Skocz do zawartości

LA Clippers 2016/2017 - last dance ?


Jeszka

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że w Hameryce kult wygranej się liczy ale nie zapominajmy, ze RW też Misia nie przytulił...

 

Doceniam run OKC do Finałów ale nadal nie widzę przewag RW nad CP3.

 

Dodatkowo po wszystkich suchych analizach jakby tak dodać coś jeszcze od siebie ( nawet jeżeli są to detale NIE MAJĄCE POŁACZENIA Z PARKIETEM bezposrednio)  to jest dla mnie oczywiste że cenię wyżej Cp3 pod względem zalet jego w:

 

- przewidywalności CP3 bez tego zgubnego dla RW hero-mode;

- mocniejszej charyzmy w stosunku do partnerów a jest to ważna cecha przy budowaniu zespołu

- pozaboiskowa poprawność vs zamieszanie kreowane poprzez dziwaczną modę może nie przekłada się na grę na parkiecie i jej ocenę ale pamietajmy że organizacje w NBA dbają o wizerunek a takowy łatwiej budować na C P3 

- CP3 jest równiejszym graczem i na pozycji PG na pewno pewniejszym

 

nie chcę tu zestawiać jakoś PRZEJASKRAWIAJĄC dwóch mentalności : spokojnej i opanowanej przecie brutalnej i agresywnej bo obie mają + i -  ale jako fan spurs muszę parę detali wskazać

 

CP3 z marszu wpasowuje się w systemy wielu zespołów NBA w tym dla spurs byłby potrzebny jak powietrze - RW już takim ogólnonarodowym dobrem nie jest.... poprzez jego HOT HEAD jest czasem tykającą bombą i nie w każdym systemie poprzez w sumie niekompatybilność stylu gry do pozycji na której gra się sprawdza.....

 

dodatkowo styl jego jako combo tez poprzez słabszy rzut dystansowy i mizerną shoot selection nie pasuje do tego co chce robić na boisku... CP3 może mikrus jest bardziej kompletnym graczem z głową w lodówce jak trzeba.....

 

RW to dobra iskra do zespołu gdzie może poprzez agresję obudzić graczy cichych jak Durant ale jest zapalnikiem a nie materiałem wybuchowym stad potrzebuje więcej od zespołu a daje mniej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul to jest taki przypadek, że statystycznie gorzej wygląda od Westbrooka, ale jakbyś miał przytulić rozgrywającego na najbliższy sezon to pewnie wybrałbyś Paula nad Westbrookiem. Sam bym pewnie wybrał Paula, mimo że kryteria statystyczne, drużynowe, czy jakiekolwiek inne w przypadku Paula do mnie zwyczajnie nie przemawiają. Gdybym miał jednak z kimś podpisać 5-letni kontrakt, to już wolałbym Westbrooka.

 

Myślę, że sytuacja jest podobna, jak w przypadku dyskusji o tym, czy Curry jest GOAT. Wszyscy widzieliśmy, że sezon z kosmosu na poziomie GOAT, styl gry urywał dupę, ale jednak gdybyśmy mieli wybrać jednego gracza do gry w finale NBA do naszego zespołu, to pewnie większość wzięłaby mimo wszystko LeBrona przed Currym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj osiągnięcia zespołowe są pewnym wyznacznikiem gry, zwłaszcza, kiedy ma się obok siebie 5-krotnego All Stara i gracza pierwszej piątki All Nba Teams :nevreness:

osiągnięcia zespołowe są wynikiem pracy całego zespołu i pewnego poziomu nawet Jordan nie był wstanie przeskoczyć, gdy team był słaby. tak więc pytanie, czy CP osiągał mniej niż powinien. po drugie, co cały czas będę podkreślał, nie można wszelkich tego typu zespołowych osiągnięć Westbrooka równać z CP, ponieważ był on drugą opcją przy Durancie.

Paul to jest taki przypadek, że statystycznie gorzej wygląda od Westbrooka,

nie wypada ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. najpierw jedziesz dziennikarzy ze patrza na suche statystyki po czym wyciagasz suche dtatystyki na obalenie tezy. hipokryzja czystej wody

 

Pisałem o większości tych dziennikarzy, nie neguję wiedzy tych najbardziej znanych i cenionych, ale też z drugiej strony nie zamierzam brać ich zdania jako jedyną słuszną prawdę, szkoda, że to w ogóle muszę tłumaczyć.

