Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panie, swoje pierdu-pierdu trzymaj pan z łaski swojej w temacie o Knicks. W tym pokoju używa się argumentów.

 

Pierdu pierdu to jest pisanie o tym, ze Mozgov jest lepszy niż Rolo. 

 

Lopez lepiej: broni (z Porzingisem robili do spółki jedną z najlepszych defensyw w pomalowanym na początku sezonu i nie pisz mi, że to zasługa Łotysza bo często Lopez zostawał sam i też dawał radę), zbiera, zastawia (czym daje więcej miejsca na zbiórkę dla innych), stawia lepsze zasłony (polecam zobaczyć na jakiś skrótach, noga wystawiona tak, że się ociera o faul a ten który musi pobiec po zasłonie robi to dłużej i traci cenne sekundy) oraz jak na wysokiego ma dobry wskaźnik rzutów wolnych. A ofensywie nie grzeszy, ale w zeszłym roku w Knicks dodał koślawe haki (które wpadały) oraz ma przyzwoity rzut z półdystansu. Do tego dusza towarzystwa w szatni i na początku sezonu to on pokazywał Łotyszowi gdzie ma się w obronie ustawić. Dodatkowo jest mniej podatny na urazy niż rusek.

 

Oglądałem go w ponad 70 meczach Knicks w tamtym sezonie i dalej za nim płaczę bo gdybym miał do wyboru: Lopeza z zeszłego sezonu a hazard z obecną formą Noah to bez wahania wybrałbym ROLO. 

 

Czekam na argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go w ponad 70 meczach Knicks w tamtym sezonie

 

A w ilu oglądałeś Mozgova?

 

Wymieniasz zalety Lopeza, ale praktycznie te same rzeczy można powiedzieć o Mozgovie. To nie jest porównanie dwóch graczy, tylko laurka jednego. Nic z tego nie wynika. Jak zmierzyłeś, że Robin lepiej broni czy lepiej stawia zasłony?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ilu oglądałeś Mozgova?

 

Wymieniasz zalety Lopeza, ale praktycznie te same rzeczy można powiedzieć o Mozgovie. To nie jest porównanie dwóch graczy, tylko laurka jednego. Nic z tego nie wynika. Jak zmierzyłeś, że Robin lepiej broni czy lepiej stawia zasłony?

 

Czekam na argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ilu oglądałeś Mozgova?

 

Wymieniasz zalety Lopeza, ale praktycznie te same rzeczy można powiedzieć o Mozgovie. To nie jest porównanie dwóch graczy, tylko laurka jednego. Nic z tego nie wynika. Jak zmierzyłeś, że Robin lepiej broni czy lepiej stawia zasłony?

Jak już jesteś przy statystykach PER 36 to Mozgov kończy w tym roku 30 lat, a od trzech sezonów PER 36 ma coraz gorsze statystyki. Obiektywnie w rankingu wolnych agentów w tym sezonie sklasyfikowano go na 53 miejscu. Poniżej Afflalo, poniżej Lee, poniżej Lina, którzy dostali dużo niższe umowy.

 a Brendan Haywood 55/6 itp.

 

I to jest świetne porównanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w per36? Lopez zwykle grywał te 2 minuty dłużej, to nie jest porównanie graczy o dwóch zupełnie innych rolach. Czepiasz się, żeby zdyskredytować rozmówcę.

Masz dane jak rolluje NIE grając z Lebronem? 

 

Co jest złego w per36? Lopez zwykle grywał te 2 minuty dłużej, to nie jest porównanie graczy o dwóch zupełnie innych rolach. Czepiasz się, żeby zdyskredytować rozmówcę.

Samo porównywanie graczy opierając się na samym boxscorze jest błędne. No chyba, że zgodzisz się z twierdzeniem, że prime Wade>>prime Kobe, bo miał lepsze staty

 

Jakie staty pokazują przewagę Lopeza w obronie?

RAPM.  Denver z Mozgovem nie broniło jakoś rewelacyjnie, a przyjście Robina(plus Porzi, wiem że miał duży wpływ) zrobiło z bandy patałachów obronę w okolicach średniej ligowy. 

 

Fajnie się tak teoretyzuje, ale na razie roczny kontrakt mieliśmy raptem chyba jeden - i to w przypadku cienkiego zawodnika.

To jest znowu nieprzystosowanie myślenia do aktualnych realiów, w których ważniejsze jest posiadanie talentu niż cap roomu, bo to drugie jest dużo łatwiej dostępne.

Mozgov to na pewno nie talent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się dołączał do wielogodzinnej dyskusji, ale chyba nie ma żadnej statystyki która by potwierdzała ze Mozgov jest lepszym obrońcą

Knicks nawet gdy byli taką kupą gówna w zeszłym sezonie to mieli najlepszy def ligi z pomalowanego (Lopez + KP oboje zajebiscie bronili, O kłin też dawał rade) i to nie był jego jednorazowy wybryk, bo w PTB tez dawał rade i to jak :)
co do ofensywy, to sam nie wiem. Lopez w zeszłym sezonie spory postęp poczynił imo, ale Mozgov akurat z przodu też bardzo mi się podoba.

