Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak piszesz to w próżni to łatwo jest pomyśleć "no, tak, tak. Jokić, Sap, szanuję".

Jak spojrzysz na to na chłodno to w drugiej rundzie masz 4 ekipy. Będą tam Golden State. Będą brodacz i floppy, dla Westrbrooka z Georgem miejsca nie zabraknie. Zostaje jedno miejsce, a przecież masz jeszcze Spurs z ewoluującym jak pojebany Leonardem, Blazzers wygrywający 70 (?)% spotkań po dodaniu Nurkicia. 

 

bardziej mi chodziło o to, że druga runda nie powinna być celem samym w sobie, serio, jeśli Nuggets z Irvingiem mieliby się tu dostać, a w międzyczasie miałbym obserwować wybuch talentu Murraya czy Juancho to wolałbym nigdy tam nie zawitać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spokojniej Panowie to nie kwestia życia i śmierci, a jedynie dyskusja o potencjalnej wymianie, która być może wcale nie jest na tapecie.

Dla mnie istotne są cztery kwestie

1. Denver zapłaciło Sapowi za tu i teraz, wg mnie ich szansa jest sezon 2018-2019. Później przy maxie Jokicia, 30 mln starzejącego sie Sapa, dużym kontrakcie Harrisa(będa musieli mu zapłacić) i kasie na rozgrywającego ( czy to Irving czy Murray, który został gwiazdą) cieżko będzie coś sensownego sklecić. Niestety wolni agenci nie walą tam drzwiami i oknami. Co innego gdyby to była drużyna w Chicago lub LA to może paru weteranów goniących za pierścieniem by sie skusiło. Dlatego potrzebuja dobrego sezonu już teraz posmakowania PO i dotarcia trybików, żeby za rok powalczyć o coś więcej.

2. Lubię Murraya i uważam, że ma papiery na fajnego gracza ale sorry uważam, że Irving to jego sufit. KI jest mocno niedoceniany wg mnie. Tak jest  jednowymiarowy ale w ataku, 1 na 1, jako go to guy w ostatnich minutach jest wg mnie najlepszym PG obecnie w całej NBA. Pójście drogą, że ma być lepszy niż Irving to robienie z niego superstara przy Jokiciu, który na pewno go będzie w kilku miejscach ograniczał.

3. Kwestia fitu - tu uważam, że KI pasuje jak mało który rozgrywający. Może grac sporo bez piłki gdy Jokic bedzie kreowal, ale tez dzieki świetnemu panowaniu nad pilka i super grze 1 na 1 może stwarzać przewagi. Uważam, że zwłaszcza Harris by na tym mocno skorzystał.

4. Przecenianie assetów - sorry ale wg mnie Murray to gośc który moze za 3 lata bedzie KI ale rownie dobrze moze byc jego gorsza wersja dodatkowo dochodzi kwestia timingu. Chandler - lubię gościa ale jest po 30 i nie jest nikim poza solidnym starterem i jedyna jego droga to w dół. Juancho - takich gości w lidze jest kilkunastu lub kilkudziesięciu nic jeszcze nie pokazał. To jest pakiet który jest za wysoki za topowego rozgrywającego ??? Wiem, że wymiany DMC czy JB pokazały, że można mieć gości za paczkę gruszek ale wiara w to, ze Cle przyjmie gorszy pakiet to bardzo ambitna założenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jest aż taki news dla Was, ale od czasu odejścia Ujiri filozofią Nuggets jest budowanie drużyny poprzez draft i scouting, przy odpowiednich warunkach druga runda może być i w tym roku nie wiem skąd pogląd, że to taki nieosiągalny cel zakładając dalszy rozwój młodieży i impact Sapa, oczywiście szanse już teraz nie są na to zbyt duże, ale bez przesady, druga runda to żadne Himalaje

 

no ja uważam ze to Himalaje dla 90% ligi. Rozumiem ze Ty uważasz ze albo atakujemy mistrza jako 100% contender, albo nie warto próbować i bawimy sie w rozwój młodych jako druzyna z pogranicza PO

Fanie mieć młodych których sie rozwija, ale łatwo jest przespać moment kiedy 1 wymianą podnosi sie poziom druzyny, bo szkoda oddać młodego gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS uważajcie, żeby tego procesu nie przespać - Denver to nie phoenix, Jokic być może wchodzi w prime więc może wsparcie trzeba mu dać już teraz

 

a ja generalnie nie rozumiem hejtu na Kyriego, to takie trochę w stylu nerdów i zjebów, którzy nie oglądają gier lecz śledzą numerki [pokroju Haberstroh] i tak samo jadą po DeRozanie, Bookerze i Wigginsie

 

a generalnie dla grajków, którzy z dupy wyciągają 25 pkt co noc należy się moim zdaniem minimum szacunku 


aha no i jeszcze jedno: rok temu jak Morey zatrudniał MDA, Ryno i Gordona też się wszyscy pukali w głowę, że offense już im wystarczy i trzeba dołożyć więcej D

