Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Tomasz Terlikowski, dziennikarz zajmujący się tematyką katolicką, po opublikowaniu tekstów na temat działalności ks. Łukasza Kadzińskiego otrzymał pismo od jego adwokata z wezwaniem do przeprosin. W piśmie zaznaczono, że jeżeli tego nie zrobi, grozi mu proces kanoniczny. - To ośmieszanie Kościoła – mówi Terlikowski.

Tomasz Terlikowski opisywał ostatnio w mediach społecznościowych, ale też w dodatku do „Rzeczpospolitej” "Plus Minus” działalność ks. Łukasza Kadzińskiego, który w podwarszawskim Teresine, w ramach Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum (zajmuje się edukacją domową dla dzieci z rodzin zaangażowanych we wspólnotę) prowadzi wspólnotę przypominającą sektę. W "Plusie Minusie” Terlikowski przedstawił relacje byłych członków tej wspólnoty. Opowiadali oni m.in. o tym, że dochodzi tam do aranżowania małżeństw, stosowania psychicznej i werbalnej przemocy, upokarzania kobiet czy zapraszania mężczyzn do spania w jednym łóżku z księdzem.

W środę dziennikarz ujawnił pismo, które dostał od adwokata ks. Łukasza Kadzińskiego. Adwokat w imieniu duchownego wzywa Terlikowskiego do zaprzestania naruszania dóbr osobistych ks. Kadzińskiego, które miały polegać m.in. na upublicznianiu twierdzeń m.in. o „rzekomych przypadkach niemoralności seksualnej, w tym z udziałem osób nieletnich, jakich miał się dopuszczać mój mocodawca” – czytamy w piśmie przedprocesowym.

Zastrzeżono w nim też, że Terlikowski ma zamieścić przeprosiny ks. Kadzińskiego „wszędzie, gdzie szerzy Pan przekazy o opisanej treści”. Treść przeprosin ma być opublikowana czcionką Times New Roman, o rozmiarze nie mniejszym niż 10 pkt. Dziennikarz został też ostrzeżony, że jeżeli nie zastosuje się do wezwania, zostaną wszczęte procedury kanoniczne.

Tomasz Terlikowski zapowiada, że nie zamierza przepraszać. - Chcą, żeby przepraszał za coś, czego nie zrobiłem. Ja nigdzie nie pisałem, że ksiądz Kadziński dokonywał nadużyć seksualnych wobec osób małoletnich. Do tego mam przepraszać w mediach społecznościowych czcionką Times New Roman. Użytkownicy mediów społecznościowych wiedzą, że nieszczególnie istnieje tam wybór tej czcionki. Poza tym, to pomysł absolutnie historyczny, żeby dziennikarz, który jest człowiekiem świeckim i opublikował teksty w świeckich mediach, był ścigany kanonicznie za to, że ujawnił informacje, które pozyskał od ludzi skrzywdzonych przez księdza – stwierdza Terlikowski.

Dziennikarz podkreśla: - Jeżeli doszłoby do procesu kanonicznego, to ja jako dziennikarz z ogromną przyjemnością się na nim stawię. To będzie niewątpliwie proces historyczny i da mi ogromną wiedzę, którą jako dziennikarz wykorzystam, np. pisząc reportaż o tym, jak to stanąłem przed sądem biskupim za ujawnienie zachowań przemocowych przez duchownego katolickiego. Jednak jako katolik wolałbym, żeby do tego nie doszło, bo byłaby to kompletna kompromitacja i ośmieszenie Kościoła.

Tomasz Terlikowski nie wie, co mogłoby mu grozić, gdyby doszło do procesu kanonicznego. - Rozmawiałem z prawnikami zajmującymi się prawem kanonicznym i oni też nie za bardzo widzą, jaka kara by mi groziła. Najbardziej oczywista byłaby kara grzywny, bo takie kary zostały przywrócone w Kościele. Tylko nie wiem, jak Kościół mógłby mnie zmusić, żebym tę grzywnę zapłacił. Sąd mógłby mnie odłączyć na pewien czas od sakramentów, ale takiej kary nigdy nie nakłada się za pierwszym razem. Moja żona sugeruje prace społeczne w zakrystii – żartuje Terlikowski.

