Skocz do zawartości

NBA draft 2016


BigManFan

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz nie chce mi sie wierzyc w prawdziwosc tych plotek to szukam alternatywnych teorii co tu sie stalo...

 

Thibs oddalby 2 mlodziakow za ulubiongo Butlera bez mrugniecia okiem w srodku nocy, wiec jaki moze byc powod, ze podobno odrzucil taka wymiane?? Czy to mozliwe, ze chcial zrobic "na zlosc" Bulls przez ich rozstanie? Czy moze jako nowy GM bal sie, ze jest dymany? A moze w druga strone i taka plotke wypuscili Bulls zeby jeszcze troche porzucac blotem w Thibsa??? Czy bedzie po prostu ciag dalszy negocjacji? To mi w sumie najbardziej pasuje... a Wy macie jakies inne wyjasnienia?

 

http://espn.go.com/nba/draft2016/story/_/id/16464826/minnesota-timberwolves-push-get-jimmy-butler-chicago-bulls-fizzles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, czyli odnosnie Wolves-Bulls moglem skonczyc na tym...

Poniewaz nie chce mi sie wierzyc w prawdziwosc tych plotek

Ale przeciez ten sam Stein donosil o negocjacjach miedzy stronami typu: "Rising optimism on the both sides, sources say, that the Bulls and Wolves can strike a deal where Jimmy Butler lands in Minnesota" -- gdyby to bylo tylko odbieranie telefonow przez Formana, a nie negocjowanie, to skad by sie bral ten optymizm i zaawansowane etapy? Z w/w linka wynika, ze to szybko odrzucili, wiec ktos tu sciemnia, albo GM teraz albo zrodla wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Bostonie ćwierkają, że żaden deal nie był nawet blisko, bo każdy dawał za mało, a Celtics się nie spieszą i nie będą się godzić na wymiany, które im do końca nie pasują. 

Do tego wydaje się, że DA naprawdę coś zobaczył w Brownie... Oby się okazało, że miał rację. Będzie można ocenić za jakiś czas, póki co wygląda to średnio, no ale za to Ainge dostaje kasę, żeby wiedzieć lepiej od ludzi z e-nba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na yahoo w studio mówili, że Danny jest dobry jeśli idzie o wymiany, spoko zbiera assety, picki, ale jak przychodzi draft to jest doopa. No i należy zacząć się z tym godzić. Większość jego wyborów to niewypały, a jak słyszę tekstu typu "Danny w nim coś zobaczył"  to mnie szlag trafia, bo w Rozierze czy Hunterze też niby coś widział. 

A teksty o tym, że wymiana do końca nie pasuje są fajne, jeśli rzeczywiście szczyt naszych marzeń to 1 runda. Inaczej trzeba ryzykować. Zresztą, jakie to ryzyko, jeśli mamy 27, 28, 31, 34, 37, 54, 56, ... pick i i tak wszystkich tych zawodników nie da się nawet zakontraktować.

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Browna, to już wspominałem - Justise Winslow i Stanley Johnson byli lepszymi obrońcami, lepszymi scorerami, mieli lepszy ballhandling, passing i porównywalny atletyzm - a poszli rok temu z 8-10 pickiem. Jakkolwiek tamten draft był bardzo mocny, a Winslow powinien iść dwie pozycje wyżej, to bardzo dobrze to jednak pokazuje jaką wartość globalnie ma ten pick w postaci Browna. Jeżeli jest hardworkem, to nie można go skreślać, ale jakie on ma minuty dostać w C's i jak z 3. pickiem można wziąć gracza z takimi mankamentami? Nie widzę tutaj sensu, zwłaszcza, że Brown ma niższe trade value niż pick z jakim został wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Brown jest bez wątpienia lepszym atletą, z Johnsonem to w ogóle nie ma porównania. Ballhandling wszyscy mają porównywalny - wjazdy po prostej linii, żadnych zaawansowanych manewrów. Brown jeszcze rok temu był wymieniany jednym tchem z Simmonsem i Ingramem, miał jednak rozczarowujący sezon, podczas którego pokazał się jako jednostronny i nierówny zawodnik, grając zdecydowanie poniżej oczekiwań i nie wykorzystując swoich możliwości (miał być chociażby świetnym obrońcą). W dodatku podczas spotkań z klubami na combine ponoć słabo wypadł.

