Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Luki gadasz jak potłuczony, ale może zacznij jakimiś faktami operować a nie swoim "widzimisię"...<br />Jak piszesz że Lonzo będzie bustem to dawaj konkrety a nie że rzut Ci się nie podoba, bo przyrównywanie go do nijakiego Randla który przez 3 lata niewiele się rozwinął jest parodią. Oczywiście obaj mają wady, jak wszyscy gracze w lidze, ale jeden z nich pokazuje umiejętności nie tyle ponadprzeciętne co topowe (wizja, transition, BB IQ), a drugi ma co najwyżej trochę ponadprzeciętny ball handling... Robienie z Balla busta jak i nowego Magica to kolejny koszmar, choć nie ma ku temu podstaw. Jak na dziś chłopak jest mega utalentowany w kilku elementach, a kilka ma do poprawy i ma troche sezonów na to. Przy całej sympatii do talentu DAR to on zdecydowanie nie miał takich elementów gry które od razu dawały szansę na bycie top w jakiejś dziedzinie w NBA. On miał ciężka praca i determinacja iść do przodu, trochę jak Kobas, problem w tym, że w głowie mu zaszumiało, determinacji i agresji zabrakło, więc sam postawił nad sobą znak zapytania, którego efektem jest obecne miejsce w Nets. Jak Ciebie czytam to wychodzi, że Ty po kilku meczach SL (gdzie raczej potwierdza niż zaprzecza swoim talentom) wiesz już tyle co po 2-3 sezonach Randla i DAR!!! Chłopie nie marnuj się tylko ślij swoje CV do NBA - najlepiej do SAC albo Nets bo widać tam najbardziej brakuje takich talentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki gadasz jak potłuczony, ale może zacznij jakimiś faktami operować a nie swoim "widzimisię"...<br />Jak piszesz że Lonzo będzie bustem to dawaj konkrety a nie że rzut Ci się nie podoba, bo przyrównywanie go do nijakiego Randla który przez 3 lata niewiele się rozwinął jest parodią. Oczywiście obaj mają wady, jak wszyscy gracze w lidze, ale jeden z nich pokazuje umiejętności nie tyle ponadprzeciętne co topowe (wizja, transition, BB IQ), a drugi ma co najwyżej trochę ponadprzeciętny ball handling... Robienie z Balla busta jak i nowego Magica to kolejny koszmar, choć nie ma ku temu podstaw. Jak na dziś chłopak jest mega utalentowany w kilku elementach, a kilka ma do poprawy i ma troche sezonów na to. Przy całej sympatii do talentu DAR to on zdecydowanie nie miał takich elementów gry które od razu dawały szansę na bycie top w jakiejś dziedzinie w NBA. On miał ciężka praca i determinacja iść do przodu, trochę jak Kobas, problem w tym, że w głowie mu zaszumiało, determinacji i agresji zabrakło, więc sam postawił nad sobą znak zapytania, którego efektem jest obecne miejsce w Nets. Jak Ciebie czytam to wychodzi, że Ty po kilku meczach SL (gdzie raczej potwierdza niż zaprzecza swoim talentom) wiesz już tyle co po 2-3 sezonach Randla i DAR!!! Chłopie nie marnuj się tylko ślij swoje CV do NBA - najlepiej do SAC albo Nets bo widać tam najbardziej brakuje takich talentów!

 

Ja nie bazuję mojej opinii wyłącznie na lidze letniej tylko na tym co dotychczas widziałem w wykonaniu Balla w ogólności. Liga letnia jest jedynie o tyle fajna, że daje obraz tego jak ktoś sobie radzi z ludźmi którzy mają ciało na poziomie nba. 

 

Skoro dla Ciebie nieprawidłowa technika rzutu (forma, ułożenie ręki, you name it), wolny release i słaba jego skuteczność nie są konkretami to zupełnie nie wiem czego od mnie oczekujesz.

 

DAR ma  prawie wszystko koszykarsko (być może nie mentalnie) żeby być superstarem w nba.

