Skocz do zawartości

Co na pierwsze auto?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniałeś o Stelvio i tu rzeczywiście samochód w porównaniu do swoich odpowiedników ma nie tylko świetna cenę w promocyjnym pakiecie biznes ale i świetne osiągi ( lepsze we wszystkich 3 wersjach od konkurencji poza dwa razy droższym Macanem). Zrobili go w kooperacji z Niemcami poprzez co wyeliminowali te drobne niedoskonałości. A w środku czeka jak zawsze miła stylizacja. Model nowy II jest także dobrze zestrojony jeżeli chodzi o słuchanie poleceń kierowcy, ma świetne trzymanie drogi i jest po prostu szybszy od konkurencji. Nie kupiłem go tylko i wyłącznie poprzez mniejszy bagażnik i malutki szklany dach  1/3 tylko. 

Ogólnie jestem fanem tej marki ale i tego najsolidniejszego modelu i jeżeli ktoś nie kalkuluje bagażnika pod wózek to moim zdaniem bije on na głowę Q5 i inne premium. 

@RappaR nie rozpatrywałem Gulii ale czy to nie jest model z porównywalnymi zaletami na tle konkurencji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podobał mi się z wyglądu i to był główny motywator :)

Wedle testów niezawodny, ja z nim nie mam żadnych problemów.

Cenowo to głównie kwestia zniżek - dostałem spory upust u handlowca, w BMW i w Mercedesie mi dawali śmieszne liczby.

Na razie bez awarii, w środku bardzo ładny wygląd, wkurza jedynie to, że samochód jednak zacofany technologicznie - nie mam nawet kamery z przodu i nawet nie było opcji kamery z przodu.

Prowadzi się komfortowo, mocy ma naprawdę sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.11.2021 o 22:33, Eld napisał:

Daj znać jak poszło. Szczególnie z ASXem.

Powodzenia.

 

poszło dobrze, sprawdziłem tą firmą autoTesto z podłączeniem do komputera, wszystko ok. Jak dla mnie straszny ślimak przy tej mocy, ale moim starym to nie przeszkadza. Wyposażenie dość podstawowe.

przy okazji, gdyby ktoś reflektował, to pozbywają się swojego poprzedniego samochodu. Południe wielkopolski, powiat kępiński.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-auris-toyota-auris-09-5d-hatch-1-6benz-132km-164tys-km-bezwypadkowa-ID6EgkFa.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś team Audi?

 

Mam jako pierwsze auto a3 1.9 tdi z 2007 roku i nie mogę nachwalic, póki co nic się nie psuje, tylko mechanik po podłączeniu do kompa wykrył, że turbo coś nie szpula i warto byłoby to wymienić, no i pytanie - to jest konieczny must do, bo jak jebnie to silnik do wymiany , czy mogę się z tym bujać?Dodam że z tym turbo jest coś nie tak jak że 3 lata, gdy poprzedni właściciel miall to auto, więc raczej nic nowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

Jest tu ktoś team Audi?

 

Mam jako pierwsze auto a3 1.9 tdi z 2007 roku i nie mogę nachwalic, póki co nic się nie psuje, tylko mechanik po podłączeniu do kompa wykrył, że turbo coś nie szpula i warto byłoby to wymienić, no i pytanie - to jest konieczny must do, bo jak jebnie to silnik do wymiany , czy mogę się z tym bujać?Dodam że z tym turbo jest coś nie tak jak że 3 lata, gdy poprzedni właściciel miall to auto, więc raczej nic nowego. 

Pytanie nr 1, a o odpowiedzi zależy reszta. Bierze olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Reikai napisał:

Jest tu ktoś team Audi?

 

Mam jako pierwsze auto a3 1.9 tdi z 2007 roku i nie mogę nachwalic, póki co nic się nie psuje, tylko mechanik po podłączeniu do kompa wykrył, że turbo coś nie szpula i warto byłoby to wymienić, no i pytanie - to jest konieczny must do, bo jak jebnie to silnik do wymiany , czy mogę się z tym bujać?Dodam że z tym turbo jest coś nie tak jak że 3 lata, gdy poprzedni właściciel miall to auto, więc raczej nic nowego. 

Nie pomogę bo A4 Q/ A3/ Q2 wszystko miałem w benzynie - ogólnie teraz wszystko downsizing może szkodzić. Wiem od mechaników ze sporo problemów robi serwis longlife 30.000km gdzie mimo wszystko lepiej olej wymieniać w tym okresie 2x

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Nie, jest spoko.Kupilem auto w maju, zrobiłem pewnie jakieś 11k km i ostatnio zapaliła się kontrolka, to dolalem.

Czyli bierze skoro się kontrolka zaświeciła. To, że autko fajnie ciągnie nie znaczy, że sprężarka już nie dogorywa. Na pewno nie baw się w wymianę poszczególnych komponentów typu wirnik, czy łożyska tylko oddaj sprężarkę do pełnej regeneracji. Każda, ale to dosłownie każda wcześniej czy później się zaciera. Najlepiej to widać jak się spuszcza olej przy wymianie ( do jakiegoś plastikowego wiaderka ), a później zanurz w nim na minutę, dwie przywiązany na sznurku magnes neodymowy. Jak go wyciągniesz, zobaczysz takie mikroskopijne opiłki metalu i to jest znak, że czas coś z tym zrobić.

