Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy? Ankieta jeszzcze wisi, a przy ustawianiu zadnych kwot nie mozna bylo wpisac...

 

http://www.e-nba.pl/topic/5351-fbx-ankieta-dot-zmiany-zasad/?p=531060

 

Roger, jest problem.. dysponując nr. 2 na liście Waivers chciałbym wiedzieć, czy mój numerek będzie coś znaczyć jeśli go zachowam po pierwszych Waiverach, czy przechodzimy jednak na budżetowe i będę mógł go sobie w du.. oprawić i powiesić na ścianie.

 

Pro.. błagam o szybką odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ankieta wisi, niech wisi. Deadline jest 15 września ale w kwestii waiverów głosowanie jest już pozamiatane na korzyść waiverów budżetowych. Mowa była o tym, że pierwsza tura waiverów, po rozpoczęciu sezonu, odbywa się na starych zasadach. Czy tam ktoś teraz ustawi 10 ludków, czy jednego - spoko. Dopiero w momencie jak wszyscy obecni waiverzy trafią na FA (14 września), przechodzimy na nowy system.

 

Z drugiej strony pamiętajmy, że waivery budżetowe mają też swoją kolejność listy waiver - jak dwie ekipy dadzą tyle samo $ za tego samego zawodnika w licytacji, to zawodnik trafi do drużyny z wyższym numerem waiver, a te numery zostaną przecież po pierwszej turze, odbywającej się na starych zasadach.

 

@kolek23

Waiver nadal będzie ważny o czym wspomniałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ankieta wisi, niech wisi. Deadline jest 15 września ale w kwestii waiverów głosowanie jest już pozamiatane na korzyść waiverów budżetowych. Mowa była o tym, że pierwsza tura waiverów, po rozpoczęciu sezonu, odbywa się na starych zasadach. Czy tam ktoś teraz ustawi 10 ludków, czy jednego - spoko. Dopiero w momencie jak wszyscy obecni waiverzy trafią na FA (14 września), przechodzimy na nowy system.

 

Z drugiej strony pamiętajmy, że waivery budżetowe mają też swoją kolejność listy waiver - jak dwie ekipy dadzą tyle samo $ za tego samego zawodnika w licytacji, to zawodnik trafi do drużyny z wyższym numerem waiver, a te numery zostaną przecież po pierwszej turze, odbywającej się na starych zasadach.

 

@kolek23

Waiver nadal będzie ważny o czym wspomniałem wyżej.

Aaaa, sorry, gdzieś już mi świta, że coś takiego pisałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony pamiętajmy, że waivery budżetowe mają też swoją kolejność listy waiver - jak dwie ekipy dadzą tyle samo $ za tego samego zawodnika w licytacji, to zawodnik trafi do drużyny z wyższym numerem waiver, a te numery zostaną przecież po pierwszej turze, odbywającej się na starych zasadach.

A czy niewykorzystany budzet bedzie przechodzil z konca jednego sezonu na poczatek drugiego jak numerek?

 

Plus tak wlasciwie ktore glosy liczysz do ankiet i dlaczego? Wszystkie czy GMow z FBX#1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że fbx są ligami ciągłymi wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby wskazane, że przechodzi zarówno niewykorzystany budżet z waivera, jak i numer.

 

Głosy liczę wszystkie. W każdej lidze obowiązuje taki sam regulamin i ligi powinny się do niego stosować. Ale na to, czy po ewentualnym zatwierdzeniu zmian, komiszowie dwóch pozostałych lig wprowadzą te zmiany wpyłwu nie mam. Mam tylko nadzieję, że tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach max. 300 ale ok ;]

 

W sumie to coś w tym jest, że nagle może się okazać, że ci mniej aktywni na rynku fa (a takich nie brakuje) będą mieć za dużo $. Możemy iść w kierunku przechodzenia numerów waiver jak do tej pory i każdorazowego kasowania licznika $ na koniec sezonu. Kwestia obgadania.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oczywistą sprawą jest wspólny regulamin dla wszystkich lig fbx.
Fbx#3 dopóki coś tam będę miał do powiedzenia będzie funkcjonowała wg takich samych założeń jak fbx#1.

 

Edit

Moim zdaniem niewykorzystany budżet powinien przepadać z końcem sezonu.

Edytowane przez t_omko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy liczę wszystkie. W każdej lidze obowiązuje taki sam regulamin i ligi powinny się do niego stosować. Ale na to, czy po ewentualnym zatwierdzeniu zmian, komiszowie dwóch pozostałych lig wprowadzą te zmiany wpyłwu nie mam. Mam tylko nadzieję, że tak się stanie.

