Skocz do zawartości

Rookie watch


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Kwiatkowski z 6g hajpuje go od 2-3 miesięcy :grin:

 

Ogólnie draft jak się okazuje mega mocny, zwłaszcza pula centrów cieszy. Osobiście nie rozumiem co u Was na w TOP5 robi Russell (u tych, którzy tworzą listę na podstawie grania, nie potencjału). Potencjał na pewno jest u chłopaka spory, ale LAL go skutecznie mordują na razie..

 

Ja bym to widział tak:

1. KAT

2. Zingis

3. Okafor

4. Jokić

5. Turner

6. Winslow

7. WCS

8. Russell

W dalszym kręgu: Lyles, Portis, Hezonja, RHJ, Johnson, Payne... Masa talentu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatkowski z 6g hajpuje go od 2-3 miesięcy :grin:

 

Ogólnie draft jak się okazuje mega mocny, zwłaszcza pula centrów cieszy. Osobiście nie rozumiem co u Was na w TOP5 robi Russell (u tych, którzy tworzą listę na podstawie grania, nie potencjału). Potencjał na pewno jest u chłopaka spory, ale LAL go skutecznie mordują na razie..

 

Ja bym to widział tak:

1. KAT

2. Zingis

3. Okafor

4. Jokić

5. Turner

6. Winslow

7. WCS

8. Russell

W dalszym kręgu: Lyles, Portis, Hezonja, RHJ, Johnson, Payne... Masa talentu :smile:

 

Mudiay od powrotu po kontuzji wygląda naprawdę bardzo solidnie i w pierwszej ósemce powinien się imo pojawić.

 

A Kwiatkowski może sobie hajpować, a prawda jest taka, że on Denver praktycznie nie ogląda co sam osobiście swego czasu przyznał podczas wspólnej konwersacji na TT.

 

W ogóle Kwiatek jest już u mnie na cenzurowanym, niech odda hajs za to co odpierdala od dłuższego czasu - jak najciekawsze arty ma dla spierdolonego wp, to niech zamknie 6G i przestanie wciskać ludziom kit, zresztą z tego co widzę to wszyscy moi znajomi, którzy mieli abo na 6G już sobie podarowali i tak zapewne będzie to dalej wyglądać.*

 

* ucięło mi posta o nuggs i musiałem się wyładować

 

EDIT: udało się odzyskać! zaraz poniżej tekstu na dolnej ramce jest opcja - wyświetl automatycznie zapisaną zawartość

 

dobrze wiedzieć ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz listę na podstawie nie potencjału, a grania, umieszczając minusowego po obu stronach parkietu Okafora przed plusowymi graczami jak WCS, Turner czy Jokic?

 

Nie, z tą listą chodziło o to, jak draftowalibyśmy na ten moment tą klasę 2015. Co do Jokicia można się zastanawiać, czy nie poszedłby rok wcześniej w top3 w obliczu tego, jak rozczarowujący jest tamten draft na ten moment.

 

Russell wygląda na typka, który stosunkowo szybko zacznie robić statystyki w stylu 20-6-6, nie widzę zbyt wielu takich młodych obwodowych w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAT idealnie komponuje sie w Minie, Porzi super w NY, Mudiay w Denver itd

Natomiast oglądając  Philę i L.A cały czas mam to samo wrażenie od początku sezonu, że Okafor z Russelem powinni się zamienić miejscami z dużym pożytkiem dla obu. Okafor  ze swoją maszyną ofensywną byłby idealny w pomalowane,

a Russel od razu przejąłby drużynę a nie zastanawiał się ile Kobe i Byron dadzą mu dzisiaj pograć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, gdzie w Twoim rankingu po meczu z Cavs i trzech blokach na LBJ podkoczył Turner? Top2? ;] 

 

Do tej pory widzieliśmy, odkąd Turner zaczął grać większe minuty, jaki potencjał ma w ofensywie, z Cavaliers pokazał swój potencjał po bronionej stronie parkietu. 

 

Jokic ma serio pecha - białas z Serbii, gra w Nuggets, bardzo mocne rookie class, trzy powody dla których ludzie go ignorują, a jego ostatnie 25 meczów to 10.8ppg, 6.5rpg, 2.7apg, 1.2spg, 0.7bpg, 55.2%fg (per36 17.8ppg, 10.7rpg, 4.5apg, 2spg, 1.2bpg na 61%ts). Mecze gdzie grał ~30 minut, to 23-12-2-3 ze Spurs, 15-10-5 z Lakers, 17-5-3-2-3 z Pistons, 16-11-2-5 z Pacers i 27-14-4 z Raptors. Najlepszy prospekt jakiego mają Nuggets i przyszły allstar?

Turner calkiem mozliwe ze jest jednym z najlepszych graczy w tym drafcie, niesamowite co pokazal przeciwko Cavs, jak tylko bedzie regularny to zaczne zalowac ze lakers go nie wzieli

 

ogolnie jaka transformacje przeszli Pacers, od grania small ball na poczatku sezonu do grania Hillem i Turnerem teraz, Vogel jest genialny, nic dziwnego ze ma taki kredyt zaufania u Birda, Bird ogolnie genialne ruchy, chyba wiedzial juz ze Turner uzupelni luke po Hibbercie a nawet da wiecej

 

z czerwca

 

 

Superficially, it made little sense. The Pacers are supposed to be in this transition toward a smaller, faster team, so who do they take with the 11th pick in the NBA draft?

