Skocz do zawartości

legacy check 2k17


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

To nie obecność Shauna ciągnie w dół tylko nieobecność Kury która zastępuje.

Shaun to bardzo dobry zawodnik, ale ponieważ Kura jest rewelacyjna to z Shaunem zespół wygląda gorzej.

Gdyby Shaun wchodził regularnie za Pachulię te cyferki by wyglądały dla niego lepiej :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli statystyki duranta są zawyżone bo ma więcej z gry gdy na boisku jest ze słabym livingstonem.

 

Curry takiego luksusu nie ma i ma zawsze lepszych partnerów z którymi musi się dzielić Box scorem.

 

Hihi.

 

Dajcie już spokój.

 

Durant zagrał kismos ale to nadal sc jest liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem - Curry prawie zawsze gra z kimś (na ogół z co najmniej dwoma z nich) z czwórki pozostałych all starów warriors, a z kolei oni bez Stepha męczą się z Livingstonem i dlatego te liczby tak wyglądają.

Ale jakimi ALL starami jak on bez KD, DG i Thompsona ma nadal +13,3 w 114 minut co zresztą ci już raz napisałem

Podczas gdy Durant z Draymondem i Thompsonem mają +10 w 104 minuty

 

On sam jeden bez żadnego All Stara kręci lepszy wynik niż cała reszta bez niego

 

No masz rację to wszystko przez szkodnika Livingstona

 

Ale jak już zrobimy hardcore czyli Curry +Livingston bez Greena Duranta i Klaya to jest net rtg +26,2 ( jak widać Stefkowi ten Livingston zamiast Duranta nie przeszkadza)

 

Ciekaw jestem jak długo chcesz uprawiać taką gimnastykę by udowadniać że Curry ma gorszy wpływ niż Durant bo tym razem net rtg są zdecydowanie przeciwko Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livingston za cały sezon (RS+PO):

 

IN +6,5

OUT +14,6

 

tak więc obecność Shauna bardzo ciągnie warriors w dół i to mimo że na ogół jest na parkiecie z jakąś trójką allstarów (AI to też ten poziom, bo oczywiście mam na myśli impact, a nie występ w ASG). tak więc albo wszyscy poza Currym są mega overrated, albo Livingston jest mega słaby. druga opcja wygląda na bardziej prawdopodobną, bo możemy wytłumaczyć skąd się to bierze (PG bez spacingu, co przekłada się na przykład na to, że z nim na parkiecie rzucają dużo więcej - jako % wszystkich rzutów - z midrange).

Nie, zebym sie bardzo czepial, ale probujac deprecjonowac Curry'ego sprowadziles lawke GSW do AI, wiec troche slabo, ze ponoc lepsza lawka od Cavs ma 1 konkretnego zawodnika.

 

Dalej tez nie chce sie zbyt czepiac, ale ten allstar Klay Thompson ma praktycznie wszystkie wskazniki w PO gorsze od tego placka Shauna Livingstona. Wiec cos czuje, ze jeszcze ze 2 posty i okaze sie, ze Durant i Dray to TOP 2 NBA by far, bo mniej wiecej tyle jest potrzebne, zeby zrobic 16-1 w PO.

Ale jakimi ALL starami jak on bez KD, DG i Thompsona ma nadal +13,3 w 114 minut co zresztą ci już raz napisałem

Podczas gdy Durant z Draymondem i Thompsonem mają +10 w 104 minuty

 

On sam jeden bez żadnego All Stara kręci lepszy wynik niż cała reszta bez niego

 

No masz rację to wszystko przez szkodnika Livingstona

 

Ale jak już zrobimy hardcore czyli Curry +Livingston bez Greena Duranta i Klaya to jest net rtg +26,2 ( jak widać Stefkowi ten Livingston zamiast Duranta nie przeszkadza)

 

Ciekaw jestem jak długo chcesz uprawiać taką gimnastykę by udowadniać że Curry ma gorszy wpływ niż Durant bo tym razem net rtg są zdecydowanie przeciwko Tobie

A wyglada ta gimnastyka jeszcze gorzej jak pojdziemy z innymi statami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakimi ALL starami jak on bez KD, DG i Thompsona ma nadal +13,3 w 114 minut co zresztą ci już raz napisałem

ale zauważyłeś, że cały czas mówię o 4 allstarach, czyli AI też się liczy? skoro już posługujesz się takimi małymi próbkami, to zobacz jeszcze mniejszą jak Curry sobie radzi bez żadnego z tej czwórki…

 

Nie, zebym sie bardzo czepial, ale probujac deprecjonowac Curry'ego sprowadziles lawke GSW do AI, wiec troche slabo, ze ponoc lepsza lawka od Cavs ma 1 konkretnego zawodnika.

