Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

no jeśli chce maksa to jest jebnięty

 

ja myślałem, że się szarpie o 20 baniek

 

QO w tym roku to słaba akcja - mnie ciekawi jeszcze co wyjdzie z śliwką w Denver, jeśli go tam nie wyżyłują na hajs to faktycznie ten front office barył jest słaby w c***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel ma mocno oderwane poczucie własnej wartości.

 

On żąda cały czas maxa od Mavs i nie akceptuje niczego mniej

Jeśli się uprze iść drogą Grega Monroe to prosze bardzo ale za rok dostępnej kasy jest jeszcze mniej za to będzie wielu All Starów na rynku. No chyba ,że liczy na maxa od Chicago za rok

 

Moim zdaniem przejedzie się jak George Hill na tym wszystkim. A gdyby nie daj Boże przytrafiła mu się kolejna kontuzja to może nawet nie dostać tych 50 baniek które mu podobno Mavs proponują

 

Zgoda co do tego, że Noel się prawdopodobnie przejedzie na swoich oczekiwaniach i rozbujałym ego.

 

Jednak tych all starów za rok tak wielu nie będzie znowu. Z istotnych UFA bigmanów mamy Favorsa, Cousinsa, Brooka Lopeza, Monroe no i Noela jak weźmie QO. 

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie, że Noel może być top3 wysokim na rynku UFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jak na jego zdrowie to bardzo ryzykuje, choć nie znamy szczegółów.

Szczerze to jestem w szoku, że nikt mu nie zaproponował w granicach 20 baniek za sezon, zwłaszcza przy zeszłorocznym przepłacaniu.

Ma wielki potencjał w defensywie a to jest rzecz poszukiwana. Patrząc na to to nie mam pojęcia co mają Crabbe, Deng, Mozgov, czy nawet Leonard czego nie ma Noel ;) Może tylko ewentualnie zdrowie co poniektórzy.

A Dallas gra ostro, choć w sumie niewiele tracą, bo niewiele zapłacili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z istotnych UFA bigmanów mamy Favorsa, Cousinsa, Brooka Lopeza, Monroe no i Noela jak weźmie QO. 

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie, że Noel może być top3 wysokim na rynku UFA.

Do tego DeAndre i Aldridge pewno się zjawią po swoją kasę. Z mniej istotnych będzie też Kanter, a dodatkowo Jokic zgarnie maxa. Raczej Noel nie będzie topowym wysokim i pierwszym wyborem dla ekip mających kasę do wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego DeAndre i Aldridge pewno się zjawią po swoją kasę. Z mniej istotnych będzie też Kanter, a dodatkowo Jokic zgarnie maxa. Raczej Noel nie będzie topowym wysokim i pierwszym wyborem dla ekip mających kasę do wydania.

 

Kanter raczej nie bo chyba weźmie tę swoją opcję, 17 baniek mu raczej już nikt nie da

 

ale QO to faktycznie dla Noela mega ryzyko, zwłaszcza z jego historią kontuzji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Dallas przez lata brakowało wysokiego broniącego do Dirka i jak go znaleźli to może odejść szybko a Dirka już i tak nie będzie ;)

Nie sądzę by Kanter nie wziął opcji i został FA w przyszłym roku. Z DeAndre też różnie może być. Jak nowe Clippers będzie dobrze grało to albo zostanie na starym kontrakcie, albo szybko z nimi podpisze przedłużenie. 

Na Aldridga nie widzę wielu chętnych tak jak i na Monroe a Favors to kwestia zdrowia i przyszłego roku. Jokić to max, ale zostaje na 99% w Denver, więc można go nie liczyć jako FA.

Jak Noel będzie zdrowy to myślę, że teza, że będzie top3 wśród wysokich w przyszłym roku na FA może się obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego DeAndre i Aldridge pewno się zjawią po swoją kasę. Z mniej istotnych będzie też Kanter, a dodatkowo Jokic zgarnie maxa. Raczej Noel nie będzie topowym wysokim i pierwszym wyborem dla ekip mających kasę do wydania.

 

Aldrige to jak powtórzy kolejny taki sezon to w wieku 33 lat nie powinien być wysoko w notatnikach GMów. Kanter tak jak pisze BTPH powinien podjąć player option. 

