Skocz do zawartości

Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

temat był już przerabiany - KAT jest super w ataku, ale słabiutki w obronie. na tyle odstaje po tej stronie boiska od łotysza, że jego przewaga w ofensywie nie pozwala tego nadrobić bo i sam Porzingis swoje tu daje (a w niektórych elementach jest lepszy - jak przede wszystkim spacing).

Towns miał w zeszłym sezonie drugi Defensive Rating w Timberwolves, o punkt gorszy od Garnetta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz ze towns był o punkt gorszy od dziadka Garnetta, w teamie z 23 obroną na 30 druzyn. 

Towns został wybrany w drafcie do drużyny, która miała najgorszą obronę w lidze. Porzingis jest raczej lepszym obrońcą od Townsa, ale na pewno Towns nie jest słabiutki, tylko powyżej przeciętnej. 

Może inaczej, Towns jest tak "słabiutki" w obronie, jak Porzingis w ataku.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towns miał w zeszłym sezonie drugi Defensive Rating w Timberwolves, o punkt gorszy od Garnetta.

 

odwołujesz się do DRTG stworzonego dawno temu przez Olivera. miał to być szacunek wpływy na obronę na podstawie box score'a. teraz mamy do tego znacznie lepsze narzędzia, dzięki którym też wiadomo, iż ten DRTG jest właściwie bezwartościowy.

 

 

a jak wygląda Porzingod w D w zaawansowanych statystykach ? Na poziomie jakiego zawodnika broni w tej chwili ?

 

można powiedzieć, że jest top 60-70, co jak na rookie jest świetnym wynikiem. natomiast Towns jest mocno minusowy w D i nie łapie się nawet do top 200.

 

Rappar, Jokic jest świetny, ale on średnio nawet pół meczu nie spędzał na parkiecie, więc do takich zawodników należy podchodzić ostrożnie. jak dostanie chociaż w okolicach 30 MPG (jak KP) i utrzyma tą produkcję, to będzie można zacząć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar, Jokic jest świetny, ale on średnio nawet pół meczu nie spędzał na parkiecie, więc do takich zawodników należy podchodzić ostrożnie. jak dostanie chociaż w okolicach 30 MPG (jak KP) i utrzyma tą produkcję, to będzie można zacząć dyskusję.

KP także nie ma 30 minut, różnica między nimi to niecałe 7 minut na grę, to nie jest jakaś przepaść. 

Jokic na razie wygląda jak gość, od którego ustalanie all-nba będzie zaczynane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się Townsa jak by był przynajmniej po 5-7 latach w NBA.

 

A przypominam, że jest on rookie. Dajcie mu trochę czasu, ok? A nie mówić że dziura w obronie jak to dopiero jego pierwszy rok był.

 

Duranta też tak nazywaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedras nikt nie wie jak beda graly niksy....poza Toba ktory z uporem maniaka przekonuje wszystkich ze NY2016 bedzie gralo triangle niczym CHICAGO95.

Wszyscy sie zgadzaja ze triangle jest wazna/jedna z wielu czesci systemow ofensywnych w obecnej lidze.

 

P.s. Patrzac po trenerach strzelam ze NY nie bedzie zylowal Triangle bardzie niz Lakersi w przyszlym sezonie.

 

A gdzie ja kogoś przekonuję? Po prostu bawi mnie to, jak czytam, że Hornacek ma całkowitą autonomię w wyborze systemu, kiedy Knicks ledwo co skończyli sezon, a już organizują jakiś camp, na którym uczą triangle.

 

Nie wiem jak będzie, ale Phil jest all about his preciousssss, więc nie chce mi się wierzyć, że tak łatwo się podda. No chyba że pod sporą presją z góry. Czas pokaże.

 

A i nie ma czegoś takiego, jak trójkąty będące elementem innych systemów. Triangle to JEST system. Co najwyżej poszczególne rozwiązania mogą być zapożyczane, no ale to równie dobrze można powiedzieć, że Byron Scott stosował w Lakers princeton ;]

 

Ps. Nic do tej pory nie wskazuje na trójkąty w Lakers.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Jokicia i Porzingisa, ale w ich przypadku warto wziąć pod uwagę jak zaskakująco obaj okazali się NBA ready - z jednej strony może to pokazywać ich potencjał, z drugiej, że ich pole na rozwój jest trochę mniejsze.

 

tylko co to za argument w tej dyskusji, skoro KAT był jeszcze bardziej NBA ready?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja kogoś przekonuję? Po prostu bawi mnie to, jak czytam, że Hornacek ma całkowitą autonomię w wyborze systemu, kiedy Knicks ledwo co skończyli sezon, a już organizują jakiś camp, na którym uczą triangle.