nie wiem czemu tak wyskakujesz z tą ławką? co mają cavs do dyskusji o warriors? poza tym samo szafowanie nazwiskami ignoruje zależności między zawodnikami, czyli np. właśnie to, co czym cały czas mówię, że ze względu na konstrukcję rostera wojownikom łatwiej maskować brak któregokolwiek z pozostałych allstarów niż brak Currego.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niespotykany w historii tej ligi skill Currego, lorak :smile:

nie do końca. przecież indolencja Livingstona w kwestii spacingu również ma znaczenie, nie? nie wiem czy sobie zdajecie sprawę z konsekwencji jakie niesie ze sobą przyjecie waszego stanowiska. bowiem albo Durant, AI, Klay i Green są mega przeceniani, więc Curry jest GOAT i to z taką przewagą, że połączenie Russella z Jordanem by go nie przegoniło, albo jednak te suche numerki bez uwzględnienia livingstonowatego (czy generalnie rosterowego) kontekstu niewiele mówią. oczywiście pierwsza opcja jest możliwa, ale o ile w przypadku Klay'a oraz Draymonda nie wiemy do końca jaka jest ich realna wartość (w oderwaniu od Stepha), o tyle jest całkowicie jasne, że zarówno Iguodala jak i tym bardziej Durant mieli superstarowy impact przed przyjściem do GSW, więc trudno uwierzyć, że szczególnie ten drugi nagle stał się dużo gorszy. bardziej rozsądnym wytłumaczeniem jest to, że wyciągacie nieuzasadnione wnioski na podstawie on/off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. przecież indolencja Livingstona w kwestii spacingu również ma znaczenie, nie?

 

Oczywiście, ale tutaj chodzi o to, że nie gra Curry, czyli nie gra najlepszy off-the-dribble gracz za 3. Trudniej zastąpić tego gracza, niż skrzydłowego, ponieważ to właśnie Curry jest tym, wokół którego zbudowana jest cała maszyna Warriors. Nie ważne, czy w jego miejsce wstawisz Livingstona, Derona Williamsa, czy każdego innego backup PG w tej lidze - zawsze obrona będzie się zachowywać całkowicie inaczej przeciwko nim, niż przeciwko Curremu. 

 

A skoro łatwiej zastąpić w składzie Duranta, Draymonda, czy Klaya ich marnymi imitacjami, które przy Currym nadal wyglądają dobrze, to to właśnie świadczy o wielkości Stepha. Gość gra na kodach, a korzystają z tego wszyscy wokół niego - m.in. Pan Durant, który dzięki temu wygrał MVP, bo mógł się w pełni skupić na tym, co robi najlepiej, czyli zabijaniu rywali 1on1 z każdej możliwej pozycji na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale tutaj chodzi o to, że nie gra Curry, czyli nie gra najlepszy off-the-dribble gracz za 3. Trudniej zastąpić tego gracza, niż skrzydłowego, ponieważ to właśnie Curry jest tym, wokół którego zbudowana jest cała maszyna Warriors. Nie ważne, czy w jego miejsce wstawisz Livingstona, Derona Williamsa, czy każdego innego backup PG w tej lidze - zawsze obrona będzie się zachowywać całkowicie inaczej przeciwko nim, niż przeciwko Curremu. 

 

to się mocno nie zgadzam, bo nawet taki Nelson byłby upgradem w stosunku do Livingstona i co za tym idzie ortg GSW bez Curry nie leciałby aż tak w dół. po prostu gdyby nawet te 10% rzutów z midrange bez Curry zamienić na trójki przy LA skuteczności, to ortg byłby wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. jesteśmy w momencie, w którym 27/8/9/2 finały na 44% z gry i 39% są oceniane jako przeciętno-do-w-miarę-ok występu. Ciekaw jestem ilu graczy w historii miało finały na > 25 pts, > 8 ast, > 9 reb i > 2 stls.

 

pewnie niewielu, jeśli w ogóle ktoś, szczególnie że (za twitterem): "Curry just averaged more assists than Stockton in 97 or 98 Finals, more rebounds than KG in 2010 Finals, more pts than Dirk in 2011 Finals".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie niewielu, jeśli w ogóle ktoś, szczególnie że (za twitterem): "Curry just averaged more assists than Stockton in 97 or 98 Finals, more rebounds than KG in 2010 Finals, more pts than Dirk in 2011 Finals".