 

Co do Randla - polecam poczytać moje dyskusje z fanami Lakers o nim kiedy przychodził, zdziwisz się jak podobna była to dyskusja do tego co robimy teraz. :] Po prostu gracze miewają problemy, które są tak poważne, że z góry przekreślają ich jako superstarów w lidze. Pewnie, że jeden na 100 może taki czy inny problem naprawić/przezwyciężyć, ale to sytuacje marginalne więc nie biorę ich pod uwagę. 

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bazuję mojej opinii wyłącznie na lidze letniej tylko na tym co dotychczas widziałem w wykonaniu Balla w ogólności. Liga letnia jest jedynie o tyle fajna, że daje obraz tego jak ktoś sobie radzi z ludźmi którzy mają ciało na poziomie nba.

 

Skoro dla Ciebie nieprawidłowa technika rzutu (forma, ułożenie ręki, you name it), wolny release i słaba jego skuteczność nie są konkretami to zupełnie nie wiem czego od mnie oczekujesz.

 

DAR ma prawie wszystko koszykarsko (być może nie mentalnie) żeby być superstarem w nba.

 

Ball wbrew pozorom ma szybki release, tylko trochę wolniejszy od Klaya.

Najpierw piszesz, że nie bazujesz tylko na SL, a później piszesz o słabych procentach zupełnie pomijając to, że Ball miał świetne procenty w NCAA.

 

DAR nie ma kompletnie atletyzmu, poza tym rzeczywiście ma chyba wszystkie skille.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po podcaście Waltona z Lowem wnioskuję, że w LAL uznali, że DAR i Lonzo nie ogarną razem a, jak sam Walton przyznał, Lonzo to koleś z którym inni po prostu lubią grać. Ma to coś, myśli o innych i widzi innych, tego nie da się nauczyć. Rzut idzie poprawić. Co by nie było - nie bronię trade'u DAR za Brooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut idzie poprawić.

 

Największa brednia powtarzana przez fanów od kilku lat jak zapatrzyli się na Leonarda, a pominęli Rondla, Rubio czy Tony'ego Allena... Nie każdy rzut i nie każdemu zawodnikowi uda się cokolwiek poprawić. Choćby bardzo próbował. FT to inna para kaloszy, bo są inne techniki rzutu, czyli choćby granny shot, który może poprawić procenty w przypadku niektórych wysokich. Ale z gry? Nie ma reguły żadnej, że ktoś poprawi. Może, ale pewności żadnej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa brednia powtarzana przez fanów od kilku lat jak zapatrzyli się na Leonarda, a pominęli Rondla, Rubio czy Tony'ego Allena... Nie każdy rzut i nie każdemu zawodnikowi uda się cokolwiek poprawić. Choćby bardzo próbował. FT to inna para kaloszy, bo są inne techniki rzutu, czyli choćby granny shot, który może poprawić procenty w przypadku niektórych wysokich. Ale z gry? Nie ma reguły żadnej, że ktoś poprawi. Może, ale pewności żadnej nie ma.

Ale ja nie mówię, że on na pewno poprawi ten rzut czy rozwinie swój scoring. Mówię, że poprawa rzutu jest mimo wszystko łatwiejsza niż poprawa w dziedzinie kreowania gry czy widzenia partnerów. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co po highlightach zobaczylem, nie ogladam ncaa ani sl w calosci, to o ile 3pt sie jeszcze obroni to przy wjazdach moze miec problem, wyciaga galke 'spod siebie'. Jest ryzyko ze co lepsi obroncy beda mu ja regularnie wybijac. W SL jest total chaos i wjazdy po linii prostej na kosz, w lidze tego raczej nie uswiadczy. Fakt ze ma calkiem ladnego floatera i potrafi konczyc po kontakcie czego nie ma wspominany rubio. Tzn floatera moze ma, ale jakos nie kojarze go z tego szczerze mowiac. Tak czy inaczej z wjazdami bedziec miec ball problem, bedzie musial popracowac na tym gdzie ma galke w dwutakcie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Skoro dla Ciebie nieprawidłowa technika rzutu (forma, ułożenie ręki, you name it), wolny release i słaba jego skuteczność nie są konkretami to zupełnie nie wiem czego od mnie oczekujesz.

