Skocz do zawartości

Lakers preseason 2007/08


Van

Rekomendowane odpowiedzi

dobra najwyższy czas skończyć dyskusję w temacie o lecie, które się skończyło do tego nie tak jak większość z nas miała nadzieję, że się skończy i czas przejść do preseason.

 

Lakers są po campie, na którym już tradycyjnie nie wszyscy byli zdrowi :? wiadomo było, że Lamar i Kwame będą dochodzić jeszcze do formy, ale popsuł się nam również Luke pozostaje chyba się cieszyć, że na dzień dzisiejszy nie wydaje się by jakakolwiek kontuzja przeciągnęła się na sezon.

 

Phil znowu mówi o zmianie w defensywie co ma standardowo miejsce o tej porze roku jeżeli Ronny faktycznie wskoczy do S5 to będzie to jakiś znak, że na samym gadaniu się nie skończy, ale żeby Ronny mógł grywać jako PF przynajmniej dwóch z naszej trójki środkowych musi być zdolnych do gry bo jak nie to on będzie musiał łatać dziurę na środku. Kobe przechodzi ponownie do roli inicjatora, Lamar na SF i bliżej kosza i żeby to zdawało egzamin Lamar musi grywac zdecydowanie częściej tak jak gra przeciwko Marionowi, jeżeli pod koszem jest w stanie nawet kontuzjowany robić co chce przeciwko jednemu z najlepszych defensorów to powinien być w stanie robić to regularnie grywając przeciwko w zdecydowanej większości niższym od siebie rywalom. Nie wiem tylko dlaczego, niektórzy marudzą, że defensywnie nie będzie dawał sobie tam rady w końcu jest w tym lepszy niż Luke, nie raz pokazywał kawał dobrej obrony głównie przeciwko SF czy mniej fizycznym PF.

 

Lakers mają podobno więcej biegać i równocześnie lepiej bronić jakoś nie mam przekonanie czy to się wzajmnie nie wyklucza, ale zobaczymy mamy jeden z najepszych ataków w lidze, ale jedną z najgorszych defensyw jak uda się zostać na zbliżonym ofensywnym poziomie do zeszłorocznego i w defensywie być przynajmniej na 10-15 miejscu to powinno być dobrze.

 

Dzisiaj pierwszy mecz towarzyski z Warriors, na pewno bez Waltona i Odoma, Kwame podobno może zagrać, informacji o transmisji w necie jakoś nie zauważyłem nigdzie więc pewnie nie ma chociaz z tym to nigdy nie wiadomo i jakby ktoś coś znalazł niech da znać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie zauwazylem, ze dzis jest mecz:) pierwotnie mialbyc chyba 10 ale widocznie przesuneli na 9 czyli dzis. moze byc ciezko zobaczyc go w tv ale zobaczymy... wciaz jednak to tylko pre, ale zastanawia mnie jak wypadnie bynum.

 

van ze wszystkim co napisales sie zgadzam, ale odnosnie obrony, wiecej pozytywow jest przemawiajacych za polepszeniem defensywy niz do tej pory.

 

nie ma smusha. gosc robil wszystko by nie bronic. nie musze tlumaczyc co to wszystko znaczy. wystarczy poogladac soie mecze z suns z po06, rs06/07 i meczow po 07 z farmarem. teraz majac fisha,famara i crittentona mozna myslec o bronieniu pickow i dxalszej rotacji w obronie.

 

fisher. to nie jest ten sam gosc co wtedy gdy u nas gral. teraz jest weteranem pelna geba. na wiele go jeszcze stac a dzieki grze w jazz i warriors stal sie zawodnikiem bardziej kompletnym. jego rola w jazz byla bardzo niewidoczna, ale wydaje mi sie ze bedzie miala odbicie na wynikach jazz i lakers w tym sezonei wieksze niz nam sie wydaje.

 

on nie musi rzucac po 20ppg. wystarczy ze dolozy 10ppg i bedzie na boisku przez 25-30mpg.

 

 

cieszy mnie to ze beda chcieli grac szybciej. mamy kilku gosci ktorzy swietnie sie do tego nadaja. byleby nie zapominali o obronie i by to wynikalo z obrony.

 

wsuniecie turiafa do s5 bedzie mialo swoje konsekwencje. odom bedzie musial zdobywac wiecej punktow. sam po poprzednich po prosil trenera by dal mu wiecej mozliwosci do zdobywania punktow. mam nadzieje ze to o czym pisales van, co robil w po bedzie standardem w tym sezonie.

