Skocz do zawartości

Kto mowi nie czyli wlasne propozycje trejdow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra niech poleci i jakaś propozycja ode mnie.

1)

ATL out : Sefolosha, Millsap

ATL in : Poeltl, Wright, Ross, Sullinger, lepszy z picków LAC/TOR 2017.

TOR out : Poeltl, Wright, Ross, Sullinger, lepszy z picków LAC/TOR 2017.

TOR in : Millsap, Sefolosha

[...]

Atlanta z kolei według Steina wysłuc***e ofert za spadające umowy Rossa, Korvera i Sefoloshy. Lepszy z picków LAC/TOR przy obecnych kontuzjach zakręcić się może  wokół top20. Dodatkowo gambling z Wrightem (który nie dostał żadnych szans w Raptors), prospect w postaci Poeltla i Ross, który w tym sezonie wreszcie zaczął dobrze grać. Całkiem przyjemna cena za spadającą umowę Millsapa (oraz Thabo). Przebić Raptors mogą z kolei Nuggets (frountcourt Millsap-Jokić brzmi świetnie).

Ostatnie zdanie jest wg mnie uzasadnieniem dlaczego Hawks mowia "nie".

Bo o ile Millsap ladnie pasuje do Raptors to watpliwe, ze zadna druzyna w lidze nie da wiecej za niego.

Wlasciwie Hawks musieliby byc fanami wlasnie tych 2 prospektow od Raptors by na to pojsc co brzmi optymistycznie. 

 

RAptors w wymianie dostają wygasające kontrakty i albo przepłacają Sergio na kolejne lata albo nie mają zmiennika na Lowrego, który ma casus Conleya i którego też trzeba będzie przepłacić. Sumarycznie chcesz wpakować Raps na +30 mln za 2 rozgrywających, no can do

W tej propozycji traktuje Sergio jako uzupelnienie na ten sezon, a nie na nastepne. Zaden problem sciagnac w offseason innego rezerwowego PG lub powierzyc ta role Wrightowi. Zas Lowremu musza zaplacic niezaleznie od sytuacji na lawce, wiec bardzo im na reke zejsc z przyszlorocznego payrollu.

 

Wywalając Tysona potrzebujesz ogarniętą opcję nr 1 godną zespołu border PO, czyli Gay to niemal trafienie w punkjt - lepszy rotacyjnie gracz do grania obrony przy Bookerze niż Warren, większe doświadczenie, fizycznie mocniejszy. Sufit jest dobry, jak sobie dajesz 5 lat przebudowy i zbierasz mądrze assety vide Lakers.

Salary mnie kompletnie nie boli, na przyszły rok 70 baniek w ksiegach, żaden 1st czy 2nd tier do Pho nie zawita, Gay to bardzo dobra opcja na small market star za 20 baniek

To masz chyba inna opinie o Gayu bo wg mnie on ni grzyba nie pasuje do Suns. Oni sa za daleko od contendowania by sie pakowac w grube kontrakty od takich gosci. To by sie skonczylo jak Noah w Knicks.

 

Odnosząc się do rozważań kibiców LAL na temat Clarksona i jego wartości. Moja propozycja to Rondo + ewentualnie Portis i niższy z wyborów Bulls i Kings - Lottery protected. Poszlibyscie na to? Trochę z ciekawości pytam. Rondo do zwolnienia oczywiście ( moim zdaniem)

Wg mnie Lakers powiedza "nie" bo nie maja gdzie grac Portisem, a Clarksona traktuja jako swojego 6th mana na przyszlosc.

 

Heat biorą Rondla bo i tak tankują, a do Bulls leci Ellington i McBob. Ellington w przyszłym sezonie ma team option, a McBob player option i pewnie ostanie na ten sezon. Sprawdzałem już, że Rondo ma gwarantowane 3mln$ na przyszły sezon. Tylko, że Bulls musieliby dorzucić jakiś pick w drafcie (pewnie drugorundowy) albo jakiegoś młodego gracza np Portisa.

