Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

(Panie moderator, przenieś Pan ten rapparowy bełkot gdzieś bo się tematu czytać nie da.)

 

W temacie

 

Co do LaVara, to tego należało oczekiwać prędzej czy później - smród się rozszedł i nie ma co udawać że go nie ma.

 

A najgorsze w całej sytuacji jest to, że Lakersi nie mają wpływu na to co i kiedy sobie father Ball postanowi powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że napiszę kiedyś, że ktoś miał bardzo dobry mecz rzucając 2-10, ale tak to wyglądało. Lonzo naprawdę miał niesamowity wpływ na wydarzenia na parkiecie, aktywny w obronie, na zbiórce, znajdował się tam gdzie powinien jego podania były zarazliwe aż za bardzo stąd wielka ilość strat, ale masa z nich wynikająca z szukania kogoś podaniem.

 

Powtarzam się, ale naprawdę cholernie szkoda, że od początku sezonu nie było takiej S5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może mi powiedzieć ktoś kto oglądał co tam się odwaliło w 4Q, że tak mało wpadało?

 

4Q jest zazwyczaj najostrzejsza.. No chyba, że aż tak dobrze „D” po obu stronach wyglądało..

 

Raczej niemoc dwóch słabych drużyn. Kings nie potrafili trafić do kosza, Lakers mieli butter fingers (10 strat w 4 kw.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez praktycznie wczoraj przesądził o wyniku meczu.Jego seria za 3 z głębokiego dystansu zapewniła LAL przewagę ,która utrzymali do końca gry. Lonzo Ball zagrał świetną akcje w 2Q (podanie do Randle od tablicy)po stealu,ale poza tym pudłował seryjnie,  całkowite dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnem to zaczyna być temat LAL na tym forum. Poziom Waszego narzekania to jakieś kuriozum - kibice w LA i lokalni dziennikarze mają więcej dystansu od wielu z Was.

Podpisali Mozgova źle, zrobili deal żeby go oddać źle, wybrali Harta i Kuźme - źle, potem cudownie, Balla - źle, bo to bust, a jak gra dobrze to też bust, tylko staty ma bo mu je dodają, Lopez źle, Lopez wygrywa mecz - źle, Randle bust, Randle zbawiciel, Walton zbawiciel, potem bust, Pelinka uzdrowiciel, potem źle, Magic tragedia, dziś rewelka. Nie mam kasy na FA źle, jest kasa też źle, wygrywają - źle, blowout źle, walka w OT źle.

Cokolwiek się nie zdarzy to jest źle, nędza, masakra, zwolnić, wymienić, najlepiej wystrzelić jakiego Patriota i zaorać wszystko. Będzie cisza, spokój, nie będziecie mieli na co narzekać... A zapomniał bym - będziecie narzekać że już ich nie ma i zaorali nie tak jak chcieliście.

Merytoryki w tym znikoma ilość - głównie chciejstwo i narzekanie. Ot największa polska przywara. Weźcie sobie jakiś Kalms, Xannax albo po prostu coś wypijcie/wypalcie byle efekt był - więcej luzu. :)

 

Miłego wieczoru i lets go Lakers lets go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo owszem rzutowo,ale nie rzucał aż tak wiele.Nie starał się na siłę przełamać. Jednak w defensywie zbiórki oraz asysty na bardzo dobrym poziomie.Pokaż mi wielu PG ,którzy tak zbierają na tej pozycji.

Jeżeli chodzi o zbiórki i asysty, to Ball jest rzeczywiście jednym z lepszych w lidze. Westbrook, Lowry, Simmons i więcej lepszych graczy na pozycji PG w obu tych elementach gry raczej nie znajdziemy. Mnie zastanawia, na ile trochę lepsza forma rzutowa Balla to efekt trochę odpuszczania go w obronie i prowokowania do rzutu ( patrz w przeszłości Rondo, czy Rubio), czy rzeczywisty postęp, bo rzuty wolne dalej wyglądają beznadziejnie, a to jest jednak jakiś wyznacznik. Mocno niepokoi fakt, że Ball w ogóle nie dostaje się na linię, ostatni raz rzucał wolne przed świętami.

