Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

96 wprowadzilismy bo kuwa byly 2 miesiace do sezonu i zliberalizujmy system, 

ale jakby kazdy mial 96 i wzial te 96 to by to trwalo 80 dni - jak k**** mial byc expansion draft czy jak to nazwac zamiast oddawania druzyn to nagle - da rade to zrobic w kilka dni panie Zenku po co pan jączysz !

Wg mnie jest bardziej prawdopodobne, ze liga sie rozpadnie dyskutujac o drafcie niz zeby kazdy mial wykorzystywac 96h... a do startu sezonu zawsze jest daleko bo zaczynamy w okolicach 1 wrzesnia!

 

ale k**** draft gdzie jest 5 zawodnikow ktorzy beda dluzej niz 1,5 sezonu w rodzimej druzynie to juz k**** zrobmy w 96 godzin - gdzie logika ? nie kumam - powiedzial Bogdan

To jest ta sama logika co ze skladem - czemu nie marudzisz, ze wymieniamy polowe co roku?

Bo to stanowi zabawe, a nie problem! Tak samo z draftem, nie ma znaczenia, ze za 2 lata wiekszosc bedzie lezala na FAsach gdy mozna sie troche pojarac nowa klasa przez pare miesiecy [a najbardziej w okolicach naszego draftu].

 

jeszcze dodajmy to ze sprawdzam maila co 10 minut i chyba kazdemu przychodzi PM na maila - to po kiego hooya tu 96 godzin

Bo nie wszyscy tak robia!!! Wez sobie przeprowadz test - wyslij dzisiaj wszystkim PMy z sonda trejdowa i sprawdz kiedy dostaniesz ostatnia odpowiedz... chcesz sie zalozyc, ze wyjdzie wiecej niz 48h?

 

96h nie jest na zastanowienie się, ale na uzgodnienie na spokojnie potencjalnego trejdu. Czas nas żaden nie gonił. jeżeli byście później ustawili waivery, nic by się nie stało. Także ten przepis uderza nie w zwlekaczy, a w aktywnych ludzi, którzy chcą ze swoim pickiem coś zrobić.

+1. 

 

Jeśli ja miałbym argumentować krótszy czas na wybory w drafcie, to bym powiedział, że dążymy do podobieństwa do NBA, a tam jest jeszcze mniej czasu na wybór/wymianę.

Bo wszyscy maja szybki kontakt miedzy soba czego my na dzisiaj nie mamy.

  

Wystarczy sięgnąć nieco pamięcią wstecz, a Tym co mają z tym problem wystarczy spojrzeć kiedy startowaliśmy draft rok temu. Jak dobrze pamiętam, Roger rok temu wybył na początku września i już przy zakładaniu tematu była informacja, że startujemy dopiero 17 września (po jego powrocie). Pewnie z tego też powodu, czas na wybór w drafcie został zmieniony na 24h.

Dobra uwaga, ktora wyjasnia skad sie wzielo w zeszlym sezonie... a w tym Roger zrobil kopiuj-wklej i tyle.

 

Swoją drogą uważam, że 96h to lekka przesada. Ponieważ jak ktoś jest aktywny i się interesuje draftem, to kilka razy dziennie będzie zaglądał na forum.

Ponownie, nie kazdy jest tak aktywny!

A juz na pewno nie jest standardem zagladanie na forum kilka razy dziennie.

Panowie, nie ma znaczenia jak szybko odpisuja najaktywniejsi w lidze bo waskim gardlem zawsze beda ci najwolniejsi.

 

Zresztą tutaj nie chodzi o ewentualne dogranie wymian. Lecz o zakończenie draftu przed meczami pre-season. Od dawien dawna chodzi o to, aby zakończyć draft przed startem sezonu, aby każdy wybierał na tych samych warunkach. Czyli nikt nie widział spotkań przedsezonowych, które coś tam mogą pomóc w wyborze.

Preseason startuje za 3 tygodnie! Jeszcze bysmy zdarzyli przeprowadzic drugi raz ten sam draft...