 

Jokić będzie RFA, jeśli Nuggs nie podejmie jego ostatniego roku kontraktu. Co zrobią na pewno jeśli nie dogadają się wcześniej na extension. Wolisz mieć RFA Jokicia w 2018 niż UFA w 2019.

 

Zostaje DAJ - Cousins - Favors - Lopez - Noel - Monroe.

 

No jakby nie patrzeć top5 bigmanów w FA 18. Pytanie tylko co z tego, bo jeśli szuka maxa to za rok też go nie dostanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jak na jego zdrowie to bardzo ryzykuje, choć nie znamy szczegółów.

Szczerze to jestem w szoku, że nikt mu nie zaproponował w granicach 20 baniek za sezon, zwłaszcza przy zeszłorocznym przepłacaniu.

Ma wielki potencjał w defensywie a to jest rzecz poszukiwana. Patrząc na to to nie mam pojęcia co mają Crabbe, Deng, Mozgov, czy nawet Leonard czego nie ma Noel ;) Może tylko ewentualnie zdrowie co poniektórzy.

A Dallas gra ostro, choć w sumie niewiele tracą, bo niewiele zapłacili ;)

 

Może ludzie z front office mają inną ocenę Noela niż ta która panuje na tym forum?

Wielki potencjał w defensywie fajnie tylko obecnie mamy erę ataku. Płacenie 20 mln (1/5 salary) za kolesia, który nie wygeneruje nic w ataku, a Twoje pierwsze 3 opcje to Barnes, i Wesley po achillesie, który znajduje się po złej stronie 30 i 100 letni Dirk. 20 baniek to świetny deal.

Crabbe, Deng, Mozgov mieli po prostu szczęście, że w byli RFA/FA gdy kluby NBA zalało morze wolnej gotówki. Większość klubów wydawało ją bez ładu i składu i teraz bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldrige to jak powtórzy kolejny taki sezon to w wieku 33 lat nie powinien być wysoko w notatnikach GMów. Kanter tak jak pisze BTPH powinien podjąć player option. 

 

Jokić będzie RFA, jeśli Nuggs nie podejmie jego ostatniego roku kontraktu. Co zrobią na pewno jeśli nie dogadają się wcześniej na extension. Wolisz mieć RFA Jokicia w 2018 niż UFA w 2019.

 

Zostaje DAJ - Cousins - Favors - Lopez - Noel - Monroe.

 

No jakby nie patrzeć top5 bigmanów w FA 18. Pytanie tylko co z tego, bo jeśli szuka maxa to za rok też go nie dostanie. ;)

Jeśli wolisz Noela albo Monroe od Aldridge to ja nie mam więcej pytań.

 

Nie musisz mi tłumaczyć sytuacji Jokicia (zwłaszcza, że błędnie piszesz o extension, którego Nuggets nie mogą Jokiciowi zaproponować), chodzi mi o to, że on zgarnie sporo pieniędzy z rynku.

 

A z Kanterem może być różnie, jest młody, więc może myśleć, że jak wyoptuje i podpisze z zespołem gdzie dostanie więcej minut, to wykręci lepsze statsy i dostanie lepszy kontrakt jak znów wróci na FA. Ja bym tutaj nie przesądzał sprawy.

 

Z Noelem jest taki problem, że on właśnie w tym roku był może nawet top3 big manów (za Ibaką i Griffinem, ktoś jeszcze był?), a zaraz będzie wrzesień, a Noel nie dostał czego chce. Za rok będzie miał większą konkurencję, więc naprawdę nie wiem jakim trzeba być optymistą, żeby wierzyć, że jeśli zagra sezon na QO, to na tym nie straci.

 

BTW Ciekaw jestem jak skuteczny będzie Rich Paul nie mając za plecami LeBrona.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musisz mi tłumaczyć sytuacji Jokicia (zwłaszcza, że błędnie piszesz o extension, którego Nuggets nie mogą Jokiciowi zaproponować), chodzi mi o to, że on zgarnie sporo pieniędzy z rynku.

 

A z Kanterem może być różnie, jest młody, więc może myśleć, że jak wyoptuje i podpisze z zespołem gdzie dostanie więcej minut, to wykręci lepsze statsy i dostanie lepszy kontrakt jak znów wróci na FA. Ja bym tutaj nie przesądzał sprawy.