 

no i kto miał rację? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irving to zło

Lewego trochę rozumiem ale też nie do końca

Racje maja ci, którzy piszą, iż Sapa wzięli żeby grać o coś już teraz. Prospekty prospektami, ale Paul nie ma za wiele czasu, a przecież nie po to podpisał żeby grać o udział w PO, to gwarantowala mu Atlanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS uważajcie, żeby tego procesu nie przespać - Denver to nie phoenix, Jokic być może wchodzi w prime więc może wsparcie trzeba mu dać już teraz

 

a ja generalnie nie rozumiem hejtu na Kyriego, to takie trochę w stylu nerdów i zjebów, którzy nie oglądają gier lecz śledzą numerki [pokroju Haberstroh] i tak samo jadą po DeRozanie, Bookerze i Wigginsie

 

a generalnie dla grajków, którzy z dupy wyciągają 25 pkt co noc należy się moim zdaniem minimum szacunku 

aha no i jeszcze jedno: rok temu jak Morey zatrudniał MDA, Ryno i Gordona też się wszyscy pukali w głowę, że offense już im wystarczy i trzeba dołożyć więcej D

 

no i kto miał rację? :smile:

Powinna być jakaś weryfikacja, bo też mi się wydaje, że ludzie nie oglądają spotkań, tylko wiedzę czerpią z boxscorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nba.com/article/2017/07/06/la-clippers-acquire-danilo-gallinari-three-team-trade

hehehe

 

 

taa nie ma się z czego cieszyć bo to są w zasadzie dwie odrębne transakcje: 1.  podpisanie makarona w FA 2. dump crawforda razem z pickiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna propozycje jak dla mnie rzucił w podcascie Simmons

Do Cavs Melo i Murray i 1st od denver

Do den Irwing

Do ny Shumpert Chandler i Hernangomez

Oczywiście Melo musiałby się zgodzić ale z tego co się pojawia ten mi się bardzo podoba dla każdej ze stron

Tez uwazam, ze z tego podcastu to byl najbardziej godny dyskusji fundament na propozycje, ale tu wg mnie kluczowe byloby zalozenie "sa realne szanse, ze to nie bedzie tylko wypozyczenie Irvinga na rok czy dwa" [podpisalby z Denver DVPE gdyby sie na nie zalapal????] oraz...

 

Jaki allin? Oddawać wszystko za Irvinga, który c***owo fituje i nic nam nie polepsza. Wolę dwa sezony kręcić się w okolicach 8 seedu niż raz zrobić 6 i zero perspektyw na przyszłość.

Pytanie czy tak samo uwaza wlasciciel Denver po 4 latach poza playoffami...

moze miec inna opinie o tym kreceniu sie wokol 8 seeda, a bez urazy, ale jego jest wazniejsza w tym temacie ;-)

 

Zreszta to lekka przesada z tym brakiem perspektyw - Jokic, Harris, Irving to przeciez nie jest jakas pustynia i w razie czego po zaliczeniu tej przykladowej #6 moga pchnac Irvinga dalej.

 

Ba! Zareagowales na tego propsa jakby sie tam nie dalo nic ponegocjowac?

Moze zamiast picku/Hernangomeza niech leci Beasley albo Barton?

Albo niech bedzie cos wiecej na linii Knicks-Nuggets [punktem wyjsciowym dyskusji byla perspektywa Cavs].

 

W kazdym badz razie na dzisiaj Denver i Phoenix zdaja sie miec najlepsza kombinacje assetow i okolicznosci by uderzyc po Irvinga, ale pytanie czy go chca i czy Cavs go w ogole sprzedadza.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kazdym badz razie na dzisiaj Denver i Phoenix zdaja sie miec najlepsza kombinacje assetow i okolicznosci by uderzyc po Irvinga, ale pytanie czy go chca i czy Cavs go w ogole sprzedadza.

 

Suns go raczej w tej chwili nie chcą, Sarver zadowolony bo dobrze sprzedał posiadaczom karnetów hasło TheTimeline i rok 2020 i tam wszyscy są zauroczeni perspektywą rozwoju młodzieży i braku playoffs przez 3 lata

 

Irving to za duże ryzyko rozwalenia procesu, rozwalenia szatni, no i totalnie wątpliwy fit z Bookerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Irving to za duże ryzyko rozwalenia procesu, rozwalenia szatni, no i totalnie wątpliwy fit z Bookerem

Zgadzam się moim zdaniem fit Irvinga jest dużo lepszy do Denver niż do PHO. Przy Bookerze, który będzie oddawał b dużo rzutów zdecydowanie lepszy byłby pass first PG. Biorąc pod uwagę, że liga ma mnóstwo dobrych Pg obecnie i perspektywę czasową,, o któej pisał BTPH uważa, że tego dealu nie będzie. No chyba, że Cle zgodzi się na Bledsoe plus jakiś wypełniacz, a na to się nei zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.