 

http://official.nba.com/wp-content/uploads/sites/4/2016/04/2015-16-Most-Valuable-Player.pdf

 

tutaj masz listę wszystkich dziennikarzy, którzy głosowali na MVP, o ilu z nich jesteś w stanie coś powiedzieć i zagwarantować mi, że są naprawdę typkami z wiedzą porównywalną do tych najbardziej znanych? co za problem dać sobie Westbrooka czy Leonarda na drugie miejsce, każdy to może zrobić gdy mu się kartkę pod łeb podstawi

 

a tak w ogole nie zastanawia ciebie czemuvwestbrook w przegranum meczu byl na plusie a paul na najwiekszym lub drugim najwiekszym minusie?

 

jego plus wywindowała obecność na linii i to akurat ciężko negować, niemniej uważam, że przy tak dobrej skuteczności Duranta te parę więcej punktów z gry WB pozwoliłoby Thunder ten mecz spokojnie wygrać(choć to nie jest na pewno tylko jego wina, na wynik pracuje cały zespół)

 

w ogóle jak to jest z tym +/-? na jego wielkość nie wpływa najbardziej obrona obu zespołów?, bo przytaczanie go w kontekście indywidualnym, gdzie patrzymy na statystyki generowane w ataku, trochę mi się gryzie

 

i na koniec ely, co ty masz do mnie ostatnio, zamiast się pieklić i wyzywać od hipokrytów, może najpierw przeczytaj drwa razy uważnie co napisałem, co? ogólnie odnoszę wrażenie, że przemawia przez Ciebie niechęć do Paula, ciężko pozbyć się takiego wrażenia, gdy ktoś w odniesieniu do Westbrooka nazywa CP  "poprawnym uczniem" - że kto, jak?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna ta dyskusja, bo próbujecie szeregować dwóch różnych graczy. Można powoływac się na opinie najwiekszych nazwisk w branży, można przytaczać sterty mniej lub bardziej zaawansowanych statystyk, ale wg mnie przede wszystkim musimy zadać sobie cholernie ważne pytanie :-)

Jakiego gracza w drużynie potrzebujemy?

Jeżeli mam drużynę, która potrzebuje przede wszystkim generała - idę w Paula, tu i teraz. Nie wnikam, czy kontrakt na rok czy na pięć, nie wnikam w wiek i widoki na przyszłość.
Jeżeli mam drużynę, którą ktoś musi zwyczajnie ofensywnie pociągnąć w roli combo guarda - idę w Westbricka.

Moje mocno subiektywne odczucie jest takie, że wokół Paula mam większe szanse zbudować wygrywający team, a wokół Russa - lepszy show. 
... i w tym sezonie Russ ma szanse mnie przekonać, że się mylę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy porownaniu rw i cp nie mozna zapominac jak ww. fituja z innymi klepaczami , gdybysmy porownywali jakiegoc conleya z westbrookiem  fit z oczywistych wzgledow nie mialby znaczenia.

 

budujecie swoj team macie 3 maxy , w tym jeden musi byc wykorzystany na ktoregos z ww., kogo wybieracie ? czywiscie tu i teraz ,nie bierzemy pod uwage wieku.  kto mialby dowodzic waszym okretem? 

 

 

 

jako trener nie mialbym zaufania do rw , popelnia krytyczne bledy w bardzo waznych momentach po (finaly 2012 jego blad odebral jakiekolwiek szanse na pierscien dla okc , w tych po w serii z gsw  zdaje sie zrobil 4 straty w statnich 2 minutach najwazniejszego meczu sezonu u siebie) imo dosyc ciezko jest zmusic rw do realizacji zalozen taktycznych jego bball iq powinno byc zdecydowanie na wyzszym poziomie.

