Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2016/17 - która siła zachodu?


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem Portland jest to że są udupieni do sezonu 19/20, to są kurde 3 bite sezony z Turnerem, McCollumem, Lillardem i Crabbem za 18 i wiecej milionów. Do tego Leonard i Harkless za 10 i widzisz drużyne uwięzioną w przeciętności. Wymiana przynajmniej 2 wymienionych gości jest dla mnie koniecznością. Gdyby udało sie to z McCollumem i Crabbem to kibice Portland będą mogli dziekować niebiosom za uratowanie kolejnych sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem Portland jest to że są udupieni do sezonu 19/20, to są kurde 3 bite sezony z Turnerem, McCollumem, Lillardem i Crabbem za 18 i wiecej milionów. Do tego Leonard i Harkless za 10 i widzisz drużyne uwięzioną w przeciętności. Wymiana przynajmniej 2 wymienionych gości jest dla mnie koniecznością. Gdyby udało sie to z McCollumem i Crabbem to kibice Portland będą mogli dziekować niebiosom za uratowanie kolejnych sezonów

 

Że niby pozbycie się McColluma to byłby dla PTB zabieg pozytywny? Kto na zastępstwo w takim razie? C.J. to dobry grajek i razem z Lillardem budują już swój prime w Portland. Nie widzę tego jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby pozbycie się McColluma to byłby dla PTB zabieg pozytywny? Kto na zastępstwo w takim razie? C.J. to dobry grajek i razem z Lillardem budują już swój prime w Portland. Nie widzę tego jakoś.

wymieniasz McColluma na coś lepszego i jestes zadowolony. Są lepsi zawodnicy za te pieniądze

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz McColluma na coś lepszego i jestes zadowolony. Są lepsi zawodnicy za te pieniądze

 

Jaki zawodnik który spełnia poniższe kryteria przychodzi Ci pierwszy do głowy?

 

Po 1 - będzie lepszy niż C.J.

Po 2 - będzie za podobne pieniądze

Po 3 - jest akurat gotowy, by zmienić drużynę

Po 4 - wyrazi chęć przyjścia do PTB

 

Osobiście McColluma lubię ale potrafię pozostać obiektywny w kwestii oceniania jego gry. Chłopak z sezonu na sezon poprawia się w praktycznie każdej kwestii. Średnia punktowa, skuteczność rzutowa zarówno za 2 jak i za 3.

 

EQqWS5P.png

 

To dopiero jego 4 sezon w NBA. Ma jeszcze czas i potencjał żeby bardziej się rozwinąć. Prawda jest taka, że już teraz dzieciaki biegają po amerykańskich boiskach z jego nazwiskiem na plecach wyobrażając sobie jakby to było grać dla ich ukochanej drużyny.

 

Nie wychwalam go przesadnie po prostu twierdzę, że jest on solidnym zawodnikiem i pozbycie się go w zamian za brak jakiejkolwiek gwarancji na pozyskanie kogoś chociażby podobnego jeżeli chodzi o umiejętności to po prostu głupota.

 

20120316190206_medium.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zawodnik który spełnia poniższe kryteria przychodzi Ci pierwszy do głowy?

 

Po 1 - będzie lepszy niż C.J.

Po 2 - będzie za podobne pieniądze

Po 3 - jest akurat gotowy, by zmienić drużynę

Po 4 - wyrazi chęć przyjścia do PTB

 

 

 

ja też patrze ze lillard i C.J. to podobni zawodnicy. Dla PTB lepiej wywalić jednego z nich i wziąć kogoś pod kosz, mówimy o gwieździe/ blisko tego statusu.

po 1 bedzie cieżko

po 2 do zrobienia

po 3 bedzie cieżko

po 4 bedzie cieżko

 

Dlatego ja pisze ze GDYBY sie udało to BYŁOBY dobrze. najprawdopodobniej nic sie w składzie PTB w najbliższym czasie nie zmieni, czyli przeciętność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McCollum skończy w tym roku 26 lat, puka już do swojego prime. Wiele pola do poprawy w jego przypadku nie widzę. W dodatku jest undersized. Nie poprowadzą Blazers do jakiegoś sukcesu grając obok siebie z Lillardem (który swoją drogą też ma już prawie 27 lat), są zbyt podobni. 

