Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2016/17


Dude

Rekomendowane odpowiedzi

No na pick to szanse wlasnie coraz mniejsze :-) moze duo wyglada dobrze, ale ten Gentry jest beznadziejny. Gosc jest do wyjebania i to natychmiast. Kluczowe beda 3 mecze z Denver, jak zrobi z nimi przynajmniej 2-1 to beda w grze.

Ale zawsze są :rugby:.

Co do Gentry'ego to pełna zgoda, tylko ta dobra gra niestety może go zatrzymać na stanowisku i to dopiero może być problem.

Natomiast co do meczów z Denver to nie do końca się zgadzam, gdyż 2 z tych 3 meczów gramy dopiero w ostatnim tygodniu i do tego czasu może być już po ptakach.

Chociaż bardzo chciałbym, żeby to ostatni mecz sezonu zadecydował o PO. To by było coś Portland - New Orleans i zwycięzca wchodzi do PO. Ale niestety małe szanse na to są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 spotkan do konca sezonu

3,5 straty do 8 miejsca

 

jakie wlaczyli sie do walki o PO ? od druzyny ktora jest 30-41 nie mozna oczekiwac ze beda wygrywali nagle 80% spotkan, takze te szanse na PO odlecialy w momencie kiedy po sciagnieciu Boogiego przegrali 6 z pierwszych 8 spotkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 spotkan do konca sezonu

3,5 straty do 8 miejsca

 

jakie wlaczyli sie do walki o PO ? od druzyny ktora jest 30-41 nie mozna oczekiwac ze beda wygrywali nagle 80% spotkan, takze te szanse na PO odlecialy w momencie kiedy po sciagnieciu Boogiego przegrali 6 z pierwszych 8 spotkan

A widziałeś terminarz czy tylko tak piszesz?

Przecież grają 3 razy z Denver jeszcze i przy ewentualnych 3 wygranych już prawie różnicy nie ma. Zresztą ogólnie Denver ma najgorszy terminarz i już wyżej oceniam Portland, które spokojnie może wygrać kilka łatwych meczów ( chociaż akurat dziś przegrali z Bucks).

 

Zresztą nawet patrząc na terminarz New Orleans do rozegrania jest 11 meczów i 8 mogą wygrać.

 

A nawet patrząc wcześniej drużyna 25-40 robi bilans 5-1 więc jest te twoje nierealne 80% zwycięstw czy nie? Było 5-1 i możliwe jest 8-3. Więc walka o PO jest możliwa i realna a 3,5 meczu straty przy 3 bezpośrednich grach jest do odrobienia.

Tym bardziej, że pokonaliśmy np Houston Memphis czy Portland więc silne drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś terminarz czy tylko tak piszesz?

 

 

No własnie, a widziałeś terminarz Nuggets, Portland i Pelikanów, czy tylko tych ostatnich? Nuggets nie mają łatwych meczy do końca, może Mavs kiedy przestana sie oszukiwać w sprawie PO. Pelikany mają naprawde sporą strate, cięzko im bedzie strasznie. Dla mnie sprawa 8 miejsca jest wyjaśniona, trafią tam Portland, których czekają pojedynki z LAL, knicks, minesotą, suns. Troche zwycięstw nazbierają

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a widziałeś terminarz Nuggets, Portland i Pelikanów, czy tylko tych ostatnich? Nuggets nie mają łatwych meczy do końca, może Mavs kiedy przestana sie oszukiwać w sprawie PO. Pelikany mają naprawde sporą strate, cięzko im bedzie strasznie. Dla mnie sprawa 8 miejsca jest wyjaśniona, trafią tam Portland, których czekają pojedynki z LAL, knicks, minesotą, suns. Troche zwycięstw nazbierają

Przecież wyraźnie napisałem, że najwyżej oceniam szanse Portland. Nie wiem o co masz pretensje? Przeczytałeś tylko początek mojego posta ten zacytowany i nic więcej?

Wyraźnie napisałem, że mają łatwy terminarz i sporo łatwych meczów, ale akurat dziś przegrali jeden z takich teoretycznie łatwych, więc wszystko jest możliwe. Trudne też mają kilka i spokojnie widzę tam z kilka meczów do przegrania co dałoby awans Pelicans.

 

Sam wyraźnie wcześniej napisałem, że już może być po zabawie przed 3 i 4 meczem z Nuggets i nie za bardzo wierzę, że ostatni mecz z Portland będzie miał znaczenie ( to było moje życzeniowe myślenie i to chyba wyraźnie widać).

 

Odniosłem się tylko do głupiego wg mnie stwierdzenia, że 3.5 meczu straty przekreśla szanse Pelicans na awans tym bardziej, że jeszcze 3 bezpośrednie mecze.