 

@lorak , dlaczego uwazasz ze rw byl druga opcja?? imo byli sobie rowni albo bardziej rw feat.kd

rw w tych po mial wieksze usg oraz oddawal wiecej rzutow i z oczywistych wzgledow wiecej klepal

gdybys dal do obejrzenia laikowi ktory nie wiedzialby kto to westbrook i  durant jakis mecz z otatnich po mysle ze wskazalby 

westbrooka jako lidera , na taka gre jaka prezentuje rw (np. oddawanie rzutow z kazdej pozycji bez wzgledu na zegar)maja przyzwolenie tylko liderzy

 

kwestia wieku , paul jest starszy ale bazuje na skillu wiec imo do 36 roku nie obnizyy mocno lotow, wieszcze mu gre do 39-40 lat, na wysokim poziomie , russelowi natomiast zycze aby skakal jak najdluzej ku naszej uciesze

 

 

@barcalover , jakie byly relacje rw - durant ? byli kumplami poza parkietem (wspolne wakacje , spedzanie razem wolnego czasu )czy raczej to koledzy na parkiecie (lubimy sie , robimy swoje ale po grze kazdy idzie w sowja strone)

 

westbrook z racji swojego ego i ekspresji mysle ze zdominowal kd , a kevin nie chcac robic zadnych kwasow w druzynie zaakceptowal taka sytuacje ale nadazyla sie okazja i podziekowal westbrookowi za wspolna gre

nie jest to nawet zarzut wobec kd , nie uwazam go za jakas miekka cipe - rw zdominowalby 99% graczy obecnej nba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą RW miał w prime Ibakę , KD , Hardena jako zmiennika czyli na czterech pozycjach czołowych graczy NBA a support CP3 to biegający Pierce , Jamal z ławki i w prime DeAndre Jordan.

 

 

Westbrook w prime był w wieku 23 lat? :nevreness:

W takim razie Chris Paul w prime odpadł z play-offs w 1 rundzie w 5 meczach robiąc 5 strat na mecz, rzucając 41% z gry i 31% za 3

 

 

 

 

Który gra w RS 35 spotkań a bez niego mając na barkach cały zespół wprowadzasz go do TOP 4 na mocnym zachodzie. Ciekawe ,że Griffin który dla niektórych nie jest nawet w TOP 10 PF w lidzie nagle jest All-Starem.

 

Sugerujesz, że to jakiś wyczyn wyprzedzić Blazers w regular season? :nevreness: W sumie to największe osiągnięcie Clippers w zeszłym sezonie :nevreness:   Dla mnie jest TOP 10 PF w lidze, a all starem jest dla wszystkich, bo to nie kwestia zdania, tylko formalnego wyboru :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie

 

Westbrook miał w prime Ibakę, KD, Hardedna jako zmiennika. 

NIE BYŁO TAKIEJ SYTUACJI! Ostatni rok,,kiedy Westbrook Ibaka i Harden grali razem miał miejsce w 2012 roku, kiedy Westbrook miał 23 lata, a prime Ibaka też miał 23 lata!!!

 

 

A które miejsce zajęła OKC z RW ale bez KD w RS ?

 

W tym roku zajęliby piąte tuż za Clippers, ale...

Durant zagrał w 23 meczach, a nie jak Griffin w 35

Ibaka zagrał w 64 meczach, a nie jak Jordan w 77

A Russel Westbrook zagrał w 67 meczach, a nie jak Paul w 74.

Thunder zanotowali o 8 wygranych mniej niż Clippers w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Było tutaj parę takich opinii w wątku o PF , jednak nie chce mi się przeglądać dokładnie tego wątku.

 

 

bo CP3 i LBJ potrafią utrzymać swoją grę na najwyższym poziomie . Do tego CP3 ma lepszy przegląd pola od Irvinga i jest od niego po prostu lepszy . Popatrz na p&r z Griffinem z Love'em jest możliwe urozmaicenie tego zagrania i dołożenia p&p ze względu na możliwość rzucenia za trzy przez Kevina. Do tego J.R.Smith w roli J.J.Redicka i T.T który zbierze zastawi i dorzuci jakieś punkt spod kosza.

nie wymyslaj tutaj jakichs bzdur aby udowodnic swoja glupia teze !!! nikt nigdy nie pisal o griffinie poza top 10 pf , zostales grzecznie poproszony o cytaty , a tobie sie nie chce ???????? 

 

prawie w kazdym innym timie cp3 bylby nadwyzka , ale nie w cavs , irving udowodnil ze jest b.dobrym scorerem i radzi sobie b.dobrze pod presja , idealnie uzupelnia  lebrona ktoremu zdarzaja sie przestoje w hco , kreatorem w cavs jest lebron , co mnie obchodzi gorszy przeglad pola irvinga skoro on nie jest glownym kreatorem, w cavs juz jest general.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.