Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie próbuję tutaj dowodzić, jak wielkim kozakiem będzie, nabijam się jedynie z tych, którzy na chojraka wbijają po jednym, debiutanckim meczu na tym poziomie i tworzą zabawne teorie o tym, jak przehypowany jest to zawodnik. Widziałeś chyba te mądrości? :smile:

 

Swoją drogą to zdaje się Durant miał na początku podobne problemy, jeśli chodzi o dostosowanie się do 3pt line w NBA, jak i kręcenie przywoitych procentów... Tym bardziej nie ma co przytaczać %LB po 3 meczach SL, wstrzymajmy się chociaż do połowy RS. Inna sprawa, że nawet wtedy nie robiłbym z ew. słabych cyferek problemu; popatrzmy tutaj choćby na przykład na Ingrama, który w zeszłym sezonie był dramatyczny pod tym względem, a teraz - jak wierzę i co zwiastują wszelkie okoliczności - zrobi spory krok naprzód.

 

Durant przynajmniej trafiał wolne (a poza tym nie grał na swojej pozycji), podczas gdy u Balla wiadomo, że problemem jest mechanika, więc na dostosowywanie się do ligi nie można tego zwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant przynajmniej trafiał wolne (a poza tym nie grał na swojej pozycji), podczas gdy u Balla wiadomo, że problemem jest mechanika, więc na dostosowywanie się do ligi nie można tego zwalić.

 

9 na 12 w tym meczu to jakiś dramat? technika rzutu może i brzydka, ale nie znaczy, ze okaze sie nieskuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, Caldwell-Pope dobrze bronił w sezonie 15-16 (dodatnie RPM, %dfg, on/off), w tym sezonie wszystkie te wskaźniki mocno mu spadły. Chyba, że oglądałeś na bieżąco Pistons (hehe) - nie sądzę - więc po prostu powtarzasz stereotypy.

Ale to oznacza, że gość potrafi bronić, w zeszłym sezonie mogła to być kwestia chęci, a pod tym względem nowe otoczenie powinno dobrze mu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to mogło mieć wpływ, ale KCP miał ponoć kontuzję barku w styczniu. Od tego czasu poleciały mu w dół procenty z gry.

 

do momentu kontuzji rzucał 40% za trzy, rozwalony bark miał ewidentnie wpływ na grę, a przez to że jeszcze walczyliśmy o po kcp chyba za szybko wrócił do gry co było widoczne

 

a co do jego obrony to prawda, że w sezonie 15-16 była lepsza, ale to nie oznacza, że nagle stał się gorszym obrońcą, tylko miał więcej obowiązków w ataku i w obronie z uwagi na kijowego Jacksona, a możliwe że złe wyniki drużyny też miały na to wpływ? ale tego nie wiem, podejrzewam że odpowiedź znają osoby, który się na tym forum masturbują adv statsami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że mechanika jest problemem?

 

bo wygląda to gorzej niż u Mariona, a w przeciwieństwie do niego nie będzie głównie ciskał open spotup jumperków. nie wiem jak ktoś z taką techniką uniknie tego, że sporo jego rzutów po koźle będzie blokowanych/contestowanych. poza tym FT% z NCAA to jak dla mnie dość istotna sprawa przy ocenie jakości rzutu obwodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na to, że on osobiste rzuca trochę inaczej niż jumpshoty?

 

I dlaczego jego rzut miałby być częściej blokowany? Rzuca przecież z podobnego pułapu, co inni, szybko składa się do rzutu. Różnica polega na tym, że wyprowadza piłkę z lewej strony będąc zawodnikiem praworęcznym. Wygląda to koszmarnie, ale nie wiem czy jest jakoś szczególnie prostsze do zablokowania niż w przypadku książkowej techniki. Zresztą, on po koźle rzuca głównie stepbacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wygląda to gorzej niż u Mariona, a w przeciwieństwie do niego nie będzie głównie ciskał open spotup jumperków. nie wiem jak ktoś z taką techniką uniknie tego, że sporo jego rzutów po koźle będzie blokowanych/contestowanych. poza tym FT% z NCAA to jak dla mnie dość istotna sprawa przy ocenie jakości rzutu obwodowych.

Kevin Martin rzucał podobnie koślawo i był całkiem przyzwoitym strzelcem...

 

Weź pod uwagę Lorak, że on całkiem szybko się do tych rzutów składa, nad większością pg ma sporą przewagę wzrostu/zasięgu.