 

reasumujac oczekuje kilku rzeczy w tym preaseson, choc to nie rs i nei ma czesto w ogole zadnego przelozenia ale:

1. lepszej obrony zespolowej

2. dobrej gry bynuma

3. zobaczyc jak radza sobie crittenton,karl i turiaf

4. bieganie. zobaczyc jak wyglada to bieganie i czy przynosi efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś się nie zapowiada by mecz LAL był transmitowany :cry:

 

Moim marzeniem w tym preseason, no może nie marzeniem, ale chciałbym zobaczyć Kobego z obroną podobną jak na Barbosie przeciwko Brazylii, ale to przy jednoczesnym aż tak dużym wkładem w atak jest bardzo trudno.

 

Drugą sprawą jest agresywny Lamar, taki jak w n iejednym meczu kiedy to gra jak All-star.

 

I już nie mogę się doczekać "nowego" Bynuma i Crittersa w akcji :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich spostrzeżeń:

 

 

- atak mieliśmy rok temu niezły, ale czy jeden z najlepszych w lidze? polemizowałbym. graliśmy zbyt nierówno, mieliśmy za dużo meczów z rekordami oddanych trójek, za mało gry przez środek, stanowczo za dużo strat,

 

- picki zaczęlibyśmy bronić, gdybyśmy mieli JO + porządnego obrońcę na pg, odejście Smusha polepsza sytuację, ale w gruncie rzeczy niewiele zmienia, zwłaszcza, że pozostali rozgrywający tytanami obrony nie są. myślę, że z wysokich do bronienia screen and rolli najlepiej nadaje się Turiaf, a z niskich... ciężka sprawa, chyba Farmar, ale liczę na Crittetona,

 

- obrona może uleć poprawie, ale jest to zależne od kilku czynników:

 

1. Szybkie postępy Bynuma.

2. Turiaf w s5.

3. Odom na sf.

4. Jak najmniej Fishera, jak najwięcej młodych.

5. Praktyka. Niech Jax trochę tę defensywę na treningach poćwiczy.

 

- Fish jest weteranem, na pewno się przyda, ale jest też stary i w wieku 33 będzie już coraz wolniejszy, co w defensywie grozi katastrofą. Oby młodzi prezentowali się na tyle dobrze, żeby Jackson dawał im dużo minut,

 

 

- Trzymajmy kciuki za Bynuma. tak naprawdę to on jest kluczową postacię nadchodzącego sezonu. Im lepszy będzie, tym więcej będzie szło piłek przez środek, tym efektywniejszy będzie atak, tym lepsza obrona, tym bardziej odciążony i gotowy do twardej obrony Bryant,

 

 

- Kontuzje. Pech pechem, ale mam nadzieję, że zespół wyciągnął wnioski z ubiegłego sezonu i odpowiednio się przygotował do nadchodzących rozgrywek. Rok temu mieliśmy zbyt ostry start, zbyt dobrą formę na początku, co skończyło się problemami po paru miesiącach. Teraz trzeba zachować szczyt formy na play-off.

 

- Odoma na sf, grającego więcej pod koszem widzę już od paru sezonów. Marzy mi się to + dobra gra Bynuma, co dałoby nam wreszcie przyzwoite inside presence. Mam nadzieję, że już nie zobaczę Cooka na centrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitti bzdury piszesz odnosnie kobego, ktory przynosi wieksze efekty gdy podaje.

 

poki co przez 2 lata moze byly 2 miesiace gdy podawal i przynosilo to efekty.

1 miesiac z usa podczas tegorocznych mistrzostw meryk w vegas a 2 raz w listopadzi zeszlego roku gdy wykorzystywali jego podania.

 

poki goscie nie beda pewni to on im nie bedzie podawal i nie zamierzam miec o to do niego pretensji. od tego jest lider. jak bedzie w tym sezonie? w sumie sam nei wiem czego sie spodziewac. z jednej strony rozwoj niektorych zawodnikow powinien spowodowac ze wiecej gosci bedzie rzucalo ale moze sie okazac ze reszta wciaz troche odstaje i nie jest warta zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- atak mieliśmy rok temu niezły, ale czy jeden z najlepszych w lidze? polemizowałbym. graliśmy zbyt nierówno, mieliśmy za dużo meczów z rekordami oddanych trójek, za mało gry przez środek, stanowczo za dużo strat,