 

Jak dla mnie to możecie startować z draftem już w czerwcu z ustawionym czasem na wybór 7 dni. Będzie bardzo dużo czasu na dogranie wymian.

Tu wyskakuje za duzy problem pt urlop. Wyjazdy na 2+ tygodnie przeciez trzeba uwzgledniac, wiec bez sensu by przepadal komus pick bo jest na umownej plazy.

 

Najważniejsze abyście po prostu skończyli przed meczami pre-season, aby ewentualne pozostałe steale padały łupem osób aktywnych na FA, a niżeli do osób mających ostatnie wybory w drafcie z powodu opieszałości wcześniejszych wybierających.

Przyjmujac, ze to jest najwiekszy problem to jest bardzo latwe rozwiazanie - zegar przyspiesza im blizej do preseason. Tzn od 1 wrzesnia po 96h, a w ostatnim tygodniu przed preseason po 24h i voila. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszyscy tak robia!!! Wez sobie przeprowadz test - wyslij dzisiaj wszystkim PMy z sonda trejdowa i sprawdz kiedy dostaniesz ostatnia odpowiedz... chcesz sie zalozyc, ze wyjdzie wiecej niz 48h?

 

Ponownie, nie kazdy jest tak aktywny!

A juz na pewno nie jest standardem zagladanie na forum kilka razy dziennie.

No offense, ale to trochę naciągana argumentacja :smile:

Jeżeli ktoś ma swój pick w drafcie i chce go sprzedać to raczej będzie mu się chciało wchodzić często i negocjować.

To samo jeśli ktoś chce kupić pick. Jeżeli w trakcie draftu taki kolo nie pojawia się na forum tzn. że nie jest zainteresowany ani kupnem ani sprzedażą.

Jedyny argument za wydłużeniem, który by do mnie przemawiał to jeśli ktoś nie miałby fizycznej możliwości dostosować się do ustalonego czasu na wybór.

A reguły IMO powinny premiować aktywnych, nie olewusów.

 

Przyjmujac, ze to jest najwiekszy problem to jest bardzo latwe rozwiazanie - zegar przyspiesza im blizej do preseason. Tzn od 1 wrzesnia po 96h, a w ostatnim tygodniu przed preseason po 24h i voila.

Czyli jedni mają na wybór 96h, a inni 24h? Trochę to nie fair, nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma swój pick w drafcie i chce go sprzedać to raczej będzie mu się chciało wchodzić często i negocjować.

Piszesz teoretycznie, a praktycznie nie kazdy tak moze...

 

To samo jeśli ktoś chce kupić pick. Jeżeli w trakcie draftu taki kolo nie pojawia się na forum tzn. że nie jest zainteresowany ani kupnem ani sprzedażą.

Albo... nie ma na to czasu/mozliwosci!

 

Serio, kiedy ostatnio probowaliscie sie skontaktowac ze wszystkimi w lidze jednoczesnie?

Bo mam wrazenie, ze gramy w innej lidze.

 

A reguły IMO powinny premiować aktywnych, nie olewusów.

Jesli aktywny GM pisze pytanie do mnniej aktywnego i czeka pare dni na odpowiedz wstrzymujac swoj wybor draftowy to w jaki sposob jest przepis premiujacy aktywnych?

 

Jedyny argument za wydłużeniem, który by do mnie przemawiał

Chwila, chwila. To nie jest nowa propozycja tylko stosowanie tej wpisanej w regulamin od wielu lat.

Zas jesli to blad to trzeba zmienic w regulaminie i tyle, ale nie rozumiem po co Wam sie spieszy z draftem by potem miesiac nic sie nie dzialo w lidze.

 

Czyli jedni mają na wybór 96h, a inni 24h? Trochę to nie fair, nie sądzisz?

Niekoniecznie.

Po 1, wg mnie bardzo rzadko [o ile w ogole] draft bedzie trwal tak dlugo.

Takze to jest raczej forma zabezpieczenia przed tym zeby draft nie wszedl na preseason.