<br />- z nieprawidłowa technika Kevin Martin przez lata był topowym strzelcem NBA<br />- szybkość rzutu ma jedną z najlepszych w NBA<br />- skoro patrzysz na % to wiesz że poza kilkoma meczami SL rzuca 3p lepiej od DAR?<br /><br />

DAR ma prawie wszystko koszykarsko (być może nie mentalnie) żeby być superstarem w nba.

<br />Pisałem o tym wiele razy, a analiz tego możesz poczytać od groma w necie, ale pokrótce nie jest tak jak twierdzisz:<br />- brak atletyzmu<br />- brak agresji, szczególnie w atakowaniu kosza i w obronie<br />- brak szybkości<br />- kłopot z mentalem/etyka pracy<br />- reszta powyżej przeciętnej (najbardziej p'n'r i post up) ale nic topowego i przez 2 sezony żadnej z umiejętności na tyle znacząco nie poprawił... żeby zabłysnąć w lidze. Mam takie wrażenie że gdyby był większy to pasowałby na niezle podającego stretch four :)<br /><br />

Co do Randla - polecam poczytać moje dyskusje z fanami Lakers o nim kiedy przychodził, zdziwisz się jak podobna była to dyskusja do tego co robimy teraz. :]

<br />A o czym tu było dyskutować? LAL wzięli w słabym i "kontuzjogennym" drafcie bezpieczny wybór, w tym roku Randle mógłby pójść nawet w 2 rundzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ball wbrew pozorom ma szybki release, tylko trochę wolniejszy od Klaya.

Najpierw piszesz, że nie bazujesz tylko na SL, a później piszesz o słabych procentach zupełnie pomijając to, że Ball miał świetne procenty w NCAA.

 

DAR nie ma kompletnie atletyzmu, poza tym rzeczywiście ma chyba wszystkie skille.

Pisałem, że nie obchodzą mnie same procenty. No chyba że byłyby zajebiste i tu i tu (a nie są ani tu ani tu, w ncaa są dobre) to uznałbym że well, ma zajebaną technikę ale skoro trafia i robi to regularnie to nie ma się czego czepiać.

 

DAR rzeczywiście nie był atletą, ale też jego styl gry tego nie wymagał. 

<br />- z nieprawidłowa technika Kevin Martin przez lata był topowym strzelcem NBA<br />- szybkość rzutu ma jedną z najlepszych w NBA<br />- skoro patrzysz na % to wiesz że poza kilkoma meczami SL rzuca 3p lepiej od DAR?<br /><br /><br />Pisałem o tym wiele razy, a analiz tego możesz poczytać od groma w necie, ale pokrótce nie jest tak jak twierdzisz:<br />- brak atletyzmu<br />- brak agresji, szczególnie w atakowaniu kosza i w obronie<br />- brak szybkości<br />- kłopot z mentalem/etyka pracy<br />- reszta powyżej przeciętnej (najbardziej p'n'r i post up) ale nic topowego i przez 2 sezony żadnej z umiejętności na tyle znacząco nie poprawił... żeby zabłysnąć w lidze. Mam takie wrażenie że gdyby był większy to pasowałby na niezle podającego stretch four :smile:<br /><br /><br />A o czym tu było dyskutować? LAL wzięli w słabym i "kontuzjogennym" drafcie bezpieczny wybór, w tym roku Randle mógłby pójść nawet w 2 rundzie...

Świetnie, czyli regułę chcesz poważać jednym przykładem K-Marta? Który dodatkowo wbrew pozorom aż tak dziwnej techniki nie miał, raczej utrudniał sobie wszystko rzucając sprzed ryja. A, i topowym strzelcem za 3 to on nie był w sumie nigdy, był dobry/b. dobry świetny nigdy. Ja bym powiedział, że on był po prostu dobrym scorerem.

