Skocz do zawartości

Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, obejrzałem sobie kwartę Knicks z SL i widzę triangle, ale muszę powiedzieć, że jak na ligę letnią, wyglądało to bardzo płynnie. Dużo lepiej, niż np. Lakers za czasów Phila.

 

Wyborny jesteś. Jak czekoladki z Biedronki.

 

Grę Knicks w SL prowadzi trener zespołu z D-League i ma gówno do gadania jeżeli chodzi grę prawdziwego zespołu zważywszy, że tam z tej łapanki lumpów spod sklepu gra może 2-3 (jeden jest na razie gwarantowany) którzy będą grać ogony jeżeli załapią się do składu. I na tej podstawie już wiesz co będzie grane w MSG w następnym sezonie. imponujące.

 

Trójkąty (jak i ich modyfikacje) jak to ktoś wyżej fajnie napisał można znaleźć w każdej drużynie w NBA. Stary poparzył na to co się dzieje w lidze i zrozumiał, ze atakujący obręcz PG oraz ludzie z miarą za 3 to przydatna funkcja w drużynie. Każdy kto pisze o Knicks donosi, że najpierw będzie w panie bieganie a la Suns Jeffa, a później dopiero trójkąty. Ale przecież Ty wiesz lepiej co będą grać Knicks niż ludzie co się tam kręcą i przykładają ucho do ziemi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborny jesteś. Jak czekoladki z Biedronki.

 

Grę Knicks w SL prowadzi trener zespołu z D-League i ma gówno do gadania jeżeli chodzi grę prawdziwego zespołu zważywszy, że tam z tej łapanki lumpów spod sklepu gra może 2-3 (jeden jest na razie gwarantowany) którzy będą grać ogony jeżeli załapią się do składu. I na tej podstawie już wiesz co będzie grane w MSG w następnym sezonie. imponujące.

 

Trójkąty (jak i ich modyfikacje) jak to ktoś wyżej fajnie napisał można znaleźć w każdej drużynie w NBA. Stary poparzył na to co się dzieje w lidze i zrozumiał, ze atakujący obręcz PG oraz ludzie z miarą za 3 to przydatna funkcja w drużynie. Każdy kto pisze o Knicks donosi, że najpierw będzie w panie bieganie a la Suns Jeffa, a później dopiero trójkąty. Ale przecież Ty wiesz lepiej co będą grać Knicks niż ludzie co się tam kręcą i przykładają ucho do ziemi.

To polecam ci na przyklad jeden z campow organizowany przez FIBA trenerskich ktory prowadzil Lionel Hollins, ktory pokazuje jak trener jesli ma swoje zamyslenia wprowadza je na wszystkich szczeblach, i jak Hollins obrone ktorej uczyl gosci wyciagnietych z trybun implementowal potem w Memphis

 

ja nie wiem czy na forum jakas nagonke zrobiliscie ostatnio na Jendrasa, bo wrzucanie fanow Lakers do jednego wora to zwyczaj juz, ale Jendras ma tu kompletna racje

 

wyskakiwanie z kontraktami niegwarantowanymi lapankami, w NBA jest akurat tak ze od szczebla najnizszego az do 1 skladu kazdy trener wprowadza te same zamyslenia i schematy taktyczne jakie gra 1 zespol bo jezeli ktory z tych gosci ma sie przydac w konkretnym momencie sezonu musi byc porzadnie wdrozony w schematy defensywe i ofensywe grane w 1 druzynie

 

FROM DAY 1, czyli summer league

 

na sam przyklad myslenia Phila mozna podac Farmara ktory potrafil grac mecz w D League i dzien pozniej grac 15 20 minut w wyjazdowym meczu Lakers

 

az w koncu stal sie waznym elementem mistrzowskiej druzyny

 

Phil moze pierdolic ze oddaje lejce w pelni Hornackowi ale sam fakt ze Hornacek odrazu na wejsciu zaznacza ze beda grac elementy triangle mowi swoje