 

@Van

Pierwsza piątka rzeczywiście wyglądała zacnie, ale w takim przypadku ławka leży, co widać było w meczu z Kings. Trudno będzie mieć jednocześnie solidnych starterów i grać dobrze z ławki.

Poza tym nie wiem, jak wy, ale ze mnie już trochę zeszło powietrze jeśli chodzi o jaranie się Kuzmą. Chyba nie będzie tak dobry, jak mi się wydawało jeszcze miesiąc temu. Nawet zacząłem się zastanawiać, czy to nie drugi Jordan Clarkson, który w rookie season też wyglądał bardzo obiecująco ( z tym, że grał trochę mniej minut niż Kuzma), a teraz trudno się go będzie pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnem to zaczyna być temat LAL na tym forum. Poziom Waszego narzekania to jakieś kuriozum - kibice w LA i lokalni dziennikarze mają więcej dystansu od wielu z Was. Podpisali Mozgova źle, zrobili deal żeby go oddać źle, wybrali Harta i Kuźme - źle, potem cudownie, Balla - źle, bo to bust, a jak gra dobrze to też bust, tylko staty ma bo mu je dodają, Lopez źle, Lopez wygrywa mecz - źle, Randle bust, Randle zbawiciel, Walton zbawiciel, potem bust, Pelinka uzdrowiciel, potem źle, Magic tragedia, dziś rewelka. Nie mam kasy na FA źle, jest kasa też źle, wygrywają - źle, blowout źle, walka w OT źle. Cokolwiek się nie zdarzy to jest źle, nędza, masakra, zwolnić, wymienić, najlepiej wystrzelić jakiego Patriota i zaorać wszystko. Będzie cisza, spokój, nie będziecie mieli na co narzekać... A zapomniał bym - będziecie narzekać że już ich nie ma i zaorali nie tak jak chcieliście. Merytoryki w tym znikoma ilość - głównie chciejstwo i narzekanie. Ot największa polska przywara. Weźcie sobie jakiś Kalms, Xannax albo po prostu coś wypijcie/wypalcie byle efekt był - więcej luzu. :)Miłego wieczoru i lets go Lakers lets go!

Wrzuciłeś wszystko do jednego kotła i wymieszales.

Ja np. narzekam na wiele spraw ale to co jest dobre w tej drużynie czyli np. gra Lonzo Balla doceniam i chwalę.

A co do kibiców w LA to chyba nie tak dawno po meczu z OKC wygwizdali swoją drużynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zbiórki i asysty, to Ball jest rzeczywiście jednym z lepszych w lidze. Westbrook, Lowry, Simmons i więcej lepszych graczy na pozycji PG w obu tych elementach gry raczej nie znajdziemy. Mnie zastanawia, na ile trochę lepsza forma rzutowa Balla to efekt trochę odpuszczania go w obronie i prowokowania do rzutu ( patrz w przeszłości Rondo, czy Rubio), czy rzeczywisty postęp, bo rzuty wolne dalej wyglądają beznadziejnie, a to jest jednak jakiś wyznacznik. Mocno niepokoi fakt, że Ball w ogóle nie dostaje się na linię, ostatni raz rzucał wolne przed świętami.

 

@Van

Pierwsza piątka rzeczywiście wyglądała zacnie, ale w takim przypadku ławka leży, co widać było w meczu z Kings. Trudno będzie mieć jednocześnie solidnych starterów i grać dobrze z ławki.

Poza tym nie wiem, jak wy, ale ze mnie już trochę zeszło powietrze jeśli chodzi o jaranie się Kuzmą. Chyba nie będzie tak dobry, jak mi się wydawało jeszcze miesiąc temu. Nawet zacząłem się zastanawiać, czy to nie drugi Jordan Clarkson, który w rookie season też wyglądał bardzo obiecująco ( z tym, że grał trochę mniej minut niż Kuzma), a teraz trudno się go będzie pozbyć.

Mi się to bardziej kojarzy z Linsanity. Ale mam nadzieję, że Kuzma tylko łapie drugi oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Van

Pierwsza piątka rzeczywiście wyglądała zacnie, ale w takim przypadku ławka leży, co widać było w meczu z Kings. Trudno będzie mieć jednocześnie solidnych starterów i grać dobrze z ławki.