 

W tej chwili Blazers mają ostatnią szansę, żeby go ciekawie spuścić przy okazji próbując wcisnąć komuś jeden z ich niewygodnych kontraktów, i powinni starać się to wykorzystać. Po sezonie ta szansa przepadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McCollum skończy w tym roku 26 lat, puka już do swojego prime. Wiele pola do poprawy w jego przypadku nie widzę. W dodatku jest undersized. Nie poprowadzą Blazers do jakiegoś sukcesu grając obok siebie z Lillardem (który swoją drogą też ma już prawie 27 lat), są zbyt podobni.

 

W tej chwili Blazers mają ostatnią szansę, żeby go ciekawie spuścić przy okazji próbując wcisnąć komuś jeden z ich niewygodnych kontraktów, i powinni starać się to wykorzystać. Po sezonie ta szansa przepadnie.

Tylko CJ ma poison pill. To chyba jakoś utrudnia transfer , nigdy do końca nie wiem o co w tym biega .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pod tym wzgledem bkl. Nie maja pickow w loterii (swap z bos, ptb ma w swoj), maja jeszcze wiecej cap space.

Potem uderzac do philli po nerlensa i cos na 2/3 za cj.

Alternatywnie cj pchac do atl za sapa + sefo + pick, jak przeplacac to do konca i zwinac jakiegos wysokiego kolka za bezcen. Paru jest na rynku.

 

Albo zatrudnic hinkiego i miec temat w dupie przez najblizsze 4 lata. I tak sobie nie pokontenduja na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak liczna rzesza fanów ma słabszy okres.

 

Ale choć chyba jako jedyny przewidywałem że Blazers będzie mieć słabszy sezon to jednak nie zakładam takiego

n

Gdzie jako jedyny, ja tutaj pisałem przed sezonem ze nie masz na powtórkę z przed roku. Pamiętam że jeszcze z dwóch usrrow podobnie się wypowiadalo. Nie chce mi się sprawdZać ale lbs i ktoś jeszcze?

 

Tak czy siak na własne życzenie są udupieni na lata w przeciętności jak kiedyś Hawks.

Nawet Lilard się nie wybija już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to akurat w nich wierzyłem, nawet kase na nich postawiłem (brawo Ja). Tonowałem tylko liczne wpisy jako to PTB miało się bić nawet o 3 seed... trzeba przyznać, że zaczynają się trochę ogarniać, ale strata jest tak duża, że mogą liczyć tylko na 8 seed. Bez dwóch zdań top3 rozczarowań tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 takie przykłady pamiętam z moich wspomnien z nba; najpierw było Magic później Jazz i w ostatnim sezonie PTB, mówię oczywiście o drużynach które miały być do bani a okazały się niezłe a oglądanie ich to była mega frajda, Magic potem mieli Tmaca Jazz Boozera Okura Williamsa, ogólnie ligi nie zwojowali ale zawsze coś tam pograli, w Portland zainwestowali w ... Alana Crabee :D ten nowy payroll namieszał niektórym w głowach ale żeby utopić taki hajs w niezłego rolsa to trzeba być skończonym kretynem. Nie wiem czy Cj i Lilard nie mogą grac obok siebie, fakt że są cholernie podobni, w lato był czas żeby dozbroić ekipę, teraz powinni chyba pomyśleć czy za Lilarda nie dałoby wyciągnąć jakiegoś allstara pod kosz, słowem żeby tak ciekawą perspektywę zmienić na to co jest teraz to bez kitu trzeba dać ciała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę jasną nawet nie pomyślą o oddaniu Lillarda. Prędzej Golum poleci. Chcąc nie chcąc jest to jeden z ich najlepszych wyborów drafcie ever, twarz organizacji, póki co ex-all-star, w całkiem młodym wieku. 