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam ci na przyklad jeden z campow organizowany przez FIBA trenerskich ktory prowadzil Lionel Hollins, ktory pokazuje jak trener jesli ma swoje zamyslenia wprowadza je na wszystkich szczeblach, i jak Hollins obrone ktorej uczyl gosci wyciagnietych z trybun implementowal potem w Memphis

 

ja nie wiem czy na forum jakas nagonke zrobiliscie ostatnio na Jendrasa, bo wrzucanie fanow Lakers do jednego wora to zwyczaj juz, ale Jendras ma tu kompletna racje

 

wyskakiwanie z kontraktami niegwarantowanymi lapankami, w NBA jest akurat tak ze od szczebla najnizszego az do 1 skladu kazdy trener wprowadza te same zamyslenia i schematy taktyczne jakie gra 1 zespol bo jezeli ktory z tych gosci ma sie przydac w konkretnym momencie sezonu musi byc porzadnie wdrozony w schematy defensywe i ofensywe grane w 1 druzynie

 

FROM DAY 1, czyli summer league

 

na sam przyklad myslenia Phila mozna podac Farmara ktory potrafil grac mecz w D League i dzien pozniej grac 15 20 minut w wyjazdowym meczu Lakers

 

az w koncu stal sie waznym elementem mistrzowskiej druzyny

 

Phil moze pierdolic ze oddaje lejce w pelni Hornackowi ale sam fakt ze Hornacek odrazu na wejsciu zaznacza ze beda grac elementy triangle mowi swoje

 

Ech... 

 

Czego w zdaniu "Grę Knicks w SL prowadzi trener zespołu z D-League i ma gówno do gadania jeżeli chodzi grę prawdziwego zespołu " nie jesteś w stanie zrozumieć? Twój przykład z Hollinsem byłby trafiony, gdyby to Hornacek prowadził ten zespół a nie siedział na trybunach. SL w tym roku w przypadku Knicks ma za zadania znaleźć mięso na ławkę by ją dopchać minimalnymi kontraktami. Pierwszy kontrakt dostał Marshall Plumlee bo jest klockiem pod koszem i jest zabezpieczeniem, zabezpieczenia na wypadek kontuzji Noah, spuchnięcia O'Quinna po pierwszych 2 miesiącach oraz nie zaadaptowaniu się Hernangomeza do warunków NBA. 

 

Dlatego dostał kontrakt na 3 lata z gwarancją pierwszego roku. Jeżeli to jest krok pod trójkąty i przyszły dominator tej ligi albo spadkobierca Longleya (obrońcy no-name zbierają więcej od niego, stawiają lepsze zasłony i lepiej się zastawiają pod koszem) to chylę czoła przed sztabem rekrutującym. 

 

Jędras napisał głupotę i zareagowałem. Nie rozumiem czemu od razu nagonka? Ale skoro inni też tak reagują na jego posty to chyba coś jest na rzeczy odnośnie pierwszego zdania. 

 

I zgadzam się z Tobą, że podczas SL można znaleźć fajnych grajków, bo tak znaleźli Gallowaya. Moje oczy są zwrócone na Rona Bakera, który może dać produktywne 10 min z ławki.  

 

Odnośnie oddania lejcy Jeffowi, to Kucio już ładnie na swój sposób Ci odpisał. Nie po to Phil sprowadził graczy stricte pod szybsze granie, żeby zamknąć ich w ramach trójkątów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam ci na przyklad jeden z campow organizowany przez FIBA trenerskich ktory prowadzil Lionel Hollins, ktory pokazuje jak trener jesli ma swoje zamyslenia wprowadza je na wszystkich szczeblach, i jak Hollins obrone ktorej uczyl gosci wyciagnietych z trybun implementowal potem w Memphis

Pomijając całą resztę, którą napisał Orzeł, Hollins to trener starej szkoły, której nowe pokolenie trenerskie, którego przedstawicielem jest chociażby wspomniany Hornacek, robi wiele rzeczy w całkiem inny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób? przecież KAT też nie grał byle gdzie i raczej NCAA lepiej przygotowuje do NBA niż gra za oceanem - nawet jeśli to hiszpania.

