Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 16/17


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

W USA przez siedzibę Coca-Coli najbardziej znienawidzony klub .... Ale w Polsce jest po prostu ignorowany . Nie ma żadnych fanów albo prawie zadnych.

Latem stracił dwóch All starów i to za darmo bo trudno liczyć pick nr 12 w słabym drafcie jako wartość dodaną

 

Pozyskali przede wszystkim Howarda i ......po trzech meczach moze ciut za wcześnie ale ja nie wiem czy nie widzimy najlepszego Howarda po 2010 roku . Dwight świetnie broni. Dziś DMC który przejechał się po dobrych obronach miał duże problemy z dostawaniem się pod kosz. Dobrze zbiera . Dużo blokuje. Howard powoli wraca do bycia TOP50 graczem. Psychicznie też chyba lepiej. Wydaje się mocno skupiony na grze na interreakcji z resztą. Widać że ma świadomosć że nie jest juz tą gwiazdą co kiedyś. Że nie jest nawet nr 1 tej ekipy bo  nim jest Millsap

 

Facet absolutnie fenomenalny . Po obu stronach parkietu.

A do tego Korver is back 60% za 3 nie utrzyma raczej długo ale pewnie ok 45% już tak

 

Podoba mi sie ogólnie sposób budowania tego zespołu.. Taka ofensywa ala Pop. Z Dobra obroną. Dużą wszechstronnością i świetnymi wymianami ( wziecie Korvera za free od Chicago to był majstersztyk)

 

Co jeszcze Schroeder trochę gra na wariata i brak w tym spokoju ale taki szybki wolny elektron przydaje sie w ich ofensywie.. Po tych meczach strsznie aktywny jest Muskala który wchodzi z ławki ale fajnie się ustawia pod koszem i dzięki czemu dużo fauli łapie. Sefolosha gra swoje bez fajerwerków aczkolwiek jak na razie korzysta z tego że często jest ostatnią opcją do krycia i ma dużo swobody przy rzutach

 

Fatalny jest tam Hardaway albo może inaczej ma kiepski rzut dystansowy .. Ich tegoroczny wybór Prince jak na krótkie momenty nie pokazuje niczego ( ale tu na razie za mała próbka)

 

Bilans 3-0 gdzie właściwie żaden rywal nawet przez chwilę nie stanowił zagrożenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że Atlanta ma halę w środku getta i jest to jeden z powodów małej liczby widzów na ich meczach domowych?

Nie do końca - prędzej w bliskim sąsiedztwie - jest miedzy najgoszą dzielnicą a centrum biznesowym XIX wiecznym historycznym itp... Ogólnie z tego co kiedyś czytałem tam sie dużo poprawiło i już nie ma go w 40 najgorszych miejscach w USA ( a przynajmniej nie za 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez trenera I Paula Misia zawsze kibicowałem Atlamcie stąd dalej będę to robił...

logo dobrze mi się kojarzy już od czasów Wilkinsa stąd spokojnie ogladam I nie kuje w oczy

 

samo miasto ma dziwne antysympatie ogólnonarodowe I przegrywa ranking wśród graczy NBA gdzie nie chcą być....

tak do końca nie wiem dlaczego?

 

na forum w USA idzie to tak:

 

Atl

Det

Hou

Philly


mnie przeraża Baltimore gdzie mielismy przesiadki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Atlantę to jest przeświadczenie, że jest to "zadupiałe" południe pełne rednecków (takich swoistych panów jak poniżej).

almostpolitically.gif

 

Poza tym jeśli chodzi o sam transport w mieście to linia kolejowa została doprowadzona stosunkowo późno, bo inne okoliczne miasta takie jak Savannah już dawno ją miały. Więc może chodzi również o wątek historyczny. Ja osobiście słyszałem, że to Detroit jest najgorszym miastem ze względu na wielki kryzys jest dziurą zabitą dechami (nie wiem, nie byłem - jeśli się mylę to poprawcie mnie).

 

Houston - ogromne temperatury (w końcu to Texas), choć myślałem, że pod tym względem Phoenix przegrywa.

