Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, myślałem że to dość oczywiste ;)

 

dobra, po drafcie będę updejtował swój arkusz to wrzucę dla leniwych do pobrania - ja nie rozumie jak można na piechotę liczyć w poście na forum, raz że to brzydko i niecztelnie wygląda, dwa bardzo łatwo się kropnąć

 

Z wypowiedzi tak, oczywiste. Tylko połowa osób wrzucała swoje rostery do 1 lub 2 miejsc po przecinku. Nawet sam January. Wypadałoby ustalić tak to jedną, oficjalną i obowiązującą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym używać pełnych kwot bo jak będziemy ucinać do kilku miejsc to wtedy możemy mieć za dużo/mało kasy w salary. Sam zacząłem wszystko zapisywać w excelu i to się sprawdza

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w salary pelne kwoty, jedynie tu podalem w przyblizeniu w capholdzie, wiadomo ze jak bede kontraktowal bede mial wyliczone wszystko co do grosza :) 


Jak będziesz miał Jrue to chyba nie będziesz już przepłacał Teague, ale teoretycznie jak masz miejsce w salary na Jrue przy zachowaniu praw Birda do Teague czyli liczeniu, też tego capholdu to możesz podpisać ich obu. Teague możesz podpisać, nawet w ostatniej rundzie FA będąc powyżej tych 101-103mln.

 

Swoją drogą nie jestem zdziwiony, że wielki Jrue cieszy się sporym zainteresowaniem. Ciężkie decyzje, także przed mną :smile:

wiadomo ze majac Jrue to bym juz nie brał Jeffa. Jeff ma byc opcja gdyby Jrue sie nie udalo namowic, dlatego pytam czy mam robic ten caphold czy sobie nie zablokuje salary, bo zalozmy sytuacje ze Jrue u mnie podpisze, bede mial z 85mln salary, chce jeszcze zejsc z salary i miec jednoczesnie Jrue i na ten przyklad Millsapa. Czy majac tego Jeffa "zabukowanego" nie koliduje to z pozyskaniem drugiego dobrego FA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie ryzyko. Możesz spasować z Jeffem i nie mieć do Niego żadnych praw, ale dzięki temu mieć więcej miejsca na Jrue i jeszcze kogoś wartościowego. Problem może się pojawić jak nikogo fajnego nie podpiszesz, a jeszcze Ci podpierdolą Teague.

 

Wtedy zostaniesz z kupą wolnej kasy na kontrakty typu Bayless czy Jordan Hill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jeszcze przypomiała jedna rzecz a może nie wszyscy wiedzą:

 

Co do drugorundowych picków to mimo że są podpisywane na końcu po serii FA to warto pamiętać, że trzeba sobie na nich zostawić albo cap space albo MLE bo inaczej możecie ich tylko na minimum podpisać. A wada tego rozwiązania jest taka, że za minimum można tylko na dwa lata a nie na trzy, więc jeśli pick wypali to będzie trzeba szybciej szykować hajs. Just sayin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale w sumie nie ustaliliśmy 2nd round ile mają dostawać w 1 roku na dłuższych umowach jak coś. 120% x min (815,615 w tym sezonie)?

 

ja bym tutaj nie robił zasady 120% tak jak z pierwszą runda, ważne żeby było więcej niż minimum - rookie z drugiej rundy nie mają jakieś mocnej pozycji nagocjacyjnej a czasem się zdarzy, że drużyna ma mało MLE albo cap space i da tyle ile może

 

a jeśli chcemy na sztywno ustalać to dajmy chociaż jakąś okrągłą sumkę np. 900K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musimy płacić graczom z 1 rundy 120% tego co w real nba? Skoro jest ustalone jakieś salary - konkretne liczby w wypadku 1 rundy to debilizmem jest to komplikować.