Po 2, nawet jesli dojdzie do tego to bedzie dotyczylo tylko ostatnich pickow w drafcie [gdzie jest logiczne by przyspieszac bo wokol pickow z czolowki liczba mozliwych trejdow jest znaaaaaacznie wieksza niz dla np #19].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucmy garsc danych do tej dyskusji, sprawdzilem ostatnie 6 draftow:

1) trwaly one odpowiednio 10, 7, 13, 19, 15 i 16 dni. Czyli przy starcie 1 wrzesnia ani razu bysmy nie byli nawet blisko preseason, wiec drafty spokojnie moglyby trwac dluzej.

 

2) ile razy w danym drafcie ktos wykorzystal okolice 2 dni [lub wiecej]?

Odpowiednio to bylo 2, 1, 3, 6, 5 i 4.

Skoro rzadko sie zdarza wykorzystywanie 2 dni to jaki sens ma argument 20x96? Zadny.

 

BTW, godne uwagi, ze sporo tych przedluzen dotyczylo GMow, ktorych juz nie ma w lidze [Findek, Radzio i IK#1, zwlaszcza ten ostatni robil to wiele razy], wiec ten trend spadkowy z ostatnich lat sie raczej utrzyma.

 

3) bylo kilka wyborow, ktore trwaly 3-4 dni [np #5 i #19 w drafcie 2014 czy #8, #10 i #14 w 2013] co potwierdza, ze kiedys bylo dostepne 96h albo Roger byl bardziej cierpliwym komiszem ;-)

 

Na koniec wspomne jedna rzecz, wg mnie trzeba rozroznic czas na podejmowanie decyzji kogo wybrac ze swoim pickiem [gdzie 48h spokojnie wystarczy] od czasu na negocjowanie trejdow [gdzie IMO 48h jest zdecydowanie za malo, do tego celu poparlbym nawet z tydzien], wiec moze warto byloby wprowadzic zasade, ze jak ktos zatrzymuje draft bo czeka na reakcje na wyslane propsy to pisze na forum na kogo czeka i wtedy jest jasne dla wszystkich na czym stoimy czyli moze to trwac dluzej?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12. New York Knicks select Milos Teodosic 15,00

 

> 30 letni biały łamaga

> ma tłuste włosy

> interesuje się Anime i Japonią

> pewnie ledwo da paczkę

> wygląda jak bałkański żul

 

 

14. Houston Rockets (via Los Angeles Lakers) select John Collins 15,00

 

> 20 letnie czarne arcydzieło ewolucji

> praktyczna fryzura z krótkimi bokami

> ma męskie zainteresowania

> high flyer w NBA 2K18

> laski uważają, że jest uroczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wspomne jedna rzecz, wg mnie trzeba rozroznic czas na podejmowanie decyzji kogo wybrac ze swoim pickiem [gdzie 48h spokojnie wystarczy] od czasu na negocjowanie trejdow [gdzie IMO 48h jest zdecydowanie za malo, do tego celu poparlbym nawet z tydzien], wiec moze warto byloby wprowadzic zasade, ze jak ktos zatrzymuje draft bo czeka na reakcje na wyslane propsy to pisze na forum na kogo czeka i wtedy jest jasne dla wszystkich na czym stoimy czyli moze to trwac dluzej?

Dokładnie też nad tym myślałem. Argumenty przeciw całkiem byłyby pozbawione, gdyby osoba chcąca sprzedać pick po prostu pisała na forum, że jest na etapie dogadywania trejdu. Nie oszukujmy się, szantaż o Collinsie sprowokował mnie by wziąć Anzejsa, choć na dobrą sprawę w ogóle nie chciałem tego robić - a szkoda mi było outować Harrella, bo stan zdrowia Blake'a jest powszechnie znany.

Czy temu ma służyć ten zapis o 48h? Na moje chyba jednak zdecydowanie nie.

Przecież można nawet zrobić coś takiego - 48h jest na sam wybór, a dalsze 24h już na konieczność sprzedania picku. Po upływie 48h osoba nie ma prawa sama wybrać zawodnika.

