Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, czy można podejrzeć Waszą ligę - jest jakiś link, nie mogłem znaleźć? Z ciekawości i do nauki, zaczynam pierwszy sezon w tej formule. Z góry dziękuję a jeżeli nie można to trudno ;)

Ponizsze moje pytanie pozostalo bez odpowiedzi, wiec na razie nie mozna.

Z innej beczki, mozesz ustawic "Make League Publicly Viewable:" na YES zeby mozna bylo zajrzec bez logowania?

 

 

No, i nadal nikt ich nie bierze. Miałem problem, kogo wybrać.

Jak widac jest roznica w opinii kogo warto pobierac.

Bo ogolnie gleboki draft nie oznacza, ze wszyscy z Top20 beda miec jakas wartosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza i większość prawdopodobnie nie będzie. Ale to nadal zawodnicy z potencjałem i bardzo niskim salary, podczas gdy ludzie kiszą w składach totalny szrot.

Ten szrot moze miec potencjal w ocenie danego GMa ;-) A propos szrotu...

 

Skoro za nami fala pobran to spelniam oczekiwania jednoosobowego tlumu fanow tradycyjnym wrozeniem z fusow...

To jest pierwsza wersja czyli nie mam swoich projekcji zawodnikow i oceniam druzyny na oko, wiec to traktujcie bardziej jako zachecenie do prognozowania/dyskutowania niz stawiajcie gruba kase na taka wlasnie kolejnosc...

 

Po tylu edycjach zalozenia juz powinniscie znac, wiec w skrocie: celowe rozbicie po 5 druzyn na grupe, tiery w rzeczywistosci sie nie dziela ladnie, wiec "/" sugeruje gdzie wg mnie jest jakis skok w jakosci, kolejnosc druzyn miedzy ukosnikami opiera sie na niewielkich roznicach w fppg, wiec tam glownie decyduja czynniki drugorzedne i trzeciorzedne oraz uwzglednialem, ze beda jeszcze uzupelnienia druzyn z FAsow.

 

To jedziemy...

 

Contenderzy do mistrzostwa: Clippers, Spurs, Bucks / Celtics, Sonics

Gorna czesc srodka tabeli: Cavs, Lakers, Kings, Mavs / Pacers

Dolna czesc srodka tabeli: Pistons, 76ers, Knicks, Bulls, Nuggets,

Contenderzy do topowego picku: Rockets, Suns / Heat / Magic, Grizzlies

 

Garsc wyjasnien co z czego sie wzielo...

- kolejnosc w Top3 mozna dowolna, ale ta grupa ma wg mnie wyraznie najlepsza gorna polowke skladu.

Na szczescie dla nas w dolnej jest wiele znakow zapytania, wiec za duzo zalezy od zalozen wobec tych graczy, ktorzy dolacza do skladu pozniej by latwo typowac mistrza jak rok temu. Dodatkowo ten brak glebi powoduje, ze dowolne kontuzje otwieraja szanse nastepnu tierowi...

- swoja druzyne pewnie przeceniam, ale kto inny ma byc optymista wobec niej? ;-)

- nastepne 5 druzyn to wg mnie klasyczne "brakuje jednego dobrego klocka/trejdu by powalczyc", ale wlasnie po to rozgrywamy sezon by go znalezc... lub zginac na polu bitwy probujac.

- najwieksza niespodzianka Top10 jest dla mnie jak szybko sie wybili Pacers z dna.

Gwiazdy juz sa plus kilku solidniakow i z tego spokojnie mozna cos sklecic juz w tym sezonie [inna sprawa czy LeweBiodroSmoka bedzie probowal, ale zakladam, ze tak. Jesli "nie" to w dol go pchnac]...

- Chytry, Regis, lorak, Mar i Gerard wg mnie stoja przed dylematem w ktora strone tabeli zmierzac bo to wyglada troche jakby mieli jednoczesnie za daleko do tanku i do topu. Wolne miejsce pod limitem decydowalo o kolejnosci w tej grupie i tu w sumie czesciowo bedzie tkwila odpowiedz czy pojdzie ono na weteranow czy skupowanie upside'u na przyszlosc. Uwaga! Potencjalnie niepopularna opinia! Wg mnie Gerard spartolil offseason ;-)

- umiescilbym bulka i antka do powyszego akapitu gdyby nie to, ze swoimi ruchami juz jakby wybrali kierunek w dol

[to przy okazji powod, ze wyladowali na koncu tiera bo gdyby postanowili walczyc mogliby byc wyzej].

