Skocz do zawartości

Eurobasket 2015


steve

Rekomendowane odpowiedzi

http://szostygracz.pl/2015/09/08/lwp-004/

 

6G nagrywa podcasty prosto z Francji, Kajzerek wyjaśnia jak miała wyglądać ostatnia akcja, jest też chwila o Gortacie, generalnie fajnie się tego słucha. Wszystkie te podcasty są dostępne za free.

 

własnie widziałem to zaraz jak napisałem posta, 

i potwierdzam tam wyjasniają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co poniektórzy tutaj? W 6G mówią o wykupieniu kontraktu Ponitki i ze ESPN pisalo cos ze Ponitka powinien starać sie dostać do NBA.

Myślicie ze w NBA go nie widza? Ze z NBA nikt EB nie ogląda?

nikt nie zauwaza jak Ponitka na lajcie sobie wjeżdża pod kosz broniony przez Goberta, jak to ujęli w podcascie najlepszego rim protectora na świecie?

 

I chyba nie tylko ktos od Taylora czyta to forum tak jak z Czyzem i smallballem heh.

Ale tak na serio to w podcascie niemalże bylo dokladnie zerżnięte z komenta Koelnera ze Gortat jest po prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nich na pewno ktos czyta forum.

Ja bym przyczyny szukal gdzies indziej nie w tym ze Gortat jest po prime tylko w tym ze on sobie po prostu z jakichś przyczyn na turniejach europejskich z kadra radzi dużo gorzej (tak samo bylo w 2013 roku) przede wszystkim w obronie i na zbiórce niz w Waszyngtonie w NBA. Cos mi mówi ze wróci do Stanów i znowu rozegra niezły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nich na pewno ktos czyta forum.

Ja bym przyczyny szukal gdzies indziej nie w tym ze Gortat jest po prime tylko w tym ze on sobie po prostu z jakichś przyczyn na turniejach europejskich z kadra radzi dużo gorzej (tak samo bylo w 2013 roku) przede wszystkim w obronie i na zbiórce niz w Waszyngtonie w NBA. Cos mi mówi ze wróci do Stanów i znowu rozegra niezły sezon.

 

Yup, Gortat zawsze wolał granie w nba. Tam dużo zyskuje bo jest więcej miejsca, biegania itp - rzeczy które lubi. Nie ma też potrzeby brania na siebie odpowiedzialności w ataku przez co jest mega efektywny Już legandarne jest spotkanie z Gruzją gdzie Paczulia go jechał jak dziecko. A w nba Gortat jest co najmniej o klasę wyżej niż Zaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Maciek Kwiatkowski czyta e-nba jest dla mnie oczywiste od momentu gdy w jednej z PNŻ Extra zaczął zaciekle bronić Westbrooka, jednoznacznie nawiązując do mojej dyskusji z barcaloverem - "spotkałem się z taką retoryką, ale nie powiem gdzie" - powiedział.

 

Jednak nie przeceniałbym naszego wpływu na to co mówi/pisze, sam doskonale potrafi dochodzić do podobnych wniosków w końcu siedzi w temacie już szmat czasu.

 

Co do Gortata, to moim zdaniem on od początku stawiał sobie zbyt wygórowane cele typu - wiem, że mogę być liderem tej kadry również w ataku. Często wypowiadał się lekceważąco o europejskich drużynach, jak w tych wywiadach przed tegorocznym EB. Do Zazy dorzuciłbym też Asika, który też go zgnoił przecież niemiłosiernie. Patrząc na jego grę mam pewne obawy czy rzeczywiście nie zaczyna się zbyt szybko starzeć. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się scenariusz Lukiego, bo liczę na kolejny sezon postępów Wizz, a Gortat w formie jest do tego niezbędny.

