Skocz do zawartości

Rookie watch


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Co najmniej? Czyli przed Bookerem, Wilsonem i być może przed kimś z trójki Turner/Okafor/Russell? Odważnie.

 

WCS to IMHO miejsca 8-10, ja jednak nie ignoruję, że Johnson i Mudiay to jeszcze nastolatkowie. Co do Turnera, od samego początku wyjątkowo cenię jego potencjał, być może się bardzo mylę, ale Russella bardzo lubię, a Okafor gra w Sixers, stąd też w tym porównaniu przynajmniej całkiem obiektywnie podchodzę do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiadomo, że to się zmienia co 20 meczów, ale jakbym na podstawie tych 40-kilku meczów miał robić redraft, to miałbym to tak:

 
1. Towns
2. Porzingis
3. Turner
4. Russell
5. Okafor
6. Winslow
7. Booker
8. Mudiay
9. Johnson
10. WCS
 
jakieś wątpliwości? Booker jest młodziutki i pokazje baaardzo duży talent strzelecki w fatalnych Suns, Turner to będzie przekozak. 

 

Tak jak jestem fanem Turnera i od stycznia zeszłego roku chciałem go w JAzz tak uważam że nr 3 tego draftu jest Winslow. Ten kolo będzie Leonardem tego draftu przy odpowiednich proporcjach. Jako debiutant jest najlepszym obrońcą Heat. Nie ma rzutu i nie podejmę sie powiedzieć czy akurat jemu się uda go rozwinąć ale zdecydowanie nie ma tak fatalnego mechanizmu jak MKG. Winslow jest fantastyczny obrońcą jak na tak młodego gracza . I każda ekipa poza Knicksami może żałować że go nie brała poza pewnym nr 1 tj Townsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej? Czyli przed Bookerem, Wilsonem i być może przed kimś z trójki Turner/Okafor/Russell? Odważnie.

 

WCS to IMHO miejsca 8-10, ja jednak nie ignoruję, że Johnson i Mudiay to jeszcze nastolatkowie. Co do Turnera, od samego początku wyjątkowo cenię jego potencjał, być może się bardzo mylę, ale Russella bardzo lubię, a Okafor gra w Sixers, stąd też w tym porównaniu przynajmniej całkiem obiektywnie podchodzę do wątku.

 

Zacznijmy od tego, że w moich oczach Mudiay i Johnson nie zrobili nic, co uzasadniałoby poprawienie ich pozycji w porównaniu z oryginalnym draftem. Przecież Mudiay był w opinii kibiców jednym z głównych kandydatów do ROTY, oczekiwania były spore.

 

Rozumiem, że WCS jest starszy, ale nie ma też co ślepo patrzeć na wiek, zwłaszcza, że on jest chyba najlepszym atletą z całego draftu, co jest dla mnie znaczące w ocenie upside'u. Mudiay i Johnson są młodsi, ale bardziej pod tym względem ograniczeni.

 

Jedyne, co Turner robi od WCS lepiej, to rzuca. Kibice uwielbiają wysokich z rzutem, zapominają wtedy o innych skillach.

 

Dla mnie wysoki o szybkości guarda, potrafiący bronić praktycznie wszystkie pięć pozycji, a przy tym będący przynajmniej dobrym finisherem w ataku, jest więcej wart niż potencjalny starter na obwodzie.

 

Ja bym to widział mniej więcej tak (zaznaczam, że pozycje 2-6 są dla mnie bardzo blisko i parę razy zmieniałem zdanie):

 

1. Towns

2. Porzingis

3. Russell

4. Okafor

5. WCS

6. Turner (ale tu się jednak mocno waham, bo wiek i fakt, że Turner trafił do Birda zamiast do Vivka, ma spore znaczenie)

7. Winslow

8. Lyles

 

Potem już się to rozmywa. Trudno ocenić Hezonję, bo grzeje ławę. Jest jeszcze Kaminsky i kilka dalszych picków.

Oczywiście taka lista nie świadczy o tym, że uważam Mudiay'a czy Johnsona za busty. Po prostu według mnie są niżej.

 

 

Będzie na poziomie Noela i Goberta w obronie, czy myślisz, że może być kimś w ataku? Ja go widzę na tej liście w tym momencie nie wyżej, niż 8-9 pozycja.