 

Nie mniej, zgadzam się @elwariato że payroll namieszał niektórym w łbach. Jak na to paczam to mi się jednocześnie śmiać i płakać chce...

 

Allen Crabbe          $18,500,000     $18,500,000    $19,332,500     $18,500,000

Evan Turner           $16,393,443     $17,131,148    $17,868,853     $18,606,556  

Meyers Leonard    $9,213,484        $9,904,495     $10,595,506      $11,286,515

Moe Harkless        $8,988,764        $9,662,921     $10,377,079      $11,011,236

 

56.000.000 rocznie udupione w 4 gości których nawet nie warto komentować. Ponad połowa salary.

 

Ale bagno...

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił Turnera bo widzę w tym ruchu sens. Jako trzeci do Lillarda i McColluma pasuje i powinien konsekwentnie być ogrywany jak najdłużej odciążając i jednego i drugiego od przeprowadzania piłki przez połowę boiska. Nawet kasę potrafię ścierpieć.

 

Z Crabbe jest inny problem bo nie jest i nie był on niezbędny, zwłaszcza, że Turner już był na pokładzie). Za te pieniądze wręcz zbędny. Jeśli plan był taki by go podpisać, rozwinąć jeszcze ile się da i wymienić to ok, ale chyba nie wypalił. Przynajmniej na razie.

 

Wszyscy wiedzieli, że priorytetem było ściągnięcie prawdziwego centra. Tyle, że wiedza to jedno a możliwości to drugie. Ilość dostępnych centrów na rynku była i będzie ograniczona tak samo jak możliwości negocjacyjne pozafinansowe klubu z Portland. Stąd podjęcie ryzyka z Ezelim. Lepszy taki center niż żaden. A, że nie gra, to trudno. Gdyby go nie podpisali to też by nie grał a tak, jest nadzieja, że zagra w przyszłym sezonie.

 

Leonarda i Harklessa pewnie można było podpisać taniej ale to kontrakt Crabbe jest tu problemem. I to nie chodzi nawet czy on na te pieniądze zasługuje czy nie ale na to, że wobec obecności Lillarda i McColluma nie jest on bardzo potrzebny.

 

Problem polega na tym, że tak naprawdę nie wiadomo, czy plan nie wypalił. Ezeli jeszcze nie zagrał a to jego dobra gra jest kluczem by zrobić krok do przodu. Drużyna jest na 8-9 miejscu na zachodzie a w tym składzie (minus Turner) miała szlifować dno.

Sądzę, że z dużym transferem po wysokiego i rozbiciem duetu Lillard/CJ Blazers będą czekać aż nie będzie nadziei na walkę w PO w obecnym,pełnym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruch z Turnerm , tak jak pisze Jack, był uzasadniony. Od stycznia jest graczem plusowym, dobrym po obu stronach parkietu. to kontrakt Crabbe'a jest zbędny i stanowi rzeczywiście problem. Kasa za Harklessa patrząc na postęp to są dobrze zainwestowane pieniądze. Po nieudanej próbie sciągniecia Whiteside'a, Blazers szukali tak brakującego  rim protectora. I 7mln ca Ezeliego było dobrą ideą. Podjęto ryzyko, ubezpieczone drugim rokiem kontraktu jako opcja druzyny. Nie wyszło, ale Blazers wiele nie stracili.

Leonard i Vonleh nie robią postępów-to duzy zawód, za chwilę drugorundowy pick będzie wszystkim , co Blazers za nich wyciągną.

 duet Lillard-CJ powinien być fundamentem Blazers. Reszta powinna stanowic mniej/bardziej wartościowe assety, które obudowane pickami mogą być  spożytkowane w wymianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił Turnera bo widzę w tym ruchu sens. Jako trzeci do Lillarda i McColluma pasuje

 

Ale nie tylko na tym forum są głosy że wyżej wymieniona dwójka do siebie nie pasuje, więc po co trzeci do niepasujących elementów?

 

Trochę błędna logika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.