Lopez co prawda ma haczki bardzo fajne, ale pisać że ma rzut to bym nie twierdził, bo 34.8 % mid-range mu raczej chwały nie przynosi, do porównania rusek jednak te 41,9% w tym a w tamtym coś na poziomie 35%,  overall to Lopez > Mozgov głównie ze względu na kozacki difens, ale przypominając sobie zeszłoroczne playoffy jak ruskov będzie grał to co wtedy nie będzie źle, na pewno gorzej niż z Hibciem być nie może

 

a tak swoją drogą to co z tym Hibbertem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ok 10 baniek więcej, dwa ostatnie lata dopiero byłyby na poziomie maxa

 

dlatego dziwne, że wszyscy trobią o kradzieży

10 milionów różnicy to raz, a dwa że przekonali go do podpisania umowy na normalnych zasadach zanim ktokolwiek zaproponował mu umowę z dwoma ostatnimi latami na poziomie maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ok 10 baniek więcej, dwa ostatnie lata dopiero byłyby na poziomie maxa

 

dlatego dziwne, że wszyscy trobią o kradzieży

W sytuacji gdy Tyler Johnson dostaje tyle samo, a taki Evan Fournier 85/5 to umowa Clarksona wygląda bardzo dobrze. Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że to zła umowa tylko, że różnica 2,5 bańki rocznie to nie jest aż taka kasa na którą trzeba się rzucać, Clarkson wybrał LAL za bardzo podobne pieniądze, więc nie ma co się podniecać, mam wrażenie, że większość nie zdawala sobie sprawy na co koleś może liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że to zła umowa tylko, że różnica 2,5 bańki rocznie to nie jest aż taka kasa na którą trzeba się rzucać, Clarkson wybrał LAL za bardzo podobne pieniądze, więc nie ma co się podniecać, mam wrażenie, że większość nie zdawala sobie sprawy na co koleś może liczyć

Tylko to nie jest różnica dosłownie 2,5 bańki rocznie, bo w pierwszych dwóch latach Lakers będą mu płacić dużo więcej niż dostałby od innego klubu, a w dwóch kolejnych dużo mniej, a w sytuacji Lakers taka sytuacja jest o wiele bardziej korzystna. W sezonach 18/19 i 19/20 to jest różnica między 12,5 , a mniej więcej 22,5 miliona na korzyść Lakers, gdyby musieli wyrównywać maksa od innego klubu

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moimi oczekiwaniami Black zostaje. Co prawda drożej niż się spodziewałem, ale to dobra opcja do roli zmiennika na środku i pod wodzą Luke'a Waltona powinien zostać w końcu odpowiednio wykorzystany. Black powiedział kiedyś, że Walton był tym, który dał mu wiarę, że może kiedyś być graczem NBA, gdy Luke był asystentem na uniwersytecie Memphis więc nie wątpię, że tak będzie. Bo to jak Black był pomijany przez Scotta, to był jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy byłem w stanie uwierzyć, że tank commander przegrywa celowo, a nie przez swoją niekompetencję.

 

Hibbert? Myślę, że ma szansę powalczyć z Sacre o rolę 15 zawodnika, ale chyba obaj są na wylocie. Wystarczy, że Ivica Zubac zagra nieźle w lidze letniej i to młody Chorwat załapie się do składu.

 

9LYTOlF.jpg

https://twitter.com/EricPincus/status/749845320436051968?lang=pl

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o Mozgocie i dywagacjach, to tak sobie mysle, ze juz lepiej byscie wyszli proponujac ta kase Bobowi Marjanovicowi. Za taka kase nawet by sie nie zastanawial, by zostac w Spurs, a chyba juz on bylby lepszym wzmocnieniem.

 

Liczylem, ze Lakers, Knicks i Bulls stana na nogi po tym OF, jedni i drudzy maja kogo obudowac, a mam wrazenie, ze obydwie ekipy wzorowo schrzanily swoje szanse. Szkoda, bo to sa ekipy, za ktorymi kazdy fan z lat 90 teski. Poprostu powinny byc co roku w TOP10 dla dobra ogolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o Mozgocie i dywagacjach, to tak sobie mysle, ze juz lepiej byscie wyszli proponujac ta kase Bobowi Marjanovicowi. Za taka kase nawet by sie nie zastanawial, by zostac w Spurs, a chyba juz on bylby lepszym wzmocnieniem.

 

Liczylem, ze Lakers, Knicks i Bulls stana na nogi po tym OF, jedni i drudzy maja kogo obudowac, a mam wrazenie, ze obydwie ekipy wzorowo schrzanily swoje szanse. Szkoda, bo to sa ekipy, za ktorymi kazdy fan z lat 90 teski. Poprostu powinny byc co roku w TOP10 dla dobra ogolu.

 

A czy Boban kondycyjnie by wytrzymał grę w pierwszej piątce i minuty +25 na przestrzeni całego sezonu? Poza tym rusza się jak wóz z węglem i nie pasuje do tego co chcą grać Lakers w nowym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem, ze Lakers, Knicks i Bulls stana na nogi po tym OF, jedni i drudzy maja kogo obudowac, a mam wrazenie, ze obydwie ekipy wzorowo schrzanily swoje szanse. Szkoda, bo to sa ekipy, za ktorymi kazdy fan z lat 90 teski. Poprostu powinny byc co roku w TOP10 dla dobra ogolu.

Nie każdy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok w kontrakcie Blacka nie jest gwarantowany.

 

Black’s deal will include a trade kicker and a guarantee date in the second season, sources said. For Black, the salary represents the maximum he was able to earn under the Early Bird provisions.

http://sports.yahoo.com/news/sources--tarik-black-to-re-sign-with-lakers-063525946.html?soc_src=mail&soc_trk=ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.