 

Lorak, solidna europejska szkoła vs. Calipari? Zdecydowanie biorę to pierwsze.

 

 

Wyborny jesteś. Jak czekoladki z Biedronki.

 

Grę Knicks w SL prowadzi trener zespołu z D-League i ma gówno do gadania jeżeli chodzi grę prawdziwego zespołu zważywszy, że tam z tej łapanki lumpów spod sklepu gra może 2-3 (jeden jest na razie gwarantowany) którzy będą grać ogony jeżeli załapią się do składu. I na tej podstawie już wiesz co będzie grane w MSG w następnym sezonie. imponujące.

 

Trójkąty (jak i ich modyfikacje) jak to ktoś wyżej fajnie napisał można znaleźć w każdej drużynie w NBA. Stary poparzył na to co się dzieje w lidze i zrozumiał, ze atakujący obręcz PG oraz ludzie z miarą za 3 to przydatna funkcja w drużynie. Każdy kto pisze o Knicks donosi, że najpierw będzie w panie bieganie a la Suns Jeffa, a później dopiero trójkąty. Ale przecież Ty wiesz lepiej co będą grać Knicks niż ludzie co się tam kręcą i przykładają ucho do ziemi. 

 

Widzę, że przeinaczanie słów rozmówcy żeby dodać sobie argumentów to nowy trend na forum. Napisz proszę, gdzie ja "wiem" co będzie grane, kiedy sam w jednym z poprzednim poście napisałem, że nie wiem? Radziłbym więc odpisywać na chłodno.

 

Nie widzę czegoś takiego, jak "modyfikacje trójkątów" w innych drużynach NBA (chociaż skoro mówisz, że w każdej drużynie, to pewnie potrafisz wskazać masę przykładów). Co najwyżej poszczególne elementy, "sety" (w cudzysłowie, bo to jak wiadomo nie ofensywa opierająca się na set playach, ale read&react). "Bieganie a potem trójkąty" nadal sugeruje, że triangle to główny system drużyny, więc po pierwsze nie wiem z czym się nie zgadzasz, a po drugie sam przeczysz temu, co pisałeś w poprzednim akapicie. 

 

Stary zrozumiał - taaa, człowiek, który całą swoją karierę zbudował na trójkątach, który uważa, że triangle to coś więcej niż system ofensywny, po 27 latach "zrozumiał". O słodka naiwności. :smile:

 

Jędras napisał głupotę i zareagowałem. Nie rozumiem czemu od razu nagonka? Ale skoro inni też tak reagują na jego posty to chyba coś jest na rzeczy odnośnie pierwszego zdania. 

 

Widzę, że dla Ciebie każda niepopularna opinia na temat związany z Knicks to głupota. 

 

Mam wątpliwości widząc triangle w SL, Phila i Rambisa, czytając o campie - i to jest głupota. 

Ale zignorowanie wszystkich tych faktów, z wyrażaniem pewności, że 70-letni znany ze stosowania trójkątów Jackson zmienił swoje podejście do koszykówki - to jest mądrość!

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadzam się z Tobą, że podczas SL można znaleźć fajnych grajków, bo tak znaleźli Gallowaya. Moje oczy są zwrócone na Rona Bakera, który może dać produktywne 10 min z ławki.

 

SL w tym roku w przypadku Knicks ma za zadania znaleźć mięso na ławkę by ją dopchać minimalnymi kontraktami.

I takie rzeczy robi sie wsadzajac gosci w odpowiedni system jaki bedzie grany w 1 druzynie, tak jak to bylo ze wspomnianym farmarem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że przeinaczanie słów rozmówcy żeby dodać sobie argumentów to nowy trend na forum. Napisz proszę, gdzie ja "wiem" co będzie grane, kiedy sam w jednym z poprzednim poście napisałem, że nie wiem? Radziłbym więc odpisywać na chłodno.