Mnie nie martwi bardzo 3.5 meczu straty do Denver, a bardziej te 2.5 do Portland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z meczów o wszystko zaliczony wzorowo. Po pewnych kłopotach na początku meczu i bardzo dobrej grze Jokicia nastąpiło kapitalne pól godziny Pelicans gdzie wygrali ten fragment gry około 40 punkami. Chociaż trzeba zauważyć, że Denver w ataku wyglądało wręcz beznadziejnie.

Trzeci mecz bez Cousinsa i trzecie wysokie zwycięstwo i to zawsze z przeciwnikiem walczącym o coś :rugby: . Można by pomyśleć o posadzeniu go do końca sezonu :orange:. Tak poważnie to widać, że dla Gentry'ego nie za bardzo pasuje gra z Cousinsem i Davisem, więc rozwiązanie nasuwa się samo.

Dzisiaj mecz z Jazz gdzie o zwycięstwo będzie niezwykle trudno, ale chcąc walczyć o PO trzeba spróbować wygrać tym bardziej, że Jazz nie są ostatnio w świetnej formie i przy takiej grze jak z Nuggets jest szansa. Wiadomo, że trzeba liczyć na potknięcia Portland i Denver, ale warto przynajmniej spróbować ich postraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOP graja lepiej bez Cousinsa, wiec to ze nie zagra akurat na plus

No raczej nie było bo Diaw który jest przeciętnym obrońcą nie musiał masować się z DMC

Dziś Davis miał rewelacyjny ten mid range. I bardzo agresywnie atakował przez co zbierał dużo fauli

 

Za dużo obrony w tym meczu nie było. Jazz jednak nawet w kryzysie ma o wiele lepszy obwód od NOP więc NOP tylko od czasu do czasu się zbliżało do remisu ale ogólnie JAzz miało zazwyczaj ok +10 przewagi

 

Raczej NOP pogrzebało sobie szansę na PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pels mają 5. defensywę w lidze (to tak jeszcze co do AD - słabego obrońcy) i to chyba dobrze pokazuje, jak kiepski jest Gentry, że nie potrafił stworzyć wokół Davisa jakiejkolwiek sensownej ofensywy. zresztą to jest oczywiste widzac jak nie funkcjonuje atak Pelicans razem z Cousinsem i Davisem na parkiecie - a co jest ciekawe, bo Gentry po sezonach w Suns i jako asystent w Warriors miał opinie specjalisty (sic!) od ofensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margines porażek został już praktycznie wyczerpany i teraz trzeba wygrać prawie wszystko do końca, żeby w ogóle myśleć o PO. Z najbliższych meczów każdy jest do wygrania ( poza Golden chociaż może być już pozamiatane i wystawią rezerwy).

Jeśli się to uda to może przy szczęśliwym zbiegu okoliczności mecz z  Portland będzie decydujący, ale szanse na to są bardzo małe.

 

A co do Gentry'ego to jego nawet awans do PO nie powinien uratować, a już tym bardziej brak awansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pels mają 5. defensywę w lidze (to tak jeszcze co do AD - słabego obrońcy) i to chyba dobrze pokazuje, jak kiepski jest Gentry, że nie potrafił stworzyć wokół Davisa jakiejkolwiek sensownej ofensywy. zresztą to jest oczywiste widzac jak nie funkcjonuje atak Pelicans razem z Cousinsem i Davisem na parkiecie - a co jest ciekawe, bo Gentry po sezonach w Suns i jako asystent w Warriors miał opinie specjalisty (sic!) od ofensywy.

Tyle ,że on chyba nie ma narzędzi by wprowadzić swoją ofensywę w obecnych NOP

Zeszłoroczne z Gordonem i Andersonem wyglądało to lepiej ale pokjazuje że on jest specem od tego swoistego handoffu ale jak ma już inne klocki to się gubi i nie wie co robić poza izolacjami

 

Dziś NOP prawie , że do końca drugiej kwarty miało raptem 5 asyst z czego Frazier 4.

Davis pasuje do DMC w ofensywie zwłaszcza że DMC dobrze podaje ale nie takie izolacje jak grają w Nowym Olreanie bo to jest samobójstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pels mają 5. defensywę w lidze (to tak jeszcze co do AD - słabego obrońcy) i to chyba dobrze pokazuje, jak kiepski jest Gentry, że nie potrafił stworzyć wokół Davisa jakiejkolwiek sensownej ofensywy. zresztą to jest oczywiste widzac jak nie funkcjonuje atak Pelicans razem z Cousinsem i Davisem na parkiecie - a co jest ciekawe, bo Gentry po sezonach w Suns i jako asystent w Warriors miał opinie specjalisty (sic!) od ofensywy.

