Skocz do zawartości

[East 1st Round] Toronto Raptors - Indiana Pacers


Bogut

  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czym lubisz jeść placki ziemniaczane?

    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      5
    • Raptors w 6
      15
    • Raptors w 7
      7
    • Pacers w 7
      14
    • Pacers w 6
      14
    • Pacers w 5
      1
    • Pacers w 4
      1


Rekomendowane odpowiedzi

nie żebym uważał że cytat z byłego, obecnego bądź przyszłego gracza NBA  konczy dyskusję czy coś, ale czasem

mają oni coś ciekawego do powiedzenia. Taki np Darryl Dawkins:

 

 

 

 

Darryl Dawkins isn't afraid to sound off on the "big difference between black basketball and white basketball." 

Growing up poor (but happy) near Orlando, Fla., Dawkins learned the former before he learned the latter. "Black basketball is much more individualistic," he says. "With so many other opportunities closed to young black kids, the basketball court in the playground or the schoolyard is one of the few places where they can assert themselves in a positive way. So if somebody makes you look bad with a shake-and-bake move, then you've got to come right back at him with something better, something more stylish. And if someone fouls you hard, you've got to foul him even harder. It's all about honor, pride, and establishing yourself as a man." 

Once the black game moves indoors and becomes more organized, the pressure to establish bona fides increases. "Now you're talking about high school hoops," says Dawkins. "So if you're not scoring beaucoup points, if your picture isn't in the papers, if you don't have a trophy, then you ain't the man and you ain't nothing. Being second-best is just as bad as being last. And if a teammate hits nine shots in a row, the black attitude is, 'Screw him. Now it's my turn to get it on.'" 

If young black players usually cherish untrammeled creativity, white hooplings mostly value more team-oriented concepts. "White basketball means passing the hell out of the ball," says Dawkins. "White guys are more willing to do something when somebody else has the ball — setting picks, boxing out, cutting just to clear a space for a teammate, making the pass that leads to an assist pass. In white basketball, there's a more of a sense of discipline, of running set plays and only taking wide open shots. If a guy gets hot, he'll get the ball until he cools off." 

Why is white basketball so structured and team-oriented? 

"Because the white culture places more of a premium on winning," Dawkins believes, "and less on self-indulgent preening and chest-beating. That's because there are so many other situations in the white culture where a young kid can express himself." 

As the twig is bent, so grows the tree. When Dawkins and the Sixers squared off against the Portland Trail Blazers for the NBA championship in 1977, Philadelphia's most dynamic players were Julius Erving, George McGinnis, World B. Free, and Dawkins. 

"They beat us in six games," Dawkins recalls, "and the series marked the most blatant example of the racial difference in NBA game plans. We were much more flamboyant than Portland, and certainly more talented. We had more individual moves, more off-balance shots, more fancy passes, more dunks, and more entertaining stuff. But everybody wanted to shoot and be a star (including me), and nobody was willing to do the behind-the-scenes dirty work." 

Meanwhile, the white players at the core of Portland's eventual success were Dave Twardzik, Bobby Gross, Larry Steele and Bill Walton. Dawkins notes that "Even the black guys like Lionel Hollins, Mo Lucas, Johnny Davis, Lloyd Neal played disciplined, unselfish white basketball. Credit their coach, Jack Ramsay, for getting everybody on the same page."

 


 

pożyczyłem stąd: 

http://www.dallas-mavs.com/vb/archive/index.php/t-18152.html

 

 

sama książka natomiast bardzo ciekawa, polecam

http://www.amazon.com/Chocolate-Thunder-Uncensored-Darryl-Dawkins/dp/0973144327

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarni trenerzy mają gorsze wyniki przez wrodzona głupotę

 

Ja myśle że to bardziej kwestia nabytych umiejętności u białasów. Białas koszykarz jest z zasady mniej atletyczny, wolniejszy, bardziej drewniany i ma krótsze ręce od czarnego. Żeby dorównać czarnemu musi rozwijać w sobie spryt, dyscyplinę, skupiać się na zespołowej grze i więcej analizować. To + krótsza kariera i szybsze wejście w trenerke potem procentuje. Pół ligi ma chyba za trenerów właśnie takich byłych białych rozgrywających którzy nadawali się do gry w NCAA a na NBA byli już albo za słabi albo robili za takiego Chrisa Quinna.

 

E:widze że mnie erwus wyprzedził z czymś podobnym

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak latwo przyznac, ze czarni maja przewage fizyczna, ale juz trudno, ze biali mentalna?

 

Bo wystarczy wejść na pre draft measurements na draftexpressie i spędzić trochę czasu porównując stosunki wingspanu do wzrostu zarówno u czarnych jak i u białych. Było też trochę badań pokazujących, że ludzie pochodzenia zachodnio-afrykańskiego częściej mają mięśnie odpowiednie do sprintu. W przypadku przewagi mentalnej białych nad czarnymi ciężko mówić o "wrodzonej głupocie" tych drugich gdy wiele badań wskazuje choćby, że różnice między obiema grupami się zmniejszają, do tego dochodzą kwestie społeczne.