- na samym dole najciekawszy wniosek jest taki, ze mi wychodzi nowy numer 1 draftu ;-)

 

A jak Wy to widzicie w Waszych fusach? Gdzie palnalem najwieksza bzdure?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Wilq, i dlatego też z góry założyłem, że na razie odpuszczam FA i popatrzę sobie jak inni łowią najsmakowitsze kąski. Jeżeli mi starczy cierpliwości to poczekam sobie na rozwój moich młodych, a że takowych mam, nie muszę nikogo przekonywać. Pytanie, czy to są prospecty, bomby z opoźnionym zapłonem, czy może niewypały (Pasecniks, Kuzma?).

Jeśli za rok dalej będę miał solidny pick, uznam, że idę w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak bylo. Ciekawe na ile to wynik zmiany trybu waivera bo nie chce mi sie wierzyc, ze Carroll, Mozgov czy Dirk by poszli z takimi wysokimi numerami przy starym systemie.

 

 

Dirk był graczem numer 84 rok temu, gwarantowane +30 fp, no brainer za 6 waiver, nie wiem na kogo wolałbyś go kisić.

 

Mozgov nie wiem na co komu, ale Carrola tez bym wziął (miałem ustawionego jako numer 2), z Atkinsonem robili w Atlancie, może się wygrzebać ponad 30 fp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć WilQ, że wierzysz w +60 spotkań Embiida?

Jak wspomnialem nie mam jeszcze swoich projekcji i nie sprowadzalbym zadnej druzyny do jednego zawodnika.

To raczej bylo "ciekawy core + duzo miejsca pod limitem do dzialania".

 

W ocenie danego GM'a potencjał może mieć i drewniany słup. What's the point?

W tym, ze gra sie opiera na roznicach w ocenie i opinia "szrot" nie jest absolutna. Dlatego nie jest sprzeczne, ze Tobie sie wydaje jakby inni marnowali mase slotow, a ci GMowie na dzisiaj sa zadowoleni z tego co maja.

 

Dirk był graczem numer 84 rok temu, gwarantowane +30 fp, no brainer za 6 waiver, nie wiem na kogo wolałbyś go kisić.

Nie krytykuje pobrania tylko AFAIR zwykle takie dziady byly ignorowane przez wysokie numery waivera.

 

I teraz jeszcze go przejął Roger.

ehhh

To dobra wiadomosc bo wywalil w bloto 20$ ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemyk.

Coś Ty wymyślił z tym Mozgovem za Sabonisa?

Przecież to jest jakaś zbrodnia na Twojej strategii. Bad, bad move.

On ma większy upside niż wszystkie 3 Twoje 15stki. Razem wzięte.

 

I teraz jeszcze go przejął Roger.

 

ehhh

Zobaczymy. Mozgova planuje sprzedać. Liczę że te 35 fp wykręci.

Sabas JR mnie na ten moment nie przekonuje. Mimo dużych minut w OKC kręcił mało fp. Grał mało agresywnie. Słabo na zb. nie wymusza fauli ... może mój błąd, ale na moje oko to taki Darius Songalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, ze gra sie opiera na roznicach w ocenie i opinia "szrot" nie jest absolutna. Dlatego nie jest sprzeczne, ze Tobie sie wydaje jakby inni marnowali mase slotow, a ci GMowie na dzisiaj sa zadowoleni z tego co maja.

 

A no to dzięki, że mi to powiedziałeś, bo już myślałem, że oni wiedzą, że mają szrot i specjalnie nic z tym nie robią, psotnicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomosc bo wywalil w bloto 20$ ;-)

 

No ja tam nie chce nic mówić ale 100$ na sezon, to dla mnie kwota zdecydowanie za wysoka, biorąc pod uwagę, że w tamtym roku nie pobrałem chyba nikogo z waivera :]

 

Sabonis wart poświęcenia tych 20 dolarów, aż dziw bierze że nikt nie bidował. Nikt mi nie wmówi, że Pacers oddali George, mając w zamyśle, że to Oladipo jest najważniejszą częścią tej wymiany i rezygnując z korzystnego pakiety Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.