 

Co do Russela, jego największym hamulcem była głowa co ma szanse przezwyciężyć grając dla BN. Te dwa najbliższe lata będą dla niego kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i topowym strzelcem za 3 to on nie był w sumie nigdy, był dobry/b. dobry świetny nigdy. Ja bym powiedział, że on był po prostu dobrym scorerem.

Rany chłopie jakie Ty głupoty gadasz... Raptem kilku lepszych było w historii ligi, a pamiętajmy że kończył karierę jak boom na 3p się zaczął! Ten "po prostu dobry scorer" dziś w swoim prime byłby jak Klay... http://bkref.com/tiny/FJkZ7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ball wbrew pozorom ma szybki release, tylko trochę wolniejszy od Klaya.

Najpierw piszesz, że nie bazujesz tylko na SL, a później piszesz o słabych procentach zupełnie pomijając to, że Ball miał świetne procenty w NCAA.

 

DAR nie ma kompletnie atletyzmu, poza tym rzeczywiście ma chyba wszystkie skille.

 

Yup, poza tym, że ma szybki release, to w przeciwieństwie do przywoływanego Martina, który rzucał z miejsca, Ball wychodzi w górę przy jumpshotach, do tego jest bardzo wysoki jak na swoją pozycję.

 

Nie rzuca też z klaty, release ma mniej więcej na wysokości czoła, tyle że wyprowadza piłkę lewą stroną.

 

Co do Russella, to jest wszechstronnie utalentowany, ale w niczym wybitny. Przed draftem myślałem, że Ball to generalnie podobny poziom, ale myliłem się. Takiego talentu nie było w Lakers od czasu Bryanta. Owszem, ma swoje braki, ale ma też dopiero 19 lat i występami w lidze letniej pokazuje, że można mieć uzasadnioną nadzieję na stopniowe ich eliminowanie.

 

Brak umiejętności kończenia, problemy na pickach, przeciętne handles jak na playmakera także. SL bez niespodzianek w przypadku Balla.

 

Gdzie widzisz problemy z pickami i wykańczaniem w SL? Wręcz przeciwnie, Ball zaskakuje agresywnością jako kreator w porównaniu du występów w UCLA.

 

Największa brednia powtarzana przez fanów od kilku lat jak zapatrzyli się na Leonarda, a pominęli Rondla, Rubio czy Tony'ego Allena... Nie każdy rzut i nie każdemu zawodnikowi uda się cokolwiek poprawić. Choćby bardzo próbował. FT to inna para kaloszy, bo są inne techniki rzutu, czyli choćby granny shot, który może poprawić procenty w przypadku niektórych wysokich. Ale z gry? Nie ma reguły żadnej, że ktoś poprawi. Może, ale pewności żadnej nie ma.

 

Poprawa rzutu to jedno, a kompletna przebudowa techniki to drugie.

 

Niemniej z rzucaniem jak ze wszystkim - praktyka, praktyka, praktyka. Przy odpowiednio dużej ilości prób nie ma siły, żeby nie osiągnąć żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem kiedy pojawiaja sie znaki zapytania, ball odpowiada.  

gdyby nie uraz, dzis skonczylby ponownie z linijka na poziomie TD

 

wystarczy poogladac jego hajlajty i widac, ze czesc jego zagran jest niedostepna dla zwyklych smiertelnikow.

te 2 podania do zubaca na post, kiedy 99% innych graczy odpuscilo by juz te opcje, podbicie piescia(?) do caruso...

nie wspominajac o tych passach przez 3/4 boiska, ktore na boiskach nba robi kilku gosci

 

dzis problemow ze skutecznoscia nie bylo wiec ciekawi mnie co teraz wymysla powatpiewajacy, zeby nie pisac hejterzy.

 

fakty sa takie, ze odkad pamietam, lakers konczyli lige letnia na 3/4 meczach. przed SL, lolnzo mowil, ze interesuja go tylko wygrane i zamierza wygrac lige letnia. lakers mieli lepsze druzyny w poprzednich latach. teraz graja bez najlepszego grajka (ingram) a mimo to zobaczymy ich w meczu o mistrzostwo SL. ja wiem, ze to gowno nie wyznacznik, w poprzednich latach bardzo dziwne ekipy wygrywaly SL ale ciezko sie tym nie jarac patrzac na to, co ta druzyna grala i osiagnela w ostatnich latach.