Oni sie nie naucza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DRK napisał(a):

Rzekomo fale działają kojąco i  uspokajająco, a tu wręcz przeciwny przypadek:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30095880,swinoujscie-ksiadz-mial-masturbowac-sie-na-plazy-bo-podniecal.html

 

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

WTF???

Dziś popełnił samobójstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

Ten ksiadz? Nie widze poki co info.

Co jest z nimi nie tak k**** :) Nikt mi nie powie, ze wsrod hydrauilkow jest tylu odklejencow.

Czy mozemy sie wyluzowac z tym celibatem w koncu?

Co jest z policją nie tak., Mandat za obnażanie się i masturbację przy dzieciach., Z drugiej strony jeśli to prawda z samobójem, to ksiądz zachował się przyzwoicie, przynajmniej oszczędził dziecku ponownego przeżywania traumy podczas przesłuchania i opisywania sytuacji .,Ale jakby policjanci zachowali się profesjonalnie i go zawinęli na dołek to by mu uratowali życie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał(a):

Ten ksiadz? Nie widze poki co info.

Co jest z nimi nie tak k**** :) Nikt mi nie powie, ze wsrod hydrauilkow jest tylu odklejencow.

Czy mozemy sie wyluzowac z tym celibatem w koncu?

Jest dużo, dużo więcej.

Po prostu nie jest nagłaśniany każdy przypadek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

było to już przerabiane na tym forumku jakieś 6-7 lat temu możesz poszukać

albo dalej ramię w ramię z mayorami tego świata latać z pochodnią/widłami tak jak ci media zagrają :) 

Ok, to ide szukac postow sprzed 7 lat.

Nie media, ilosc ksiezy zmieszanych w dziwne akcje jest pojebana. To nie jest normalne.

Hydraulicy nie maja dostepu do dzieci w szkole, to jest ta roznica.

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Nie badałem, po prostu popatrzyłem na dane 

 I co one mowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał(a):

Ok, to ide szukac postow sprzed 7 lat.

Nie media, ilosc ksiezy zmieszanych w dziwne akcje jest pojebana. To nie jest normalne.

jakby każdy przypadek nauczyciela/robotnika/korpoludka/lekarza/bezrobotnego/whatever był tak maglowany jak każdy przypadek księdza to pewnie miałbyś podobne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

jakby każdy przypadek nauczyciela/robotnika/korpoludka/lekarza/bezrobotnego/whatever był tak maglowany jak każdy przypadek księdza to pewnie miałbyś podobne wrażenie

Czyli to spisek mediow wymierzony w biednych ksiezy? Cala reszta ma luzy?

Przede wszystkim, ci ludzie nie maja dostepu codziennego do dzieci w szkolach, to jest MALA roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

o ilu masturbujących się w miejscach publicznych ludziach czytałeś w ostatnim czasie?

Gdzies tam jakis popi****leniec sie trafil. Nikt mnie nie musi przekonywac, ze ludzie na swiecie sa pojebani, obojetnie kim nie byli, sam wielu widzialem.

A ile bylo przypadkow ksiezy, ktorzy mieli dziwne zachowania zwiazane z seksualnoscia, do tego majac codzienny dostep do dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Czyli to spisek mediow wymierzony w biednych ksiezy? Cala reszta ma luzy?

W Kościół Katolicki i generalnie we wszystkie organizacje "negatywne" czy głoszące wartości.

 

8 minut temu, Reikai napisał(a):

 I co one mowia?

Że dużo częściej pedofilia tyczy ludzi niewykształconych

 

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Przede wszystkim, ci ludzie nie maja dostepu codziennego do dzieci w szkolach, to jest MALA roznica.

No akurat 30 osobowa klasa to akurat słaby dostęp do dzieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.