Bardziej sie zastanawialem nad sytuacja gdy np wszyscy GMowie FBX#1 zaglosuja na tak, a GMowie FBX#2 na nie bo wtedy decydowalyby glosy GMow z #3 chociaz byla jednomyslnosc w danej lidze.

 

Chcemy mieć ludzi z 300$ dolarów na waiverze za 3 lata?

Dlaczego nie? Skoro mozna bylo wiele lat kiszic #1 to dlaczego nie kase? W hipermarkecie jej nikt nie wyda ;-)

 

W sumie to coś w tym jest, że nagle może się okazać, że ci mniej aktywni na rynku fa (a takich nie brakuje) będą mieć za dużo $. Możemy iść w kierunku przechodzenia numerów waiver jak do tej pory i każdorazowego kasowania licznika $ na koniec sezonu. Kwestia obgadania.

To moze dogadajmy te szczegoly jesli ma to wejsc niedlugo w zycie? ;-)

Bo nie bardzo rozumiem sens kasowania licznika przy ciaglej lidze. Wlasciwie jaka jest wada sytuacji, ze ktos po paru latach bedzie mial pare stow i w razie gdy wyladuje gwiazda bedzie pewniakiem na jej pobranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wojna!

Ale ja serio pytam, w drzewku to rozumiem bo ligi sa powiazane awansami i spadkami, ale tutaj nie widze kompletnie zadnego uzasadnienia by to tak silowo laczyc. Korzystanie z podobnego fundamentu zasad jest OK, ale przeciez nie wymusza by opcje byly identyczne jesli GMowie maja inne preferencje w ligach obok. W razie gdyby tak wyszlo nie moze to dzialac podobnie jak Keepery w dziale "Inne"?

 

Nie wiem, jak taki radzio czy inny toudi przykisi, to ten, kto po nim dostanie team bedzie mogl wziac najlepszego grajka nie jeden raz tylko 3 na przyklad.

Przeciez w tej sytuacji duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo wiekszym zmartwieniem/tematem do dyskusji bedzie "olewus w lidze przez lata, jak??? dlaczego?????" niz jego stan kasy budzetowej...

Ba! Rozwiazanie jest banalne - budzet waiverowy sie kasuje do kwoty X przy zmianie GMa ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych glosowaniach nie ma zagrożenia o którym mówisz, bo głosy rozkładają się równomiernie. 

 

Co do budżetu, po przemyśleniu tematu, dużo bardziej przemawia do mnie argumentacja chytrego, już pomijam że wydaje mi się iż stówka na sezon to będzie mega dużo. Większość pobrań w fbx to pobrania z fa, a nie z waiverów. Nie wiem czy nie zjedziemy na niższy pułap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu, po przemyśleniu tematu, dużo bardziej przemawia do mnie argumentacja chytrego

To rozczarowujace.

Z innej beczki, mozesz ustawic "Make League Publicly Viewable:" na YES zeby mozna bylo zajrzec bez logowania?

 

już pomijam że wydaje mi się iż stówka na sezon to będzie mega dużo. Większość pobrań w fbx to pobrania z fa, a nie z waiverów. Nie wiem czy nie zjedziemy na niższy pułap.

Przeciez wielkosc budzetu tylko decyduje o wysokosci bidow...

poza minimum odsetek wydanej kasy na dany typ zawodnika bedzie z grubsza ten sam.

Moze jeszcze roznica jest taka, ze przy wyzszych kwotach jest mniejsza szansa na remis.

 

Ta, i potem go będziemy wywalać przez 3 lata tak z poprzednimi.

Zakladam, ze juz odrobilismy ta lekcje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy mi sie wydaje czy jest nedza na waiverze? Kto jest nagroda tegorocznej puli? 2 x Bogdanovic?

Bo ta banda dziadow jak zwykle tylko pojedyncze osoby sie zainteresuja [ktore maja na nich miejsce w salary]?

A jednak bylo. Ciekawe na ile to wynik zmiany trybu waivera bo nie chce mi sie wierzyc, ze Carroll, Mozgov czy Dirk by poszli z takimi wysokimi numerami przy starym systemie.

 

Ustawilem 4 gosci na waivera, ale tak realistycznie to moze dostane jednego.

Yup. Niestety nie zawiedliscie ;-)

 

O'Quinna po raz pięćdziesiąty?

Mi sie juz przejadly te proby, ale lorak kontynuuje tradycje ;-)

 

Wyslucham ofert za Mozgova - picki i młodzi z potencjałem.

Drugi raz do tej rzeki nie wchodze ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.