 

Nie wiem jak będzie, ale Phil jest all about his preciousssss, więc nie chce mi się wierzyć, że tak łatwo się podda. No chyba że pod sporą presją z góry. Czas pokaże.

 

A i nie ma czegoś takiego, jak trójkąty będące elementem innych systemów. Triangle to JEST system. Co najwyżej poszczególne rozwiązania mogą być zapożyczane, no ale to równie dobrze można powiedzieć, że Byron Scott stosował w Lakers princeton ;]

 

Ps. Nic do tej pory nie wskazuje na trójkąty w Lakers.

 

Mnie bawi jak kibic Lakers wpada ze swoim wszystko wiedzcym podejsciem, nudno musi byc w jezioranach.

 

Philowi nie idzie w PO a za kase ktora zgarnia jest to "lekki" underachiving - Ty mowisz ze dalej sie bedzie trzymal stricte T, ja mowie ze nie jest az takim debilem i pojdzie w kierunku ewolucji gry ofensywnej i tu Hornacek musi miec wolna reke.

 

Podobnie jak GSW ewolucja - jest multum pozycji w sieci o wplywie Wintersa na Kerra i Waltona, o tym ze system (o ile tak go mozna nazwac) GSW  czerpie od najlepszych T, Pop, Mike D taka hybryda.

 

Podsumowujac uwazasz ze Hornacek grajacy lata przy Stockalone i Jerrym S, grajacy w PHX uptempo, bedzie zylowal T  w NY ok.

Moim zdaniem to sie najzwyczajniejw swiecie nie trzyma kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę camp triangle po sezonie, widzę triangle w SL, widzę Rambisa i widzę Phila, którego obserwowałem przez długie lata, więc mam wątpliwości, czy Knicks odejdą od trójkątów i mam wątpliwości, czy trener, który tego systemu nigdy nie stosował ani w nim nie grał, ma faktycznie całkowitą swobodę w doborze taktyki.

 

Wątpliwości te są dość dobrze uzasadnione, a Ty nie dość, że zarzucasz mi coś, czego nie napisałem, to jeszcze rzucasz jakieś słabe zaczepki.

 

Ps. Phil Jackson i ewolucja gry ofensywnej - hihihi.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę camp triangle po sezonie, widzę triangle w SL, widzę Rambisa i widzę Phila, którego obserwowałem przez długie lata, więc mam wątpliwości, czy Knicks odejdą od trójkątów i mam wątpliwości, czy trener, który tego systemu nigdy nie stosował ani w nim nie grał, ma faktycznie całkowitą swobodę w doborze taktyki.

 

Wątpliwości te są dość dobrze uzasadnione, a Ty nie dość, że zarzucasz mi coś, czego nie napisałem, to jeszcze rzucasz jakieś słabe zaczepki.

 

Ps. Phil Jackson i ewolucja gry ofensywnej - hihihi.

 

Najzwyczajniej w swiecie zobaczymy po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób? przecież KAT też nie grał byle gdzie i raczej NCAA lepiej przygotowuje do NBA niż gra za oceanem - nawet jeśli to hiszpania.

 

 

widze nowy trend na forum od jakiegos czasu - proba obnizania wartosci wszystkiego dookola swojego ulubionego gracza / przedmiotu dyskusji, nawet jesli ta proba jest  zupelnie bez sensu. Ale "sprobowac zawsze warto" jak mowila moja byla podczas sexu oralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCAA lepiej przygotowuje do NBA niż gra za oceanem - nawet jeśli to hiszpania.

W jaki sposób to zweryfikowałeś?

 

Abstrahując już od jednostkowego przykładu Towns vs Porzingis, intuicyjnie - trzy sezony w dobrym zespole stojącej na wyższym poziomie niż NCAA profesjonalnej ligi lepiej przygotowuje do gry w NBA niż jeden sezon w NCAA, zwłaszcza gdy rola obu zawodników w swoich zespołach w tych różnych warunkach była podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohyda, srom i hańba.

Pomyliłeś wejścia. Anusa z bonusem

 

Na forum to jest wielowątkowość jak w tesco na warzywach

albo jesteś młody chuyowy bo się spaliłeś

albop mlody chuyowy bo trener Cię nie lubi

albo lubi za bardzo i zajeżdża

albo jesteś bustem ale przydatnym

albo Kwame (który jak przeczytałem ostatnio był przydatnym i ważnym ogniwem swych zespołów po kilku latach gry w lidze..)

albo jesteś dobry bo zespół jest słaby i tło

albo sralbo po pierwszym roku Van Horn tez był pyszny i all star

 

Hornacek jak zacznie kozaczyć 5asec wbrew woli ziołowego pedoPhila to wyleci na bambus. I wróci Rambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.