 

Nie widzę czegoś takiego, jak "modyfikacje trójkątów" w innych drużynach NBA (chociaż skoro mówisz, że w każdej drużynie, to pewnie potrafisz wskazać masę przykładów). Co najwyżej poszczególne elementy, "sety" (w cudzysłowie, bo to jak wiadomo nie ofensywa opierająca się na set playach, ale read&react). "Bieganie a potem trójkąty" nadal sugeruje, że triangle to główny system drużyny, więc po pierwsze nie wiem z czym się nie zgadzasz, a po drugie sam przeczysz temu, co pisałeś w poprzednim akapicie. 

 

Stary zrozumiał - taaa, człowiek, który całą swoją karierę zbudował na trójkątach, który uważa, że triangle to coś więcej niż system ofensywny, po 27 latach "zrozumiał". O słodka naiwności. :smile:

 

 

Widzę, że dla Ciebie każda niepopularna opinia na temat związany z Knicks to głupota. 

 

Mam wątpliwości widząc triangle w SL, Phila i Rambisa, czytając o campie - i to jest głupota. 

Ale zignorowanie wszystkich tych faktów, z wyrażaniem pewności, że 70-letni znany ze stosowania trójkątów Jackson zmienił swoje podejście do koszykówki - to jest mądrość!

 

Gdzie Ty podczas SL widzisz Rambisa i Phila? Gdzie widzisz Jeffa? Wszystko siedzi na trybunach i ogłada młodych. Ubzdurałeś coś sobie, że skoro jest Jax i Rambis to te trójkąty muszą być grane i pomimo, że ludzie związani z klubem, piszący o Knicks od wielu lat, znający kogo tam trzeba twierdzą, że będzie biegane.

 

To tak jak ja bym wpadł do tematu o Lakers i zaczął pisać, że skoro Walton tyle czasu spędził z Currym, to D'Angelo teraz będzie nic tylko rzucać za 3, bo tak robił Curry w GSW i tak chce Walton.  

 

Ale wracając do tematu wytłumacz mi: czemu wzięli takiego a nie innego trenera, oraz czemu skład osobowy uzupełnili mu ludźmi pod jego filozofię gry, a nie średnio pasujących do triangle. 

 

Co do dostępności trójkątów w innych drużynach nie mam zamiaru tracić czasu na wypisywanie takich rzeczy bo mam inne zajęcia poza forum. 

 

I co do nie popularnych opinii i swoich drużyn to raczej powinieneś nic nie pisać, chyba, że w końcu znalazłeś te argumenty, że Mozgov jest lepszy od Lopeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty podczas SL widzisz Rambisa i Phila? Gdzie widzisz Jeffa? Wszystko siedzi na trybunach i ogłada młodych. Ubzdurałeś coś sobie, że skoro jest Jax i Rambis to te trójkąty muszą być grane i pomimo, że ludzie związani z klubem, piszący o Knicks od wielu lat, znający kogo tam trzeba twierdzą, że będzie biegane.

 

W którymś kolejnym poście tłumaczę, że nie wiem, co będą grali Knicks tylko mam wątpliwości i jeszcze specjalnie podkreślam to na samym początku, a Ty mi dalej wmawiasz, że to robię. Bądź uczciwy i odnoś się do tego, co naprawdę piszę, a nie staraj się odgryźć za wszelką cenę, jakbym Ci ukradł z piórnika kosmyk włosów łonowych Jamesa Dolana.

 

Co mnie obchodzi, gdzie siedzą? Chodzi mi o ich obecność w klubie. A widzę to, że Knicks w SL grają triangle. No ale rozumiem, że to zupełnie bez konsultacji z coaching staffem i tak dla jaj, żeby fajnie było i Isona miał materiał do hejtowania.

