Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 16/17


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądał ktoś mecz z Jazz? Wchodzę dziś w boxscore'y i widzę, że Hawks zdobyli tylko 68 punktów, a Jazz 95 co też nie jest jakoś mega dużo.

 

Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić, jak druga drużyna na wschodzie (10-6 W/L) zdobyła tylko średnio 17 punktów na kwartę? Jaka cegiełka nie zadziałała w tym meczu?

Każda JAzz po prostu zniszczyła ich w obronie. Gobert łądował blok za blok. Hill po pierwszych 6 minutach gdzie Schroeder miał 5/6 z czego 2/3 za 3 poprawił jego krycie. Do tego Rudy albo Whitney kasowali praktycznie każdy wjazd pod kosz.

Spotkała się 1 obrona ligi ( Hawks) z 5 obroną to i wynik niewysoki.

 

Jazz w obronie zagrało przez cały mecz jak dotychczas widziałem tylko kwarty. Atlanta po prostu nie miała praktycznie swobody . W Pomalowane długo nie mogli sie wbić ( wszystkie pkt spod obręczy w pierwszej połowie chyba zdobyli tylko po kontrach i stratach)Gobert wybił Howardowi jakiekolwiek próby zdobycia pkt spod kosza a że jak wspomniałem Hill i Hood zamknęli Schroedera z Bazemorem to praktycznie nie mieli opcji w ataku

 

Atlanta nie wyszłaby z 60 tylko że w pewnym momencie Snyder wpuścił mega głębokie rezerwy jak było +32 i w końcówce trochę pkt zdobyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tymi Hawks?Fajnie zaczęli sezon, wyglądali na mocnych, Dwight wyglądał najlepiej od lat a tu nagle mamy jedno zwycięstwo w ostatnich 9 meczach, Dwight dalej wali łokciami po twarzach zawodników przy próbie nieudolnego post upu.Jednak Dwight to niereformowalny kretyn?Schroeder jeszcze nie jest gotowy, czy co tam się dzieje?

 

Dzisiaj 36 punktami w plecy z Pistons.Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam się zastanawiam :numbness: Tam się wszystko kompletnie chyba posypało.

Piąta z rzędu porażka i ósma w 10 ostatnich grach jak pisał Reikai.

Fakt, że z Hornets, GSW i Suns byli na styku ale w pozostałych dostali regularny łomot, zwłaszcza z Jazz, Pistons i Pelikanami.

Czy to faktycznie "efekt Dłajta" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespoły typu hawks, gdzie nawet przy najwiekszych sukcesach zainteresowanie nimi było znikome nie traduja swoimi gwiazdami ot tak, bo im sie bilans nie zgadza. Jeśli kogoś złowili, albo wyhodowali to raczej prędko go nie puszczają. Al Horford był tego najlepszym przykładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespoły typu hawks, gdzie nawet przy najwiekszych sukcesach zainteresowanie nimi było znikome nie traduja swoimi gwiazdami ot tak, bo im sie bilans nie zgadza. Jeśli kogoś złowili, albo wyhodowali to raczej prędko go nie puszczają. Al Horford był tego najlepszym przykładem

Tak uważasz po tym jak oddali Teague'a za 12 wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w ogóle o co chodzi z tą frekwencją na meczach Hawks?Czytałem, że hala jest w jakimś gettcie, ale żeby frekwencja była AŻ TAK niska?

Ogólnie nie mogę patrzeć ani na ten parkiet, ani na ten zespół stworzony z Korverów i Millsapów.Formuła się przejadła, coś jak Bulls rok temu.

 

Zatrudnić Hinkiego i zaorać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w ogóle o co chodzi z tą frekwencją na meczach Hawks?Czytałem, że hala jest w jakimś gettcie, ale żeby frekwencja była AŻ TAK niska?

 

Ogólnie nie mogę patrzeć ani na ten parkiet, ani na ten zespół stworzony z Korverów i Millsapów.Formuła się przejadła, coś jak Bulls rok temu.

 

Zatrudnić Hinkiego i zaorać wszystko.

Sam mówił, że chce powrócić od następnego sezonu, więc...

 

A tak serio to jak oni nie zrobią jakiegoś solidnego wyniku to Millsap spakuje się po sezonie i pójdzie zarabiać miliony gdzie indziej. A jak stracą Sapa to lipa będzie.

 

Na koniec pytanie. Czy staty nie kłamią i Muscala gra solidny sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważasz po tym jak oddali Teague'a za 12 wybór?

gdyby to był sam teague wówczas nie, ale puścili też Ala, a to wiele zmienia.