 

To nie jest wybór jak ze Smartem, tutaj mamy upside, ale bardzo dużo znaków zapytania, jak dla mnie za dużo, ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest wybór jak ze Smartem, tutaj mamy upside, ale bardzo dużo znaków zapytania, jak dla mnie za dużo, ale czas pokaże.

A co jest nie tak z wyborem Smarta?

To w zasadzie był wybór między Smartem a Randle i z perspektywy czasu wybór się broni.

Smart już poprawił się jeśli chodź o playmaking, post up, w drugim sezonie więcej i skuteczniej wbijał pod kosz. Defense od początku miał na elitarnym, jak na swój wiek i pozycję, poziomie a i tak zrobił spory postęp.

Tylko ta trójka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z wyborem Smarta?

To w zasadzie był wybór między Smartem a Randle i z perspektywy czasu wybór się broni.

Smart już poprawił się jeśli chodź o playmaking, post up, w drugim sezonie więcej i skuteczniej wbijał pod kosz. Defense od początku miał na elitarnym, jak na swój wiek i pozycję, poziomie a i tak zrobił spory postęp.

Tylko ta trójka .....

 

Nie, nie broni się. Smart jest defensywnym obwodowym rolesem kompletnie bez rzutu. Co gorsza, nie widać w tym elemencie żadnych perspektyw na poprawę. Z szóstką poszedł za wysoko. Brown w przeciwieństwie do niego ma upside, bo jest świetnym atletą. Technicznie jego rzut też nie wymaga takiej rekonstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie broni się. Smart jest defensywnym obwodowym rolesem kompletnie bez rzutu. Co gorsza, nie widać w tym elemencie żadnych perspektyw na poprawę. Z szóstką poszedł za wysoko. Brown w przeciwieństwie do niego ma upside, bo jest świetnym atletą. Technicznie jego rzut też nie wymaga takiej rekonstrukcji.

 

Smart nie jest mega atletyczny jak na swoją pozycje? Westbrook to to nie jest ale cmon. Rzut wiadomo ze ma pokraczny i nigdy scorerem nie bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Jest bardzo silny i to by było na tyle. Nie ma ani wybitnej szybkości, ani dynamiki. Owszem, przywali czasem fajnego putbacka, ale z piłką już tak dobrze nie wykańcza, grając pod obręczą i bazując na swojej budowie. Na domiar złego, przeciętny jak na rozgrywającego ballhandling nie pozwala mu choćby częściowo zrekompensować atletycznych braków.

 

Rzut wiadomo ze ma pokraczny i nigdy scorerem nie bedzie 

 

Nie chodzi o to, że nie będzie scorerem. W tej chwili jest pod tym względem historycznie słaby. Obrona jest zadowolona, kiedy Smart oddaje rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie broni się. Smart jest defensywnym obwodowym rolesem kompletnie bez rzutu. Co gorsza, nie widać w tym elemencie żadnych perspektyw na poprawę. Z szóstką poszedł za wysoko. Brown w przeciwieństwie do niego ma upside, bo jest świetnym atletą. Technicznie jego rzut też nie wymaga takiej rekonstrukcji.

Przecież oprócz Randle'a ( ja nie mam do niego przekonania, ale rozumiemże ktoś może go cenić wyżej) za Smartem nie poszedł nikt, kogo w ewntualnym re-drafcie można brać przed nim. Przed nim Gordon i Exum - do dyskusji, ale żadnego z nich bym nie chciał teraz w Bostonie.

 

Brown ma większy upside, to prawda. Ale czepiając się rzutu Smarta ( słuszni, tym bardziej że znacznie popsuł ten element w porównaniu z rookie sezonem) nie dostrzegasz, że praktycznie w każdym innym elemencie zrobił mniejszy lub większy postęp.

Smart, biorąc pod uwagę to co było do wzięcia, to był dobry wybór.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, łatwo mówić po fakcie, że trzeba było wziąć tego albo tamtego, dodatkowo ów draft faktycznie wygląda póki co kiepsko, ale jednak paru starterów można było wyciągnąć. Lakers przykładowo, przed Smartem mieli nie tylko Randle'a ale i Paytona.