 

Bulls mają guarda z trójką.

 

Heat pozbywają się McBoba i dostają Portisa lub jakiś pick drugorundowy.

 

Staram się - co mi się generalnie nie zdarza - nie osłabić Bulls, a wręcz wzmocnić ich ławkę.

Ma to sens?

Mialoby sens gdyby McRob byl zdrowy i w formie z Hornets, a na dzisiaj raczej trzeba go traktowac jako martwy kontrakt, wiec Bulls mowia "nie" bo nie beda tego uwazac za zadne wzmocnienie tylko zapychanie payrollu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Love za Milsapa

 

w skrócie analiza

Cavs analizując sens wymiany powinni patrzeć tylko pod kątem serii z Gsw. Po wchodzie przejadą się, czy to z Love'm, czy bez Love'a, a w finałach pozytywna produkcja Love'a leci łeb na szyje. Ich szanse w obecnym składzie na misia są stosunkowo mizerne.

Milsap jest lepszym zawodnikiem od Love'a, przede wszystkim lepiej broni, switc***e. Może bronić z TT igoudale i greena.

Dla mnie Cavs po takim transferze są faworytem w serii z GSW

Gdyby celem Cavs bylo wygranie mistrzostwa tylko w tym sezonie to moze by na to poszli, ale ze wzgledu na roznice wieku i wielkosc nastepnego kontraktu Millsapa wg mnie to traci dla nich sens ekonomiczny i dlugoterminowy.

 

Dla Wolves Milsap słaba opcja, dlatego, że raczej nie podpisze z nimi po sezonie. A dla jednych Po nie warto tracić Lavine'a.

Tu zgoda. Wolves odpadaja dla Millsapa bo sa za daleko do playoffow by z nimi przedluzyl.

 

Celtics wydają się być najpoważniejszym graczem.

18' pick nets+smart+Amir+zeller za Milsapa+Humphries'a

Smart+Johnson+pick celtics 18'.

Smart+johnson+prawa do Yabusele

Millsap do Celtics brzmi interesujaco bo na pewno moga zaoferowac dobra paczke. Pytanie brzmi czy frontcourt Millsap i Horford tak dobrze wygladal przeciwko Cavs w playoffach by go odtwarzac na nastepne lata? Czy Celtics maja o tyle lepszy obwod by liczyc na cos innego niz powtorke Hawks? Wg mnie raczej nie.

 

Skoro juz poszla plotka, ze Hawks sluchaja ofert za Millsapa to trzeba troche pospekulowac...

Millsap do OKC za Sabonisa, Payne'a i Kantera? Kto mowi nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz poszla plotka, ze Hawks sluchaja ofert za Millsapa to trzeba troche pospekulowac...

Millsap do OKC za Sabonisa, Payne'a i Kantera? Kto mowi nie?

Ja mówię nie. Za pół roku 32letniego Millsapa nie oddałbym 2 fajnych prospectów. Katera tak. Jednego mlodego tak. Ale obu młodych bym nie oddał bo ryzyko jest za duże, że Millsap np. poczuje się zdominowany przez Westbrooka lub nie pasować mu będzie cokolwiek innego i odejdzie.

Ja widziałbym Millsapa w Pelikanach. Nie wiem tylko jaki deal by skleić. On chyba nawet jest z Luizjany. I smallball Davis - Millsap.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz poszla plotka, ze Hawks sluchaja ofert za Millsapa to trzeba troche pospekulowac...

Millsap do OKC za Sabonisa, Payne'a i Kantera? Kto mowi nie?

Oklahoma bo dla nich celem nr 1 na lato jest sprowadzenie ziomala tzn Blake'a a tak jakby z Sapem by się dublowali.

