Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2016/17


Dude

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu DMC niewinny :grin:

 

Zagrał raptem 4 mecze więc nie ma powodu na razie do narzekań :playful: .

 

Ja od początku sezonu twierdziłem, że Gentry się nie nadaję, że Hill to strasznie przepłacony gracz, którego miejsce jest pod koniec ławki rezerwowych, a nie w pierwszej piątce.

Z Detroit (a wcześniej Memphis)nieźle wyglądał Ajinca i w nagrodę następne mecze ogląda z ławki. Diallo w jednym meczu pokazał więcej niż Asik, Ajinca czy Motiejunas i dalej balansuje między końcem ławki a d-league zamiast dostać choć połowę szans jakie dostała tamta trójka.

 

A i ruchy Dempsa są dla mnie niezrozumiałe ( pozbycie się Jonesa :(  , zwolnienie Casspiego i zatrudnienie w jego miejsce Williamsa, który nie gra :wacko: ).

 

Dla DMC trzeba dać trochę czasu zanim się go oceni w barwach Pelicans tym bardziej, że mieli dość trudnych rywali na start i straszne braki na obwodzie. Zresztą póki nie zostanie zwolniony Gentry to on będzie dla mnie zdecydowanie najbardziej winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla DMC trzeba dać trochę czasu zanim się go oceni w barwach Pelicans tym bardziej, że mieli dość trudnych rywali na start i straszne braki na obwodzie. Zresztą póki nie zostanie zwolniony Gentry to on będzie dla mnie zdecydowanie najbardziej winny.

 

Daleki jestem od obwiniania DMC za obecny stan rzeczy, choć te 6 fauli w jego poprzednim meczu były mniej więcej potwierdzeniem jego wartości rynkowej w czasie trade deadline. Problem w tym, że ocenianie Cuza w NO będziemy mogli rozpocząć dopiero w następnym sezonie, bo jednak 4.5 W straty do PO przy formie reszty peletonu wydaje się, a pewnie po prostu jest - dystansem nie do odrobienia, Pytanie czy ruch Dempsa, który w założeniu miał przekonać AD do przedłużenia umowy z Pels w rzeczywistości nie przyniesie skutków odwrotnych od zamierzanych - no, ale jak się zostawia całych dwóch obwodowych na poziomie w rosterze, to ciężko się spodziewać cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn to ciężki zawodnik. Dosłownie i nie tylko. Wiadomo, że gościu szybko się frustruje i to mam wrażenie dzieje się w Pelikanach. Najgorsze, że nie jest temu wcale taki winny, robi co może ale ta gra ewidentnie nie jest pod niego. Wiadomo, że facet musi się dopasować, ale też NOLA chyba jeszcze nie umie swojej drugiej wieży wykorzystać.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Pytanie czy ruch Dempsa, który w założeniu miał przekonać AD do przedłużenia umowy z Pels w rzeczywistości nie przyniesie skutków odwrotnych od zamierzanych - no, ale jak się zostawia całych dwóch obwodowych na poziomie w rosterze, to ciężko się spodziewać cudów.

Do 2020 jest AD zaklepany, ale muszą się postarać z budowaniem mu drużyny. DMC święty nie jest, ale Gentry też nie jest odpowiednim człowiekiem do trenowania tej ekipy. Dochodzi dziura na obwodzie... Jack już wyleciał na ok 6 tygodni. Zobaczymy co będzie w nastepnych meczach, ale dziś walka z SAS mimo wszystko była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od obwiniania DMC za obecny stan rzeczy, choć te 6 fauli w jego poprzednim meczu były mniej więcej potwierdzeniem jego wartości rynkowej w czasie trade deadline. Problem w tym, że ocenianie Cuza w NO będziemy mogli rozpocząć dopiero w następnym sezonie, bo jednak 4.5 W straty do PO przy formie reszty peletonu wydaje się, a pewnie po prostu jest - dystansem nie do odrobienia, Pytanie czy ruch Dempsa, który w założeniu miał przekonać AD do przedłużenia umowy z Pels w rzeczywistości nie przyniesie skutków odwrotnych od zamierzanych - no, ale jak się zostawia całych dwóch obwodowych na poziomie w rosterze, to ciężko się spodziewać cudów.

 

Wiadomo jak jest Cousinsem i jego problemach z faulami i technikami. DMC łatwo się denerwuje co przekłada się na jego boiskowe zachowania, a niestety w Pelicans na razie ciężko o dobre wyniki skoro nie mamy prawie w ogóle obwodu.

Tak jak nie popadałem w zachwyt po wymianie ( znaczy wcale nie bylem pewien awansu do PO) tak nie robię wielkiej tragedii z tych porażek, tylko uważam ,że głównymi winnymi są Gentry i Demps.

Zgadzam się, że na właściwą ocenę Cousinsa przyjdzie pora w przyszłym sezonie i koniecznie pod innym trenerem.

 

Co do walki o PO to są jeszcze 3 mecze z Nuggets, które mogą być decydujące, ale z taką formą to zapewne już przed pierwszym z nich może być pozamiatane.