 

@Steve

 

Biję się w pierś. Zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski co do Ponitki, chyba to przez ten zupełny brak zainteresowania nim podczas draftu. Coraz bardziej przekonuję się, że wszystko w tym temacie jest możliwe. Tylko rzeczywiście - na c*** mu ten Stelmet? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Steve

 

Biję się w pierś. Zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski co do Ponitki, chyba to przez ten zupełny brak zainteresowania nim podczas draftu. Coraz bardziej przekonuję się, że wszystko w tym temacie jest możliwe. Tylko rzeczywiście - na c*** mu ten Stelmet? :|

 

 

będzie grał w Eurolidze, ma pewne bycie liderem z krwi i kości gdzie będzie mógł się rozwinąć jako samiec alfa. dla mnie idealny układ, gdzie by nie pojechał musiałby być paziem a teraz awansuje na rycerza, może w nieco zabrudzonym majątku z myszami i smrodem z rynsztoka ale na swoim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA w sumie mamy dwóch Polaków, Gortata i Rafała Juca, który jest scoutem w Denver.

 

Ponitka oprócz uczestnictwa na EuroCampie w Treviso przed draftem

 

 

-One of the top automatically eligible players in attendances here, Mateusz Ponitka had a solid yet unspectacular week here. He moves well off the ball, can create in a straight line, and knocks down open shots with solid aggressiveness. His ball-handling remains a work in progress, and he lacks a degree of size, explosiveness or shooting range to be considered a top-level NBA prospect, but was clearly one of the best wing players in Treviso.

 

był też na co najmniej 5 workoutach w LA. Więc 6G wyważa drzwi otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie -10 z Włochami. Jak dzis przegraja to nie pewny jest ich awans z grupy!!

To juz nie jest ten sam zespol. Ich dominacja dobiegla konca w Europie. Nawet jak dzis wygraja to strefy medalowej im nie wroze.

Jak wyjda z 4 miejsca to od razu dostaja Francje.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez Marca i JC Navarro nie mają takiego firePowera jak mieli. Wzięli Mirotica, więc nie mogli zabrać Ibaki. A jak Twoim drugim najlepszym podkoszowym jest Felipe Reyes to, hmmm...... Mirotic bardzo niewyrazny, Pau też bez szału, a Włosi mają naprawdę legitną pakę i w 3q nieźle im siedział rzut z dystansku [nie powiem że jakoś super bo jak masz w drużynie Galinariego i Belliego to wiadomo że rzut z dystansu będzie tfojo mocno strono].

 

Belinelli z 8 metrów i na  7:40 przed końcem włosi ciągle  +10

 

edit: Galinari i +13 :smile:

 

Belli ta trójka na 85:74 - OJP

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Navarro by za wiele Hiszpanom nie pomógł. Strasznie zdziadział w ostatnim sezonie. Niby swoje umiejętności dalej ma i to na niby solidnym poziomie jak na acb ale to już nie ta sama energia. Po prostu byli lepsi na jego pozycji w tym sezonie

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to brakuje Rubio i Calderona. Niiby są Llull i Sergio Rodriguez ale jednak to nie to samo myslalem ze dadza rade ich zastapic ale nie graja dobrych turniejow.

Ja bym wolal zdecydowanie Ibake, miec super rim protectora niz Miroticia ktory i tak gra slabo. No wiadomo Marc by byl najlepszy ale nie dawalby w ataku tyle co Pau.

 

W sumie to Niemcy maja najgorsza sytuacje z tej piatki. Serbia juz wyszla, Turcja tez bo ma 2 zwyciestwa ale mecz przed soba z Islandia czyli 3. ta dwojka juz pewna.

Po tym co dzis zobaczylem to prawdopodobnie Hiszpanie i Włosi wygraja z Niemcami.

Czyli co 1/8 finalu z Hiszpania? :rugby: O ile wygramy z Izraelem i Finami, ale jestem pozytywnie nastawiony 

Ale mozemy jeszcze zagrac z kazdym nawet Serbia moze byc 4 w grupie. Najlepsza chyba Turcja dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.