogłosiło że nie ma żadnego dealu , który by miał sens dla Cavs więc pozstaje Phoenix tylko nie do końca wiadomo co mogą dać bo pakiet Bledsoe i wybór Heat to mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na Nba (tak ja większość z was się zna. Nie rozbijam tego wszystkiego na czynniki pierwsze, dla mnie liczą się tylko matchupy), wszystko opieram, jak to nazywacie na eye teście, ale porównywanie PG (nie patrzcie na mój nick) do Wigginsa to nieśmieszny żart. Dla mnie PG któremu się chce(powiedzmy że PG z Playoffs), to top5 tej ligi, a taki jak zazwyczaj jest do oglądania to top 15 bez żadnych kontrowersji. Nawet byłem fanem jego przejścia do Cavs, bo wierzyłem że poprawi ich gre w defensywie, a i najprawdopodobniej w ataku, i będą ciekawe finały. Wylądował w OKC, Cp3 wylądował w Houston, i przy odrobinie szczęścia (kontuzje u Goldenów) obie te ekipy razem , może powalczą z tym tworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej propagandzie mówisz? Porównanie do Masburna mu ubliża czy wg Ciebie będzie miał większy impact (Po obu stronach parkietu) na Wolves od Teagua czy Dienga? Nigdzie nie napisałem że to jakiś totalny patałach, wręcz napisalem że może być wart wydłużenia 15 mln rocznie a to u mnie wręcz komplement, bo na dziś to nawet 10 bym mu nie dał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że Wiggins idzie drogą, gdzie jego szczytem wydaje się być DeMar DeRodzyn, który nawet podobnie gra i podobne ma mocne i słabe strony, ale jest póki co ze 2 półki lepszy od Wigginsa, a na DeRozana większość maksa żałowała, a Wigginsowi go bronią. Jak to wiek ma olbrzymie postrzeganie na wartość gracza... Bo 'może się rozwinie'... I dlatego każdemu gówniarzowi się maks należy? Wiggins ma wielkie problemy ze swoją grą. Jest bardzo słabym obrońcą, bardzo słabym kreatorem dla partnerów i także sam nie umie wypracować sobie za bardzo pozycji, nie rzuca wybitnie.. Ktoś pytał czy ma elitarny skill. Ma! Jego spin move'y to miodzio! :) Ale poza tym to jakoś taki nijaki. Zbyt nijaki na maksa. Mimo wieku i faktu, że 'może' się poprawi w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns albo dorzuca ten 4ty wybor, albo Cavs tego nie wezma. Beda startowac oboz jakby nigdy nic. Ewentualnie poczekaja do 15 grudnia. presji, poza sztuczna presja via media nie ma.

 

 

swoja droga, caly ten spin tworzony przez media, nawet cos teraz pisali, ze Irving mock'uje Jamesa, bo cos sobie zanucil "im coming home" - nie wiem czy ten przed-twitterowy swiat nie byl lepszy, kazdy piard, 3 slowa zamieniaja teraz w gowno burze.

tak samo z irvingiem na tym weselu - naprawde ludzie wierza, ze oni poza boiskiem ta rwa koszule w jakiejs rywalizacji ? przeciez tam kazdy kazdego zna i poza jakimis pojedynczymi niesnaskami to zyja jak w komunie.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.