A muscular 6-11 guy with a "fantastic body" who supposedly doesn't run the court well.

Don't worry, Frank Vogel and Larry Bird said.

"There's two types of ways to play small," the Pacers' coach said after University of Texas center Myles Turner was added to an in-flux roster Thursday evening. "You can play small at the four or play small at the five. I don't envision us playing center-less basketball.

PHOTO GALLERY: Pacers Draft Myles Turner »

"Playing fast is also about trying to play with more space. If you can have a rim-protector like him who can shoot with range, he'll contribute to what we're trying to do on the offensive end."

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawszy byłby ranking top rookies ostatnich 20 lat. KAT obecnie gra moim zdaniem lepszy rookie season niż Tim Duncan, LeBron, KG etc. Jedynie Shaq był lepszy jako rookie moim zdaniem. Gość ma potencjał by być kolejnym Hakeemem. Dominacja po obu stronach boiska. Już w tej chwili trudno znaleźć u niego jakieś poważne wady. Post scoring? Jest. Rebounding? 19% TRB. Rzut? 85% FT, 3pt range. Passing? Świetny jak na rookie. Defense? Niedoświadczony więc robi głupie błędy, ale potencjał jest ogromny.

 

 

Zobaczcie na sekwencje zaczynającą się od 1:13. Wraca w transition defense, robi steala, save'a, wraca do ataku, zajmuje pozycje na lowblock, dream shake, hook shot, boom. Classic Hakeem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie Duncan był rok starszy, i w drugiej części sezonu robił 24-12-3-3 przez 40 minut, ciężko go porównać do młodszego Townsa, ograniczanego przez Mitchella, grającego w słabo zorganizowanym zespole. Może się jednak okazać - i nie jest to przesadzona opinia - że Towns ma większy upside niż Tim, i taką tezę na poważnie można poddać pod dyskusję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypieprzanie się do Kobiego, że nie daje pograć Russellowi to tak dla zasady, co nie?

 

Chyba nie próbujesz  mi wmówić, że uczestniczenie w tym cyrku,  który jest robiony za zgoda szefów klubu, ma pozytywny wpływ

na rozwój takiego talentu jak DAR. Zgadam się, że Kobe to legenda, ale pisząc ten post miałem na myśli,  że DAR trafił w złe miejsce

na swój pierwszy sezon,  ok moze to byc  L.A. ale o sezon za  wcześnie.

Takie były nadzieje co  do tego składu a nie widze  ani jednego zawodnika, który  gra lepiej niż w zeszłym sezonie.

Dla mnie to stracony rok dla tych młodych chłopaków i będą tego w L.A jeszcze żałowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie próbujesz  mi wmówić, że uczestniczenie w tym cyrku,  który jest robiony za zgoda szefów klubu, ma pozytywny wpływ

na rozwój takiego talentu jak DAR. Zgadam się, że Kobe to legenda, ale pisząc ten post miałem na myśli,  że DAR trafił w złe miejsce

na swój pierwszy sezon,  ok moze to byc  L.A. ale o sezon za  wcześnie.

Takie były nadzieje co  do tego składu a nie widze  ani jednego zawodnika, który  gra lepiej niż w zeszłym sezonie.

Dla mnie to stracony rok dla tych młodych chłopaków i będą tego w L.A jeszcze żałowali.

 

Ale ja się z tym zgadzam, ale nie można nic Kobiemu zarzucić w kwestii blokowania rozwoju DAR poza początkiem sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda Towns vs Porzingis w zaawansowanych statach, jeśli chodzi o defensywe ?

 

Porzingis on (1399 min.): 103,7 DRtg

Porzingis off (1074 min.): 105,3 DRtg

 

Towns on (1491 min.): 106,1 DRtg

Towns off (934 min.) 104,8 DRtg

 

Patrząc na wyniki najpopularniejszych lineupów – najbardziej na minus w DRtg działa w Socie zastąpienie Garnetta Diengiem lub Prince'a/Shabbaza Kevinem Martinem. Towns ogólnie wypada średnio, ale jest ich starting 5 w składzie Rubio-Wiggins-Prince-Garnett-Towns ma świetny DRtg 92,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAmiętasz lorak w zeszłym roku TP-TM dało najlepsze przewidywanie sezonu na APRmetrics . Tu masz Top 30 tego sezonu

 

 

http://nyloncalculus.com/2016/02/04/player-tracking-plus-minus-pt-pm-top-thirty/

 

A ogólnie to chyba w zeszłym roku krótko dyskutowaliśmy o tym bo gościu opiera się dużo na danych z kamer


http://counting-the-baskets.typepad.com/my-blog/2014/09/introducing-player-tracking-plus-minus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, czy ktoś oprócz mnie uważa, że Porzingis>KAT?

Oczywiście można mi zarzucić stronniczość, ale na ten moment Porzingis jest dla mnie na pewno lepszy w obronie. Kristaps to lepszy rim protector, niesamowite ile on "zmienia rzutów", dodatkowo na switchach jest w stanie ustać niemal każdemu. Towns z kolei wygląda lepiej w ataku, podejmuje przede wszystkim tam lepsze decyzje, bo generalnie obaj wyglądają z grubsza full package. Także tak, jakbym miał kogoś z nich wybierać na tu i teraz, to brałbym Łotysza, ale do budowania zespołu w dłuższej perspektywie, to chyba cały czas Towns wygląda na pewniejszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.