 

Pelicans mają po prostu mało talentu, a ten który mają nie pasuje nie c***a do tego, co potrafi grać Gentry. Bad fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, zgadzam się, ale bądźmy poważni - Gentry dostał za darmo Cousinsa, który, pomimo jego wszystkich wad, jest jednak pro upgradem w warunkach Pelicans a skończyło się to w sumie tak, że z Counsinsem na parkiecie NOP ma jakąś żenującą ofensywę, bo Gentry nie jest w stanie odpowiednio wykorzystać dwóch zajebiście wszechstronnych w ofensywie wysokich.

 

więc, yeah, Gentry jest (w warunkach NOP) do bani, a szkoda, zwłaszcza, że Cousins okazał się fajnym upgradem w defensywie, Pelicans naprawdę dobrze bronią po ASG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie no, zgadzam się, ale bądźmy poważni - Gentry dostał za darmo Cousinsa, który, pomimo jego wszystkich wad, jest jednak pro upgradem w warunkach Pelicans a skończyło się to w sumie tak, że z Counsinsem na parkiecie NOP ma jakąś żenującą ofensywę, bo Gentry nie jest w stanie odpowiednio wykorzystać dwóch zajebiście wszechstronnych w ofensywie wysokich.

 

Oni są wszechstronni w ofensywie, ale indywidualnie, Davis jest graczem, który będzie umieszczał piłkę w koszu, ale nie "robił grę" i trener, który umie głównie organizować atak wokół dribble drive niskich i picków oraz walenia trójek se nie radzi, bo to nie jego bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko. po prostu zauważam subtelną różnicę między ''to nie jest skład dla koszykówki Gentry'ego'' a ''mając dwóch allstarów na parkiecie, Pelicans mają najgorszą ofensywę w lidze, a ich atak lepiej funkcjonuje gdy minuty Cousinsa przejmują Dante Cunningham i Donatas Motiejunas czy kto tam teraz nie gra w jego miejsce".

 

może mam mocno wyidealizowane spojrzenie, ale wydaje mi się, że ktoś kto ma opinię świetnego ofensywnie coacha powinien ogarniać na tyle, żeby ci Pels chociaż jako tako grali w tej ofensywie, tak jak wydaje mi się, że pracując dwa lata w jednym zespole szłoby wymyślić coś więcej niż ''izolacja na AD" w ofensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no spoko. po prostu zauważam subtelną różnicę między ''to nie jest skład dla koszykówki Gentry'ego'' a ''mając dwóch allstarów na parkiecie, Pelicans mają najgorszą ofensywę w lidze, a ich atak lepiej funkcjonuje gdy minuty Cousinsa przejmują Dante Cunningham i Donatas Motiejunas czy kto tam teraz nie gra w jego miejsce".
 
może mam mocno wyidealizowane spojrzenie, ale wydaje mi się, że ktoś kto ma opinię świetnego ofensywnie coacha powinien ogarniać na tyle, żeby ci Pels chociaż jako tako grali w tej ofensywie, tak jak wydaje mi się, że pracując dwa lata w jednym zespole szłoby wymyślić coś więcej niż ''izolacja na AD" w ofensywie.

 

 

"Pelicans z Cousinsem" to zespół, który istnieje od 4 tygodni, w dodatku z nietypowym jak na ligę rozkładem talentu i skilla.Tu akurat nie ma się o co czepiać, że są problemy (na tym etapie).

 

"Pelicans przed Cousinsem" to mega płytki zespół o miernym poziomie talentu, w dodatku wiecznie połamany.

 

Plus, jak wspominałem, to nie jest skład pod grę Gentry'ego.

 

Jak dla mnie ich bilans z grubsza odzwierciedla możliwości tego zespołu patrząc globalnie na ten rok, a że projekt pt. "Pelicans z Cousinsem" jeszcze nie działa - za wcześnie, żeby o to winić trenera. I mnie tu nawet nie chodzi, żeby bronić Gentry'ego jako Gentry'ego, bo znaleźliby się pewnie lepsi ludzie na jego miejsce, po prostu nie widzę tutaj jak inny pierwszy lepszy trener miałby wykręcić coś lepszego.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra ziom z którym się zakładałem, prześlij numer konta na priv, to przeleję jutro czy coś. W sensie w teorii różnica między NOP i OKC a NOP i LAL jest żadna pod względem miejsc, ale różnica gier jest na twoją korzyść, także nie będę się migał i liczę na wstawienie tutaj dowodu zakupu jakichś bajerów na co tam chcesz dla schroniska czy coś. Pozdrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.