Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Z play offami jak coś to czas mamy. Gorzej niestety z draftem. Martwię się, że nie zdążymy przed draftem realnym co niestety będzie sporym problemem. Czy wiemy co robimy jak ktoś się nie zmieści w czasie? Pomysły:

- pick z automatu wg jakiegoś mocku, trzeba ustalić którego

- każdy wysyła do osoby bezstronnej do 14tego listę swoich picków, które mogą być realne w jego zakresie i wkolejności której chce.

Czyli jeżeli mam 3ci pick to daje listę 1. X 2 Y 3 Z

37 pick 1. Q 2. W 3. R z dowolną ilością a jak kogoś nie będzie to ta osoba bezstronna bierze za tą osobę gracza z najwyższą pozycją z listy.

- jak ktoś się nie zmieści w czasie to przechodzi pick dalej aż do momentu jak wpadnie na forum, czyli może się osunąć na przykład z 3 do 10tego picku.

Może być też mieszanina tych pomysłów :) Ale trzeba coś ustalić, bo może być kiszka jak ktoś wstrzyma o 3 dni wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystkie rzeczy związane z datami itp. są obojętne, ALE nie może być tak, że ktoś w jakikolwiek sposób spowalnia draft choćby o godzinę czy dzień. Pomnóżmy to przez 30 osób i będzie niefajnie. Albo listy, albo osunięcie w dół do czasu reakcji. Nie przyjmujmy żadnego marginesu błędu w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osunięcie w dół to nie jest dobry pomysł i jedynie bym to stosował jako ostateczność, jak ktoś wie, że będzie miał problem w danym dniu to musi komuś spoza gry dać listę 

 

ale nie szczypmy się o jedną godzinę, ja bym zrobił, że jak ktoś zaliczy obsuwę i nie zrobi pełnomocnika to ma czas do 18 następnego dnia i wtedy dopiero jego pick zaczyna się ślizgać w dół

 

draftu nie możemy chyba przyspieszyć z uwagi na Ntilikinę, Hartenstiena i resztę prospektów INTL, którzy do 12 VI mogą się jeszcze wycofać - szansa na to jest pewnie 0,01% ale dmuchamy na zimne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osunięcie w dół to nie jest dobry pomysł i jedynie bym to stosował jako ostateczność, jak ktoś wie, że będzie miał problem w danym dniu to musi komuś spoza gry dać listę

 

ale nie szczypmy się o jedną godzinę, ja bym zrobił, że jak ktoś zaliczy obsuwę i nie zrobi pełnomocnika to ma czas do 18 następnego dnia i wtedy dopiero jego pick zaczyna się ślizgać w dół

 

draftu nie możemy chyba przyspieszyć z uwagi na Ntilikinę, Hartenstiena i resztę prospektów INTL, którzy do 12 VI mogą się jeszcze wycofać - szansa na to jest pewnie 0,01% ale dmuchamy na zimne

No właśnie nie. Jak przy 30 osobach kilka tak zrobi "bo można" to ile czasu stracimy. Daty są ustalone przecież więc to minimum odpowiedzialności każdy może pokazać. A jak ktoś się boi, że nie zdąży, nie będzie mógł czy cokolwiek to niech wyślę komuś 3-5 picków. Ja chyba w tym roku żadnego nie mam więc jeśli nikt spoza gry się nie zgłosi to mogę komuś pomóc w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mix rozwiązań.

Jeżeli ktoś wie lub przeczuwa, że się nie wyrobi to przesyła listę picków do osoby wyznaczonej, która w zastępstwie wybiera pierwszego dostępnego z listy, Jeżeli nie ma takiej listy to po wyznaczonym czasie obsuwa się w dół do momentu pojawienia się.

Jest sporo czasu by przygotować sobie taką listę.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft bym ruszył już po 13 czerwca.

 

Z int będzie wszystko wiadomo ale trzeba to właśnie przedyskutować teraz aby do każdego to info dotarło.

 

Przecież to zabawa i chyba można tak trochę luźniej podejść i oczywiście te listy zaakceptować.

 

W erze smartphoneow i dostępu do sieci napisanie 1 posta w tygodniu to nie problem chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft bym ruszył już po 13 czerwca.

 

Z int będzie wszystko wiadomo ale trzeba to właśnie przedyskutować teraz aby do każdego to info dotarło.

 

Przecież to zabawa i chyba można tak trochę luźniej podejść i oczywiście te listy zaakceptować.

 

W erze smartphoneow i dostępu do sieci napisanie 1 posta w tygodniu to nie problem chyba?

No właśnie widać, że czasami problem, choć tu do napisania jest dużo mniej - imię i nazwisko :)

Może martwię się na zapas, ale naprawdę zepsuje to zabawę jak się nie wyrobimy przed draftem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ATF poprzednio tu granych zwykle na 60 picków trzeba było ok. 10 dni, także powinno być ok jeśli zaczniemy 13 czerwca zaraz po północy (deadline dla graczy jest 12-go do 23 naszego czasu).

Rozumiem i pewnie masz rację, ale chciałem wprowadzić jakieś zabezpieczenie na wszelki wypadek, bo stoimy trochę pod ścianą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie założyłem temat draftu z rozpiską picków, zerknijcie i podawajcie alternatywy jak coś.

