Skocz do zawartości

Random Shit 2016/2017


Fudzi

Rekomendowane odpowiedzi

Monroe nie pasuje do Dirka (jeśli myślimy o ostatniej próbie w przyszłym sezonie przy Nowitzkim),

A Mavs powinni sie tym martwic?

Pod Dirka to juz raczej nie ma sensu nic budowac, na tym etapie kariery spokojnie mozna nim z lawki grac.

 

a długofalowo również powinni przede wszystkim assety zbierać.

Do tego trzeba miec cos do sprzedawania wartego wiecej niz marne picki ;-)

 

Najważniejszy dla nich jest tank zresztą w tym sezonie po nowego franchise playera.

Monroe to pewna kontynuacja drogi donikąd właśnie.

W razie gdyby za dobrze im szlo to zatankuja sobie strategicznym odpoczynkiem.

Ale na tym etapie pewnie sie martwia by ich sezon nie za mocno przypominal te Sixers...

 

Co do Bux - troszkę zwariowali,  bo mając Jabariego czy Antka oraz dokładając z draftu Makera wrzucili 50/4 dla Plumlee i 31,5/3 dla Teletovicia. Hensona powinni próbować upłynnić, bo Plumlee jest raczej untradable, a Monroe mimo wszystko daj cokolwiek inny skillset niż Plumlee/Henson.

Ale Hensona moga miec w planach na dluzej, a Monroe nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli Cuban zamierza jeszcze raz spróbować dla Dirka wejść do PO (osobiście uważam, ze nie powinien, ale to Cuban) w przyszłym sezonie (już nawet o próbie ratowania obecnego nie mówię) to ściągnięcie Monroe za Boguta to nie jest najlepsza opcja.

A moze sobie planowac wejscie do playoffow z takim skladem i payrollem...? Chyba nie bardzo.

Tak czy inaczej czeka ich przebudowa, wiec tylko kwestia jakiego typu ona bedzie.

 

2) Lepiej już uzyskać za Boguta słabsze picki niż Monroe. Zresztą Mavs to powinni iść w rebuild 2-3 letni, pozbierać assety z lipnymi umowami i liczyć głównie na draft.

Mam watpliwosci czy Cuban jest typem wlasciciela, ktoremu sie podoba taka sciezka.

Ale zakladajac, ze taki ma plan to oczywiscie wymiana za Monroe wyglada gorzej.

 

3) Problemem jest posiadanie duetu Plumlee-Henson za ponad 20 baniek na kilka lat. Monroe mimo wszystko jest po prostu znacznie lepszy od tej dwójki.

Bucks raczej uwazaja inaczej, wiec to juz bralem pod uwage.

To nie bylo pytanie z cyklu co "ja bym zrobil" tylko "co zrobia Bucks".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ale ogólnie chyba zgadzamy się, że Mavs raczej powinni tu powiedzieć nie jeśli chodzi o Twoją propozycję wymiany.

Ja bym na ich miejscu raczej sprobowal, zwlaszcza ta oferta z polamanymi obroncami mi sie podoba.

Serio nie wydaje mi sie, ze oni w najblizszej przyszlosci podpisza lepszych FAsow niz Monroe, wiec moznaby go zabrac na jazde probna bez dawania dlugiego maxa.

 

Ogólnie juz pisałem w tym roku - wymienienie wysokiego jest w NBA bardzo trudne obecnie. Thunder chcą handlować Kanterem, Nets rozważali deal Lopezem, Bux Monroe (choć w mojej opinii to zła droga, ale ich sprawa), Sixers Okaforem bądź Noelem, Kings mają na bloku WCS.

Bo kto obecnie w ogóle szuka wysokich?

Dlatego pierwsza druzyna, ktora sie zdecyduje na ten kierunek bedzie miala wybor tanich ofert.

Mavs przeciez nie maja zadnego wysokiego startera na 2018, wiec dlaczego nie oni?