 

 

 

nie, Jokic się nie liczy, bo zostaje Denver a ten hajs jest przyklepany dla niego i go de facto na rynku nie ma już teraz - ani Denver, ani Jokic w rynku centrów 2018 po prostu nie uczestniczą

 

a co do Kantera to jaka jest Twoim zdaniem jego wartość rynkowa? przecież koleś ma ksywkę "Kant play him" ;) dostanie góra 8 baniek na rok,a właśnie dlatego, że jest młody to nie musi śpieszyć się po długoterminowy kontrakt bo czy wróci n rynek w 2018 czy 2019 to jeden c***, bo go decline i tak nie złapie w tym czasie. Jak Kanter zrobi opt out to ogólnie jebnę z krzesła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz Noela albo Monroe od Aldridge to ja nie mam więcej pytań.

 

Nie musisz mi tłumaczyć sytuacji Jokicia (zwłaszcza, że błędnie piszesz o extension, którego Nuggets nie mogą Jokiciowi zaproponować), chodzi mi o to, że on zgarnie sporo pieniędzy z rynku.

 

A z Kanterem może być różnie, jest młody, więc może myśleć, że jak wyoptuje i podpisze z zespołem gdzie dostanie więcej minut, to wykręci lepsze statsy i dostanie lepszy kontrakt jak znów wróci na FA. Ja bym tutaj nie przesądzał sprawy.

 

Nie mogą zaproponować bo odnosi się do jego kontraktu jeszcze stare CBA? Bo jeśli nie, to nie widzę przeszkód w przedłużeniu Jokicia. No ale umówmy się - Nikola zostanie podpisany jako RFA nawet za maxa. Nie wiem co ma do rzeczy argument, że zabierze on sporo kasy, gdy rozmawiamy o topowych bigmanach.

 

Wiadomo, że zabierze sporo kasy, ale to jest oczywiste i traktowanie go jako gracza fa mija się z celem. 

 

No dla mnie ze względu na przydatność koszykarską LMA > Noel > Monroe.

 

Jednak patrzę z perspektywy  FA2018, gdzie jeśli LaMarcusowi stuknie kolejny spasiony sezon, zrobi regres w PO jak to miało miejsce w tym roku i będzie miał 33 lata to zależnie od potrzeb drużyn nie zdziwię się jak Noel będzie wyżej w notatnikach GMów. That's all.

 

 

Z Noelem jest taki problem, że on właśnie w tym roku był może nawet top3 big manów (za Ibaką i Griffinem, ktoś jeszcze był?), a zaraz będzie wrzesień, a Noel nie dostał czego chce. Za rok będzie miał większą konkurencję, więc naprawdę nie wiem jakim trzeba być optymistą, żeby wierzyć, że jeśli zagra sezon na QO, to na tym nie straci.

 

BTW Ciekaw jestem jak skuteczny będzie Rich Paul nie mając za plecami LeBrona.

 

Przecież ja też uważam, że dostanie po dupie. Pisałem tylko, że o ile FA18>FA17, to też bez przesady, że będzie jakoś mega przehypowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldrige to jak powtórzy kolejny taki sezon to w wieku 33 lat nie powinien być wysoko w notatnikach GMów. Kanter tak jak pisze BTPH powinien podjąć player option. 

 

Jokić będzie RFA, jeśli Nuggs nie podejmie jego ostatniego roku kontraktu. Co zrobią na pewno jeśli nie dogadają się wcześniej na extension. Wolisz mieć RFA Jokicia w 2018 niż UFA w 2019.

 

Zostaje DAJ - Cousins - Favors - Lopez - Noel - Monroe.

 

No jakby nie patrzeć top5 bigmanów w FA 18. Pytanie tylko co z tego, bo jeśli szuka maxa to za rok też go nie dostanie. ;)

A czemu ograniczasz się tylko do wysokich?

 

PRzecież NBA nie działa na zasadzie - mam pulę na centra, mam pulę na niskiego

 

Jeśli na rynku pojawi się George, Paul. Durant., Le Bron, Thomas to jak masz kasę to zrobisz wszystko by ich skusić.

