Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2016/17 - która siła zachodu?


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Po All-Star ich "small ball" Aminu, Lillard, Turner, Vonleh, Harkless w eyeteście wypadają bardzo dobrze.

 

Od czasu wymiany Nurkica ten lineup grał ze sobą 5 minut

Jeśli wytniemy Turnera to mają w 34 minuty -14 netrtg

 

Może i eye test wypada ładnie ale rzeczywiste statystyki wypadają koszmarnie

 

Rok temu Blazers zaczęli marsz ok 10 stycznia ale rok temu to oni mieli obronę na 106 i atak na 106 a po 10 stycznia poprawili ofensywę

W tym roku ofensywę mieli na takim poziomie jak rok temu w czasie swojego rajdu a nawet lepsza za to defensywę mieli najgorszą w lidzę

 

Oczywiście można naginać rzeczywistość i pisać że to Lillard jest autorem sukcesu ale skoro sukces Blazers po ASG zawdzieczają znaczącej poprawie defensywy to akurat Lillard jest ostatnim którego bym podejrzewał o taki wpływ

Zreszta od pierwszego dnia Nurkica

bez niego w 630 minut Blazers jest 117,4-116,5

Z nim 109-102

 

Przed przyjściem Nurkica 110,4-112,9

 

Jak widać tylko z Nurkiem mają znacząco lepszą obronę

Z Nurkicem są 14-6

OStatnie 20 meczów przed jego przyjściem to 9-11 ( i wtedy mieli obronę 110,9 teraz po kontuzji znów mają 110,6)

 

Cały sukces Trail Blazers to znacząco poprawiona obrona. Oni ofensywę praktycznie cały czas mają bardzo mocną

Jak dla mnie bez Nurkica nie byłoby PO i zryw Lillarda nic by nie pomógł

tak przy okazji z Lillardem ostatnie 20 meczów przed przyjściem Nurkica Blazers miało ofensywę 112 a obrona to 109

Po tej wymianie z Lillardem ( ale bez Nurkica) ofensywa 112 a obrona 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko możesz nadal wierzyć że ta wymiana miała jakikolwiek sens dla Denver i że Mason pasuje ale gdyby nie było tej wymiany to byście byli w PO

 

 

już tydzień temu pisałem w kontekście Karnowskiego:

Co do Nuggets to nie ma większych szans, Denver potrzebują klasowego zmiennika na tu i teraz a nie surowego prospecta bez żadnych większych skillsów. Zwłaszcza, że projekt pod tytułem Śliwka z perspektywy czasu nie wypalił i Nuggets go raczej nie przedłużą.

 

Może nie należę do najbardziej rozgarniętych ludzi na planecie, ale podstawowe wnioski potrafię jeszcze wyciągać. Póki Plummdog grał dobrze to pisałem, że gra dobrze, niestety końcówka RS uwypukliła jego wszystkie wady, albo inaczej - nie podołał presji. Oddanie Nurkicia nie miało bezpośredniego wpływu na brak awansu, bo jak się potem okazało, Bośniak połamał się w najgorszym możliwym momencie, na szczęście dla Blazers obyło się bez konsekwencji, bo finalnie zawiadło całe Denver, od Jokicia po Malone aż po rzeczonego Plumlee. Nie każdy w tym samym stopniu, ale generalnie zawiodła cała drużyna. Frajarskie porażki z Hornets i 0-3 w mini serii z Rockets pogrzebały nasze wszelkie szanse. Co do jednego jednak się muszę zgodzić - Nuggets są frajerami, bo dali się nabrać na to co Nurkić pokazywał u nich na parkiecie, uznali, że to musi być jakiś poważny problem, jak się okazało nic z tych rzeczy, a na domiar złego oddali jeszcze pick. Natomiast ten fragment gdy mówisz o pogrzebaniu szans na PO być może na klika kolejnych lat, traktuję po prostu jako zwykłą złośliwość z Twojej strony, należy mi się, też nie pozostawałem Tobie dłużny. Nikt, po prostu nikt o zdrowych zmysłach nie wymyślił by takiej piramidalnej głupoty, choć z drugiej strony strony jak przypomnę sobie Twoje wpisy o braku rzutu Embiida oraz przepłaceniu Barnesa na podstawie kilku meczów preseason, to może jednak nie jest to jakaś szerzej zorganizowana mistyfikacja.

 

Kibice Blazers mają co świętować i wcale im się nie dziwię, niech jednak ta radość nie przesłoni im faktu, że 22letni Nurek w swoich pierwszy trzech sezonach w lidze, ani razu nie rozegrał więcej niż 65 spotkań. To nie jest do końca normalne, no ale wszystko zweryfikuje najbliższa przyszłość. Niemniej jednak powodzenia, bo Nurkić, podobnie zresztą jak Jok jest czymś świeżym i na swój sposób unikalnym  w tej lidze, szkoda by było aby taki talent nie mógł się dalej rozwijać, nawet kosztem Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy picki 15, 20 i 26. Całkiem nieźle bo wydawało się, że Miśki i Cavs będą wyżej a tak może uda się dzięki nim naprawić błędy z poprzedniego lata.

 

Blazers chyba trochę pohandlują przed sezonem, bo mają aż 14 graczy na gwarantowanych umowach na przyszły rok ( nie wiem jak to jest z CBA, bo mają być jakieś 2 dodatkowe umowy i 17 graczy w składzie? Jak te umowy mają wyglądać?) + Pat ma chyba opcję? Będą jakieś małe wymiany przed draftem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Turner to zgniłe jajo - znaleźć frajera będzie ciężko. Crabbe ma fajny potencjał ofensywny. Może Atlanta, Indiana albo New Orleans dałyby się skusić? Pasowałby jeszcze do Miami.

 

Miami odpada raczej, mają własne zgniłe jajo, które zacznie śmierdzieć w sezonie 18/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiałem, czy w obecnej sytuacji Nets chcą jeszcze Crabbe'a, bo pozycje 1-3 wydają się obsadzone chłopakami, którzy potrzebują minut na parkiecie. Facet wciąż ma talent tylko teraz Portland musieliby coś dorzucić. Pytanie - co? Pick na przyszły rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.