 

Jak Bux koniecznie chcą wymieniać Grega to może Hornets są docelowym celem. Hawes+Lamb/Belinelli + ew 2nd round pick. Moze Wolves za Pekovicia + 2nd+ kogoś na obwód (Shabazz? Rush?).

W Wolves i Hornets raczej wierza w swoich mlodych wysokich [patrz kiedy podpisali kontrakty].

Chyba, ze w Charlotte masz na mysli na lawke za Zellerem to mogloby przejsc.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tylko oni mają Powella do ogrywania, a Monroe by to jedynie blokował. Kiepski biznes.

Nawet bez Dirka i Boguta grywal po 20 minut na mecz! To nie wyglada jak wysoki priorytet dla druzyny...

 

3) Mają wśród wysokich Dirka, Barnesa (u Carlisle to częsta czwórka), Powella. Ja niezbyt widzę Monroe w roli gracza do tankującej/bardzo słabej ekipy. Nie wygląda mi na ten typ charakteru.

Przeciez nie bedzie mial wyboru jak tam zostanie sprzedany...

 

Plus Bogut to łakomy kąsek z wygasającą umową dla ekip PO potrzebujących defensywnego centra. Wydaje mi się, że na miejscu Mavs poczekałbym spokojnie na ofertę z Blazers/Celtics, gdzie można otrzymać fajne assety pod przebudowę - a to znacznie lepsze niż Monroe.

Okej, to argument, ze odrzucilbys 1b), ale nie 1a). Za Derona i Devina raczej nic lepszego nie dostana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek dobra rada radzi - gwiazdy powinny odpoczywać podczas domowych spotkań..

http://sports.yahoo.com/news/adam-silver-would-prefer-that-the-nbas-superstars-rest-during-home-games-193844355.html

 

I dla tych, którzy mają krótką pamięć, podobna(równie udana i przemyślana zarazem) przygoda Wujka Sterna.

Wujek zdecydował 10 lat temu, by zmienić piłkę na syntetyczną. Ok 4 miesięcy trwał proces wdrożenia nowej pomarańczy, po czym przywrócono starą wersję. Reakcje graczy?

 

Preseason talk:

• "It will be great to get a ball that just feels the same no matter where you are, and then it'll really give you that comfort that you need, either home or away. I think the grip is nice. I'll be able to do more tricks with it. It feels really good." —Dwyane Wade

•"When you play in different cities, the ball may be a little newer or may be a little worn out, but this ball right here, it seems like it's going to stay the same, so that's a positive thing." —Chris Paul

•"We do have a month to get it going. Right now I would say that the basketball sticks to the floor; it sticks to the backboard. It is different." —Steve Nash

In-season chatter:

•"The ball is different; we've all had complaints. It's changed a lot of what we are and who we are. At the beginning of the year, I kept an open mind to it. Overall, you see the league, shots aren't like they used to be. Every player I've talked to, to a man is in disagreement with the ball." —Ray Allen

•"The only thing that we love the most is the basketball. That's your comfort. I mean, without your basketball, it doesn't work. That was my biggest problem, was, why would you change something that means so much to us? " —LeBron James

•"I affectionately call it 'that old-fashioned cowhide'." — Rasheed Wallace

•"I just need to keep my hands from getting too dry because when they get dry, the ball just tears them apart. It's kind of like paper cuts." — Steve Nash

•" I'd welcome an in-season switch back to the leather ball, I definitely would. I know our whole team would." —Dirk Nowitzki

After NBA's decision to return to the old ball:

"It's just stupid for them to go back now. It took three months to get used to the new ball, and it's going to take one to two months to go back. They should have waited until the offseason." —Shawn Marion

•"The basketball is the most important thing to us. I didn't think the ball would be switched in the same season. As players we're very excited." — LeBron James

•"One day we're going to play with one ball, and the next day we're going to play with another one. It's just like the park. … Whoever brings the ball on Jan. 1, that's the one we're going to play with." — Doc Rivers

•"I'm disappointed that they didn't seek more input from us before they introduced the new ball and I'm disappointed that we're changing the ball during the season. It's still tearing up my fingers, but after three months ... it's too late. I'm telling you, the [two] balls feel totally different. There's a different feel, a different weight, a different texture." —Steve Nash, Phoenix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwartku bez spotkań, w piątek grały wszystkie drużyny (to chyba jedyny taki dzień).