 

 

Sap do Kings za WCS , LAbissiere i Gay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millsap do OKC za Sabonisa, Payne'a i Kantera? Kto mowi nie?

kontrakt Howarda. :smile:

 

​trade Teague'a chyba uczy, że Atlanta raczej wolałaby pick(i) i szukanie kogoś ciekawego w drafcie niż ot co niezłych prospektów o znanej wartości. Kings w tej materii bywają rozrzutni :)

 

Wolves z Millsapem robią playoffy, tak btw.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mogą dostać coś ciekawego na pozycję Millsapa od drużyny która chce się wzmocnić na tej pozycji? Dwa lata kontraktu Howarda też ograniczają pole manewru z kompletowaniem frontu.

​Może nie mam racji, jak dla mnie jak masz zespół na 1. rundę playoffów i oddajesz najlepszego gracza, idziesz w rebuilding. Dwa picki (jeden swój, jeden za Sapa + może coś jeszcze) w (okolicach) loterii przyszłorocznego draftu to już jakieś perspektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czy mogą dostać coś ciekawego na pozycję Millsapa od drużyny która chce się wzmocnić na tej pozycji? Dwa lata kontraktu Howarda też ograniczają pole manewru z kompletowaniem frontu.

 

​Może nie mam racji, jak dla mnie jak masz zespół na 1. rundę playoffów i oddajesz najlepszego gracza, idziesz w rebuilding. Dwa picki (jeden swój, jeden za Sapa + może coś jeszcze) w (okolicach) loterii przyszłorocznego draftu to już jakieś perspektywy.

 

 

Nie no, jak w grę wchodzą naprawdę wysokie picki, to już inna gadka.

 

Ale IMO Hawks w pełną przebudowę nie pójdą, raczej będą starali się zachować status quo, mając w świadomości perspektywę utraty Millsapa za darmo. To nadal play-off team, który dopiero co zainwestował kupę w siana w paru weteranów.

 

Czy mogą dostać coś ciekawego na pozycję Millsapa - myślę, że tak, ale zależy, co dla kogo jest "ciekawe". Weteran do rotacji jako część pakietu albo jakiś prospect, który Atlanta z chęcią rozwinie to wedlug mnie realne opcje.

Mało mamy PFs :grin: ? Plus oczywiście tu idzie szybciutki reject od Hawks.

 

Nie wiem, czy taki szybki reject. Hawks są akurat świetni w rozwijaniu zawodników i stojący ostatnio w miejscu Clarkson na fajnym kontrakcie mógłby ich zainteresować. Deng zastąpiłby na czwórce Millsapa. 

 

A co do Lakers - Millsap to akurat bardzo intrygująca opcja w small ballu z Randlem czy Nancem. Niski skład, ale silny, mocny na deskach, w obronie można wszystko switchować. Wolę takie rozwiązanie niż męczącego się na trójce Denga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię nie. Za pół roku 32letniego Millsapa nie oddałbym 2 fajnych prospectów. Katera tak. Jednego mlodego tak. Ale obu młodych bym nie oddał bo ryzyko jest za duże, że Millsap np. poczuje się zdominowany przez Westbrooka lub nie pasować mu będzie cokolwiek innego i odejdzie.

Kontrakt Kantera jest za duzy by go oddac/przyjac tylko z jednym prospektem... a bez zadnego ryzyka to nie ma takich ruchow. Ale ciekawe, ze odrzuciliscie tego propsa z OBU stron ;-)

 

Millsap za Denga i Clarksona? :smile:

To ma niebezpiecznie blisko do "oddam smieci z mojej ulubinej druzyny za gwiazde z innej" ;-)

 

Nie wiem, czy taki szybki reject. Hawks są akurat świetni w rozwijaniu zawodników i stojący ostatnio w miejscu Clarkson na fajnym kontrakcie mógłby ich zainteresować. Deng zastąpiłby na czwórce Millsapa.

Kontrakt Denga jest w Top20 najgorszych w lidze, wiec trzebaby doplacic Clarksonem zeby ktos go przyjal, a gdzie tu jeszcze material na pozyskanie gwiazdy.

 

Oklahoma bo dla nich celem nr 1 na lato jest sprowadzenie ziomala tzn Blake'a a tak jakby z Sapem by się dublowali.