 

Do tego na rynek wejdą tacy gracze drugiej linii jak Bradley, Capela, czy nawet Nurkić z Harrisem

 

Jak by nie spojrzeć Noel bedzie wciąż daleko w kolejce do otrzymania kontraktu powyżej 15 baniek na sezon zwłaszcza, że ok 20 baniek wolnej gotówki za rok będą mieć

 

76ers

Mavs

Hawks

Bulls i Lakers

Suns ( ale tylko jak odpuszczą sobie Warrena za rok i w tym roku Lena)

 

Jakoś nie widze by ktoś z tych klubów dał maxa czy nawet te 60/4 dla Noela

Pozostałe ekipy mają albo własnych UFA albo RFA do podpisania albo w ogóle nie maja szans na cap space

 

Wiem, że są opcje typu wszyscy w Spurs rezygnują ze swoich kontraktów i nagle Spurs ma kasę ale myślę ,że i tak Noel byłby daleko na liście pożądanych graczy z kontraktem 20 baniek na sezon - no i biorą pod uwagę jak się taki Gay czy Gasol przejechali na tej opcji to nie sądze by było wielu chetnych za rok

Noela za rok nie ma w TOP25 graczy dostępnych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze to nielegalne ale Cuban mógłby zadzwonić do takiego Seana Marksa zeby ten zaoferował Noelowi 50/4 wtedy Mavs wyrównują i gra gitara  :nevreness:

 

Męczy mnie już trochę to czekanie. A jak Noel myśli ze za rok będzie łatwiej o większa kasę to życzę powodzenia. Po walce na wyniszczenie o topowych agentów po tygodniu zostaną ochłapy dla gorszych zawodników. To znowu może być kontrakt w granicach 10/rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, Jokic się nie liczy, bo zostaje Denver a ten hajs jest przyklepany dla niego i go de facto na rynku nie ma już teraz - ani Denver, ani Jokic w rynku centrów 2018 po prostu nie uczestniczą

 

Nie mogą zaproponować bo odnosi się do jego kontraktu jeszcze stare CBA? Bo jeśli nie, to nie widzę przeszkód w przedłużeniu Jokicia. No ale umówmy się - Nikola zostanie podpisany jako RFA nawet za maxa. Nie wiem co ma do rzeczy argument, że zabierze on sporo kasy, gdy rozmawiamy o topowych bigmanach.

Jokic się liczy w tym sensie, że akurat Nuggets mogliby być graczem na FA za rok, bo będą mieć trochę cap space, ale Jokic im zje te pieniądze, więc zniknie pewna część pieniędzy z rynku.

 

Extension dla Jokicia nie jest możliwe z takiego powodu, że jak Nuggets nie wykorzystają team option na 18/19, to on z automatu zostanie RFA, a nie da się przedłużyć kontraktu, który już wygasł. Można po prostu podpisać nowy.

 

a co do Kantera to jaka jest Twoim zdaniem jego wartość rynkowa? przecież koleś ma ksywkę "Kant play him" ;) dostanie góra 8 baniek na rok,a właśnie dlatego, że jest młody to nie musi śpieszyć się po długoterminowy kontrakt bo czy wróci n rynek w 2018 czy 2019 to jeden c***, bo go decline i tak nie złapie w tym czasie. Jak Kanter zrobi opt out to ogólnie jebnę z krzesła 

Nie zastanawiałem się jaka jest wartość rynkowa Kantera, zresztą moje zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się to co myśli Kanter i jego agent, sytuacja Kantera jest taka, że dopóki Adams jest zdrowy, to Enes nie ma co liczyć na więcej niż te ok. 20 minut, więc może pomyśleć tymi kategoriami, o których wyżej pisałem. Dodatkowo Thunder za rok w PO mogą zaliczyć fajny run i jeśli Kanter w kilku meczach pokaże się z dobrej strony, to łatwiej mu będzie uwierzyć, że dostanie dobre pieniądze na rynku, a za rok o tej porze w Thunder może już nie być ani Westbrooka ani George'a, a Adams będzie tam pewnie dalej.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz Noela albo Monroe od Aldridge to ja nie mam więcej pytań.

 

To zależy od potrzeb drużyny, ale myślę, że znajdą się drużyny, które chcą budować drużynę na za kilka lat i dla nich Aldridge < Noel

Na tu i teraz to zależy od kasy jaką będzie chciał Aldridge, ale też mogę zrozumieć jak drużyna wolałaby Noela za 15 niż Aldridga za 30.

