Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, Spabloo, nie chcę bawić się w typowanie wygranych, za dużo niewiadomych. Liczę, że po prostu okaże się, jak bardzo Byron blokował młodzież i progres będzie wyraźny. O picku nie myślę, Lakers i tak już mają pół składu na rookie k.

 

Poza Westbrookiem są jeszcze inne nazwiska, dlatego musimy IMO pokazać, że idziemy we właściwym kierunku, a Lakers to znów atrakcyjne miejsce do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak ocenić ruchy Lakers tego lata i to co najważniejsze i tak nastąpiło przed 1 lipca kiedy wykopano Scott’a i w jego miejsce zatrudniono Waltona. Do tego udało się zatrzymać zachować pick i wybrać z nim Ingrama w co przez cały sezon nie wierzyłem.

 

Jeżeli chodzi o wolnych agentów to widać, że Lakers chcieli centra i jakiegoś SG/SF, jak stało się jasne, że czołowe nazwiska jednak nie są zainteresowane nie chcieli czekać i zrobili co zrobili. Z jakiegoś powodu mieli Mozgova wyżej na liście życzeń niż Biyombo więc pozostaje to zaakceptować. Ja szczerze jak patrzę na samego gracza zapominając na chwilę o wysokości kontraktu i jego długości to tak jak pisze Jendras jeśli po tej kontuzji kolana wróci do formy z 14/15 to od tej pozycji w sumie więcej bym przy obecnej drużynie nie wymagał.

 

Deng to świetny mentor dla młodych, który z czasem będzie się mógł stopniowo usuwać w cień jak młodzi będą odgrywali co raz większą rolę. W jednym i drugim przypadku nie ma co dyskutować długość i wysokość kontraktów jest paskudna, ale taki niestety zrobił się klimat i może można było poczekać i zaoszczędzić, ale równie dobrze mogliśmy zostać z kasą, a bez zawodników, albo przepłacić innych ogórków.  Lakers podpisali gości, którzy są chyba dość cenieni przez kolegów, pomogą Waltonowi w szatni, w jakimś stopniu na parkiecie i co ważne bez ograniczania rozwoju młodych.

 

Dużym plusem jest też to, że udało się zatrzymać Clarksona i Blacka i to na fajnych kontraktach, Tariq uwolniony od tego idioty na ławce powinien udowodnić, że jest wartościowym zmiennikiem, który zasługuje na stałe minuty w rotacji.

 

Nie mamy żadnych gwiazd i wygląda na to, że nie mając ich żadnych nie ściągniemy więc pozostaje liczyć, że wyrosną nam gwiazdy z graczy, których już mamy. Jest tu talent, potencjał, wygląda na to, że jest tez pracowitość i jest w końcu trener, który nie zatrzymał się w latach 80-tych ubiegłego wieku więc miejmy nadzieję, że coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym on przeszkadza? Kontrakt jednoroczny, Lakers mają zmiennika i weterana w jednym. Widać też, w co celował Mitch w tym offseason - otoczenie młodzieży rozsądnymi weteranami. I to mu się jakoś udało. 

 

Jose spadnie za rok, nie widzę problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy Calderon w ogóle dotrwa do sezonu, to już druga wymiana z jego udziałem w trakcie tego offseason – być może zostanie tegoroczną wersją Luke’a Ridnoura.

Plusem jest to, że Lakers otrzymują dwa picki w drugiej rundzie draftu.

A nawet jeśli zostanie, to ani to nas nie wzmacnia, ani nie osłabia. Przez ostatnie 4 sezony Calderon musiał pełnić rolę startera bo grał w zespołach, które miały problem z obsadą PG i dlatego prezentował się tak fatalnie, w Lakers będzie tylko zmiennikiem, być może nawet za Huertasem w rotacji. Barbosa też wyglądał kilka lat temu jak „done” i był jedną nogą poza ligą, ale w Warriors potrafiono zrobić z niego użytek. In Luke I trust.

 

yD597Po.jpg

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie ze "wzmocnienia" Lakers podobają mi się z perspektywy "charakterologicznej"Powyzsi gracze mimo że sportowo to nie jest top topow NIGDY nie mieli problemów z adaptacja do nowego środowiska, grali swoje, nie marudzili i raczej obce są zarzuty wobec nich lenistwa czy burzenia chemii. Stąd dosyć poprawny zestaw graczy tuu ściągnięte. Na moment w jakim są Lakers nie głupie ruchy w tym całym ligowym zamieszaniu z kasa.

