Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

  Czytam ten Wasz płacz, czytam i mam wrażenie, że jednak nie ogarniacie. Sumy kontraktowe latają absurdalne - w 99% goście są przepłaceni. Mozgov nie jest tu wyjątkiem. Nie jest ostatnim leszczem, ani wymiataczem. Jest solidnym centrem z wielkim czerwonym znakiem zapytania w kwestii zdrowia. Rzecz w tym, że ani na rynku jakiś wysyp centrów, ani specjalny wybór. Drummondy, Whiteside`y i inne Horfordy nas olały. Howarda nikt by tu nie chciał. Inni? A zastanowiliscie się kogo Lakers szukają? Czy potrzebny im kolejny młodzian w S5? Biyombo (o ile wogóle spojrzałby na LAL), czy Ezeli to goście w wieku naszych młodocianych gwiazdek. I taki Ezeli wiele więcej niż Mozgov nie grał. Fakt, zdrowszy jest. Ale najwyraźniej ktoś uznał, że warto zaryzykować. A i tak dopóki nie poznamy szczegółów umowy ciężko wyrokować co do kontraktu.

  Poza tym wciąż wiele osób nie dostrzega w jakiej ciemnej srace są Lakers. I o ile nie dziwi mnie to w przypadku fanów LAL, to hejterzy już dawno powinni to ogarnąć. Nikt nie chce tu przyjść sensowny. Rok temu większość z was pierdoliła, że to przez KB, bo cancer, samolub i takie tam głodne kawałki. A co jest przeszkodą teraz? Nie ma KB, kasa jest, a pies z kulawą nogą tu nie zagląda. Topowi centrzy olali nas jeszcze przez 1. Topowi wolni jeszcze wcześniej. A teraz ziutki nas też zlewają - mim że kasa jest i często nawet większa niż u konkurencji. Ot taki Bazemore - no fajny sezon, ale to wciąż zadaniowiec - ale ambitny. Większą kasę olał, został tam, gdzie będzie o coś grał i coś znaczy:

 

  1. Kent Bazemore takes four years, $70M, turning down four/$72M from Houston and the Lakers, to go back to the Hawks, per source.

  Tak zapłakali tu niektórzy nad Jeffersonem - ale macie pewność, że nie poszedł na zasadach Westa z przed roku? Pacers jakby na to nie patrzeć są duzo wyżej notowani, bo mało że to p-o team, to jeszcze dośc mocny.

 

  Nastawcie się na kolejne podpisy za mega hajs z mega słabymi graczami w LAL, bo najpierw trzeba tu coś zbudować, coś pokazać reszcie, żeby ktokolwiek spojrzał w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Czytam ten Wasz płacz, czytam i mam wrażenie, że jednak nie ogarniacie. Sumy kontraktowe latają absurdalne - w 99% goście są przepłaceni. Mozgov nie jest tu wyjątkiem. Nie jest ostatnim leszczem, ani wymiataczem. Jest solidnym centrem z wielkim czerwonym znakiem zapytania w kwestii zdrowia. Rzecz w tym, że ani na rynku jakiś wysyp centrów, ani specjalny wybór. Drummondy, Whiteside`y i inne Horfordy nas olały. Howarda nikt by tu nie chciał. Inni? A zastanowiliscie się kogo Lakers szukają? Czy potrzebny im kolejny młodzian w S5? Biyombo (o ile wogóle spojrzałby na LAL), czy Ezeli to goście w wieku naszych młodocianych gwiazdek. I taki Ezeli wiele więcej niż Mozgov nie grał. Fakt, zdrowszy jest. Ale najwyraźniej ktoś uznał, że warto zaryzykować. A i tak dopóki nie poznamy szczegółów umowy ciężko wyrokować co do kontraktu.

  Poza tym wciąż wiele osób nie dostrzega w jakiej ciemnej srace są Lakers. I o ile nie dziwi mnie to w przypadku fanów LAL, to hejterzy już dawno powinni to ogarnąć. Nikt nie chce tu przyjść sensowny. Rok temu większość z was pierdoliła, że to przez KB, bo cancer, samolub i takie tam głodne kawałki. A co jest przeszkodą teraz? Nie ma KB, kasa jest, a pies z kulawą nogą tu nie zagląda. Topowi centrzy olali nas jeszcze przez 1. Topowi wolni jeszcze wcześniej. A teraz ziutki nas też zlewają - mim że kasa jest i często nawet większa niż u konkurencji. Ot taki Bazemore - no fajny sezon, ale to wciąż zadaniowiec - ale ambitny. Większą kasę olał, został tam, gdzie będzie o coś grał i coś znaczy:

 

  1. Kent Bazemore takes four years, $70M, turning down four/$72M from Houston and the Lakers, to go back to the Hawks, per source.

