Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

dwie rzeczy - jumper i rozmiar/siła

 

jeśli jumper okaże się kiepski to mamy gracza typu Stanley Johnson/Justise Winslow, a to nie jest coś co bym chciał wyciągać z top3 pickiem tego draftu

 

co do drugiej kwestii - jest dobrym atletą ale nie elitarnym, da sobie radę z obroną dwójek i trójek, ale czy jest tak switchowalny żeby bronić 1 i 4? tu mam wątpliwości

 

no i znowu dochodzi rzut - myślę, że jest w stanie dokulać do 30-35% za trzy ale to nie są numerki jakie chcesz mieć od swojego wing scorera. Dlatego lepiej by było gdyby mógł być hybrid 3/4 ale wiele wskazuje, że jest na to za mały i za wąski

 

jako top 5 picki serio dużo bardziej wolę Balla, DSJ i Isaaca, Tatuum i Jackson to dla mnie 3 tier razem z Foxem, Monkiem, Ntilikiną i Collinsem

Jakbym nie wiedział że piszemy o Jacksonie to ten opis w 100% pasuje do Browna.A chłopak daje radę i będą z niego ludzie.Co do Jacksona to pod koniec koniec sezonu poprawił się jeśli chodzi o rzuty a jego rozwój w nba to już inna sprawa.Leonard miał na uniwerku poniżej 20% 3 i wyciągnął ;).A dowalanie się,że nie może bronić od 1 do 4? No kurde cmon...ilu masz takich graczy w nba,którzy potrafią być mega plastrem na każdą z tych pozycji,a co dopiero na uniwerkach?Smart,Lbj,Kidd-Gilchrist,D.Green,Leonard,może Butler i chyba tyle tak na teraz.Nie oczekuj od razu cudów,tu się nie wybiera ukształtowanych graczy.A Jackson to mega podłoże,żeby taki kształt ulepić.Co do Isaaca pełna zgoda.Kto go weźmie,wygra życie,materiał na mega gwiazdę(o ile się nim dobrze pokieruje i nie zdusi potencjału,bo u takiego gracza na prawdę o to łatwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiej kwestii - jest dobrym atletą ale nie elitarnym, da sobie radę z obroną dwójek i trójek, ale czy jest tak switchowalny żeby bronić 1 i 4? tu mam wątpliwości

 

no i znowu dochodzi rzut - myślę, że jest w stanie dokulać do 30-35% za trzy ale to nie są numerki jakie chcesz mieć od swojego wing scorera. Dlatego lepiej by było gdyby mógł być hybrid 3/4 ale wiele wskazuje, że jest na to za mały i za wąski

KCP?? Crowder? fakt ze z wysokim numerem go nie chcesz, ale w sumie bedzie przydatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może przesadziłem z tym bustem, nie chodzi mi o to, że po 4 latach nie będzie go w lidze, bardziej o to, że niektórzy widzą w nim superstara a dla mnie bardziej prawdopodobne jest, że skończy jako roles 

 

podoba mi się za to jego agresja i energia, i w ogóle nie przejmuje się tymi kwestiami pozaboiskowymi, kopaniem w samochody etc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ bustem? mocno. czepianie się jego rzutu, jest szukaniem na silę jakiś wad. Nie sadzę, aby np. Kawhi Leonard na poziomie NCAA miał ten rzut lepszy. JJ robi na parkiecie zbyt wiele rzeczy dobrze, aby nie sprawdzić się w NBA. To typ gracza, który swoja grą czyni partnerów dużo lepszymi. problemem może być głowa i etyka pracy. jeśli to opanuje imho będzie All-starem , szybciej niż ktokolwiek z tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ bustem? mocno. czepianie się jego rzutu, jest szukaniem na silę jakiś wad. Nie sadzę, aby np. Kawhi Leonard na poziomie NCAA miał ten rzut lepszy. JJ robi na parkiecie zbyt wiele rzeczy dobrze, aby nie sprawdzić się w NBA. To typ gracza, który swoja grą czyni partnerów dużo lepszymi. problemem może być głowa i etyka pracy. jeśli to opanuje imho będzie All-starem , szybciej niż ktokolwiek z tej klasy.

