Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MMM2121 napisał:

A cena nóż cóż może mogłaby być lepsza, ale value Stepaha było takie, ze nikt za niego nie chciał oddać: Jaylena Browna, Simmonsa, Bookera czy SGA, wiec może nie jest tak wysokie jak wiele osób sądzi? 

Co? Przecież nawet nie pytałeś o Jaylena, o czym Ty piszesz? 

Fatalna wymiana, już nawet pomijając to że w normalnej rzeczywistości nie miałeś prawa wymienić Currego, to zwrot masz słaby. Myślałem, że ten Ingram Cię tak kręci, ale jeśli dla Ciebie jest słabszy od Browna to nie wiem co Tobą kierowało. Ja bym wokół Browna na pewno dużo lepszą paczkę stworzył, choć nie wyobrażam sobie Currego poza GSW więc pewnie bym Ci wymianę odradzał:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, karpik napisał:

Ingram jako ktoś wokół kogo jest budowana paczka nie jest taki zły. Skoro już musiałeś oddawać Stepha (moim zdaniem nie, wystarczyło uzupełnić skład o sensownego centra, żeby nie trzeba było grać Kanterem czy Mosesem)

Przecież miałem Taja Gibsona, który był dość sensownym centrem (wiadomo emeryt trochę, ale rozgrywał bardzo dobry sezon jak na rolsa). A budżet i assety nie są z gumy, moi poprzednicy robili piękne deale, gdzie wyjebali Klaya za darmo praktycznie, czy 1 rundy bez protekcji za Ibaki tej ligi, wiec mimo eksplorowani możliwości, szanse aby poprawić skład były nikłe. 

 

54 minuty temu, karpik napisał:

A tak, to niestety masz niezły core, ale cała trójka jest raczej słaba w obronie i w pełnych składach nie masz raczej podjazdu do Lakers, Wolves, Mavs i Rockets.

Do Lakers nikt nie ma podjazdu. Sa daleko przed wszystkimi 
Wiec najbliższe 2 sezony to i tak leżakowanie, a ja mocno wierze w rozwój mojej trójki (Z Zachem się nie pomyliłem, może znowu trafie :) ) wiec zobaczymy. Co do defensywnego aspektu, to każda zaawansowana statystyka mówi, ze Sabonis to pozytywny obrońca (na forum ma z jakiegoś powodu zła reputacje), a Zach czy Ingram tez mogą zmienić odmienić swój wizerunek po tej stronie parkietu. (Zwłaszcza Zach, który będzie w końcu miał dobrych partnerów do grania, a nie jakiś Laurich xd) 

 

14 minut temu, fluber napisał:

Chcesz mi powiedzieć że @Tecu wolał irvinga od stepha? 

Oczywiście negocjowaliśmy, ale nie było za dużo chcec z jego strony, a myśle ze gdy szybko aktywniej podziałał to on by mial Stepahan już rok temu (gdy tankowalem) albo w tym roku na spokojnie. 
 

32 minuty temu, mac napisał:

Że jak? Przecież od nas chciałeś Bookera + młodego super prospecta.

No i serio obecnie pisać, że Ingram lepszy od Bookera to słabe i to mocno.

Z tego grona obecnie to własnie imo najsłabszy, ale ma ten potencjał.

Qucin w pewnym momencie wyłączył Bookera z negocjacji. A szkoda Minesota byłaby dalej faworytem, a tak to jest co jest ;) 

 

7 minut temu, Regis napisał:

Co? Przecież nawet nie pytałeś o Jaylena, o czym Ty piszesz? 

Fatalna wymiana, już nawet pomijając to że w normalnej rzeczywistości nie miałeś prawa wymienić Currego, to zwrot masz słaby. Myślałem, że ten Ingram Cię tak kręci, ale jeśli dla Ciebie jest słabszy od Browna to nie wiem co Tobą kierowało. Ja bym wokół Browna na pewno dużo lepszą paczkę stworzył, choć nie wyobrażam sobie Currego poza GSW więc pewnie bym Ci wymianę odradzał:) 

Nie jest w mojej opinii slabszy.. Bardzo go lubie i wierze w jego rozwój. A pisałeś rok temu, gdy gadaliśmy o tradzie Stephana i Draymonda. Ze Jaylen to jeden z twoich ulubieńców i go nie oddasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MMM2121 napisał:

 

Nie jest w mojej opinii slabszy.. Bardzo go lubie i wierze w jego rozwój. A pisałeś rok temu, gdy gadaliśmy o tradzie Stephana i Draymonda. Ze Jaylen to jeden z twoich ulubieńców i go nie oddasz. 