 

Jak dla mnie możliwym jest, że genetycznie biali i żółci są genetycznie mentalnie wyżej od czarnych (oczywiście mówię o ogóle a nie patrze na jednostki) - choćby z tego powodu że my miksowaliśmy się z neandertalczykami (albo też kwestia życia w danym klimacie). Natomiast nie jest to dla mnie rzecz tak oczywista jak przewaga atletyczna przeciętnego czarnego zachodnio-afrykańskiego pochodzenia nad białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczy wejść na pre draft measurements na draftexpressie i spędzić trochę czasu porównując stosunki wingspanu do wzrostu zarówno u czarnych jak i u białych. Było też trochę badań pokazujących, że ludzie pochodzenia zachodnio-afrykańskiego częściej mają mięśnie odpowiednie do sprintu. W przypadku przewagi mentalnej białych nad czarnymi ciężko mówić o "wrodzonej głupocie" tych drugich gdy wiele badań wskazuje choćby, że różnice między obiema grupami się zmniejszają, do tego dochodzą kwestie społeczne.

jakie badania? po drugie, fajnie jest uzywac nierownosci spolecznych jako wymowki, ale przypominam, ze czarni byli daleko za bialymi zanim ci drudzy w ogole pojawili sie w afryce. poza tym mozg tak samo podlega ewolucji jak miesnie kojarzone z fizycznoscia - jesli wiec w tym aspekcie sa takie roznice, to na ile prawdopdoobne jest, aby nie bylo ich w "mentalnosci"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak twoje pytanie odnośnie przewagi mentalnej nie brzmiało "czy istnieje?" tylko "dlaczego uważasz że ciężej ją ocenić niż przewagę atletyczną?" i ja wyraziłem swoją opinię, że kwestie społeczne/kulturowe mają większy wpływ na mentalną sferę człowieka niż na jego atletyzm. Choć i tu oczywiście mogę się mylić, może zapierdalałbym jak Bolt gdybym tylko uwierzył, że mogę. Jakby mi naukowcy przedstawili super zajebiście dogłębne badania (co się raczej nie zdarzy bo primo to co pisał Luki, secundo nie jest to sprawa prosta nawet i bez tej politycznej agendy) i wykazali, że przeciętny czarny jest 5, 10 lub 15% głupszy od białego to mi światopoglądu nie zburzy, szczerze to bym się nie zdziwił. W każdym razie nie o to mnie pytałeś i nie bardzo wiem dlaczego doszukujesz się tam wymówek. Osobiście w tej sprawie nie zamierzam być ani na siłe poprawny ani na siłe niepoprawny. Jeśli masz inaczej to nie mierz mnie swoją miarą.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczy wejść na pre draft measurements na draftexpressie i spędzić trochę czasu porównując stosunki wingspanu do wzrostu zarówno u czarnych jak i u białych. Było też trochę badań pokazujących, że ludzie pochodzenia zachodnio-afrykańskiego częściej mają mięśnie odpowiednie do sprintu. W przypadku przewagi mentalnej białych nad czarnymi ciężko mówić o "wrodzonej głupocie" tych drugich gdy wiele badań wskazuje choćby, że różnice między obiema grupami się zmniejszają, do tego dochodzą kwestie społeczne.

 

W komunie też wszystkie badania potwierdzały Łysenkizm. Wystarczy zobaczyć co spotkało Watsona. 

Bo wystarczy wejść na pre draft measurements na draftexpressie i spędzić trochę czasu porównując stosunki wingspanu do wzrostu zarówno u czarnych jak i u białych. Było też trochę badań pokazujących, że ludzie pochodzenia zachodnio-afrykańskiego częściej mają mięśnie odpowiednie do sprintu. W przypadku przewagi mentalnej białych nad czarnymi ciężko mówić o "wrodzonej głupocie" tych drugich gdy wiele badań wskazuje choćby, że różnice między obiema grupami się zmniejszają, do tego dochodzą kwestie społeczne.

 

W komunie też wszystkie badania potwierdzały Łysenkizm. Wystarczy zobaczyć co spotkało Watsona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, wez nie wrzucaj taki rzeczy tutaj.

Potem siedzi czlowiek godzine na yt i oglada jingle filmow z tamtego okresu (zawsze sie konczy na dniu swira u mnie).

W USA,jeśli się nie mylę dla czarnych są niższe progi na studia, tak tylko przypomnę.

Kiedys ztcp byly wyzsze kryteria dla zydow, teraz sa wyzsze dla azjatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio to chyba nie tam wyniki ciągnie 5 krajów o mega rozbudowanej edukacji bo tak jakoś dziwnie się składa że średnie wyniki IQ są wysokie tam gdzie jest dobra edukacja na poziomie podstawowym

 

Może trzeba mieć wysokie IQ żeby zaprojektować dobrą edukację podstawową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem

 

W ramach danego państwa IQ jest wyższe w miastach niż na wsiach

 

Ale znowu - może miasto po prostu przyciąga najzdolniejszych?

 

Ogólnie to jest problem jak z każdą prostą korelacją w przypadku której nie wiadomo czy związek kauzalny w ogóle zachodzi, a jeśli tak, to w którą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.