 

a może doczytaj zanim nazwiesz coś debilizmem - w real nba drużyny płacą 120% rookie scale graczom z pierwszej rundy, takie są niepisane zasady i powszechnie stosowana praktyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może doczytaj zanim nazwiesz coś debilizmem - w real nba drużyny płacą 120% rookie scale graczom z pierwszej rundy, takie są niepisane zasady i powszechnie stosowana praktyka

Niepisane - słowo klucz. Moim zdaniem lepiej dać samo rookie scale bo łatwiej to sprawdzić czy nikt nie kombinuje, ale co ja sie znam panowie wszechwiedzący.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też w minutę wrzucić w excelu rookie scale i ją przemnożyć x 120% i wrzucić na forum żeby wszyscy widzieli

 

no i dlaczego zakładasz, że ktoś będzie chciał "kombinować"?  

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też w minutę wrzucić w excelu rookie scale i ją przemnożyć x 120% i wrzucić na forum żeby wszyscy widzieli

 

no i dlaczego zakładasz, że ktoś będzie chciał "kombinować"?

Nie będe z tobą dyskutował. W real nba obowiązkiem jest dać umowè rookie scale i taką daję. Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe z tobą dyskutował. W real nba obowiązkiem jest dać umowè rookie scale i taką daję.

 

Jak dasz mniej niż 120% to wyjdziesz na żyda i w następnym drafcie top rookies Cię oleją i nie przyjdą na workout. To jest już tak uświęcona zasada, że nie wiem czy w ostatnich 5 latach ktoś nie dał tych 120%. A w przeszłości podobno zdarzały się wyjątki, ale to też jedynie dlatego że jest kilku ownerów sknerusów.

 

A co do tego co piszesz to też nie masz racji, że obowiązkiem jest dać rookie scale, bo możesz dać 80% rookie scale - po raz kolejny, sprawdź zanim coś powiesz. To tyle ode mnie, nie będę się kłócił bo nie mam w tym interesu w tym roku mam czterech rookich a w latach 2018 i 2019 siedem picków w pierwszej rundzie, więc powinienem Ci przyklasnąć, ale tak nie robię, bo chcę żeby rozgrywka było nie tylko realistyczna, ale też według jakichś w miarę fair zasad.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec zmian w sztabie trenerskim Suns, po zatrudnieniu Seana Millera na stanowisko head coacha oraz Steve'a Nasha jako trenera asystenta ds. player development, pierwszym asystentem trenera Słońc został nie kto inny jak przyszły holoffejmer -  pan Chauncey Billups. 

 

 

500x1000px-LL-73df36ee_chaunceybillups.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu można o niczym pogadać.

 

Ja się zastanawiałem, czy wybrać Bryanta czy skusić się na ofertę Tangiersa w sprawie McGrudera. Ponieważ nie tankuję, zdecydowałem się wzmocnić defensywę i brać gracza Miami, ale coś mi mówiło, że źle robię. Bryant jest najlepszym z dotychczasowych rookasów i jeśli popracuje nad defensywą i skocznością, może w lidze być kimś. Pytaniem było dla mnie tylko, nie czy on wskoczy na nba level, tylko kiedy.

 

Jeśli jednak ja zrobiłem błąd, biorąc McGrudera, czy nie zrobili go inni, nie zauważając Bryanta?

 

Ktoś coś o Bryancie? Ja go przeceniam czy on przypadkowo spadł do czeluści draftu?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu można o niczym pogadać.

 

Ja się zastanawiałem, czy wybrać Bryanta czy skusić się na ofertę Tangiersa w sprawie McGrudera. Ponieważ nie tankuję, zdecydowałem się wzmocnić defensywę i brać gracza Miami, ale coś mi mówiło, że źle robię. Bryant jest najlepszym z dotychczasowych rookasów i jeśli popracuje nad defensywą i skocznością, może w lidze być kimś. Pytaniem było dla mnie tylko, nie czy on wskoczy na nba level, tylko kiedy.

 

Jeśli jednak ja zrobiłem błąd, biorąc McGrudera, czy nie zrobili go inni, nie zauważając Bryanta?

 

Ktoś coś o Bryancie? Ja go przeceniam czy on przypadkowo spadł do czeluści draftu?

 

Ja go chciałem wziąć teraz jako #56 ;) wydaje mi się, że może być kimś i gdybym miał pick w okolicach 40-50, to pewnie bym go wziął, ale cóż... zobaczymy, myślę, że dobrym back-upem może być już teraz na te 10-15 min, choć na pewno trochę musi popracować nad defensywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.