jak by na to nie patrzeć Jendras to w większości ofensywnych statystyk byliśmy w czołówce ligi, do tego pod względem ofensysywy Lakers zanim nie zaczęli kolejno lądować na ławce w garniturkach się również z przyjemnością oglądało, sporo meczów gdzie dużo było dzielenia się piłką, duże ilości asyst, wysoka skuteczność itd. Pewnie, że można to wszystko było jeszcze robić z mniejsza ilością strat, grając częściej pod kosz, ale jeżeli tylko będziemy względnie zdrowi to kogo by Phil nie wystawiał na parkiet ta drużyna zazwyczaj będzie duże ilości punktów zdobywać, problem w tym by rywale nie zdobywali ich jeszcze więcej żeby nie było takich sytuacji jak rok temu, że zdobywamy 118 punktów z Grizzlies i przegrywamy, albo 124 z Bobcats i przegrywamy czy już w ogóle z Wiards 141 na własnym parkiecie i przegrywamy.

 

Co do zespołowego Bryanta to pewnie będzie miało miejsce podobnie jak na rozpoczęcie sezonu, ale kiedy skład zaczął się wykruszać dostawał od Phila zielone swiatło na zdobywanie punktów bo kiedy obrony nie mieliśmy, a do zdobywania punktów albo graczy mieliśmy nie grających w ogóle z powodu kontuzji albo później i tak nie będących do końca w formie to jedyne wyjście to było granie w jak największym stopniu na Bryanta i miejmy nadzieję, że to nie będzie już konieczne.

 

aha ja newsa mogę jutro napisać, dobrze liczę ten mecz jest dopiero o 7 rano naszego czasu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitti bzdury piszesz odnosnie kobego, ktory przynosi wieksze efekty gdy podaje.

jasne, lepiej, zeby napieprzał po 60 punktow na mecz przy skutecznosci 30% ;) gratuluje

IMO tak to działa, jesli KB24 zdobywa 30pkt i ma 7-8 asyst, to druzyna jest duzo bardziej zgrana i wtedy bedzie wiadomo komu ufac, komu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitti bzdury piszesz odnosnie kobego, ktory przynosi wieksze efekty gdy podaje.

jasne, lepiej, zeby napieprzał po 60 punktow na mecz przy skutecznosci 30% ;) gratuluje

IMO tak to działa, jesli KB24 zdobywa 30pkt i ma 7-8 asyst, to druzyna jest duzo bardziej zgrana i wtedy bedzie wiadomo komu ufac, komu nie...

Po pierwsze to zdobycie 60 pkt przy 30 % skuteczności jest prawie niemożliwe :wink: jak już to 40 pky. :)

 

A po drugie to badboys2 ma rację w odniesieniu do ostatniego sezonu, bo tak na prawdę to patrzać na to jak inni grali w ostatnim roku to lepiej było jak nie podawał :wink:

 

Ale, co do początku sezonu to jestem za bardziej zespołową grą Kobego i dużą ilością podań, ale jeśli znowu okaże się, że nie za bardzo kto jest w dobrej formie ofensywnej to wtedy taktyka może znowu przejść na Kobe offense.

 

P.S Wiadomo już czy będzie ten mecz transmitowanych, bo na wiadomcyh mi źródłach nic nie pisze o LAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please no OT i have work tomorrow

Nie mogłem się powstrzymać :lol: , Dziwny mecz.. poźniej edytuje posta i go opisze.. teraz tylko jedno: Radman :shock:

 

Edit:

 

Więc opiszmy troszke gre:

 

Mihm - co można powiedzieć? Nie wyglada dla mnie za ciekawie, ale czego można się spodziewać po kolesiu który tak długo nie grał? Z czasem nabierze pewności i może wróci stary dobry Chirs, jednak na dzień dzisiejszy Bynum go przerasta..

 

Turiaf - Zagrał dobrze, trochę w obronie - trochę w ataku.. A ten blok pod koniec 4 q - MIÓD :!:

 

Vlad - Pewnośc rzutu na którą tak licze jest z Radmanem. Bez widzenia go w akcji liczyłem, że się odbuduje.. dzis wiem, że to zrobi i będziemy mieli z niego dużo porzytku.. Czyżby marzenia o drugiej opcji wróciły?

 

KB - jak to Kobe. Dużo potracił, dużo popsuł ale 3q mistrzowska.