Czy znowu usłyszę argumenty ai3 mnożącego 96x20? I tezę, a co by było, gdyby każdy nagle zaczął sprzedawać pick? O, właśnie! Tego argumentu jeszcze nie było! Panowie, muszę Wam tak oczywiste rzeczy podpowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można nawet zrobić coś takiego - 48h jest na sam wybór, a dalsze 24h już na konieczność sprzedania picku. Po upływie 48h osoba nie ma prawa sama wybrać zawodnika.

Czy znowu usłyszę argumenty ai3 mnożącego 96x20? I tezę, a co by było, gdyby każdy nagle zaczął sprzedawać pick? O, właśnie! Tego argumentu jeszcze nie było! Panowie, muszę Wam tak oczywiste rzeczy podpowiadać ;)

 

I potem patrz jak po upływie 48 godzin ludzie do Ciebie piszą "uuuu sorry ziomuś, teraz ja Ci nic więcej niż Benka MakLeWięcej nie dam za ten pick" :D

 

Nie wiem jak będzie z argumentami ai3, ale kilka bluzgów dostaniesz na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można nawet zrobić coś takiego - 48h jest na sam wybór, a dalsze 24h już na konieczność sprzedania picku. Po upływie 48h osoba nie ma prawa sama wybrać zawodnika.

Nie bardzo rozumiem sens tego ostatniego zdania, gdy nie dogadasz zadnej wymiany to co by sie mialo stac?

 

Jesli juz isc w ta strone to raczej tak, ze do 48h trzeba podac w watku ligi swoj wybor z tym pickiem, po napisaniu na forum z kim negocjujesz przedluzenie by wchodzilo w gre [max +48h?] i w tym dodatkowym czasie wybor z tym pickiem moglby sie zmienic tylko wtedy gdyby nastapil trejd z wymienionym GMem.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle że jak ktoś się chce jarać kozakami z draftu jak chytry to będzie potrzebował max 1h na wybór,

a jak ktoś nie wie co zrobić z pickiem np. nr 19, za kogo go sprzedać czy może lepiej stracić pick niż kogoś ze składu wyrzucić to mu i 96h nie wystarczy. I wcale nie trzeba czekać na własną kolejkę żeby zacząć dopiero wtedy negocjacje z kimkolwiek tylko można juz wcześniej badać rynek.

Generalnie i tak widać że kto draftem jest zainteresowany czy to żeby wybrać, czy to żeby kupić czy też sprzedać pick to go po prostu śledzi, a pewnie zwykle dłuższy czas na wybór wynikał z zagapienia a nie z negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle że jak ktoś się chce jarać kozakami z draftu jak chytry to będzie potrzebował max 1h na wybór,

a jak ktoś nie wie co zrobić z pickiem np. nr 19, za kogo go sprzedać czy może lepiej stracić pick niż kogoś ze składu wyrzucić to mu i 96h nie wystarczy. I wcale nie trzeba czekać na własną kolejkę żeby zacząć dopiero wtedy negocjacje z kimkolwiek tylko można juz wcześniej badać rynek.

Generalnie i tak widać że kto draftem jest zainteresowany czy to żeby wybrać, czy to żeby kupić czy też sprzedać pick to go po prostu śledzi, a pewnie zwykle dłuższy czas na wybór wynikał z zagapienia a nie z negocjacji.

Wystarczyło, że napisałem, że się zagapiłem i od razu podejrzenia graniczące z pewnością, że z nikim nie negocjowałem.

Ja akurat taki jestem, że nikomu na siłę nic nie udowadniam. Mogę tylko napisać, że się mylisz, a czy w to uwierzysz, to już twoja sprawa.

Jednego tylko nie bierzesz pod uwagę - że nie wszyscy stale siedzą na forum i czasem odpisują później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś nie wie co zrobić z pickiem np. nr 19, za kogo go sprzedać czy może lepiej stracić pick niż kogoś ze składu wyrzucić to mu i 96h nie wystarczy.

I dlaczego nie moze byc wtedy wiecej czasu na rozwazenie wszystkich opcji?