 

Piszesz, że będzie bieganie - ok, czyli Knicks w halfcourcie nic nie będą grali czy o co chodzi? A może wszystkie rzuty będą oddawane w piątej sekundzie akcji?

 

To tak jak ja bym wpadł do tematu o Lakers i zaczął pisać, że skoro Walton tyle czasu spędził z Currym, to D'Angelo teraz będzie nic tylko rzucać za 3, bo tak robił Curry w GSW i tak chce Walton. 

 

Kompletnie nietrafione porównanie. Gdzie dwa lata asystentury Waltona, a gdzie +20 Jacksona? 

 

Ale wracając do tematu wytłumacz mi: czemu wzięli takiego a nie innego trenera, oraz czemu skład osobowy uzupełnili mu ludźmi pod jego filozofię gry, a nie średnio pasujących do triangle. 

 

Jaką filozofię masz na myśli i o jakich ludziach mówisz? Bo Noah czy Lee wyglądają bardziej jak fity do triangle.

 

Co do dostępności trójkątów w innych drużynach nie mam zamiaru tracić czasu na wypisywanie takich rzeczy bo mam inne zajęcia poza forum. 

 

Sądząc po tym, jak uważnie czytasz wypowiedzi rozmówców, to rzeczywiście jesteś cholernie zajętym człowiekiem. Tylko wobec tego skąd czas na pisanie elaboratów po każdym meczu? Pewnie pracujesz sezonowo.

 

I co do nie popularnych opinii i swoich drużyn to raczej powinieneś nic nie pisać, chyba, że w końcu znalazłeś te argumenty, że Mozgov jest lepszy od Lopeza.

 

Tylko że ja nigdzie nie pisałem, że Mozgov jest lepszy od Lopeza, to Ty się wielce oburzyłeś, że stawiam ich na podobnej półce, a na zwykłe prośby o uzasadnienie zareagowałeś obrażeniem się.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam, że to podobna półka, co uzasadniałem. 

 

Ale ok, rozumiem, dlaczego mogło to zostać odebrane inaczej tylko na podstawie tych wycinków.

 

Jeśli ktoś uważa Lopeza generalnie za lepszego, to nie mam z tym problemu, ale nie w tonie, jakby przeważał w każdym możliwym elemencie gry, zwłaszcza bez argumentów popierających tę tezę.


Jeśli chodzi o triangle sam jax powiedział, że nie będzie ono centerpiece, a będzie tylko dodatkiem do taktyki Hornacka, któremu dali wolną ręke pod warunkiem implementacji pewnych elementów. Stawiam tu bardziej na triangle w 2nd unit i pod melo w bardziej sytuacyjnie.

 

A jak to sobie wyobrażasz? Jeden system dla starterów, drugi dla zmienników? Toż to będzie totalny chaos na początku sezonu.

 