 

Myślę, że Cauley-Stein może sobie wyrobić niezły jumper, jeśli tylko będzie chciał, bo ma lepiej ułożoną rękę od tej dwójki. Poza tym jednak to raczej będzie "tylko" dobry finisher

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turner nie tyle ''dobrze rzuca'', co ma potencjał, żeby być czołowym wysokim na półdystansie w całej lidze (w tym sezonie ma 48%, rok temu jako 18-latek rzucał osobiste na 84%). I nie tylko dobrze rzuca, co jeszcze pokazuje bardzo duży potencjał do bycia znakomitym rim protectorem. Winslow już teraz w defensywie to poziom czołówki lidze na obwodzie, a i potencjał jeżeli chodzi o ofensywę ma całkiem spory - obaj mają 19 lat i już teraz pokazują ten potencjał w lidze. W zasadzie zgadzam się, że WCS jest bardzo dobry, ale ... po prostu nie bierzesz w tak mocnym drafcie kogoś takiego jak WCS, przed kimś takim jak Turner czy Winslow.

 

Skoro pojawia się Lyles, to tym bardziej Jokic, który ma chyba pecha, że ten draft jest tak mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W czym wskakuje? Bo mnie chodziło o taki typowy redraft, by zastanowić się na ten moment kto spieprzył wybór, albo kto zaskoczył, zaś Jokicia wspomniałem, chyba nieprecyzyjnie, tylko z tego powodu, ze Serb jest znakomity, i jest rookie, a ten ten temat to ''Rookie watch'', podczas gdy jest zarazem bardzo niedoceniany i na wspomnienie zasługuje. Abstrahując od tego, Jokic ma bardzo pozytywny impakt na kiepską obronę Denver, gdy pojawia się na parkiecie on i czterech jego kolegów, podobnie dobrze wyglądają jego indywidualne statystyki w defensywie, stąd też pokuszę się, przyznając, że zbyt często Nuggets nie oglądam - o stwierdzenie - że jeżeli Jokic wygląada choć w przybliżeniu tak dobrze po tej stronie parkietu, to jest to niesamowity steal, bo ofensywnie (rzut, post up, passing) jest wyjątkowo ułożony.

 

Wracając do rozpoczętego przeze mnie wątku, nie wiem jak można postawić Okafora nad Turnerem. Sprawdzam sobie statystyki [przyjmujące kryterium >=125 osobistych] skuteczności z rzutów osobistych, ścisła czołówka [powyżej 80%] wysokich to: Nowitzki, Anderson, Towns, Porzingis, Dieng, Gasol. Potem jest Hibbert, Aldridge. Potem lekko poniżej 80% mają Bosh, Love, Jokic, Pau. Nie ma Turnera, ale on już w college'u rzucał osobiste na poziomie 84%, a midrange na parkietach NBA ma na poziomie 47% na razie, więc do jego skuteczności z linii trzeba podejść z dystansem. Pau w wieku 22 lat rzucał 71%ft, Bosh jako rookie - 70%, Love - 79%, Aldridge - 72%, Marc - 73%, Dirk - 77%. Towns jako rookie ma 86%, Porzingis - 85%. Kosmos. 

 

Dobrze to chyba obrazuje, z jakimi talentami rzutowymi jeżeli chodzi o wysokich mamy właśnie do czynienia. Dlatego też jestem m.in. tak dużym entuzjastą Turnera. Myles może mieć zabójczy rzut jak na wysokiego, mała dawka, ale on w wieku 19 lat jest jednym z najefektywniejszych wysokich na półdystansie w lidze. Jeżeli ktoś taki jeszcze do tego zdradza potencjał do bycia znakomitym obrońcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, gdzie w Twoim rankingu po meczu z Cavs i trzech blokach na LBJ podkoczył Turner? Top2? ;] 

 

Do tej pory widzieliśmy, odkąd Turner zaczął grać większe minuty, jaki potencjał ma w ofensywie, z Cavaliers pokazał swój potencjał po bronionej stronie parkietu. 

 

Jokic ma serio pecha - białas z Serbii, gra w Nuggets, bardzo mocne rookie class, trzy powody dla których ludzie go ignorują, a jego ostatnie 25 meczów to 10.8ppg, 6.5rpg, 2.7apg, 1.2spg, 0.7bpg, 55.2%fg (per36 17.8ppg, 10.7rpg, 4.5apg, 2spg, 1.2bpg na 61%ts). Mecze gdzie grał ~30 minut, to 23-12-2-3 ze Spurs, 15-10-5 z Lakers, 17-5-3-2-3 z Pistons, 16-11-2-5 z Pacers i 27-14-4 z Raptors. Najlepszy prospekt jakiego mają Nuggets i przyszły allstar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mega ciekawe, że w zeszłym sezonie (szczególnie w drugiej części) podobną niespodzianką do Jokica był Nurkic, teraz ma problemy z kontuzjami ale pewnie z tego wyjdze, pytanie czy Ci dwaj, bardzo młodzi, bałkańscy gracze są w stanie grać efektywnie obok siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.