Kilka dogrywek.

Rox rzucający 50 razy za 3.

I Curry pokonany przez obręcz.

 

Lubię to!

To chyba w ogóle mega rzadka sytuacja - nie jestem pewien czy w ostatnich 3 sezonach taka była.

 

Akurat Rockets rzucający za 3 więcej niż za 2 i za 1 razem wzięte to jakaś chora tendencja. I czuje że szybko dojdziemy do sytuacji w której zespoły będą mieć taką średnią rzutów za 3 ( w D-Lidze to juz powoli norma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Rockets rzucający za 3 więcej niż za 2 i za 1 razem wzięte to jakaś chora tendencja. I czuje że szybko dojdziemy do sytuacji w której zespoły będą mieć taką średnią rzutów za 3 ( w D-Lidze to juz powoli norma).

 

3 to więcej niż 2. Jeśli rzuca się na dobrym procencie za 3, a rywale bunkrują się pod koszem, to lepiej rzucać za 3 niż long 2. A FT to jest zależne od sędziowania.

 

Sama tendencja, że rzuca się coraz więcej 3 nie jest dziwna, puki średnie spotkanie w RS nie dotrze do poziomu ostatniego All-star to będzie ok.

 

Generalnie odpukać jak na razie nie było chyba spotkań z hack-a (a przynajmniej żadnego nie kojarzę), więc ta zmiana, którą wprowadzili była dobra, bo spotkania o wiele lepiej się teraz ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że taka beka z Wide Open? Czy nie rozumiem?

No właśnie nie wiem czy to beka czy bylo podslyszane "łajd“ a stad blisko do" łajld". Mnie to bawi ale nie jestem pewien czy słusznie. W 2002 roku w studio polsatu na mś mówili meczów a nie meczy co wydawało mi sie oczywiście bledne. Trzeba bylo zajrzeć do slownika by sie z tej beki wyprowadzić więc teraz staram sie być ostrozniejszy. W każdym razie na ta chwilę wild open jest fajna podrobka wide opena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy to beka czy bylo podslyszane "łajd“ a stad blisko do" łajld". Mnie to bawi ale nie jestem pewien czy słusznie. W 2002 roku w studio polsatu na mś mówili meczów a nie meczy co wydawało mi sie oczywiście bledne. Trzeba bylo zajrzeć do slownika by sie z tej beki wyprowadzić więc teraz staram sie być ostrozniejszy. W każdym razie na ta chwilę wild open jest fajna podrobka wide opena;)

 

OK, to żadna beka, po prostu ktoś się jebnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy to beka czy bylo podslyszane "łajd“ a stad blisko do" łajld". Mnie to bawi ale nie jestem pewien czy słusznie. W 2002 roku w studio polsatu na mś mówili meczów a nie meczy co wydawało mi sie oczywiście bledne. Trzeba bylo zajrzeć do slownika by sie z tej beki wyprowadzić więc teraz staram sie być ostrozniejszy. W każdym razie na ta chwilę wild open jest fajna podrobka wide opena;)

 

A ja w czasach NBA na wizji TV myślałem, że to jest white open :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam bo bodaj Mirwir po raz kolejny uzywa stwierdzenia Wild Open. Tak jacyś komentatorzy mowia czy to lapu capu?

 

Błąd. Dzwoni w którymś kościele tylko nie wiedziałem w którym.

 

Ale dzięki za zwrócenie uwagi, będę bardziej się pilnował.

 

Czasem komentatorzy, gdy jakiś zawodnik rzuca ponad stan rzucają hasło "regress to the mean" i powiem szczerze byłem przekonany, że mówią "regress to the mean". Drugi język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.