Lepszy Millsap w garsci niz Blake na dachu...

zreszta po tych extensions OKC nie ma nawet miejsca na Griffina z FASow!

 

Sap do Kings za WCS , LAbissiere i Gay

Zakladajac, ze to tylko na ten sezon bo Kings walcza dzielnie o playoffy?

Wg mnie sa zerowe szanse, ze z nimi zostanie, wiec tu trzebaby zakladac troche desperacje Kings...

 

Wolves z Millsapem robią playoffy, tak btw.

Moze z #8 seeda, raczej go to nie przekona zeby zostac na dluzej.

 

Tyle że w przypadku Teague'a, Hawks mieli następcę. Z Millsapem IMO kierunek będzie nieco inny.

Tez mi sie tak wydaje.

 

​Może nie mam racji, jak dla mnie jak masz zespół na 1. rundę playoffów i oddajesz najlepszego gracza, idziesz w rebuilding. Dwa picki (jeden swój, jeden za Sapa + może coś jeszcze) w (okolicach) loterii przyszłorocznego draftu to już jakieś perspektywy.

Dlatego trzeba sie zastanowic czego Hawks oczekuja w zamian - wciaz walcza tylko nie chca go stracic za darmo? Bo do calkowitej przebudowy to raczej sie nie nadaja, za duzo by musieli zmienic.

 

1) Myślę, że kilka ekip będzie się bało przepłacić Millsapa, nie mając gwarancji, iż pozostanie w ekipie. Oferta Raptors marzeniem nie jest, ale jeśli nie ruszy się Boston/Denver to wcale wielu lepszych ofert bym się nie spodziewał.

Jasne, ale to powoduje, ze Hawks nie rzuca sie na ta paczke od Raptors tylko beda czesc na lepsze.

 

2) Noel nie jest wart dla Raptors oddania Josepha zdecydowanie. Bo wcale nie jest tam świetnym fitem, zwłaszcza, że o Toronto mówimy również w kontekście walki na teraz.

Nie pisze o Noelu tylko o "Sergio, Ilyasova i Covington za Rossa, Josepha i pick Raptors".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz poszla plotka, ze Hawks sluchaja ofert za Millsapa to trzeba troche pospekulowac...

Millsap do OKC za Sabonisa, Payne'a i Kantera? Kto mowi nie?

 

Thunder, bo Sabonis wygląda bardzo dobrze, a zmiana na Millsapa nie zmieni nic w kwestii zwycięstwa na zachodzie/PO. Nadal finał zachodu byłby mało prawdopodobny. Lepiej poczekać na lato i ew. wtedy sprawdzić, czy przypadkiem Griffin/Millsap nie chcieliby pograć z Westbrookiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle doczytałem, ale...

Joseph>Sergio

Ross>Covington

pick Raptors > Ilyasova.

 

Więc tu jest jakiś rabunek na Toronto z strony Philly ;-)

Wg mnie uwzgledniajac kontrakty i dopasowanie do skladu Raptors to Covington >> Ross, ale moze faktycznie za duzo o ten pick. Bez niego bys to klepnal z obu stron? 

 

Thunder, bo Sabonis wygląda bardzo dobrze, a zmiana na Millsapa nie zmieni nic w kwestii zwycięstwa na zachodzie/PO.

Jak to nie? Da im runde wiecej. A moze i dwie.

 

Nadal finał zachodu byłby mało prawdopodobny. Lepiej poczekać na lato i ew. wtedy sprawdzić, czy przypadkiem Griffin/Millsap nie chcieliby pograć z Westbrookiem.

OKC sa powyzej salary cap na przyszly sezon! Jak oni mieliby rzucic maxem w ktoregos z nich????? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma niebezpiecznie blisko do "oddam smieci z mojej ulubinej druzyny za gwiazde z innej" ;-)

 

Kontrakt Denga jest w Top20 najgorszych w lidze, wiec trzebaby doplacic Clarksonem zeby ktos go przyjal, a gdzie tu jeszcze material na pozyskanie gwiazdy.