 

Fish - Nie zachwycił. Najgorszy z naszych PG w tym meczu

 

Bynum - lepiej od Mihm'a ale też nie pozachwycał. Zebrał w 3 czy 4 kwarcie wsyzstkie prawie piłki z tablicy.. super pięknie ładnie tylko zbierać tle piłek z przed nosa O'Bryantowi to żadna sztuka.. wygląda ciekawie i co rzuciło się w oczy, nie łapie szybko fauli..

 

Vujacic - dziecko szczęscia..

 

Crittenton - wszyscy sie nim podniecają jak napisał VAn. Zagrał dobrze w ofensywie, ale nie zagrał dobrze jako PG. Nie ma narazie co się podniecac. Jedna asysta.. ale za to jaka :shock: :shock:

 

Farmar - Najlepszy PG w meczu. Może nie zagrał skutecznie, może nie zagrał efektownie ale widzi chłop wszystko na boisku.

 

O rescie nie ma co pisać słabizna. A Cook'a weźie mi z tej drużyny, rozstrzelać to mało. Co za sierota.. :lol:

 

W obronie zagraliśmy do dupy po prostu, w ataku lepiej w 2 połowie.. Ale nie ma się co podniecać GSW grało drugą piątką i ta druga piątka wrzuciła nam z 80 punktów. W takich meczach powinniśmy cwiczyć defensywe a nie grę bez defensywy.. Tak czy siak w ataku wyglądamy dobrze a to głownie dzięki Crit. Kobiemu i Vladimirowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo nigdy czy jest sens się specjalnie przejmować lub ekscytować tym co ma miejsce w tych meczach, ale tak Radman jest zdrowy więc pewnie na podobne jego występy będzie można liczyć w końcu po to go sprowadziliśmy i w tym jest dobry, ci co oglądali mecz Crittentonem się podniecają, ale to dopiero preseason i zdaje się, że sporo z tego co zdobył było przeciwko Hudsonowi a nie Davisowi. Mihm podobno nie wyglądał za dobrze, nasza obrona nie wyglądała na pewno za dobrze i nie potrzeba by to stwierdzić oglądania meczu :?

 

za wcześnie by cieszyć się z pozytywów czy przejmować negatywami, najważniejsze to żebyśmy na koniec miesiąca mieli już cały skład i 2-3 ostatnie mecze przed regular żeby można było już zagrac tymi, którzy mają grać w sezonie główne role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitti nie wkurzaj sie. poprostu tak to wygladalo w zeszlym sezonie. bylo kupe spotkan gdzie na miejscu kobego bym nie podawal. poprostu. gosie pieprzyli tak proste sytuacje ze sam bym sie zalamal. a mecze kb z 30% sie zadko zdarzaly. raczej mial jordanowska skutecznosc w okolicach 45% a przy takiej skutecznoci czesciej wychodzilo nam na dobre gdy on punktowal. przykladem niech beda mecze z jego serii 4x +50 itd. w zasadzie to ze bylismy w po mozemy zawdzieczac tylko jemu.

 

co do 1 meczu z warriors:)

martwi mnie troche ta obona.... 40 pts w 1 kwarcie. ja wiem ze to ultraofensywni warriors ale troche za duzo.

 

mnie najbardziej cieszy solidna postawa bynuma. nie wiem jak to wygladalo ale 9-12 w 20 minut jest dla mnie ok. w zeszlym preseason zaliczyl w sumie 2 lepsze spotkania bo rzucal 23 i 15 ale grajac po 30 minut. a tu juz w 1 wystepie mamy prawie solidne dd. mam nadzieje ze jednak to oon zostanie starterem i w sezonie bedzie w stanie wykrecac 14-10.

 

cieszy rowneiz to ze kupe odrobili w 2 polowie. wyszli nawet na prowadzenie. szkoda ze nie dowiezli zwyciestwa do konca, ale samo odrobiei takiej straty moze oznaczac ze zespol jednak ma jaja.