Moim zdaniem można zacząć już 13-go, poza tym pierwsze picki powinny pójść szybko i gładko, bo każdy mniej więcej ma przemyślane różne warianty, a że tych wariantów nie ma zbyt wiele, to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto wybiera z piątką nagle został zaskoczony i nie wiedział kogo wybrać, gorzej może być w drugiej rundzie. Także ja proponuję tak:

 

13.06 1-10

14.06 11-18

15.06 19-25

16.06 26-30

17.06 31-35

18.06 36-40

19.06 41-45

20.06 46-50

21.06 51-55

22.06 56-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok powyższa propozycja ;-)

 

Dobra inna kwestia - mam propozycję by lekko zmienić i wszystkie decyzje (player option, team option, unguaranteed contracts) wrzucić w jeden termin (po drafcie, przed FA), bo inaczej się tym zabijemy po prostu.

 

proponuję, żeby był jeden ten sam dzień np. 29 czerwca jako deadline na:

 

- wszystkie opcje i unguaranteed kontrakty - nawet te, które obecnie mają datę w styczniu, wiem, że to trochę działanie prawa wstecz, ale serio zajebiemy się z prorate'owaniem salary przy takich waiverach, lepiej tego uniknąć

- zaktualizowanie swojego payrolla pod groźbą surowej kary - tak żeby było wiadomo kto ma ile cap space 1 lipca

- wysłanie 1 rundy FA do komisza - czyli oferty min. 20 baniek

 

po raz trzeci chyba ponawiam pytanie, kto pełni rolę Sterna, bo nie może to być chyba nikt z gry - jest jakiś wolontariusz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję, żeby był jeden ten sam dzień np. 29 czerwca jako deadline na:

 

- wszystkie opcje i unguaranteed kontrakty - nawet te, które obecnie mają datę w styczniu, wiem, że to trochę działanie prawa wstecz, ale serio zajebiemy się z prorate'owaniem salary przy takich waiverach, lepiej tego uniknąć

- zaktualizowanie swojego payrolla pod groźbą surowej kary - tak żeby było wiadomo kto ma ile cap space 1 lipca

- wysłanie 1 rundy FA do komisza - czyli oferty min. 20 baniek

 

i po raz trzeci chyba ponawiam pytanie, kto pełni rolę Sterna, bo nie może to być chyba nikt z gry - jest jakiś wolontariusz? ;)

Do roli Sterna by sie ktoś znalazł. Siedzieć na emeryturce i brać kase od ligi. Gorzej z rolą Silvera xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za mało czasu na ten draft?. Znaczy 1 dzień na dziesięć picków ?

 

Nie powinno być 24h od ostatniego wyboru?

I jak sobie to widzisz 24h na jeden pick i wyrobienie się przed realnym draftem? Chyba, że zmieniamy koncepcję na po drafcie, ale to wciąż bez sensu, draft skończymy we wrześniu najwcześniej.

Chyba jesteśmy dorośli, wejść na chwilę nawet z telefonu by wpisać imię i nazwisko to chyba nie problem. W NBA mają na to 3 minuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu przed realnym draftem? Myślałem, że właśnie ma być po, by wiedzieć którzy gracze zostali wybrani. Mam tu na myśli głównie II rundę.

 

Ja rozumiem XXI wiek i internet jest wszędzie, ale i tak różne obowiązki na Nas spadają i nie zawsze forumowa zabawa będzie na pierwszym miejscu. No chyba, że faktycznie będą tworzone jakieś listy do tych bardziej dyspozycyjnych. To ile ma być na pick? 2 godziny? Tyle to można na spotkaniu biznesowym siedzieć czy z dzieckiem u lekarza.

 

Mam wrażenie, że czas Nas nie goni, by koniecznie pospieszać rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż nie wiem czy mamy jakiekolwiek zabezpieczenie by zmieścić się czasowo przed faktycznym draftem?

Lista, przesunięcie wyboru itd? Bo ja jakoś mało wierzę, że tak po prostu się zmieścimy w czasie. Wtedy już będzie za późno na kombinowanie, wtedy będzie śmietnik jak draft nas zastanie w trakcie naszego. Coś trzeba postanowić, bo jest bajzel.

Dodatkowo, co z graczami, którzy nie zostaną wybrani w drafcie? Kto pierwszy ten lepszy? Kontrakt jak drugorundowiec? Czy po prostu FA? Tylko głosowanie czy Caleb Swanigan wybierze 76ers czy Kings jest trochę bez sensu :smile:

International to rozumiem, że są traktowani jak zwykli FA i przykładowo nie wyjdzie kwiatek, że za pięć minut ktoś podpisze Teodosićia za minimum na 5 lat?

Dużo pytań, mało odpowiedzi. Nie wiem czy january tak chce, ale może dobierz sobie parę osób i wspólnie decydujcie o takich sprawach. Ja się dostosuje, ale trzeba ustalić równe i przejrzyste reguły.

Co z jedną drużyną, która nie ma chyba managera? Ktoś się niby zgłosił, ale nic nie robi. Trzeba chyba podbić temat i kogoś znaleźć? Czy jest komplet?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.