  Tak zapłakali tu niektórzy nad Jeffersonem - ale macie pewność, że nie poszedł na zasadach Westa z przed roku? Pacers jakby na to nie patrzeć są duzo wyżej notowani, bo mało że to p-o team, to jeszcze dośc mocny.

 

  Nastawcie się na kolejne podpisy za mega hajs z mega słabymi graczami w LAL, bo najpierw trzeba tu coś zbudować, coś pokazać reszcie, żeby ktokolwiek spojrzał w tą stronę.

Akurat biorąc pod uwagę podatki, to Bazemore wybrał kontrakt, który dawał mu największą kasę netto.

 

Napisałeś: "a zastanowiliście się kogo Lakers szukają?". Sugerujesz, że akurat Mozgov jest im potrzebny do czego, skoro są w takiej srace? Do powiększenia sprzedaży koszulek Jeziorowców w Rosji?

 

Przecież po tym, jak podpisali Mozgova za 64 miliony to na pewno nikt poważny nie spojrzy w tę stronę.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa i samy wybór TM mi się nie widzi.

Ale poczekajmy jeszcze nad może zbawiennymi TO ( może 3 może 4 rok?) oraz przede wszystkim jak TM trener ustawi.

 

LA to także zakulisowe rozmowy wiec może jest w Lakers jakiś powód ze akurat trafia tu Rosjanin?

Przewala się taka kasa ze może cos tam jest na rzeczy.

 

Układ wlascicielski się zapewne nie zmienia ale kto wie?

 

Dajmy chlopu szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Czytam ten Wasz płacz

 

Ja nie płaczę. Ja mam świetny ubaw :D.

 

Biyombo (o ile wogóle spojrzałby na LAL),

 

 

Jak byś był w temacie to byś wiedział że Biyombo właśnie chciał do Lakers! No ale woleli Mozgova  :onthego: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogos chyba bog opuscil w LA bo deng za 4 to bedzie sie nadawał na maskotke. Przeciez on ma krecony licznik jak bmw z niemiev

 

Wielce prawdopodobne jest to, że po zakończeniu najbliższego sezonu nastąpi lockout. A jeśli tak, to przy nowej umowie wejdzie kolejna amnestia, więc będzie można się tego kontraktu pozbyć jeśli okaże się, że Deng jedzie na oparach. Na chwilę obecną Luol Deng to był jeden z najlepszych SF na rynku do wzięcia.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deng już w Heat grał mocno w kratkę i budził się tylko czasami. W PO zagrał fajną I rundę przeciwko Hornets, ale potem już z Raptors odcięło mu całkowicie prąd i nie było prawie żadnego pożytku z nim. Wow, 35-letni Deng (jest o 3-4 lata starszy albo już mocno zniszczony po grze w Bulls) będzie zarabiał w sezonie 2019/2020 coś koło 19-20 mln dolarów...

 

Dla mnie fatalny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, zupełnie nie spodziewałem się, że będziemy w stanie skusić takiego weterana. Brawo, świetny ruch. Deng pasuje zarówno jako zawodnik, jak i jako mentor. Wiekiem się nie przejmuję, bo on już w Miami pokazał, że na tym etapie kariery jest najlepszy jako small ball 4, poza tym to zawodnik bazujący na skillu i IQ, więc powinien się ładnie zestarzeć. Rozumiem narzekania na długość kontraktu, ale takie są realia obecnego rynku - nie dajesz maksymalnej długości trwania umowy, nie dostajesz gracza tej klasy. A już na pewno nie, będąc w pozycji Lakers.

 

A salary i tak będzie zapchane za kilka lat, kiedy skończą się debiutanckie umowy naszej młodzieży. Lakers bardzo chętnie zapłacą podatek, jeśli taka będzie cena posiadania mocnego teamu.

 

No to podsumowując, Lakers zatrzymali pick i wybrali Ingrama, pozyskali nowego trenera, zatrzymali Clarksona na fajnym kontrakcie, dokooptowali startera na pozycję 3/4 oraz centra, który broni obręczy i dobrze wykańcza picki. Tak, wiem, że kontrakty dla nowych graczy są olbrzymie, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego offseasonu.

 

PS. Na wcześniejsze posty odpowiem później.

 

PS2. Chyba sobie jaja robicie z tym Jeffersonem. 31-letni low post scorer z 12-letnim stażem, który jest dziurą w obronie, a w ostatnich dwóch latach opuścił 52 mecze - to już bym chyba wolał dać maxa Mozgovowi.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.