Teraz decydujące musi być lato i dobre decyzje w kwestii Holiday'a. Jako 2 opcja był wg mnie za słaby i chciałem szukać innej opcji, ale teraz jako 3 opcja wydaje się spoko fitem (zresztą kto byłby dostępny? Hill Teague? No i kwestia jaki plan miałby nowy trener. Bo innej opcji nie widzę.

Wszystko może zmienić szczęście w losowaniu i zatrzymanie naszego picku, (ale na to szanse są dość niewielkie) i wtedy odpuścić Jrue i szukać jakich solidnych rolesów.

 

A co do Davisa to ma długi kontrakt więc o jego pozostanie się nie martwię. Tylko gorzej sytuacja może być z Cousinsem i z tym czy on zechce podpisać nowy kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikany wygrały to co mogły wygrać z wszystkimi silniejszymi przegrali. Teraz w ich wspaniałym kalendarzu są dwa dni przerwy i kolejny mecz z Charlotte który musza wygrać. Po tym meczu znów 2 dni przerwy i kolejny mecz który musza wygrać z Portland i back to back 15 marca z wypoczętymi Miami. Do kolejnej ich przerwy dłuższej maja 3 ciężkie mecze u ciebie które tez wypadało by wygrać z Houston Memphis i Minnesotą. Limit porażek jest już u nich na wyczerpaniu po tym może już zostać nie smak i kolejny rok bez playoff Davisa i Cousinsa. I jeszcze ten wybór w drafcie który tylko 1-3 jest chroniony. Jak w tym sezonie nie dostana się do playoff i 4-10 wybór w drafcie powędruje do Sac to będzie można uznać wymianę za zła, ale jeśli dodatkowo do tego Cousins postanowi od nich odejść w 2018 to nowy orlean pozostaje w czarny dołku. Sam jestem ciekaw jak ten projekt się rozwinie i co zrobią latem włodarze żeby wzmocnić klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze nie wejscie do PO dla DMC nie bedzie w tym roku jeszcze wielka bolaczka. Niech sie zgrywaja.

Bardziej mnie interesuje kwestia chemii miedzy DMC i AD. Jak chlopaki sie beda dogadywac, to pewnie pograja jeszcze kilka lat ze soba...byle nie pod aktualnym coachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC przesiedział całą IV kwartę i OT na ławce. NOP woleli grać bez niego. Ciekawe jak się teraz DMC zachowa :panda:

grał fatalnie to go posadzili. Pelicans nie elita wśród klubów NBA, ale Gentry pokazał jaja tym ruchem, a nie jak w jakimś Sactown. Minę miał dziś jakby chciało mu się kupę czy coś...

Hornets walczyli ostro bo musiała być dogrywka, ale Anthony Davis dzisiaj poziom extra. Jordan Crawford to kocur i jak na razie steal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wszystkie mecze od kiedy DMC przeszedł do NOP. Już wiem co z Boogie jest nie tak(poza tym, że gwiazdorzy) w ogóle nie broni. Dodatkowo, bardzo często dublują swoje pozycje co nie wpływa pozytywnie na chemie w teamie. Szanse, że ten eksperyment wypali maleją z dnia na dzień.

Edytowane przez kao chen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, dopiero początki. Davis z Cousinsem jeszcze mogą zatrybić, nawet jeśli w tym sezonie nie będzie widać poprawy to zostaje kolejny sezon, możliwe że z lepszym trenerem. Ja już jesienią powoli spisywałem Wizards na straty i byłby to błąd jak wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, dopiero początki. Davis z Cousinsem jeszcze mogą zatrybić, nawet jeśli w tym sezonie nie będzie widać poprawy to zostaje kolejny sezon, możliwe że z lepszym trenerem. Ja już jesienią powoli spisywałem Wizards na straty i byłby to błąd jak wszyscy wiemy.

 

Zacznij ich spisywać na straty to może wypalą :D Chciałbym to zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny mecz Boogiego i pewna wygrana z Grizzlies, ktorzy ostatnio sa w formie. NOP na serio wlaczyli sie do walki o PO, jak ta druzyna sie zgra to bedzie kosic, AD z Cousinsem sa nie do zatrzymania czy to pod koszem czy na dystansie. O dziwo nawet Jordan Crawford spisuje sie swietnie i wyglada jak dobry pick up dla Pelicans, przyda sie taki scorer na ten biedny obwod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PO będzie bardzo ciężko, ale drużyna z Cousinsem wygląda coraz lepiej mimo posiadania bardzo słabo zbilansowanej kadry. Wreszcie zaczęli wygrywać z drużynami z PO, bo wcześniej wygrali tylko 3 razy na ponad 20 meczów, a teraz 2 razy w krótkim czasie. Teraz 3 ciężkie wyjazdowe mecze, które zapewne ostatecznie zweryfikują czy jeszcze będzie walka czy już nie.

Ale jest jakaś nadzieja na przyszły sezon ( i zawsze jakieś szanse na picka), bo gra wygląda coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.