 

KUZMA!

jestem ciekaw, z ktorym numerem zostalby wybierany, gdyby draft odbyl sie dzisiaj:)

chlopak jest tak uniwersalny i wszechstronny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem kiedy pojawiaja sie znaki zapytania, ball odpowiada.  

gdyby nie uraz, dzis skonczylby ponownie z linijka na poziomie TD

 

wystarczy poogladac jego hajlajty i widac, ze czesc jego zagran jest niedostepna dla zwyklych smiertelnikow.

te 2 podania do zubaca na post, kiedy 99% innych graczy odpuscilo by juz te opcje, podbicie piescia(?) do caruso...

nie wspominajac o tych passach przez 3/4 boiska, ktore na boiskach nba robi kilku gosci

 

dzis problemow ze skutecznoscia nie bylo wiec ciekawi mnie co teraz wymysla powatpiewajacy, zeby nie pisac hejterzy.

 

fakty sa takie, ze odkad pamietam, lakers konczyli lige letnia na 3/4 meczach. przed SL, lolnzo mowil, ze interesuja go tylko wygrane i zamierza wygrac lige letnia. lakers mieli lepsze druzyny w poprzednich latach. teraz graja bez najlepszego grajka (ingram) a mimo to zobaczymy ich w meczu o mistrzostwo SL. ja wiem, ze to gowno nie wyznacznik, w poprzednich latach bardzo dziwne ekipy wygrywaly SL ale ciezko sie tym nie jarac patrzac na to, co ta druzyna grala i osiagnela w ostatnich latach.

 

KUZMA!

jestem ciekaw, z ktorym numerem zostalby wybierany, gdyby draft odbyl sie dzisiaj:)

chlopak jest tak uniwersalny i wszechstronny...

 

Zgadzam się w 100% z Tobą! Jedyne co mnie martwi to słaba obrona Lonzo. Mam nadzieję, że z czasem to poprawi. Kuzma mega! Fajnie że chłopaki się zgrali i polubili. Szkoda tylko, że sezon się zaczyna dopiero za 3 miesiace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzis problemow ze skutecznoscia nie bylo wiec ciekawi mnie co teraz wymysla powatpiewajacy, zeby nie pisac hejterzy.

 

że i tak pomimo dobrego rzutowo spotkania wykręcił ledwo 49 TS% w 6 meczach... do tego z nim na parkiecie LAL mają +3,7 eff diff, podczas gdy ogólnie +5,4 bo o ile Ball polepsza atak, to w jeszcze większym stopniu pogarsza defensywę.

 

poza tym odnośnie tych jego długich podań, to weź poprawkę na to, że defensywy w SL są kiepskie, w regular nie będzie to tak ładnie wyglądało, mimo że passing to niewątpliwie jego najcenniejszy skill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak oczywiscie mozesz miec sporo racji

ja jednak lubie patrzec na koszykowke oldschoolowo, niekoniecznie przez pryzmat cyferek

 

magic byl dzis pytany o ten passing skills i skomentowal to mniej wiecej tak, ze jak ktos jest wybitnym podajacym to przelozy sie to na kazdym poziomie. i moze miec chlop w tym wiele racji. takich podan, jakie robi ball nie widzialem w jezioranach od X czasu. w zasadzie to od czasow magica.

 

owszem defensywa zxaraz bedzie lepsza niz w SL ale trzeba tez pamietac, ze partnerzy lonzo rowniez beda lepsi. w tym SL byly mecze, w ktorych trenerzy kazali go kryc juz na 8/9m co otwieralo innym przestrzen do grania choc nie zawsze potrafili z tego skorzystac. w nba takiej sytuacji raczej nie bedzie

 

w lakers bedzie mial ingrama, nowego randle'a czy KCP, clarksona i nance'a czyli swietnie biegajacych gosci, choc nie zdziwie sie, jak z kuzma przeniosa te passy do doroslej koszykowki.