 

A co do Philly? Nie mam pojęcia. Nie mogę znaleźć niczego co mogłoby spowodować, że miasto nie będzie ogólno lubiane. Ktoś, coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta to siedziba Coca-Coli a ta ma fatalną opinię zaraz ono WalMartu i dużo ludzie tego miasta nie lubi. A przynajmniej kilkukrotnie słyszałem takie wyjaśnienia dlaczego Hawks jest nielubiane

 

Ignazz podobno najgorsze jest Memphis. W przestepstwacg zadupiu itp

Baltimore to scisla "czolowka", w samym sercu miasta jest masakra obok fajnej mariny

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Memphis ma aż 3 dzielnicy w Top 10 najbardziej przestępczych. Ta z Baltimore jest nr 1 albo 2 ale Memphis jako miasto nie ma konkurencji

 

@wygnaniec

kiedyś Coca była symbolem wrednych korporacji nie dbających o pracowników. Patrzacych na tylko na zyski. Nawet jak kupili Igrzyska w 96 to nie wzbudziło sympatii. Nie znam genezy dlaczego akurat Coca a nie Pepsi. Samo miasto podobno jest ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to tylko listopad, ja wiem że to jest okres kiedy nie gra się na fulll a taki Shumpert gra za to na głupi faul ale jednak trzeba przyznać że Hawks wygląda naprawdę na poważnego rywala Cavsów

 

Wymiana panow H wyszła im na zdrowie. Howard ma swoje ułomności (FT) ale Cavs naprawdę średnio sobie radzi z nim w pomalowanym. Do tego Bazemore przypomniał sobie za co dostaje pieniądze i Cavs byli dziś trochę bezradni.

JA wiem że ostatnie dwa sezony Atlanta jest 0-4  w PO z Cavs ale chyba pierwszy raz wyglądają na poważny zespół. Naprawdę solidne zwycięstwo dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to tylko listopad, ja wiem że to jest okres kiedy nie gra się na fulll a taki Shumpert gra za to na głupi faul ale jednak trzeba przyznać że Hawks wygląda naprawdę na poważnego rywala Cavsów

 

Wymiana panow H wyszła im na zdrowie. Howard ma swoje ułomności (FT) ale Cavs naprawdę średnio sobie radzi z nim w pomalowanym. Do tego Bazemore przypomniał sobie za co dostaje pieniądze i Cavs byli dziś trochę bezradni.

JA wiem że ostatnie dwa sezony Atlanta jest 0-4  w PO z Cavs ale chyba pierwszy raz wyglądają na poważny zespół. Naprawdę solidne zwycięstwo dla nich

Atlanta zagrała bardzo dobry mecz, CAVS w 1 połowie praktycznie nie istnieli. Shumpert powinien wylecieć do szatni za faul w ostatniej sekundzie 3 kwarty gdzie udało się zbliżyć do Atlanty na 2 pkt. I zgadzam się też, że w PO na pewno nie będzie już tak gładko jak w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej oglądam Atlantę tym mniej rozumiem tę porażkę z Lakers. Wczoraj z Chicago było dużo chaosu w 4 kwarcie gdzie Schroeder swoja szybkością niekoniecznie wprowadzał dużo dobrego ale Hawks mają naprawdę świetnie poukładaną ofensywę to ile razy oni zmusili Byki do tego by to Rondo miał piłkę w ostatnich dwóch sekundach akcji to było aż niesmoawite. Howard gra najlepszą obronę od nie pamiętam kiedy ale chyba finałów NBA. W ataku jest wciaż ciut ułomny ale o dziwo nie marudzi nie macha łapskami . Zdecydowanie jest trybikiem. Atlanta jest bardzo fajnie zbilansowana. Millsap Korver Sefalosha dają spokój dobry obwód i mid range a Bazemore który powoli powoli zaczyna grać swoje i Dennis dają szaleństwo nieprzewidywalnosć i prędkośćstrusia pędziwiatra.

 

Zespół z Horfordem nigdy nie wygladał tak dobrze i jedyne czego mogą żałować to że nie oni brali G.Hilla z Indiany tylko bezwartosciowy wybór Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta mi się bardzo podoba, ładnie poukładania, ma kto rozegrać, kto podać, kto rzucić, kto pod koszem zagrać, wszystko na swoim miejscu.

Howard się częsciowo odbudował, a ten niemiec to ma niesamowity pierwszy krok.

Jakbym chciał trafić do łapu-capu to bym powiedział że to tańsza wersja westbrooka, ma co prawda o nieporównanie mniej w nogach ale za to więcej w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nba.nbcsports.com/2016/11/15/dwight-howard-i-told-my-mom-as-a-prank-i-signed-with-jazz-and-it-brought-her-to-tears/

 

Oficjalnie cofam wszystkie pochlebstwa nt Howarda

 

A poważnie to Howard w Atlancie to najlepsze co im sie mogło wydarzyć. Maja dobra obronę nawet Cavs nie mieli pomysłu jak przeskoczyć Howarda. Dzięki niemu sa nr 2 na Wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądał ktoś mecz z Jazz? Wchodzę dziś w boxscore'y i widzę, że Hawks zdobyli tylko 68 punktów, a Jazz 95 co też nie jest jakoś mega dużo.

 

Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić, jak druga drużyna na wschodzie (10-6 W/L) zdobyła tylko średnio 17 punktów na kwartę? Jaka cegiełka nie zadziałała w tym meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.