Skocz do zawartości

Handel wielkopowierzchniowy, wyprzedaże i kradzieże czyli TRADE deadline blisko


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Jennings za Tadka Younga jest dogadywany.

Spodziewałem się , że Brandon poleci do NY ale nie na Brooklyn.

Ciekawe czy ten format Sheridana przejdzie: Jennings, Meeks (powrót do gry odłożony), Bullock za Tadeusza i Jacka, ja jestem za bo wtedy Ersan byłby tam gdzie jego miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie łatwiejszy do pchnięcia tylko można by go wymienić na coś co faktycznie by ich wzmocniło i nie wyszliby na takiej wymianie z tyłu. Przykłady, które natomiast dostałem były śmieszne - czyli to tylko potwierdziło moją tezę, że wymiana 1:1 jest bardzo trudna do skonstruowania.

 

Wymiana 1:1 to Twój wymysł, nadal natomiast nie podałeś żadnej wymiany zakładającej wyższy kontrakt Teague'a. Ja widzę taką tylko jedną, a i to nie wiem czy byłaby korzystna dla drugiej strony. Ale poczekam na Twoje propozycje. 

 

 

 z Twoich propozycji realni są tylko Bradley i AA, Crowder jest imo nie do ruszenia, Ariza podobnie, a Bradley jest fajny, ale za Teagua to wciąż za mało. NYK wymieniając AA zostają z totalną dziurą na sg, ale to nie byłby aż taki problem - da się to przełknąć. To jest JEDEN rozsądny i prawdopodobny wariant(oczywiście na tą chwilę, wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale staram się patrzeć realnie na sprawę) - rzeczywiście udowodniłeś, że teza jest idiotyczna.

 

 

Podałem przykłady zawodników o podobnym salary. Zgadzam się, że Crowder i Ariza nie do wyjęcia, podobnie jak Bradley, bo wymiana Teague'a za Bradley'a nie ma dla Bostonu sensu. Nadal czekam, aż udowodnisz, że Twoja teza ma jakiś sens, bo nawet przyjmując, że to jeden przykład (choć sam widzisz, że dalej jest ich więcej) to nadal jest to więcej niż Twoje zero. 

 

 

         Przecież nie o te nazwiska same w sobie chodzi, bo one są tylko po to, aby wyrównać salary. Wartością dodaną dla Atlanty ma być pick lub/i młody na rookie kontrakcie. Przyznasz chyba, że więcej jest spadających kontraktów na poziomie 5-8 mln niż 11-14 mln. To, że łatwiej przytulić 2-3 letni kontrakt o takiej wysokości jakiegoś scruba jeśli wraz z nim dostajesz top prospecta lub pick też jest chyba oczywiste. 

 

 Oczywiście. 

 

Ale jeśli UTA nie potrzebuje PG to kto go potrzebuje? Exum w tym roku nie zagra, nie wiadomo jak będzie wyglądał po kontuzji, więc im się akurat PG przyda. 

 

Reszta - masz albo lepszych PG albo na porównywalnym poziomie ( większość),drużyny w przebudowie (DEN,PHI,PHO), którym Teague do niczego nie jest potrzebny. 

Zostają : 

 

UTA, NYK, MIL - propozycje już były 

 

- ORL ( przy założeniu, że z Paytona nie są zadowoleni, a nie chcą dłużej się przebudowywać bo ileż można) - Frye + pick - pick masz wysoki, do tego Frye spoko jako backup PF. Zamiast picku może być Fournier, jeśli uznają że nie chcą mu po sezonie płacić grubszej kasy. 

 

BRO - nie mają nic do zaoferowania. (tu by się Twoja teza mogła potwierdzić zakładając wymianę Teague'a za Younga - choć przy Sapie to Young by wiele nie pograł). 

 

- IND?: Budinger + pick, Miles + pick 

 

- HOU? - Teague za Beverley'a/Brewera + Jones + pick/Dekker 

 

 

Żeby już to zakończyć, bo bez sensu jest w kółko pisać to samo.

 

Pisałem, że wymiana 1:1 "będzie ciężka do skonstruowania" nie dlatego, że się nie da takiej wymyślić, tylko, że nie ma na to zbyt dużo opcji, co niejako sam potwierdziłeś wykluczając Arizę, Crowdera i po części Bradleya. Pewnie znalazłoby się coś jeszcze, wiadomo, ale jako, że jesteś w temacie obcykany, sam byś pewnie na to dawno wpadł. Teraz serio oczekujesz ode mnie jakiś wymian za kontrakt, który nie istnieje?  :mushroom:

 

Dajmy już temu spokój lepiej i zastanówmy się nad opcjami wieloczłonowymi, które zapodałeś poniżej:

 

Orlando - może być taka sytuacja z tym Paytonem, ale raczej będą chcieli się go pozbyć w tym samym momencie, Frye + pick jest ok, przynajmniej jest to jakiś tam podkład pod inne ruchy w razie czego.