 

czekamy na nastepne mecze. nie jest zle ale spodziewalem sie czegos innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem meczu no ale to pre to nie oczekujmy cudow. kazdy gra bardziej na luzie. dobrze vlad, za kilka spotkan moze mihm sie obudzi. kobe spokojnie. nie histeryzujmy tak. mnie cieszy ten powrot vlada. critteton w meczu pre zaszalas ale w rs nie oczekuje cudow. ja jestem spokojny, dobrze ze zdolali odrobic to wszystko. czekamy na powrot odoma, waltona i browna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Radman nareszcie będzie pewnie trafiał te trójki, czyli robił to, czego wszyscy od niego oczekują. Cieszyłem się, że w S5 może zagrać Ronny, ale Radman pokazuje, że też należą mu się solidne minuty. Jestem pewien, że Phil jakoś to rozsądnie poukłada, życzę też nam, kibicom Lakers, żebyśmy mieli tylko problemy takiego rodzaju :D

 

Cieszy Critt, chociaż podobno bardziej jako SG, a nie PG. Ciekawy jestem jak wypadł w obronie. Może pod koniec sezonu też mógłby częściej więcej pograć

 

Cieszy że Bynum zbiera ponad 10 piłek i w pierwszym meczu sezonu zalicza DD.

 

Meczu niestety nie widziałem, ma ktoś linki do jakeigoś skrótu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie obejrzałem mecz. Jakość fatalna, męka dla oczu, ale zawsze coś.

 

Odniosłem wrażenie, że tak jak mówił Phil, staramy się grać szybciej kontrą. Ale jak to będzie naprawdę zobaczymy dopiero w poważnym meczu.

 

Kobe - w pierwszej połowie skupiał sie na podawaniu z różnym skutkiem do partnerów, praktycznie bez rzutów, w trzeciej kwarcie sporo punktów

 

Gra Turiafa jak najbardziej w porządku. Półdystans, coś spod kosza, obrona i deska. Dokładnie tego potrzebujemy na tej pozycji. No i ta piękna czapa, szkoda że na Burke :wink:

 

Radmanovic - trójki wreszcie wpadały. Bardzo jestem ciekawy jak będzie wyglądał w rotacji z Waltonem i Odomem. Ale zawsze lepiej mieć problem urodzaju niż nieurodzaju. 4 kwarta świetna.

 

Mihm przeciętnie. Nic specjalnego, widać przerwę w grze. Zanim wróci na swój dawny poziom trochę czasu minie.

 

Cook - najsłabszy gracz na boisku. Bez obrony, bez deski, bez gry 1x1, a kiedy nie siedzi mu rzut tak jak dzisiaj to już totalny obraz nędzy i rozpaczy

 

Bynum nieźle. Zagrał coś 1x1, wyczyścił deskę. Ale rywali nie miał imponujących. Pierwszy prawdziwy test będzie przeciwko Yao, już za troche ponad 2 tygodnie.

 

Vujacic - chyba nie był dzisiaj sobą. Penetrował, wymuszał faule, trafiał pewnie trójki. Wypisz, wymaluj, offseason :lol:

 

Crittenton - bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Większość punktów po penetracji, jedno podanie do Bynuma znakomite, piękny rzut z odejścia w końcówce meczu . Tylko prezentował się bardziej jako SG niż PG. Będą z niego ludzie, za jakieś 2 lata :wink:

 

Farmar i Fisher - niczym nie błysnęli, przeciętny mecz. Farmar całkiem fajnie wchodził pod kosz, grał pewnie

 

Ogólnie, to Kobe na ławce w 4Q, Burke trafiający za 3, Sasha rzucający z odchylenia, brak obronym, po prostu typowy offseason :wink:

 

EDIT:

Jak ktoś chce to też mogę rozdać jedno zaproszenie na sportscene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja troche zaofftopikuje

mam 2 zaproszenia na dobry torrent sport-scene gdzie jest troche spotkan, m.in. mecz wczorajszy mecz lakersow wiec jezeli ktos zanteresowany (van ty chyba chciales z tego co pamietam) to wyslijcie mi na priva swoje emaile a ja wysle zaproszenia.

liczy sie kolejnosc zgloszen... i staz na forum:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc witam ponownie.

 

Odnośnie pierwszego meczu w Preseason, nie wiem nie widziałem.

Ale ludzie o czym wy gadacie z czego tu się mamy cieszyć z porażki ?

Nie ważne czy przegracie 1-ym pktem czy 30toma porażka jest porażką i tyle.

Generalnie z tego co widzialem w newsie prezentowalismy fatalną skuteczność rzutu, 39 % to przy ofensywnych Warriors niezbyt dobry wynik oni za to wypunktowali nas przy 45 %.

Mam nadzieję, że będzie lepiej, bo z boxscore'a mimo wszystko nie ma zbyt dobrych wieści.

Choć 12 zbiórek w 19 minut "Bynumite'a" robi wrażenie. :)

Podobnie skuteczność Radmana

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.