Pisałem, różne rzeczy piszę:) nawet jeśli vtak było ( nie pamiętam, ale możliwe bo Jaylena bardzo lubię)  to było rok temu, wiele się mogło zmienić przecież, więc mogłeś chociaż zapytać. Z Brownem czy bez za Currego dałbym więcej niż Lakers. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

 

#45 Rockets - Pelicans

NOP out : Frazier, #38, NOP 2020 1st (1-10 protected do 2022)

NOP in : Dekker

HOU out : Dekker

HOU in :  Frazier, #38, NOP 2020 1st (1-10 protected do 2022)

 

#205 Pelicans - Wizards

NOP out: Jrue Holiday, Sam Dekker, 1st pick Pelicans (dwa lata po oddaniu do Rockets z 2020-22)

NOP in: John Wall, Kosta Koufos

WAS out: John Wall, Kosta Koufos

WAS in: Jrue Holiday, Sam Dekker, 1st pick Pelicans (dwa lata po oddaniu do Rockets z 2020-22)

Rockets nie dostaną tego picku jak Pels go utrzymają w tym sezonie.

Nie ja robiłem tę wymianę, ale to pewnie jakieś niedopatrzenie poprzednika z tym zapisem. Raczej oczywiste jest, że zabrakło tam dopiski o unprotected '23, kto oddaje pick którego może nigdy nie dostać? Bułka już nie ma, ale na pewno taki był zamysł, tylko znowu ktoś chce wydymać Rockets:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Regis napisał:

Nie ja robiłem tę wymianę, ale to pewnie jakieś niedopatrzenie poprzednika z tym zapisem. Raczej oczywiste jest, że zabrakło tam dopiski o unprotected '23, kto oddaje pick którego może nigdy nie dostać? Bułka już nie ma, ale na pewno taki był zamysł, tylko znowu ktoś chce wydymać Rockets:) 

Nie było takiego zamysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMM2121 napisał:

Przecież miałem Taja Gibsona, który był dość sensownym centrem (wiadomo emeryt trochę, ale rozgrywał bardzo dobry sezon jak na rolsa). A budżet i assety nie są z gumy, moi poprzednicy robili piękne deale, gdzie wyjebali Klaya za darmo praktycznie, czy 1 rundy bez protekcji za Ibaki tej ligi, wiec mimo eksplorowani możliwości, szanse aby poprawić skład były nikłe. 

No Gibson jest w tym wieku spoko na 15-20 minut, w PO trochę więcej może. Innymi słowy to solidny rezerwowy, mając full MLE zgarnąłbyś startera w tym roku bez większego problemu.

1 godzinę temu, MMM2121 napisał:

Co do defensywnego aspektu, to każda zaawansowana statystyka mówi, ze Sabonis to pozytywny obrońca (na forum ma z jakiegoś powodu zła reputacje)

Chętnie zobaczę choć jedną :)

Sabonis nie jest tragiczny, ale mając LaVine, Ingrama i Inglesa potrzebujesz jakiegoś anchora, więc ogólnie byłbyś lepszy w przyszłym sezonie z Draymondem zamiast Sabonisa, ale tu rozumiem, że Green nie chciałby grać w Dubs bez Stepha, więc znów wracamy do pytania czy wymiana Stepha była konieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

 

Chętnie zobaczę choć jedną :)

To weźmy 3 zawansowane statystyki, które są chyba dość popularne, a przynajmniej ja jakoś często na nie natrafiam, gdy zdarza mi się oglądać jakieś materiały o koszu, które analizują zawodników. 