 

Indy - pick może być spory gorszy niż ten Magic w dodatku nie bardzo wierzę w Milesa po tym jak się sflaczył, a Rudemu to już w ogóle - średnia/słaba opcja

 

Hou - to jest chyba najlepsza zdecydowanie kombinacja patrząc z perspektywy Hawks, ale mam spore wątpliwości czy Broda potrafiłby oddać gałę Teagowi. Z Lawsonem też to nie wypaliło z trochę innych przyczyn, choć niewykluczone, że mogą to rozważać próbując ratować ten jakże fatalny sezon w Houston. Może do tej wymiany dorzucić Howarda z Alem jeśli w Atlancie mają jednak sygnały, że Al raczej ich nie rozważa? Ciekawe czy to by się dało zrobić.

 

Jednak finalnie najbardziej przychylam się do wymiany z NYKs za AA lub tego propsa z Utah, ciekawe czy coś podobnego z tego wyjdzie.

 

Najbardziej jednak spakowałbym Teague+Korver/Tiago za coś młodego i prespektywicznego + picki, można do tego dorzucić jakiś spadający kontrakt aby wszystko ładnie klikało. Nie widzę sensu wzmacniać się tylko po to aby walczyć z wiatrakami z Ohio. Lepiej powoli odmładzać roster.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba uderzyć się w pierś, przyznać do błędu i ruszyć dalej zamiast robić dobrą minę do złej gry. Nie twierdzę, że Bucks powinni za wszelką cenę oddać gdzieś Monroe i MCW, ale nie widzę niczego dziwnego w ewentualnym szukaniu kupca na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- HOU? - Teague za Beverley'a/Brewera + Jones + pick/Dekker 

 

 

A może jeszcze frytki do tego?

 

http://espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=hvr4dcd

 

 

Wymiana po Teague ma średni/niski sens dla Houston. Wymieniać pg który zna system, na takiego który nie zna? Houston to najniższy zespół w NBA, więc bardziej potrzebują kogoś, kto by potrafił zbierać niż kolejnego małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymiana po Teague ma średni/niski sens dla Houston. Wymieniać pg który zna system, na takiego który nie zna? Houston to najniższy zespół w NBA, więc bardziej potrzebują kogoś, kto by potrafił zbierać niż kolejnego małego.

Kierowanie się kryterium zbiórki przy doborze odpowiedniego PG to jest bardzo zły pomysł. Owszem - śmieszny, ale wciąż bardzo zły pomysł. 

 

Insza sprawa, że pozbywanie się Beverleya grając w konferencji z Westbrookiem, Lillardem, Currym i Paulem to również pomysł mądry inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowanie się kryterium zbiórki przy doborze odpowiedniego PG to jest bardzo zły pomysł. Owszem - śmieszny, ale wciąż bardzo zły pomysł. 

 

Insza sprawa, że pozbywanie się Beverleya grając w konferencji z Westbrookiem, Lillardem, Currym i Paulem to również pomysł mądry inaczej.

 

Kieruje się tym czego w Houston brakuje. Czyli kogoś kto potrafi zbierać i jest wysoki, gdyby jeszcze rzucał FT >60% byłoby super. PG nr 1 w Houston jest Harden, który w tym sezonie generuje 32% asysty w Houston. Dodatkowo jest jeszcze Beverly, Lawson i Terry. Eksperyment w postaci Lawson+Harden z początku sezonu zakończył się katastrofą a Beverly się sprawdza przy Hardenie.

Przed sezonem Houston zaryzykowało i ściągnęło Lawsona, słabo na tym wyszli, ale to nie znaczy, że jak kolejny PG jest dostępny to powinni po niego sięgać dodatkowo wymieniając zawodników, który działają mniej lub bardziej działają w systemie (Beverly czy Brewer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat, w Konferencji z Currymi i Westbrookami, na pewno ma swoją wartość. Z drugiej strony, Teague to allstar za 8 baniek rocznie, a Houston w obecnym kształcie w zasadzie niewiele ryzykują. Beverly to mimo wszystko nie jest ten kaliber zawodnika, którego nie poświęcisz by zrobić spory upgrade. Jeśli chcą zostawić Howarda i nie bawić się w przebudowę, to dodanie talentu jest jedyną opcją by być może nie dostać po ryju w 1. rundzie i mieć nadzieję na kontynuowanie zabawy za rok.

 

Źródła donoszą, że Brooklyn nie chce oddawać Tadka. SvG też dementuje, powiedział że ta wymiana to some made up shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The Clippers have talked to the Nuggets about trading Blake Griffin to Denver, per NBA sources.

 

Nie wiem kim jest Mitch Lawrence ale Nuggets spokojnie mają assety żeby skelić fajną propozycje dla Clippers

 

Nie wierze ze chca wymienic Gryffina. Az tak narozrabiał w szatni?! Z drugiej strony zauwazylem w amerykanskiej telewizji ze Kia Optima jest teraz reklamowana przez Brona. Bys moze Blake strasznie stracił zaufanie w LA co przeklada sie rowniez marketingowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.