 

Tak, a patrząc na całe jego playoffy, tylko MJ i Westbrook robili 28/6/6/2 w historii, przy czym obaj na o wiele niższej efektywności od Currego.

to się mocno nie zgadzam, bo nawet taki Nelson byłby upgradem w stosunku do Livingstona i co za tym idzie ortg GSW bez Curry nie leciałby aż tak w dół. po prostu gdyby nawet te 10% rzutów z midrange bez Curry zamienić na trójki przy LA skuteczności, to ortg byłby wyższy.

 

Let's agree to disagree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie niewielu, jeśli w ogóle ktoś, szczególnie że (za twitterem): "Curry just averaged more assists than Stockton in 97 or 98 Finals, more rebounds than KG in 2010 Finals, more pts than Dirk in 2011 Finals".

 

Ciekawe jakie staty (szczególnie asysty) wykręciłby Rajon Rondo przy tak wysokim pace i tak słabej defensywie jak Cavaliers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zauważyłeś, że cały czas mówię o 4 allstarach, czyli AI też się liczy? skoro już posługujesz się takimi małymi próbkami, to zobacz jeszcze mniejszą jak Curry sobie radzi bez żadnego z tej czwórki…

 

 

Po 1 Od kiedy Andre jest All Star w roku 2017?

Po 2 - Czy Ty naprawdę rzucasz taki argument? Curry bez 3 najlpeszych graczy kręci lepsze cyferki niż ta trójka razem wzięta ale bez niego a Ty wyskakujesz mi że odejmij jeszcze Iguodale?

Po 3 - Sam wyciagnąłeś net rtg jako koronny argument a jak ci udowodniłem że z Currym jest jeszcze lepszy to zaczynasz wyskakiwać

a to z lineupem a to że to wszystko zasługa Draymonda ( udowodniłem że Durant z Draymondem jest gorszy niż Curry bez tej dwójki)

 

A już kompletnie bezsennowy jest argument z tym Livingstonem

bo jeśli trójka All Starów Green Durant i Klay nie mogą z  Livingstonem dojśc do takiego net rtg jak Curry z Iguodalą Livingstonem i JaVale ( a GSW ma wtedy + 28)to ja nie wiem czy istnieje mocniejszy dowód na to że Curry jest lepszym graczem i lepszym zawodnikiem od Duranta

 

No chyba że chcesz udowodnić że wpływ samego Andre jest większy niż Draymondem z Klayem razem wziętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz LE Bron też nie był znany z tego, że opieprza graczy na parkiecie... Czyli wg Twojej definicji nie spełnia kryteriów bycia liderem

 

A poza tym Golden najlepiej zaczęło grać kiedy Durant był out co jakoś burzy Twoją teorię... I Golden z PO to jest właśnie zeszłoroczne Warriors z dołożonym Kevinem a nie taka dziwna hybryda izo gry z Thunder i próby wkomponowania ofensywy Golden pod Duranta -- . Przed ASG to średnio wyglądało i potrafili przegrywać takie mecze jak ten w Cleveland

 

A co do łapu-capu to nie wiem co masz na myśli bo ja nie dyskutuje z opiniami poprzez wrzucanie ich do łapu capu tylko dlatego że są dla mnie kontrowersyjne. No chyba że Ty chcesz wrzucić moją że Curry w obecnej chwili jest najlepszym graczem Golden i to on decyduje jak wygląda atak Golden a nie Durant

 

Nie wiem dlaczego wyciągasz tu LeBrona, ale znacznie bardziej do roli "kubła z zimną wodą" jednak pasuje mi on, niż machający nóżką żujący ochraniacz Curry. Taka jest moja opinia, tak zaobserwowałem i tylko inny eye-test mnie przekona że tak nie jest. A takiego eye-testu nie odnotowałem.

 

Najlepiej grali bez Duranta, problem że to był RS. Przy braku Duranta Klay nie miałby takiej możliwości, żeby ciepnąć 3 trójki na mecz i grać rolę lepa na obwodowe muchy Cavs, a Curry ze swoim 3-10 (chyba) HT za 3 nie mógłby pozować krokiem defiladowym jakby rzucał 70% zza łuku. 

 

2 połowy finałów:

KD 15,8 pts na 49% z gry i 40,9% za 3 (+/- 3,4 per game)

Curry 13,4 pts na 53,5% z gry i 43,5% za 3 (+/- 3,8 per game)

 

Faktycznie, maskotka sprzedająca bilety, w dodatku nie potrafiąca krzyczeć na partnerów.

 

Bottom line jest taki, że Curry = atak Warriors i to na tym najbardziej korzystają zarówno KD, jak i Klay oraz Dray. Nikt nie mówi, że jeśli wyjmiesz Currego, to nagle cała reszta allstarów przestanie grać, a Warriors będą na poziomie Kings. Curry to filar death lineupu, który był zdaje się ponad +20 w playoffach i ponad +40 w finałach w netrtg. Death lineup = Warriors.