 

Z ławką problem nie polega na tym,ze jest za slaba bo personalnie Clarkson, Kuźma, Nance, Hart to juz naprawdę fajny zestaw. Problem polega na tym, ze tak jak i cały zespól zadem z nich nie ma ściśle określonej roli czy minut, rotacja obejmuje często zbyt wielu graczy.

 

Piszesz na temat Kuźmy, a wygląda, ze chłopaka Walton chyba zajechał jak orał nim po 40min, siadly mu nogi, co za tym idzie rzut i pewnie w efekcie troche pewność siebie, teraz musi je odzyskać. Z Nancem problem jest taki, ze on kompletnie sie na centra nie nadaje i dopóki ktos w wymianie nie poleci to moim zdaniem minut brakuje właśnie dla niego w rotacji pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo owszem rzutowo,ale nie rzucał aż tak wiele.Nie starał się na siłę przełamać. Jednak w defensywie zbiórki oraz asysty na bardzo dobrym poziomie.Pokaż mi wielu PG ,którzy tak zbierają na tej pozycji.

7.1 RPG z czego 1.7 contested

 

Tylko Lowry i Westbrook (a jakże by inaczej) mają mniej tych drugich z graczy 6 RPG + 

Tak więc 7 RPG przy systemie Lakers "nasza gwiazda czyści deski" zrobiłby Ci pewnie nawet Jrue Holiday czy inny Goran Dragic.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzma ostatnio mniej i słabiej rzuca, ale trudno oczekiwać od debiutanta, że będzie cały rok walił +20 punktów co mecz. Polecam przyjrzeć się za too jego passingowi w ostatnich meczach - wygląda kozacko.

 

Ławka ostatnio ssie. Lakers zaczęli mecz z Kings od 24-6, po czym zmiennicy wszystko roztrwonili. Clarkson z Kuzmą spuścili z tonu, ale sporym problemem jest też znalezienie miejsca dla Nance'a. Larry to wysoki, który ani nie rozciąga gry, ani nie kreuje. Jego rola w ataku ograniczona jest do stawiania zasłon i wykańczania, z takim skillsetem w dzisiejszej lidze grasz na centrze, ale Nance na tej pozycji wygląda źle w obronie, bo nie radzi sobie z typowymi podkoszowymi, nie broni dobrze po switchach i nie jest shoblockerem.

 

Za to nowa pierwsza piątka spędziła na parkiecie 50 minut. W tym czasie ma OFFRTG 113,4 i DEFRTG 101.

 

Randle jako starter w tym sezonie w siedmiu meczach 18-10-3 na TS 61% w ciągu 27 minut.

 

#tradehisass

 

Po zmianach w rotacji, również efektywność Ingrama skoczyła w górę:

 

 

Ingram has been exceptionally efficient over the last 3 games since Lonzo, Lopez & Randle have started. His source of scoring has totally changed:

68% FGM Assisted (42% Season)
32% FGM Unassisted (58%)
72.1% eFG% (48%)

Lonzo, Lopez & Randle have assisted on 14 of his 22 FGM

 

Over the past 3 games Brandon Ingram has isolated 6% of the time compared to 15% on the year, dropped his PnR ball handler possessions from 29% to 24%, and cut almost 3 times as frequently as his normal frequency

 

Mała próbka, także obserwujemy dalej.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.1 RPG z czego 1.7 contested

 

Tylko Lowry i Westbrook (a jakże by inaczej) mają mniej tych drugich z graczy 6 RPG +

Tak więc 7 RPG przy systemie Lakers "nasza gwiazda czyści deski" zrobiłby Ci pewnie nawet Jrue Holiday czy inny Goran Dragic.

A świstak siedzi i zawija w te sreberka... :)

Jendras ławka ssie, bo jak nie ma tam Randla a ekipa nie ma rez kreatora gry, to kto ma tam prowadzić ekipę? Zostają tylko indywidualne popisy, w których JC jeszcze się nieźle czuje ale reszta kiepsko potrafi sobie kreować grę (nawet Kuźma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.