 

To już zależy od tego, jak dany klub ceni Denga. Hawks i tak raczej nie będą poważnym graczem we free agency, a Luol mógłby u nich grać na swojej obecnie najlepszej pozycji. Jeśli jednak uważają, że jest skończony, to taka propozycja to non-starter.

 

Co do "dopłacenia" Clarksonem, żeby ktoś przejął kontrakt - nah, to już nie te czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle doczytałem, ale...

Joseph>Sergio

Ross>Covington

pick Raptors > Ilyasova.

 

Więc tu jest jakiś rabunek na Toronto z strony Philly ;-)

Wydaje mi się, że Ilya jest wart więcej niż pick w końcówce trzeciej dzisiątki draftu - nawet silnego.

Poza tym zwróć uwagę na to, że Sergio + Ilya to ponad 15 baniek z payrollu mniej po sezonie, Covingtona mogą mieć za to za 1mln przez kolejny sezon. W obliczu konieczności przedłużenia Lowry'ego ta kasa może im się mocno przydac i dodać elastyczności.

 

No i można byłoby pomyśleć o dorzuceniu tutaj Hendersona, który łatałby dziurę po Josephie + spada mu 9 baniaków jeśli Raps sobie tego zażyczą.  

Anyway - ja tego bez Noela nie widzę, bo sam sallary dump + Cov za 2 użytecznych, młodych gości na niezłych kontraktach to słaby deal. Phila mogłaby dorzucić taniego i fajnego Holmesa do paczki, ale wydaje mi się , że to raczej i tak nie skusiłoby Ujiriego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie uwzgledniajac kontrakty i dopasowanie do skladu Raptors to Covington >> Ross, ale moze faktycznie za duzo o ten pick. Bez niego bys to klepnal z obu stron? 

 

Jak to nie? Da im runde wiecej. A moze i dwie.

 

OKC sa powyzej salary cap na przyszly sezon! Jak oni mieliby rzucic maxem w ktoregos z nich?????

Nie jestem pewien jak to z extrension RFA ale one chyba nie wchodzą w salary od 1 lipca i w momencie polowania na wolnych agentów liczą się tylko cap hold tzn oferta kwalifikowana i wtedy mają kasę na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mialoby sens gdyby McRob byl zdrowy i w formie z Hornets, a na dzisiaj raczej trzeba go traktowac jako martwy kontrakt, wiec Bulls mowia "nie" bo nie beda tego uwazac za zadne wzmocnienie tylko zapychanie payrollu.

Tylko że Heat Rondo nie jest do niczego potrzebny, chodzi o tego Portisa albo pick i właśnie zejście z kontraktu McBoba, który w przyszłym sezonie może znów stać się McJesusem i zmartwychwstać koszykarsko, bo będzie w contract year, w którym jak wiemy często dzieją się cuda.

 

Bulls pozbywają sie Rondo, a na teraz maja Ellingtona z jego trójką, ale nie to nie.

 

To Bulls szukają kogoś z trójką. To im powinno bardziej zależeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak to z extrension RFA ale one chyba nie wchodzą w salary od 1 lipca i w momencie polowania na wolnych agentów liczą się tylko cap hold tzn oferta kwalifikowana i wtedy mają kasę na maxa

Jak moga nie wchodzic do salary jak byli podpisani prawie rok wczesniej? ;-) Chyba pomieszales cos z sytuacjami Beala i Drummonda, ktorzy celowo czekali ze swoimi extensions zeby bylo miejsce na inne ruchy druzyny. Ale OKC tak nie zrobili, wiec zupelnie nie maja jak podpisac Millsapa/Blake'a i dlatego wg mnie powinni kombinowac nad trejdem...

 

To już zależy od tego, jak dany klub ceni Denga. Hawks i tak raczej nie będą poważnym graczem we free agency, a Luol mógłby u nich grać na swojej obecnie najlepszej pozycji. Jeśli jednak uważają, że jest skończony, to taka propozycja to non-starter.