Sabonis

D-Lebron: 1,20

Defensive RAPTOR: 0,4

DBPM: 1,5

Jonas Valanciunas  (daje go jako jakiś punk odniesienia, raczej ma reputacje ok obrońcy) 

D-Lebron: 0,80    

Defensive RAPTOR: 0,6

DBPM: -0,4

zatem przeformułowałbym "nie jest tragiczny" na "jest całkiem spoko". ;) 

A jakie dalsze ruchy będę robił to się jeszcze zobaczy. Trochę czasu jeszcze jest do początku sezonu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, karpik napisał:

No Gibson jest w tym wieku spoko na 15-20 minut, w PO trochę więcej może. Innymi słowy to solidny rezerwowy, mając full MLE zgarnąłbyś startera w tym roku bez większego problemu.

A na pozostałą część czasu co jest nie tak z graniem Greenem na centrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

A na pozostałą część czasu co jest nie tak z graniem Greenem na centrze?

Może to, że Draymond to nie da rady startować obok Gibsona i grać z nim ok. 10-15 min/mecz oraz dodatkowo przez kolejne 25 samemu grać jako center? Wydaje mi się, że Green nigdy nie miał sezonu, kiedy grał 40 mpg.

3 godziny temu, MMM2121 napisał:

To weźmy 3 zawansowane statystyki, które są chyba dość popularne, a przynajmniej ja jakoś często na nie natrafiam, gdy zdarza mi się oglądać jakieś materiały o koszu, które analizują zawodników. 

Sprawdziłem z ciekawości, który Sabonis jest wśród centrów w D-Raptor. Wyszło mi, że 47. No to jest grubo poniżej poziomu startera, dalej nie chce mi się sprawdzać, ale Sabonis nie jest ani rim protectorem ani nie jest wystarczająco mobilny, żeby bronić na obwodzie, więc co on niby robi dobrze, żeby nie być określany jako słaby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karpik napisał:

 

Sprawdziłem z ciekawości, który Sabonis jest wśród centrów w D-Raptor. Wyszło mi, że 47. 

To dziwna sprawa bo, gdy ustawia się filtr na centrów wychodzi 37, a gdy ustawi się filtr na 1500 rozegranych minut (arbitralnie uznałem, że mniej więcej tyle pomoże oddzielić starterów od graczy z ławki) jest w tej statystyce 24. :) 

Ale to i tak nie przywiązywałbym szczególnej uwagi do tej statystyki. Raczej ogólne obraz zbiorczych zawansowanych statystyk daje po prostu inny obraz niż powszechnie utarta teza. 

Nie chce mi się robić szczegółowej analizy, ale sprawdziłem sobie jak wyglądał Sabonis, jeśli chodzi o rim protection, po tym jak wypadł Myles w tym sezonie. 

DFG% 55,6 

DFGM 6 

DFGA 10,6 

Zatem, gdy grał jako C te jego rim protection wyglądała ok, nie żaden kozak, ale mniej więcej poziom Valanciunas(na przestrzeni całego sezonu). A ja się w sumie zgadzam z tezą, że Myles i Sabonis to taki sobie fit, który raczej w real nba powinien zostać rozdzielony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eld napisał:

Jazz - Thunder:

 

OKC out: 1st round 2022 SAC/WIZ worse, 2nd WIZ 2022, max cash ( 5.785.510 )

OKC in: Isaiah Roby, 1st round Jazz 2028

UTA in: 1st round 2022 SAC/WIZ worse, 2nd WIZ 2022, max cash ( 5.785.510 )

UTA out: Isaiah Roby, 1st round Jazz 2028

 

@Szulim

 

 

@Szulim

Ten Twój 1st rounder bez żadnej protekcji?

Szanuję wiarę w siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Odległy 2028. Może być różnie.. Dobry pick. ;)

 

22 minuty temu, Alonzo napisał:

@Szulim

Ten Twój 1st rounder bez żadnej protekcji?

Szanuję wiarę w siebie :) 

Oczywiście - wspominałem że zamierzam tankować przez 2, max 3 lata - także kolejne odległe picki raczej nie bolą mnie tak bardzo. Poza tym w takim okresie to ten pick może jeszcze kilka razy do mnie wrócić  i wyjść ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.