Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, tu pasowało mi najbardziej. 

 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29647960,w-pruchniku-znow-zawisla-kukla-zyda-szybko-zniknela-w-2019.amp

 

Czy u nas już nie można nic mądrze wykorzystać? Przecież tą sytuację z tego roku jak i z 2019 można było przedstawić w znakomitym świetle np tak: oto mieszkańcy Pruchnika, kontynuując wielowiekową tradycję ukazują się niemalże jako sprawiedliwi wśród narodów świata. Cóż oni czynią? Sądzą oni i wieszają Judasza, który jest nikim innym jak jednym z pierwszych w historii SZMALCOWNIKÓW, który za pieniądze (30 srebrników) wydaje niewinnego Żyda (Jezusa) okupantom ( w tej roli akurat Rzymianie) na śmierć.  

Mieszkańcy Pruchnika wyraźnie potępiają szmalcownictwo, pokazują jego zło dzieciom, tymczasem na ich głowy w 2019 posypały się gromy oskarżeń o straszny antysemityzm ze strony Brudzińskiego, episkopatu i Światowego Kongresu Braci Starszych i izraelskiego MSZ . W tym roku kukłę przestraszeni pracownicy gminy szybko usunęli, ale i tak niezawodna gazeta wie o sprawie. Tylko czekać co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DRK napisał:

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, tu pasowało mi najbardziej. 

 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29647960,w-pruchniku-znow-zawisla-kukla-zyda-szybko-zniknela-w-2019.amp

 

Czy u nas już nie można nic mądrze wykorzystać? Przecież tą sytuację z tego roku jak i z 2019 można było przedstawić w znakomitym świetle np tak: oto mieszkańcy Pruchnika, kontynuując wielowiekową tradycję ukazują się niemalże jako sprawiedliwi wśród narodów świata. Cóż oni czynią? Sądzą oni i wieszają Judasza, który jest nikim innym jak jednym z pierwszych w historii SZMALCOWNIKÓW, który za pieniądze (30 srebrników) wydaje niewinnego Żyda (Jezusa) okupantom ( w tej roli akurat Rzymianie) na śmierć.  

Mieszkańcy Pruchnika wyraźnie potępiają szmalcownictwo, pokazują jego zło dzieciom, tymczasem na ich głowy w 2019 posypały się gromy oskarżeń o straszny antysemityzm ze strony Brudzińskiego, episkopatu i Światowego Kongresu Braci Starszych i izraelskiego MSZ . W tym roku kukłę przestraszeni pracownicy gminy szybko usunęli, ale i tak niezawodna gazeta wie o sprawie. Tylko czekać co dalej. 

Jest tylko jeden mały problem, który tej historii nie pozwala się spiąć. Jezus był Polakiem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jack napisał:

Jest tylko jeden mały problem, który tej historii nie pozwala się spiąć. Jezus był Polakiem 🤣

 

21 minut temu, ignazz napisał:

Jak to był? Jest 

Dokuczacie teraz bo potrafiłem zrobić z Chmielnickiego Polaka Rodaka. 

Wracając do meritum. Teraz jako Króla Polski można Jezusa tak zaklasyfikować. W końcu Batory też został dopuszczony do ATFu na GOAT POLAKA. 

Ale na owe czasy był Żydem z Palestyny albo nawet Palestyńczykiem pochodzenia żydowskiego. 

https://chrzescijanin.pl/autonomia-palestynska-jezus-byl-palestynczykiem/

 

Teza o Judaszu szmalcowniku wydaje się być uprawniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

Ja nie dokuczam. Po prostu po wydarzeniach Wielkiejnocy zmieniłem czas i znaczenie zdania. 

Ja wiem. Tylko nie daję czasem emotionek zaintrygowany experymentem Flubera. 

A wracając do Judasza to mógłby startować na GOAT szmalcownika bo impakt na wydarzenia historyczne miał przeogromny. I został świetnie zapamiętany w historii. Znacznie bardziej niż Gajusz od rydwanu. 

Choć z drugiej strony do wyników najskuteczniejszych szmalcowników nijak nie ma podejścia. 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/24/wydala-na-smierc-setki-zydow-wziela-za-to-pieniadze-sama-byla-zydowka/

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Jest tylko jeden mały problem, który tej historii nie pozwala się spiąć. Jezus był Polakiem 🤣

 

51 minut temu, ignazz napisał:

Jak to był? Jest 

Kiedyś w necie puszczono fejka że 80 procent Polaków myśli że Jezus jest Polakiem i było dla mnie szokiem jak wiele ludzi uwierzyło w prawdziwość tych badań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fluber napisał:

Kiedyś w necie puszczono fejka że 80 procent Polaków myśli że Jezus jest Polakiem i było dla mnie szokiem jak wiele ludzi uwierzyło w prawdziwość tych badań 

Jako niebieskooki blondyn bardziej pasuje na Polaka. Zresztą wiadomix, że nie był Żydem tylko Aramejczykiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fluber napisał:

 

Kiedyś w necie puszczono fejka że 80 procent Polaków myśli że Jezus jest Polakiem i było dla mnie szokiem jak wiele ludzi uwierzyło w prawdziwość tych badań 

Krzysztof Kolumb też był Polakiem, przecież nazywa się po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Reikai napisał:

Ale tak nawet bez beki i szyderstw, bo wiadomo ze jest to troche smieszne, ale zostawiajac to, to o co chodzi tym ludziom? Az tak maja potrzebe potwierdzenia tego w co wierza, ze ignoruja wszystko?

Tak. Wielu naprawdę dużo nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.