 

tak czy siak przyszlosc wyglada obiecujaco. ciezko sie nie jarac tym co sie dzieje wokol jezioranow obecnie. az postanowilem nowy avatar trzepnac:)

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ale się niektórzy czepiają. Piszą jak potłuczeni. Albo na ostrym kacu.

 

Koleś jest młody, nieopierzony a tu "martwi mnie 3pt, martwi mnie obrona". Really? Zamiast się cieszyć że w końcu jakiś wartościowy narybek wpłynął do NBA w porównaniu do poprzednich draftów to Ci narzekają.

 

A co najlepsze w opinii większości tego forum Ball nawet nie będzie ROTY co jeszcze dodaje większego smaczku i jeszcze bardziej sprawia że się jaram. Wy też powinniście.

 

Fakt, ten rzut ma okropny. Ale wpada. Poza tym co jest jego największą zaletą? Czyż nie elitarny przegląd pola i skillpassy? Śmiem twierdzić, że będzie dobrze miotał, jak będzie dobrze selekcjonował ( openlooki, cornery ). Obrona na nim to nie będzie wdzięczna rola przy jego chęci i umiejętności dzielenia się piłką. Co z tego że go zamkną jak sposobów rozegrania będzie miał w głowie masę. To się ktoś po zasłonie urwie, to ktoś w rogu stanie a i lobem ma do kogo zagrać.

 

Nie każdy zawodnik jest LeBronem, który zresztą też ma swoje słabe strony. Choć by FT, czy jakieś dwa sezony temu 3pt. Curry 2x MVP RS a w obronie go chowają.

 

Poza tym - raz jeszcze. Ile koleś ma lat? 20 w październiku. Helou. 

 

Możemy nie cierpieć jego starego, możemy go nie lubić, ale powinniśmy się jarać i docenić.

 

Mimo że LAL nie cierpię i PO i tak nie powąchacie to w końcu zaczyna to jakoś wyglądać. 

 

Miejsce na gapę w bandwagonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czego wymagacie od Balla czy bycie Magiciem Johnsonem/Penny Hardawayem czy Livingstonem.

facet na pewno będzie lepszy niż taki Ricky Rubio (czy Rondo :smile: ) więc spokojnie będzie dobrym s5 a może i all-starem jak poprawi swoje braki.

basketball IQ, czucie piłki, czytanie gry ma na TOP u rookie odkąd pamiętam. tego się nie kupi ,tego się nie wytrenuje , z tym się rodzisz.

jakby trafił do contendera to od razu nabiłby sobie asyst , ograłby się i mógłby spokojnie w przyszłości być czołowym zawodnikiem ligi.

jak tylko dostanie jeszcze bonus star to jest spokojnie all-star.

wygląda na bardzo dobry wybór i bardzo rzadko zdarzają się zawodnicy z takim talentem.

 

po rzucie widać, że ma problemy ale wystarczy aby wyczuł swoją klepkę. po jego stylu gry widać, że z 4-6 ppg będzie miał z samych wolnych ,z  kontry i tranzycji 4-6 pkt , trója z 3-6 pkt , jakiś śmierdziel lub z półdychy i koleś może mieć na luzie 18/10

na drugi nr draftu przy tym co działo się ostatnio to i tak bardzo dobrze a przyjąłem wersję najgorszą ;-]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcił ledwo 49 TS% w 6 meczach...

Karolu i Ty robisz "mega analizy" adv stats po kilku meczach SL? Czemu pytam dołączasz do tej grupy? Jakie ma to przełożenie w dorosłej NBA??? Piszesz o TS% że 49 to słabo, a spojrzałeś jakie mieli inni? Najlepsze TS w SL na PG to mieli np: DJ Augustin 71%, Foye 62% a gorsze od Balla miał Curry 47% czy CP3 45%... Wychodzi na to że najlepsi PG ost dekad chyba nie powinni grać w NBA skoro zawalili SL rzutowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.