We fragmentach SL, jakie widziałem, Knicks grali w szybkim tempie, nie zwlekali z przejściem do ataku i rzadko przechodzili dalej, niż do pierwszej-drugiej opcji ofensywnej, ale spacing, rozstawienie i ruch - wszystko generalnie było z triangle. Nie wiem (podkreślam: NIE WIEM), czy tak będzie wyglądała taktyka również w sezonie, ale w sumie godziłoby to w jakiś sposób zapewnienia o szybkim tempie gry z filozofią Jacksona. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że nie będzie 48 minut z triangle w każdej akcji. Mistrzowscy Lakers też w pewnych okresach grali dużo w transition, a długimi fragmentami w ogóle porzucali trójkąty, stawiając na picki Bryant z Gasolem. Tylko docelowo system nadal był jeden. Biorąc pod uwagę, że - jak mówił Phil (albo Tex, nie pamiętam) - opanowanie triangle w pełni zajmuje 2 lata, trudno mi sobie wyobrazić dodatkowo mieszanie różnych filozofii. Osobiście obstawiałbym, że panowie siądą (tudzież już siedli) i spróbują nieco zmodernizować ten system (typu zamienić long 2's na trójki, szybciej przechodzić do ataku niż za Rambisa, pinch post zamienić na pick and roll itp.), ale pozostawiając główne założenia.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że nie będzie 48 minut z triangle w każdej akcji. Mistrzowscy Lakers też w pewnych okresach grali dużo w transition, a długimi fragmentami w ogóle porzucali trójkąty, stawiając na picki Bryant z Gasolem. Tylko docelowo system nadal był jeden. Biorąc pod uwagę, że - jak mówił Phil (albo Tex, nie pamiętam) - opanowanie triangle w pełni zajmuje 2 lata, trudno mi sobie wyobrazić dodatkowo mieszanie różnych filozofii. Osobiście obstawiałbym, że panowie siądą (tudzież już siedli) i spróbują nieco zmodernizować ten system (typu zamienić long 2's na trójki, szybciej przechodzić do ataku niż za Rambisa, pinch post zamienić na pick and roll itp.), ale pozostawiając główne założenia.

Także widzę coś na wzór tego co napisałeś. 

 

Rose z pewnością będzie miał przyzwolenie na przyśpieszenie gry, bo to go może trochę otworzyć i w tym powinien czuć się najlepiej, Lee i Kuzminskas także do tego się nadają, ale granie na stałe szybkiego basketu nie wchodzi w gre, bo po prostu materiał się do tego nie nadaje. Granie 48 minut traingle także nie wchodzi w grę, bo wątpię by Hornacek wszedłby w taki układ, a jego wypowiedzi dobitnie świadczą o wprowadzeniu własnych pomysłów. 

Założeniem wyjściowym w hco powinno być traingle, ale zostaną w to włączone elementy tego co stosował Hornacek w Suns, czyli picki do których idealnie się nadaje Porzingis(w tym również lepiej czują się nasi pg), jak i ucieczki po zasłonach ala Frye.

 

Widać, że Jax jest ostatnimi czasy bliżej drużyny i jego współpraca z Hornym powinna zaistnieć w szerszym stopniu, niż miało to miejsce za Fish'a(lekki paradoks). Obaj mają własne filozofie, ale również obaj wydają się mieć otwarte umysły, także z tego duetu liczę, że urodzi się coś ciekawego i to będzie być może największy plus tej drużyny.

 

Edit: trzeba także pamiętać, że to Jax decydował o tym kogo pozyskać na pg. Delikatnie pisząc Rose, czy Jennings to nie są gracze pasujący do tego systemu.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maurycy N'Dour to był taki wyskakany mudżyn i grał rok temu w lidze letniej w Knicks. Niektórzy do niego wzdychali, a jednak Phil wolał postawić na Seraphina jako bardziej sprawdzoną opcję. 

 

Maurycy dostał angaż od Dallas ale ci go szybko wywalili ze składu. Chłopak się obraził na NBA o pojechał do Hiszpanii kręcić lody. Patrząc po statystykach kręcił je bardzo źle...

 

Teraz ni z tego ni z owego dostał podobno dwuletnią umowę w pełni gwarantowaną od Knicks. 

 

Taka sytuacja...

 

A w lidze letniej grał tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maurycy N'Dour to był taki wyskakany mudżyn i grał rok temu w lidze letniej w Knicks. Niektórzy do niego wzdychali, a jednak Phil wolał postawić na Seraphina jako bardziej sprawdzoną opcję. 

 

Maurycy dostał angaż od Dallas ale ci go szybko wywalili ze składu. Chłopak się obraził na NBA o pojechał do Hiszpanii kręcić lody. Patrząc po statystykach kręcił je bardzo źle...

 

dallas go wywalili ze składu bo w poprzednie preseason sie skontuzjował bardzo powaznie. Miał mieć bodaj pół roku przerwy. A teraz wraca do NBA?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.