 

To co mnie się rzuciło jeśli chodzi o ten jego rzut (jeśli już tak chcemy wyciągać wnioski na podstawie ligi letniej) to fakt, że on się w ogóle nie waha przed ich oddawaniem, jak ktoś mu zostawia miejsce to się nie zastanawia tylko wali błyskawicznie. Pewność siebie i częstotliwość oddawanych rzutów moim zdaniem dobrze prognozuje mu jako zagrożeniu z dystansu, ba on nie musi być wielkim zagrożeniem wystarczy by nie można go było na dystansie lekceważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonzo zagrał jakiś kosmos. Wziął cały mecz w swoje ręce i wygrał Lakers mecz, coś pięknego. Nie wiem czy to bardziej wynikało z tego, że LeBron James, jego idol, siedział na trybunach, czy to może Magic dał mu przed meczem jakiś 'secret stuff', żeby sprzedać LBJ Lakers już na zapas przed kolejnym sezonem, ale zagrał chyba najlepszy mecz w karierze. W collegu przecież najwięcej rzucił w jednym meczu 24 punkty, a tutaj mieliśmy aż 36 i do tego 8 zbiórek, 11 asyst, 5 przechwytów, 2 bloki. Jestem w szoku i chyba nikt nie spodziewał się tego, że było go stać na taki występ. Na poziomie NBA za bardzo jeszcze takiego występu nie powtórzy, ale atakował fajnie kosz, ściągał obronę, świetnie kreował i był bardzo aktywny w obronie. Good stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia butów ponoć, trochę chu*owa reklama :D

 

Akurat o trójkę Lonzo byłem spokojniejszy niż o inne aspekty jego gry, te o które dalej się obawiam.

btw : kore mnie rozpier*dala jak ktoś nie oglądał praktycznie Lonzo w NCAA i nie prześwietlił draftu, a uważa, że inni oceniają jedynie po 1 meczu.

Niewątpliwie heavyWaltonowska koszykówka będzie grana.

 

Ciekawy jestem jak pomieszczą wszystkich na pozycjach 3-5 w rotacji. Czy Randle po prostu nie będzie głównym backupC.

Uważasz, że Nance będzie starterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, pierwszy od czasow kobego, ktory zrobil 36 w SL, to dobrze wrozy...

 

imo nie robilbym problemu z techniki. 10 lat temu stephen curry ze swoja technika pewnie tez by sie nie przebil, dzis dzieciaki na calym swiecie probuja rzucac 1motion shot i wala troje z 9 metrow...

 

rzut balla to nie jest ksiazkowa technika ale % go bronia. bardzo dobra parabola lotu pilki, swietna rotacja i quick realase. na 1 roku studiow mial nieco wyzsze %3 od stephena curry'ego, wiec to dobrze prorokuje na przyszlosc. predzej obawiam sie, ze moze byc blokowany ale chlopak swietnie opanowal wspomniany przez kogos rzut po step backu, do tego trafia nawet z 9 metrow, wiec obrona przeciwko nie mu nie bedzie nalezala do przyjemnosci. kwestia przywyczajenia sie do standardow nba.

 

troche mnie smiesza ten lebron w lakers

ale skoro nawet bill simmons twierdzi, ze lebron skonczy w lakers z kolejnym superteamem, to moze cos faktycznie jest na rzeczy:D

 

modlmy sie jednak, zeby bron nie byl nam potrzebny. lonzo i ingram pokazali cos optymistycznego w tym SL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Ball to niezły rollercoaster

 

1 spotkanie - słabizna

2 - triple double

3 - kontuzja cojones

4 - 36/8/11/5/2  wypas, choć mnie tknęło, że grał 36 z 40 minut, co sprawia, że ta kontuzja cojones jest bardziej podejrzana.

 

Rozumiem pomysł ojca na promowaniu marki, ale jak dla mnie wyrządza tym gadaniem krzywdę chłopakowi, bo wejdzie do NBA z ogromną tarczą na plecach. Stary niezłą żabę musiał przełknąć, że ostatni występ był w butach Nike, a nie BBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza jakoby Lonzo bedzie czescie blokowany albo nie bedzie stanowil zagrozenia rzutem jest absurdalna.

 

Jego technika rzutu wrecz sprzyja step backom - szybkie zlozenie, z lewej strony, lokiec prawej reki wyciagniaty do przodu - blokuje jakby rywala, ulozenie nog tez temu sprzyja, zeby rywal mial trudnosci w zablokowaniu.

 

Jedynie z czym moze miec problem to z jumperkami po wejsciach kozlem na prawa strone na poldystansie, gdzie musi mocno odleciec w prawa strone w powietrzu, aby uciec przed blokiem, ale to sa sytuacje ekstremalne. w stepbackach i rzutach za 3 bedzie bardzo grozny.

Edytowane przez wilson44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.