 

Smart, dopóki nie doprowadzi swojego rzutu choć do przyzwoitego poziomu, raczej nie będzie starterem w NBA, a wykorzystanie szóstego picku na rezerwowego jednak średnio się kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, łatwo mówić po fakcie, że trzeba było wziąć tego albo tamtego, dodatkowo ów draft faktycznie wygląda póki co kiepsko, ale jednak paru starterów można było wyciągnąć. Lakers przykładowo, przed Smartem mieli nie tylko Randle'a ale i Paytona.

 

Smart, dopóki nie doprowadzi swojego rzutu choć do przyzwoitego poziomu, raczej nie będzie starterem w NBA, a wykorzystanie szóstego picku na rezerwowego jednak średnio się kalkuluje.

Kalkuluje się średnio, ale tak jak Regis napisał czy Ainge zrobił jakiś błąd? Czy Randle będzie starterem? Póki co jest, ale Lakers są słabi, bardzo słabi. Na ten moment nie widzę nic złego w wyborze Smarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy Jendras, male dojebac sie o Smarta co Bostonu nie ma co, bo Randle dupy tez nie urywa. Jak bedzie takim Odomem z lawy to i tak bedzie do ze. Z pickow LAL to trzeba liczyc ze z DARa i Ingrama cos wyjdzie bo Clarkson, Randle, Nance, Brown to gracze z lawki i wyzej tego nie przeskocza jezeli chcemy sie liczyc w tej lidze jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkuluje się średnio, ale tak jak Regis napisał czy Ainge zrobił jakiś błąd? Czy Randle będzie starterem? Póki co jest, ale Lakers są słabi, bardzo słabi. Na ten moment nie widzę nic złego w wyborze Smarta. 

 

 

Bez obrazy Jendras, male dojebac sie o Smarta co Bostonu nie ma co, bo Randle dupy tez nie urywa.

 

Po pierwsze, Randle ma za sobą jeden sezon w college'u i jeden w NBA. Smart - 2 i 2. To spora różnica.

Randle ma wyższy upside ze względu na unikalny skillset (szybkość + ballhandling), który stwarza mu możliwość rozwinięcia się w przyszłości na playmaking 4.

 

Po drugie, nie rozumiem, dlaczego sprowadzacie temat do porównania tej dwójki. Nigdzie nie napisałem, że Boston powinien brać Randle'a, tylko że Smart poszedł za wysoko.

 

Jak bedzie takim Odomem z lawy to i tak bedzie do ze. Z pickow LAL to trzeba liczyc ze z DARa i Ingrama cos wyjdzie bo Clarkson, Randle, Nance, Brown to gracze z lawki i wyzej tego nie przeskocza jezeli chcemy sie liczyc w tej lidze jeszcze.

 

W porządku. A teraz bądź tak miły i podaj mi pięciu następnych mistrzów NBA, przyda się trochę grosza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te zlosliwosci ale spoko :-) mnie caly Randle bardziej irytuje niz kreci w odroznieniu od Ciebie. Mnie ten jego skillset nie przekonuje. Widze na dzien dzisiejszy w nim wiecej wad niz zalet jezeli chodzi o funkcjonowanie zespolu w aktualnych realiach NBA. Smart tez zwyczajnie dupy nie urywa, pitbull w obronie ale po atakowanej stronie bez szalu. Obaj moga skoczyc wysoko albo skonczyc na poziomie bycia odpowiednio Odoma i T.Allena. smutne w tym calym drafcie 2014 jest to, ze trzeci i czwarty najlepszy grajek zostali wybrani dopiero po 20 numerze...Exum i Joela nie licze bo ciezko ich oceniac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze na dzien dzisiejszy w nim wiecej wad niz zalet jezeli chodzi o funkcjonowanie zespolu w aktualnych realiach NBA.

 

Tylko widzisz, dla mnie to co jest teraz ma w przypadku Randle'a drugorzędne znaczenie. A jeśli mówimy o funkcjonowaniu zespołu, to ten, w jakim dotychczas grał, raczej nie był na miarę "aktualnych realiów NBA". ;] Dajmy mu szansę pokazać się w zdrowym środowisku.

 

Obaj moga skoczyc wysoko albo skonczyc na poziomie bycia odpowiednio Odoma i T.Allena.

 

Zabrzmiało to tak, jakby Odom to był pesymistyczny scenariusz. Tymczasem, ja taki biorę w ciemno.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.