Ligi nie rozwala w 2 lata. Ale nauczą młodzież trochę ligowego życia. A za rok dwa trzy kolejne szanse na rynku FA

To jest też kwestia oczekiwań. Jak ktoś marzył o Durant+Al. To się przejechał. Ale na spokojne wytyczanie nowej drogi Post Kobe czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Piszę to fan Magic? Gdzie właśnie przyszedł Vogel :tongue:

Walton przynajmniej ma młodych

Walton wybrał organizację we wczesnej fazie przebudowy. Ta młodość powoduje, że Lakers są co najmniej 2 lata od bycia drużyną walczącą o PO.

 

Po dwóch latach Walton będzie miał przy dobrych wiatrach 60 zwycięstw i ponad 100 porażek na koncie. Niezbyt dobry początek kariery trenera (patrz Fisher). W dodatku biorąc pod uwagę, że chwilę wcześniej tymczasowo prowadził drużynę i osiągnął całkiem inny bilans. Walton wydawał się kimś, kto w odpowiednim miejscu może już na początku drogi osiągać znaczące sukcesy. Tutaj musi bardziej mieć na uwadze development (może to lubi, nie wiem).

 

Druga sprawa to niepewność, o której pisałem zanim się jeszcze zdecydował. Pomijając już tą młodość, która i tak jest nieobliczalna, to jakieś deadliny, management za chwilę może spaść ze stołka... Inny GM to być może inna wizja drużyny, którą będzie chciał realizować poprzez innego trenera. Dodatkowo pick 2017 i wysoce prawdopodobna decyzja o przytankowaniu, żeby go utrzymać.

 

Jeśli do tego dołożysz "wyjątkowość" Lakers i presję z tym związaną, to wychodzi robota marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ta strona charakterologiczna to jedyny plus tych wszystkich zmian w jezioranach.

duzo pozytywnego o mozgovie czytalem, podobnie z dengiem

 

wychodzi na to, ze sukcesy buduje sie w szatni, w warriors od poczatku nie bylo z tym problemow i moze to jest kluczem.

 

tak czy siak jaram sie ingramem, podobno na 1 treningu, kogo by przed nim nie postawili, to mial przewage:)

mowia, ze duzy talent ofensywny i, ze z tym trzeba sie urodzic. oby... d'angelo tez duzo nad soba pracowal, podobno mocno poprawil panowanie nad pilka. pozostaje czekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to wiele nowego dobrego nas czeka za rok

 

Jak zagra superteam GSW

Czy step up zrobi Boston

Jak rozwiną się Lakers

Co tam w Bulls zatrybi

Jaki dalszy rozwój Minny.

Co zrobi LBJ.

Osobiscie ciekawią mnie teraz Jazz

 

Jak dla mnie pyszny zestaw pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell / Calderon

Clarkson / Lou

Deng / Ingram / Brown

Randle / Nance

Mozgov / Black / Zubac

 

Wygląda na to, że skład gotowy. Może dojdą jeszcze jakieś uzupełnienia po SL/campie (Jabari Brown?). 

 

Na pierwszy rzut oka, najbardziej razi obrona na obwodzie. Jeśli okaże się, że ma kto zdobywać punkty, to warto rozejrzeć się za wymianą Williamsa. 

 

Dwa 2nd roundery zawsze spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell / Calderon

Clarkson / Lou

Deng / Ingram / Brown

Randle / Nance

Mozgov / Black / Zubac

 

Wygląda na to, że skład gotowy. Może dojdą jeszcze jakieś uzupełnienia po SL/campie (Jabari Brown?). 

 

Na pierwszy rzut oka, najbardziej razi obrona na obwodzie. Jeśli okaże się, że ma kto zdobywać punkty, to warto rozejrzeć się za wymianą Williamsa. 

 

Dwa 2nd roundery zawsze spoko.

A nie lepiej byłoby zaryzykować w ten sposób?

S5

Russell

Ingram

Deng

Nance

Mozgov

 

Ingram powinen dac radę kryć guardów.

Russel Ingram i Deng dają niezły spacing.

Nance podobno też mocno nad rzutem pracował.

 

Przede wszystkim w defensywie by to świetnie wyglądało.

 

2nd unit

Calderon/Lou

Clarkson

A. Brown (lub tez Deng/Ingram)

Randle

T Black

 

W tym 2nd unicie widzę Clarksona i Randle'a jako firepunch z ławki z rolą 6thmanów :)

 

Oczywiscie nadal chetnie pozbyłbym się Lou i Nicka :)

 

Wiadomo uzupełnienia jeszcze będą, ale nie wygląda to źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem skład nominalnie, cholera wie, jaki będzie ostateczny kształt rotacji. Zależy kto gdzie będzie najlepiej wyglądał, chociaż myślę, że na początek dobrze jednak puścić Ingrama na jego naturalną pozycję.

Nominalnie to Ingram jest guardem :)

http://www.sports-reference.com/cbb/players/brandon-ingram-1.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.