I w sumie takie ruchy to max na co stać taka zadupiasta organizacje. W podobnej sytuacji byli choćby cavs, którzy za swoją c***owatosc dostali od losu LeBrona, może za kilka, kilkanaście lat Bóg i Jastrzebiom wynagrodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mówił, że chce powrócić od następnego sezonu, więc...

 

A tak serio to jak oni nie zrobią jakiegoś solidnego wyniku to Millsap spakuje się po sezonie i pójdzie zarabiać miliony gdzie indziej. A jak stracą Sapa to lipa będzie.

 

Na koniec pytanie. Czy staty nie kłamią i Muscala gra solidny sezon?

Muscala gra fantastycznie. Jeden z najlepszych zmeinników ligi. Wchodzi jako zapasowy center choć trochę mu brakuje masy..

 

@Reikai

 

Pisałem już to hala w Atlancie jest w parku dokładnie między starą historyczną dzielnicą finansową a gettem.. ale to chyba nie to. Po prostu ogólnie Atlanta średnio kocha sport albo coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądam dość często Atlante w tym roku i ten zespół jest dla mnie wciąż zagadkę

 

Bardzo dobra gra z Toronto, gdzie Howard był nie do zatrzymania. Dziś grali bez Dwighta i od razu było widać , że ich pomalowane nie stanowi żadnej przeszkody. Każdy mógł tam wejść rozejrzeć się i rzucić. Ale za to bez Dwighta mieli 5 graczy rzucających za 3 przez co obrona Thunder była z kolei mega rozciągnięta. Coś za coś

 

W dzisiejszym meczu Schroeder znów wyglądał świetnie. Millsap robił swoje ale bez Dwighta to oni naprawdę nie mają obrony. Zdecydowanie lepiej wyglądali w Milwaukee czy Toronto z Howardem który zamyka możliwości wjazdów.

 

A Thunder no cóż. Bez Oladipo są 1-3 i praktycznie ich gra nie wygląda dobrze. Nie bronią pick and rolli. Bardzo źle bronią wstępną ofensywę. Dziś Atlanta miała kilka podań przez pół boiska do niepilnowanego gościa blisko kosza. Russell czasem w ogóle nie wracał do obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkopię temat z okazji wymiany Korvera. 

 

Hawks wyprzedają, można to już uznać za pewne. Korver poleciał, kolejny w kolejce podobno Millsap.

 

PRZYPOMNĘ, ŻE HAWKS SĄ W TEJ CHWILI NA 4 MIEJSCU W KONFIE

 

A to, co dostali za KK i ewentualnie mogą otrzymać za Sapa, to nie jest moim zdaniem baza pod przebudowę. Zjechać za mocno w tegorocznej loterii też im się nie uda, więc prawdziwą przebudowę zaczną pewnie w lato 2018. Do tego momentu będzie nijako - czyli tak, jak od zawsze odbieram Hawks. Z tym, że z solidnej drużyny, będzie to słaba drużyna. Jakoś nie widzę szans na szybkie powodzenie tego pomysłu, zbliżają się chude lata. Może liczą na polowanie na FA, a doskonale wiedzą, że Korver i Sap z nimi nie przedłużą w lato i tak, więc chcą coś wyrwać w zamian? To jakiś pomysł. 

 

Ale mnie najbardziej interesuje to, co zrobią z Howardem. Ma 31 lat, na przebudowę już słabo się nadaje, a nic wokół niego się nie dzieje. Zaczynam myśleć, że w Atlancie naprawdę nastawiają się przede wszystkim na udane polowanie w lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYPOMNĘ, ŻE HAWKS SĄ W TEJ CHWILI NA 4 MIEJSCU W KONFIE

 

Z capsowałeś coś co akurat ma najmniejsze znaczenie. Hawks swój szczytowy poziom wskoczyli pod koniec stycznia 2015 roku (mieli porównywalny bilans do GSW) a potem była równia pochyła w dół. Zespół się starzeje, FA odchodzą (Al), bo rzucenie podobnej kasy, którą rzucił Boston miałoby mały sens.

Tiago też będzie FA (może go opchną go do kogoś, kto potrzebuje salary)

 

Gdyby Bazemore nie miał tak słabego sezonu, to pewnie trochę inaczej by postępowali, a tak ich ruchy mają sens. Odmłodzą skład i ruszą do ataku na 2-3 pozycję.

 

Te czwarte miejsce dzisiaj może być 9 czy nawet niżej za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mnie najbardziej interesuje to, co zrobią z Howardem. Ma 31 lat, na przebudowę już słabo się nadaje, a nic wokół niego się nie dzieje. Zaczynam myśleć, że w Atlancie naprawdę nastawiają się przede wszystkim na udane polowanie w lato. 