 

Aha, dla jasnosci, pisze tu z zalozeniem, ze druga strona potwierdzi na forum iz trwaja negocjacje lub jest jakis konkretny trejd/props na stole [jej tez zalezy zeby sie dogadac!], wiec nie liczoloby sie tylko napisanie ogloszenia "sprzedam pick" i czekanie kilka dni az inni sie zglosza.

 

I wcale nie trzeba czekać na własną kolejkę żeby zacząć dopiero wtedy negocjacje z kimkolwiek tylko można juz wcześniej badać rynek.

Czasem jest kluczowe kto sie ostatnie do ktorego picku.

W tym drafcie kilka razy mi to zmienialo tor negocjacji i tego sie nie da zrobic wczesniej bo czekasz na nowe informacje.

 

Generalnie i tak widać że kto draftem jest zainteresowany czy to żeby wybrać, czy to żeby kupić czy też sprzedać pick to go po prostu śledzi, a pewnie zwykle dłuższy czas na wybór wynikał z zagapienia a nie z negocjacji.

Dlatego wg mnie dobrym kompromisem jest opcja 48h jako domyslne na kazdy pick + zgloszenie przedluzenia na minimum drugie tyle jesli trwaja jakies konkretne rozmowy handlowe odnosnie aktualnego picku. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło, że napisałem, że się zagapiłem i od razu podejrzenia graniczące z pewnością, że z nikim nie negocjowałem.

Ja akurat taki jestem, że nikomu na siłę nic nie udowadniam. Mogę tylko napisać, że się mylisz, a czy w to uwierzysz, to już twoja sprawa.

Jednego tylko nie bierzesz pod uwagę - że nie wszyscy stale siedzą na forum i czasem odpisują później.

 

Nie miałem akurat na myśli Ciebie tylko przykłady z fbx3 gdzie poszły autopicki ;)

 

To były generalne uwagi bez osobistych odniesień.

I wierzę Ci że negocjowałeś i mogłeś mieć w głowie inny czas na wybór.

 

I zdaję sobie sprawę że wszyscy nie siedzą na forum 24h, ale przecież jeżeli wiesz że jest draft (co roku o tej samej porze żeby było łatwiej) i równocześnie chcesz odmłodzić skład, zejść z sc lub polujesz na konkretnego kolesia z draftu to nie możesz raczej powiedzieć że zapomniałeś i kilka dni Cię nie ma.

Ja wiem że są urlopy, delegacje, szkolenia itp. ale nie oszukujmy się: w czasach smartfonów, tabletów i wszechogarniających nas wszędzie free wifi wcale nie trzeba dotrzeć na czas do kompa w domu żeby odpisac czy przeczytać PMa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już spamował skrzynek, więc odpiszę tylko tutaj.

 

2) ile razy w danym drafcie ktos wykorzystal okolice 2 dni [lub wiecej]?

Odpowiednio to bylo 2, 1, 3, 6, 5 i 4.

Skoro rzadko sie zdarza wykorzystywanie 2 dni to jaki sens ma argument 20x96? Zadny.

Skoro rzadko się zdarza wykorzystywanie 2 dni to po co wydłużać czas dla 1-2 przypadków...

Pokaż statystyki, które mówią, że wydłużenie czasu wpływa na liczbę trejdów w trakcie draftu to zmienię zdanie.

 

Dla mnie wydłużenie czasu ma też swoje złe strony. Przede wszystkim draftowanie powinno być w jak najbardziej zbliżonym czasie, żeby niektórzy nie byli w lepszej pozycji wiedząc więcej o kontuzjach, trejdach, ustawieniach skaładu, itp. Poza tym mnie osobiście zniechęca draft kiedy zbliża się twoja kolej i przez kilka dni codziennie sprawdzasz czy goście przed tobą już wybrali czy nie. 48h to i tak jest od pyty czasu i nie przekonują mnie argumenty, że ktoś nie jest w stanie w takim czasie wejść na forum i dogadać trejdu. Jak jest zainteresowany kupnem/sprzedażą to i w 1 dzień da się to zrobić.