 

no wycofałem się z tego busta, ale to może inaczej zadam pytanie: na co jest większa szansa?

 

- JJ zagra w min. 5 ASG

- nie załapie się ani razu

 

bo ja stawiam na to drugie 

 

a Kawhi to nie wiem czy dobry wyznacznik kariery JJ, w końcu mówimy tu o pieprzonym robocie wyhodowanym przez króla nieumarłych z texasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, ja nie mam problemu z Joshem jako 4-6 pickiem, mam problem jak go ktoś weźmie z 2-3 bo nie widzę tu super skilli w ofensywie i jakiegoś upside'u

 

plusem jest za to to, że to bezpieczny pick i jestem pewien, że Josh zrobi długą karierę w NBA - pytanie czy bardziej to będzie Jimmy Butler czy raczej Jae Crowder? nie wiem czy dobre porównania, wiem tylko że obiegowy comp dla niego to był Wiggins z czym ja się akurat totalnie nie zgadzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co na szybko przeczytałem, mogłoby to tłumaczyć jego wymiary.

 

Szkoda, niektórzy widzieli go drużynach nawet tutaj na forum. Mogło to wyjść za jakieś pół roku, byłaby szansa na podpisanie wcześniej kontraktu.

A nie lepiej dla jego zdrowia, że teraz zdiagnozowano?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson, jeśli nie poprawi rzutu - bardziej atletyczny Justise Winslow? Chociaż Winslow w Duke rzucał lepiej. Takie przypadki jak Leonard to jednak wyjątki, większość gości ze zrypanym rzutem znacząco się w NBA nie poprawia.

 

Fox - nie mam zaufania do jedynek, które mają problemy z rzutem i jednocześnie nie są wybitnymi playmakerami. Jego miejsce jest według mnie gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki.

 

 

overreakcja

 

Moje oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Draft Combine w Chicago pojawiły się pierwsze podejrzenia, po których zrobiono badania, więc może są jakieś procedury, które trzeba jeszcze przejść przed draftem i wiedzieli, że to nie przejdzie?

 

Pomijając fakt, że byłoby to mocno niesprawiedliwe z jego strony w stosunku do ew. klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Draft Combine w Chicago pojawiły się pierwsze podejrzenia, po których zrobiono badania, więc może są jakieś procedury, które trzeba jeszcze przejść przed draftem i wiedzieli, że to nie przejdzie?

 

Pomijając fakt, że byłoby to mocno niesprawiedliwe z jego strony w stosunku do ew. klubu.

 

Prawie jak pójść do pracy w korporacji, żeby zajść w ciążę, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hearing late tonight that possible overall No.1 draft pick Markelle Fultz is working out for Kings on Sunday. Media availability unclear ...

 

Dziennikarka z Sacramento Bee. Nie wiem na ile pewne źródło.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mówię, że byłoby to dziwne. 5+10 za 1 to jest słaba oferta. Kings musieliby dołożyć, a i tak widzę ekipy, które rzuciłyby się do licytacji (Knicks - Porzingis np).

Porzi za Fultza???

 

Eee Phil nie jest normalny ale chyba nie aż tak... Porzingis jest jak jednorożec, Dobry obrońca, niesamowity rzut.. Idealny gracz do obudowy. Takich jak Fultz trochę biega po parkietach NBA i nie sądzę by na nim się dało zbudować zespół walczący o druga runde PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co liczy Sacto...ale chyba się przeliczy.Jesteśmy w takiej sytuacji,że ta wymiana 1<--->5,10 jest nam potrzebna jak wrzut na tyłku.No chyba że uda im się znaleźć jakiegoś totalnego łosia do trójstronnej wymiany,który odda nam jakiegoś allstara pełną gębą,a sam przyjmie całe Sacramento razem z kluczami do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.