 

Halo, halo Charlotte? Chcecie centra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniają go i zostawiają, a potem rezygnują z cap holdu, idzie gdzie indziej i nic nie zyskują, a tak coś tam zyskali. Ambicje to jedno realne ocenienie możliwości to drugie. Hawks swój szczyt osiągnęli w styczniu 2015 potem jechali w dół. PO 3 wymęczone zwycięskie serie (Nets, Wizards, Boston) i dwa razy miotła od Cavs. Dzisiaj są na 4 miejscu, za tydzień mogą być na 9 albo niżej, bo Toronto i Boston są lepsze, więc opcja w górę jest niemożliwa.

Coś sensownego to pojęcie względne, weź pod uwagę, że kluby NBA to jednak firmy i ultimate goal jak mistrzostwo jest zarezerwowane dla wąskiej grupy klubów. Hawks z tego co kojarzę to mimo, że miało zespół z dodatnim bilansem to nie zapełniali hali. A dolary muszą się zgadzać.

No właśnie róznimy się w założeniach

 

A - czy Hawks jest w stanie na rynku uzyskać gracza pokroju Korvera? Moim zdaniem nie

B - Czy Hawks obniża wartosć swoich kolejnych wymian tzn Sap i Sefo ? Moim zdaniem drastycznie tak

C - Czy Hawks musiało oddawać Korvera, który chciał u nich grać lubił grać ? Moim zdaniem nie. Ba oni spokojnie mogli go latem podpisać za jakieś 22/2 . To że handlują Sapem który chce maxa to rozumiem ale czemu Korverem ktory dużo by nie chciał to nie wiem

D - Czy Hawks po oddaniu wszystkich FA i podpisaniu Hardawaya Muscali będą zespołem na atak na 2-3 pozycję jak piszesz. ? A w życiu. Idą się pograżyć w odmęty przeciętności . Chyba bardzo chcą zostać Kingsami Wschodu. Odpuszczają swoich wartościowych weteranów. Nie mają szans pozyskać równo wartościowych zmienników. Zebrali szrot od Cavs i wybór ok 30 co zazwyczaj da im przeciętnego gracza

 

A to że piszesz, że za tydzień bedą na 9 miejscu . Możliwe z tym , że teraz byli drużyna na HCA. Na koniec  sezonu skończą może z pickiem 12 może 15 bo oni będą takim zespołem na 8-10 miejsce na Wschodzie. Więc tankować nie będą .. Pokazują swoim graczom brak ambicji więc niech się potem nie spodziewają że oni będą grać tak samo. Ryzykują kwasy w szatni bo ani Howard ani Shroeder zadowoleni z tego ruchu nie będą .

Ba oni chyba na dodatek muszą kogoś zwolnić ze skłądu by pobrać te dwa kontrakty od Cavs a naprawdę nie mieli żadnego powodu by tracić latem Korvera

 

Dla mnie to mega zła umowa dla Hawks. Zasadniczo mega ujemna i na dodatek wzmacniają na lata Cavs bo ci latem nie mieli szans na gracza pokroju Korvera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już lepiej przeniosą tą najmniej wyrazistą, najmniej medialną drużynę gdzie indziej. Ktoś kiedyś pisał, ale zapomniałem o kim była mowa że w Atlancie króluje inny sport, hala leży w niezbyt fajnej okolicy stąd frekwencja na trybunach jest jaka jest. Była swego czasu dyskusja na ten temat. 

 

Las Vegas i Kansas City by się nie obraziły na drużynę NBA. No ale oczywiście Seatlle przed wszystkimi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już lepiej przeniosą tą najmniej wyrazistą, najmniej medialną drużynę gdzie indziej. Ktoś kiedyś pisał, ale zapomniałem o kim była mowa że w Atlancie króluje inny sport, hala leży w niezbyt fajnej okolicy stąd frekwencja na trybunach jest jaka jest. Była swego czasu dyskusja na ten temat. 

 

Las Vegas i Kansas City by się nie obraziły na drużynę NBA. No ale oczywiście Seatlle przed wszystkimi! 

No już bez jaj z tą lokalizacją. Hala leży w parku pomiędzy ghettem a przepięknym centrum z budynkami z dwudziestolecia międzywojennego. Kiedyś chyba nawet J.Rose opisywał że to fajne miejsce

To już gorzej jest położona chyba hala w Philadelfii bo ona jest tak jakbyś miał stadion Legii położony w Jankach . Daleko od centrum bez dojazdu metra czy tramwaju. Przy obwodnicy

 

Atlanta ma frekwencje na poziomie Houston czy Pacers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.