 

Na koniec wspomne jedna rzecz, wg mnie trzeba rozroznic czas na podejmowanie decyzji kogo wybrac ze swoim pickiem [gdzie 48h spokojnie wystarczy] od czasu na negocjowanie trejdow [gdzie IMO 48h jest zdecydowanie za malo, do tego celu poparlbym nawet z tydzien], wiec moze warto byloby wprowadzic zasade, ze jak ktos zatrzymuje draft bo czeka na reakcje na wyslane propsy to pisze na forum na kogo czeka i wtedy jest jasne dla wszystkich na czym stoimy czyli moze to trwac dluzej?

O. I to mi się już bardziej podoba. Wtedy wiadomo, że gość jest obecny i kombinuje. Najlepiej jeszcze jak napisze kiedy mniej więcej zamierza podjąć decyzję.

Edytowane przez Gerard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem akurat na myśli Ciebie tylko przykłady z fbx3 gdzie poszły autopicki ;)

 

To były generalne uwagi bez osobistych odniesień.

I wierzę Ci że negocjowałeś i mogłeś mieć w głowie inny czas na wybór.

 

I zdaję sobie sprawę że wszyscy nie siedzą na forum 24h, ale przecież jeżeli wiesz że jest draft (co roku o tej samej porze żeby było łatwiej) i równocześnie chcesz odmłodzić skład, zejść z sc lub polujesz na konkretnego kolesia z draftu to nie możesz raczej powiedzieć że zapomniałeś i kilka dni Cię nie ma.

Ja wiem że są urlopy, delegacje, szkolenia itp. ale nie oszukujmy się: w czasach smartfonów, tabletów i wszechogarniających nas wszędzie free wifi wcale nie trzeba dotrzeć na czas do kompa w domu żeby odpisac czy przeczytać PMa ;)

Ok, spoko, po prostu myślałem, że nawiązujesz do mnie, bo ja przyznałem, że się zagapiłem.

A to wszystko dlatego, iż jak wchodziłem na forum, to ciągle pisało, że ostatni wybrał ai3 i nie wchodziłem w temat ;). Nie spojrzałem tylko, że on dysponował nie tylko 16 a też 18 pickiem, stąd niedopatrzenie.

 

Co do czasów smartfonów, tabletów, to wszystko jest racja, ale zauważ jedno, czasem dana osoba po prostu nie może wejść w forum i sprawdzić czy jest wiadomość. Zwyczajnie obowiązki zawodowe, rodzinne taką możliwość wykluczają. Dany GM może pojść po zakupy, na spacer z rodziną, wyjechać samochodem, czy zwyczajnie na piwo ;) Każda z tych sytuacji jest normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie przeprowadz test - wyslij dzisiaj wszystkim PMy z sonda trejdowa i sprawdz kiedy dostaniesz ostatnia odpowiedz...

chcesz sie zalozyc, ze wyjdzie wiecej niz 48h?

Alez sromotnie bym przegral ten zaklad ;-) Wynik wyszedl 24,5 godziny! W zwiazku z tym...

 

BTW, jesli wszyscy to zrobia ponizej 48h skoncze dyskutowac odnosnie czasu na wybor w drafcie, wiec jest w tym tescie nagroda dla Was za wspolprace ;-)

... dotrzymuje obietnicy. Dla mnie koniec tematu bo sie ewidentnie mylilem, glownie z tym zalozeniem...

 

Bo wszyscy maja szybki kontakt miedzy soba czego my na dzisiaj nie mamy.

[...]

Ponownie, nie kazdy jest tak aktywny!

A juz na pewno nie jest standardem zagladanie na forum kilka razy dziennie.

Bo jednak mamy i teraz jest to standard. Zwalam ten blad oceny na traume kontaktow z ex-GMami ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszamy zFa?

Wilq jest w trakcie wyliczen w przeciagu ilu godzin zaczniemy... Natomiast bulek szuka algorytmu by rozpoczac wtedy by wszyscy mieli te same szanse. Lorak z piotrkiem najchetniej by zaczeli ze dwie godziny przed switem. Jesli chodzi o chytruza to nie ma to znaczenie bo z jego wyliczen gramy (a raczej gracie) o drugie miejsce.

 

I teraz pytam: jak zyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.