 

Nie napisałem, że Curry jest maskotką, nie twierdzę, że nie umie punktować. Ale nie taka jest chyba definicja czy ogólne wyobrażenie słowa "lider"?

 

Mam wrażenie po prostu że Curry znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie w prawdopodobnie najlepszym kolektywie w historii (73-9), do którego w tym roku dołączył lider z zewnątrz.

 

Ale mogę się mylić, możliwe nawet że nikt inny nie podziela mojego zdania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Od kiedy Andre jest All Star w roku 2017?

Po 2 - Czy Ty naprawdę rzucasz taki argument? Curry bez 3 najlpeszych graczy kręci lepsze cyferki niż ta trójka razem wzięta ale bez niego a Ty wyskakujesz mi że odejmij jeszcze Iguodale?

Po 3 - Sam wyciagnąłeś net rtg jako koronny argument a jak ci udowodniłem że z Currym jest jeszcze lepszy to zaczynasz wyskakiwać

a to z lineupem a to że to wszystko zasługa Draymonda ( udowodniłem że Durant z Draymondem jest gorszy niż Curry bez tej dwójki)

 

A już kompletnie bezsennowy jest argument z tym Livingstonem

bo jeśli trójka All Starów Green Durant i Klay nie mogą z Livingstonem dojśc do takiego net rtg jak Curry z Iguodalą Livingstonem i JaVale

no tak, 140 ortg to przecież taki sobie poziom, łatwy do osiągnięcia… poza tym ten lineup (Curry, McGee, AI, Livingston IN, Green, Klay i KD OUT) rozegrał całe 40 possessions.  

 

a Iguodala ciągle ma impact na poziomie all stara.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lorak

Czyli podsumowując zaczęło się od tego że z Kevinem GSW jest aż +15,9

To nic że z Currym sa ponad 18 to nic ,że z Currym ale bez Duranta są +16,2 czyli lepiej

To nic że Curry nawet bez Duranta, Greena i Klaya nadal jest +13

A ta trójka ledwo dobija do +10 bez Currego

 

Wszystko na nic bo nagle sobie wymyślasz że Iguodala jest All starem. Gracz na 7 pkt /mecz.

To nic że Draymond pod nieobecność Kury prowadzi grę.. Nagle się okazuje że problemem jest Livingston ( który nota bene nie jest problemem dla Currego ale to nieistotne ważne że jest problemem dla Duranta). Jego brak rzutu za 3 jest problemem kiedy zastępuje SC a nie jest problemem kiedy zastępuje Duranta czy Klaya.. Bardzo logiczne

 

 

Krótko mówiąc nic nie jest ważne więc tak z ciekawości po co użyłeś argument o net rtg dla Duranta a kiedy się używa identyczny w stosunku do Currego to nagle wymyslasz coraz bardziej pokręcone argumenty by podważyć stosowność tego argumentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, najwazniejsza seria sezonu, Durant praktycznie za każdym razem jak Cavs dojeżdzają/prowadzą robi runy, zabija, ciągnie im gre - nic
Curry przy +15 god mode jak w game 2, za kazdym razem najwazniejsze punkty warriors zdobywa KD, game 3 on daje wygraną = nic, Curry liderem.

 

Czyim on jest liderem? skoro on gra na tyle, jak mu Durant pozwala, jeśli w finałach Durant był pierwszą opcją, to on w oczach kolegów był bardziej godnym zaufania, to jak można twierdzić że ktoś inny jest liderem? czy wy aż tak jesteście zaślepieni tym Bogiem koszykówki od 6/19 game 7 ze tego nie widzicie? Durant jest lepszym koszykarzem, jest liderem, bo liderem przeważnie jest ten, kto po prostu jest lepszy a większość magii Curryego polega na tym z kim gra :smile:

 

zreszta, szukanie liderów na podstawie statystyk, jak grają w 10min z tym a z tym.. to już jest trochę słabe :) bo w takiej drużynie jak Warriors to jest naprawdę trudne do zweryfikowanie.

GSW bez Curryego prawdopodobnie by to przegrali, GSW z Durantem możliwe że by wygrali, Curry jest daleko za Durantem w czystych umiejętnościach koszykarskich i w byciu liderem, bo liderem nie może być dłużej ktoś, kto potrzebuje top3 gracza na świecie aby wygrywać = Taki ktoś automatycznie staje się malutki mentalnie i oddaje pałeczke, tak jak to uczynił wasz SC30

Edytowane przez spanialdo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.