W ostatnim offseason Hawks podpisali Dwighta, a Lakers Mozgova...

takze to predzej LAL sie powinni martwic czy sa powaznym graczem we free agency ;-)

Jak wiesz nie chodzi tylko o gre na boisku, ale o wiek/kontrakt i dlatego Deng ma ujemna wartosc dla calej ligi.

 

Wydaje mi się, że Ilya jest wart więcej niż pick w końcówce trzeciej dzisiątki draftu - nawet silnego.

Poza tym zwróć uwagę na to, że Sergio + Ilya to ponad 15 baniek z payrollu mniej po sezonie, Covingtona mogą mieć za to za 1mln przez kolejny sezon. W obliczu konieczności przedłużenia Lowry'ego ta kasa może im się mocno przydac i dodać elastyczności.

Wlasnie w tym kierunku zmierzala ta propozycja...

 

Nie klepnąłbym, bo CoJo i Ross świetnie uzupełniają się z Pattersonem i Lowrym jako składowe 2 unitu (gorzej z DDR, ale to również dlatego, że Lowry > DeRozan not even close) Podmiana ich na Rodrigueza i Covingtona to osłabienie Raptors. Ilyasova to zbyt małe wzmocnienie - niby stretch four, ale bez obrony, co Raptors nie pasuje.

 

Salary nie jest dla nich tu tak ważne, bo po proponowanych przez Was ruchach i birdach dla Lowry'ego i Pattersona zostało by im i tak za mało pieniędzy na coś ciekawego na PF i rezerwowego PG. Masai będzie szukał konsolidacyjnego tradu pod lepszego gracza na PF, stąd według mnie Millsap to perfekcyjny target.

Jak Raptors podpisza Lowrego i Pattersona beda gleboko w luxury tax, wiec tak czy inaczej czekaja ich zmiany. Dlatego lepiej to zrobic przed trade deadline by skorzystac na playoffy i nie postawic sie pod sciana negocjacyjna.

 

Tylko że Heat Rondo nie jest do niczego potrzebny, chodzi o tego Portisa albo pick i właśnie zejście z kontraktu McBoba, który w przyszłym sezonie może znów stać się McJesusem i zmartwychwstać koszykarsko, bo będzie w contract year, w którym jak wiemy często dzieją się cuda.

Do tego trzeba byc zdrowym, wiec marne sa na to szanse... zreszta gdybys w to wierzyl nie chcialbys go oddawac ;-)

Pamietaj, ze Rondo moga po prostu wywalic, wiec po co maja przyjmowac 12 baniek Ellington i McRob na nastepny sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem coś takiego na http://www.slcdunk.com
 

I've seen this thing happen the last few games - Exum commits a turnover or makes a 'dumb' play and coach Q immediately replaces him. He has the shortest leash not just in Utah but in the whole NBA. I haven't seen this kind of treatment to any Jazz or any NBA player. It is clear that Coach Q has TOTALLY lost all confidence/trust in him. Add George Hill's arrival, coach favorite Mack's supposedly solid play and Burks' impending return, I don't see any future for Exum in Utah. Me thinks it's time to part ways with Exum by trading him to another team.

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim offseason Hawks podpisali Dwighta, a Lakers Mozgova...

takze to predzej LAL sie powinni martwic czy sa powaznym graczem we free agency ;-)

 

 

To nie ma nic do rzeczy. Atlanta nie będzie graczem w FA, bo takie warunki stwarza nowe CBA. Hawks nawet odpuszczając Millsapa i wszystkich innych wolnych agentów, nadal nawet nie zbliżą się do cap roomu na poziomie maxa.

 

Jak wiesz nie chodzi tylko o gre na boisku, ale o wiek/kontrakt i dlatego Deng ma ujemna wartosc dla calej ligi.

 

 

Ignorujesz kontekst. Atlanta jest w takiej sytuacji płacowej, że kontrakt Denga nie wiąże im rąk, a sam zawodnik przynajmniej wypełniałby jakiś brak, w przeciwieństwie do proponowanego przez Ciebie Kantera, który dla Hawks stanowiłby tylko balast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.