Nigdzie nie napisałem, że wolę Monroe od Aldridga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Dodatkowo Thunder za rok w PO mogą zaliczyć fajny run i jeśli Kanter w kilku meczach pokaże się z dobrej strony, to łatwiej mu będzie uwierzyć, że dostanie dobre pieniądze na rynku,

 

No tylko, że tak jak pisałem Kanter i granie dużych minut w playoff to zjawiska całkowicie przeciwstawne :) Szansa, że coś takiego się wydarzy jest absolutnie minimalna.

 

http://bleacherreport.com/articles/2704173-okc-coach-billy-donovan-appears-to-say-cant-play-kanter-on-bench-vs-rockets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od potrzeb drużyny, ale myślę, że znajdą się drużyny, które chcą budować drużynę na za kilka lat i dla nich Aldridge < Noel

Na tu i teraz to zależy od kasy jaką będzie chciał Aldridge, ale też mogę zrozumieć jak drużyna wolałaby Noela za 15 niż Aldridga za 30.

Nigdzie nie napisałem, że wolę Monroe od Aldridga.

No ale widzisz zespół , który da Noelowi 15 baniek? Bo jak wspomniałem takich będzie ok 6 ekip ( ale to bez wyborów draftowych więc realnie Suns może nie byc w tej grupie , tak samo Hawks gdyby wylosowali TOP3 draftu). Z czego dwie to aktualne lub byłe ekipy Noela

Źle stawiasz pytanie. Zastanów się czy wolałbyś dać 15 baniek na sezon Bradleyowi albo Nurkicowi czy jednak Noelowi

 

Bo wątpie by ktoś się czyścił z cap holdów i RFa by dać kontrakt Noelowi więc trzeba patrzeć na ekipy , które w ogóle mają większą kasę do wydania za rok a tych nie będzie pewnie więcej niż 6 max 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że tak jak pisałem Kanter i granie dużych minut w playoff to zjawiska całkowicie przeciwstawne :smile: Szansa, że coś takiego się wydarzy jest absolutnie minimalna.

 

http://bleacherreport.com/articles/2704173-okc-coach-billy-donovan-appears-to-say-cant-play-kanter-on-bench-vs-rockets

Jak Thunder znów wpadną na Spurs, to kto wie. To jest teraz gdybanie, ale Kanter podejmując decyzję co do swej opcji będzie już bogatszy o wiedzę jak wyglądał w przyszłorocznych PO.

 

To zależy od potrzeb drużyny, ale myślę, że znajdą się drużyny, które chcą budować drużynę na za kilka lat i dla nich Aldridge < Noel

Na tu i teraz to zależy od kasy jaką będzie chciał Aldridge, ale też mogę zrozumieć jak drużyna wolałaby Noela za 15 niż Aldridga za 30.

Nigdzie nie napisałem, że wolę Monroe od Aldridga.

Jeśli ktoś się bawi w ustawianie TOP ileśtam na FA, to chyba bierze się najlepszych graczy na rynku, a nie potencjalnie najlepszy stosunek wartości do pieniędzy. Naprawdę nie mam pojęcia jakie należałoby przyjąć kryteria, żeby wśród topowych wysokich zmieścić Noela (i Monroe!), a nie zmieścić Aldridge'a ;]

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widzisz zespół , który da Noelowi 15 baniek? Bo jak wspomniałem takich będzie ok 6 ekip ( ale to bez wyborów draftowych więc realnie Suns może nie byc w tej grupie , tak samo Hawks gdyby wylosowali TOP3 draftu). Z czego dwie to aktualne lub byłe ekipy Noela

Źle stawiasz pytanie. Zastanów się czy wolałbyś dać 15 baniek na sezon Bradleyowi albo Nurkicowi czy jednak Noelowi

 

Bo wątpie by ktoś się czyścił z cap holdów i RFa by dać kontrakt Noelowi więc trzeba patrzeć na ekipy , które w ogóle mają większą kasę do wydania za rok a tych nie będzie pewnie więcej niż 6 max 7

A widzisz tak teoretycznie kogoś kto da Aldridgowi 25-30 baniek?

Nie zaprzeczam, że Noel się przejedzie, ale pewnie nie tylko on. Na jego miejscu brałbym te 50 baniek od Dallas, albo jakieś 40 za 2+1 PO, ale pomarzyć może. A co do tego komu bym chciał dać to zależy od tego czego bym potrzebował, bo to jednak inni zawodnicy i też nie wiadomo czy będą chcieli grać za 15 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.