Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

https://twitter.com/BleacherReport/status/879172102640648192

 

to by wyjaśniało kilka rzeczy...  :smile:

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Tatum wygląda lepiej atletycznie podczas SL aniżeli w NCAA? Dziwne.

Ogólnie Boston to najlepsza drużyna do jakiej mógł trafić(raduje mnie, że tak się stało), bo są organizacją, która może go ukształtować w odpowiednim kierunku i wyciągnąć z niego to co najlepsze, niemniej niewzięcie Fultza dalej uważam za spory błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Tatum wygląda lepiej atletycznie podczas SL aniżeli w NCAA? Dziwne.

Ogólnie Boston to najlepsza drużyna do jakiej mógł trafić(raduje mnie, że tak się stało), bo są organizacją, która może go ukształtować w odpowiednim kierunku i wyciągnąć z niego to co najlepsze, niemniej niewzięcie Fultza dalej uważam za spory błąd.

Tak  w skrócie to Fultz wygląda naprawdę rewelacyjnie jak na tak wczesny poziom.. Wprawdzie wyjątkowo ta liga letnia nie przypomina typowej radosnej koszykówki bez ładu i składu.  Fultz i Tatum wyglądaja bardzo dobrze. Mitchell też ale to jednak jest w tej chwili półka niżej. W tej kolejności Fultz-Tatum-Mitchell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL dopiero się zaczyna, jeszcze pewnie nie jeden grajek zaskoczy, ale….

Mam podobne wrażenie co do Tatuma – gość jakby… skacze wyżej, łatwiej, lżej – wygląda naprawdę nice. Lubię takich grajków – jak poukłada mu się w głowie, poprawi shot selection to będzie z niego hell of a playa. Trudno na tą chwilę doszukać się jakiegoś redflaga jeśli chodzi o jego osobę. Do tego wygląda na to, że będzie mógł trenować z Haywardem, przeciwko Crowderowi – o ile Danny czegoś nie wymyśli. Jedynym ALE wydaje się być w tej chwili playing time, bo rotacja na G/F wygląda w Bostonie wyjątkowo ciasno.

 

Co do Fultza… nie chcę się podniecać, bo jest wcześnie, a ja nie oglądałem całych spotkań, ale gość jest smooooooth. Ja pi****le, on robi kozackie rzeczy jakby od niechcenia, z olbrzymią łatwością. Z jednej strony wygląda jakby ledwo się obudził, a z drugiej ma takie błyski, że shieeeeet. Do tego ma taki skillset, że właściwie może grać praktycznie każdą rolę na pozycji G.

Ciekawe, co pokazą Ball, Jackson i DSJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie mistrzostwa U19 i powiem, że RJ Barrett to jest przechu*. Kozak na klasę draftu 2019.

tera fajny meczyk, bo po drugiej stronie też jest kogo oglądać u Niemców ----> Bonga

 

 

edit: obejrzałem sobie początkowe 10 minut i Bonga wygląda na pierwszy rzut oka na grajka o dużym potencjale. Robi za point-forwarda, dobry ballhanding jak na te 6'9 wzrostu i długie łapska, wykończył ciężki kontestowany lay-up z lewej rączki i wyglądało to naturalnie. Rzut jedynie koślawy, ale niby trafił trójkę i rzucił ją bez wahania. w obronie dobre nawyki.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 człowieków z draftu, których najbardziej lubię za charakter so far to Josh Jackson i Fox. 

Żałuję, w tym sensie, ze nie sparowaliśmy JJ z Embiidem, myślę, ze byłaby to fajna para trashtalkerów - z drugiej strony może i dobrze, że Fultz ma taki raczej opanowany charakter - co za dużo to niezdrowo.

 

Fox wyglądał dziś świetnie, skuteczny na midrange, aktywny, kreował, wjeżdżał. Nice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox jest kosmiczny defensywnie, razem z Mitchellem są półkę wyżej nad resztą guardów (zobaczymy co Frank pokaże jeszcze). Generalnie najbardziej zaskoczył mnie Mitchell do tej pory. Dla mnie top 4 draftu (przed draftem) to był Fultz, Fox, Tatum i Z. Collins. Mitchell gdzieś mi umknął, nie miałem dużych nadziei ze względu na jego size, ale charakter i mentalność ma właściwą, jest winnerem, a takich graczy się nie powinno skreślać. Jest idealny do systemu na 1, ale nie jako główny ball handler i pewnie dlatego tak dobrze z Exumem wygląda. 

 

Ogólnie to jestem trochę zaskoczony poziomem wszystkich zawodników z tego draftu, nieważne czy 1 czy 2 runda, bo zdecydowana większość się pozytywnie wyróżnia na plus w tym SL, chociaż nie wszyscy jeszcze grali. 

 

Występ Balla słabiutki, niektórzy pewnie zawiedzeni, ale wszystkie obawy przed draftem niejako się potwierdziły w tym jednym spotkaniu. Dla mnie Ball zawsze był mocno przereklamowany, bo elitarny passing jest niczym skoro samemu nie jest się dużym zagrożeniem w ataku i nie potrafi się ściągać na siebie obrony. Dużo rozchodzi się o jego rzut, bo potrzebuje miejsca żeby go odpalić i obawiam się, że Lonzo będzie zmuszony go zmienić, a wówczas cholera wie ile mu to zajmie oraz jaki będzie tego rezultat. Z plusów to fajnie pushuje grę, przyspiesza tempo, dużo dzieli się piłką i widać jest to zaraźliwe, więc zmienia kulturę gry na plus.

 

Jeszcze odnośnie Fultza to dotychczas w SL w obronie się coś tam starał, z różnym rezulatem, ale w wywiadzie podczas meczu z Jazz mówił o tym jak musi popracować nad obroną on ball i off ball, więc nie jest źle, obiecujące słowa. To jest jedyny element w jego grze, który jest na minus: http://www.nba.com/video/2017/07/06/20170706-sas-phi-markelle-fultz-interview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam akurat SL ale co myślisz o Hamidou Diallo? Bo chyba tam gra

Grał. Miał 2/11 z gry, nie zaprezentował nic nadzwyczajnego. Bohaterem spotkania był Rowan Barret junior, który niszczył rywali. Hmm warto zanotować sobie te nazwisko. Abu Kigab również fajne spotkanie rozegrał, także drużyna Kanady na plus. Amerykanie nie radzili sobie z Kanadyjczykami, nie wiem może myśleli, że spotkanie samo się wygra? :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.