Przy okazji pozwolę sobie dodać kilka rad, jeśli pozwolisz:

  1. Już o tym pisałem na poprzednich stronach, ale NIGDY nie wierzyć w to co piszą aby olej zmieniać co 30.000 km. A szczególnie przy aucie ze sprężarką. Dobry baniak oleju + filtr + wymiana to 300 PLN. Wymieniaj co rok LUB co 10.000 km. To jest psi koszt, a naprawdę wiele sobie oszczędzisz. 
  2. Pewnie wiesz, ale napiszę na wszelki wypadek - jak gonisz auto autostradą, lub dajesz mu ostro po gazie NIE GAŚ go od razu. Niech sobie pochodzi na jałowym ze 3-4 minuty aby sprężarka ostygła. Jak chcesz porównania to wyobraź sobie, że sprężarka przeżywa po czymś takim to samo co Ty przy stosunku przerywanym. Ciulowo, co nie? Daj jej dojść do końca.
  3. Poszukaj naprawdę dobrej firmy do regeneracji. Czasami warto jechać 100 kilosów i mieć zrobione dobrze, niż u Pana Ziutka pod nosem bo robi tanio i jest blisko. Na tym akurat nie oszczędzaj.

A bagnetu do sprawdzania oleju Ci czasami nie wybija, bądź nie masz wrażenia, że na pewno wsunąłeś go do końca, a przy kolejnym sprawdzaniu jest wysunięty np. o 0,5 cm?

 

P.S: nie czekaj z tym. Im dłużej będziesz zwlekał, tym szkody mogą być gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Reikai napisał:

Jest tu ktoś team Audi?

 

Mam jako pierwsze auto a3 1.9 tdi z 2007 roku i nie mogę nachwalic, póki co nic się nie psuje, tylko mechanik po podłączeniu do kompa wykrył, że turbo coś nie szpula i warto byłoby to wymienić, no i pytanie - to jest konieczny must do, bo jak jebnie to silnik do wymiany , czy mogę się z tym bujać?Dodam że z tym turbo jest coś nie tak jak że 3 lata, gdy poprzedni właściciel miall to auto, więc raczej nic nowego. 

Mam A4 1.8T

Co prawda samochód już wiekowy, natomiast udało się kupić za małe pieniądze w świetnym stanie i nie zamierzam wymieniać na nic nowszego póki co :P co do Twojego pytania, ja bym wymienił. Jeśli jesteś zadowolony z samochodu i chcesz z niego korzystać w dłuższej perspektywie, to IMO bez zastanawiania się wymieniłbym całość. @Eld dobrze pisze, zrobić całość u ludzi którzy to ogarniają i masz z tym spokój na długi czas. 

Mój brat też miał 1.9TDI gdzie turbo już było bliskie śmierci, coś tam wymienił, dwa miesiące było dobrze, po czym znowu zaczęły się problemy (podczas jazdy turbo zwyczajnie wyłączało się). Skończyło się na regeneracji całego turbo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

 @Eld Mój brat też miał 1.9TDI gdzie turbo już było bliskie śmierci, coś tam wymienił, dwa miesiące było dobrze, po czym znowu zaczęły się problemy (podczas jazdy turbo zwyczajnie wyłączało się). Skończyło się na regeneracji całego turbo :P 

No, niby oszczędność, a i tak musiał zrobić pełną regenerację. Widzisz @Reikai 🙂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

No, niby oszczędność, a i tak musiał zrobić pełną regenerację. Widzisz @Reikai 🙂?

Nie no, też jestem zdania ze jak wymieniać to calosc, po prostu nie widzi mi sie wydawac 500f za coś, co nie przeszkadza mi w jeździe i nawet tego nie odczuwam i jest zjebane od 3 czy 4 lat  jak nie lepiej, a jedyna wykrywalność to to, że do kompa ktoś podłączył to.Ale skoro mówicie ze lepiej to zrobić,  to tak zrobię.Dzieki pany.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się na wszystkim znacie. Szukam nowego auta dla żony - musi być SUV ale oczywiście służyć będzie do jeżdżenia po mieście. Moc nie ma większego znaczenia byle nie było to 1.0 czy coś w ten deseń. Myślalem o Seacie ateca / skoda karoq / VW t-roc, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje. Z tego co odrzuciliśmy to Toyota Yaris cross bo za mała i Hyundai kona bo za brzydki :)

Budzet mały - do 120k. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blackmagic napisał:

Panowie co się na wszystkim znacie. Szukam nowego auta dla żony - musi być SUV ale oczywiście służyć będzie do jeżdżenia po mieście. Moc nie ma większego znaczenia byle nie było to 1.0 czy coś w ten deseń. Myślalem o Seacie ateca / skoda karoq / VW t-roc, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje. Z tego co odrzuciliśmy to Toyota Yaris cross bo za mała i Hyundai kona bo za brzydki :)

Budzet mały - do 120k. Pomożecie?

NIVA-2-1000x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.