Skocz do zawartości

Eurobasket 2015


steve

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, jestem pod wielkim wrażeniem. Graliśmy z Mistrzami Europy jak równy z równym. Mam nadzieję, że ten mecz jeszcze nas zbuduje.

 

Gortat wreszcie nie jest miękki w reprezentacji. Waczyński jak jakiś Klay Thompson do tej pory XDDDDDD

Ale Ponitka, kuuurde, takie pocket passy Gortat dostawał ostatnio chyba od Steve'a. Do tego objeżdżał graczy NBA i kończył pod koszem. Nawet jak dostał czapy to się nie zrażał. W obronie to dotychczas wygląda jak jakiś biały Kawhi. Wszedzie te łapska wsadzi, świenie on ball. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie oglada ta nasza druzyne, ciekawa ekipa, freaky na sg i sf , w miare ogarnieta ławka, no i coach ktory wie co robi.

murzynek moze najlepszy nie jest, ale nie jest tez najgorszy, nie mozna przeciez miec wszystkiego.

 

chyba nie bylo tak ciekawej ekipy od prime bacika , tomczyka & Co ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten caly Slaughter dobrze chcial, poszedl na post a Gortat mial postawic zaslone Waczynskiemu na trojke, ale nie ogarnal i skonczylo sie jak skonczylo

 

Slabo pick and rolle gra ten Slaughter nie wie kiedy isc do przodu kiedy zaatakowac dzieki czemu nie tworzy przewagi

 

i w obronie miekki, raz zaspal jak mu Batum zza plecow wyskoczyl w koncowce co mu Diaw zagral i ogolnie dal sie Parkerowi zastawic na high low podaniu lobem, ale w NBA tez sie ciagle na to nabieraja jak Spurs to czesto stosuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mecz. Widać, że nasi grali na maksymalnej spince, co zmusiło Francuzów do podkręcenia obrotów w trakcie meczu, bo na początku grali w trybie sparingowym.

 

Fajne zawody zagrał Cel i Kulig (3 na farcie, ale 3 punkty to 3 punkty). Karnowski pokazuje co to jest post-up centra. Gortat bronił choć w pojedynku w Gorbertem powiedziałbym, że Francuz był lepszym zawodnikiem. Waczyński to taki sneaky scorer nie wiadomo kiedy zdobywa te punkty.

 

Naliczyłem chyba 2 pnr z Gortatem, choć powinniśmy to grać do znudzenia.

 

Trochę za dużo niewymuszonych błędów i za mało ruchu w ataku. Gortat wyciągał Goberta z pod kosza, ale nasi stali jak kołki i niewiele z tego wynikało.

 

Akcja meczu to fade away Gortata z 3Q chyba, za dużo playstation ;-)

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda, że się parujemy z grupąB...

 

Tyle prostych błędów, w tej ekipie z Ponitką i Waczyńskim na obwodzie naprawdę jest wielki potencjał, tylko zawsze te babole się zdarzają. Niemniej fajnie było powalczyć z Francją.

 

 

A to duet Ponitka-Waczyński jest twarzą kadry na tym turnieju, nie niestety przeciętny MG.

Nie zgodze zgodze sie z MG gra przecietnie, jako chyba jedyny ogarnia sie zawsze na czas w obronie dzieki czemu nie wjezdzaja nam w kazdej akcji pod obrecz.

Co do ofensywy to nie jest gosciu do grania tylem do kosza i tyle. Jesli ktos spodziewal sie czegos innego oczekuje jakis cudow.

Jak lezy rozgrywanie to ile on moze nabic ze swoich dretwych post-upow i off reb? 

Juz nie mowiac o tym ze nie potrafimy rozrzucic i nakarmic go odpowiednio gleboko pod koszem na post-up tylko dostaje gale na 6m, masz se marcin pograj 1/1.

 

Mecz ok, porazka wliczona w program, trzeba sie spiac i ograc pozostala dwojke co jest absolutnie do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waczyński pokazuje ile daje ucieczka z Polski. Boję się trochę o Ponitkę.

 

Ogólnie super występ kadry, brawo.

 

Cel świetny defense na Diaw. Slauhter nerwy ze stali w końcówce. Nawet Koszarek jakby pewniej.

 

Wkurza mnie Gobert z odpychaniem Gortata podczas wychodzenia w górę.

 

Ogólnie, panie Taylor, dobra robota póki co.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja meczu to reverse Ponitki

 

Ponitce do kłębka

 

 

Tak czy inaczej ja się cieszę że Sobczyński w końcu się dowiedział że jest taki rzut jak floater

Ogólnie gra wygląda dobrze. Sporo lepiej niż pare lat wstecz. Przynajmniej jest zalążek tego co chcemy grać i jak się ustawiać.

Ale włąsnie nie wiem czy Polacy pociągną tak dobrą grę do końca turnieju. Moze z nich tak po prostu zejść powietrze i po zabawie.

 

polska gibraltar 8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, chyba pierwszy mecz jaki obejrzałem na żywo na eurobaskecie od 97 [dygresja / ciekawostka: we wrzesniu 2009 kończyłem magisterkę, gdyby nie to byłbym takim tam - nie wiem jak to się mówi - oprowadzaczem / załatwiaczem repry Hiszpanii], tylko dlatego że zobaczyłem post Ihasana na FB że jest mecz :)   Bardzo legitna gierka, szkoda wolnych, wyrzuconej piłki w aut i paru gwizdków sedziowskich których nie musiało być / mogły pójść w drugą stronę. Ale ogólnie to i tak był mecz ponad stan, roster Francji - incredible, Hakeem pod koszem i Isiah na rozegraniu. A nasi się nie pierdolili tylko grali swoje i niewiele zabrakło. Szacun i oby tak dalej w kolejnych meczach,  choć z tego co kojarzę jakiś ciężki przeciwnik się szykuje po wyjściu z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz z tą D? Zubas i Stipanovic robili rozpier*ol (pkt i rebs Bośni i Rosji na naszej desce). Mamy bardzo duże problemy w obronie z prostymi zagrywkami do środka i tak - jest to również wina Marcina. Atak? Akurat dość kiepsko jak na siebie i przede wszystkim jako powinien (pnr) kończy, off rebs również słabiutko, ważne FT.

Zobacz sobie statsy kto robil te zbiorki. Pozycje 2/3/4. 

Te caly stipanovic zrobil 2 def reb przez 30 min. Zubas machnal 5 off reb, kto zrobil pozostale 12? To samo co wyzej. 

Juz nie mowiac o tym, że ze zbiorek rozlicza sie zespol, a nie konkrentych zawodnikow i z jakoscia obrony zbieranie ma niewiele wspolnego.

W pierwszych dwoch meczach 10% lepszy def za 2 u nas niz u przeciwnikow. Dzis po rowno, ale to glownie ze wzgledu na 6/6 tego Gelebale, ktory gnebil Cela/ponitke (?) w izo. MG broni w trumnie jak trzeba to przytomnie switczuje* i generalnie nie daje dupy, wie kiedy oddac, wie kiedy przejac. Inni maja z tym spore problemy, juz nie rzucajac nazwiskami tych ktorzy sa objezdzani na obwodzie jak paliki. 

 

Co do p'n'r to nie wiem jakie mecze ogladasz, ale chyba nie te same co ja, bo p'n'r z podaniem do rolujacego to chlopaki graja raz na kwarte jak nie rzadziej.

 

*wezta admini wywalta to cenzurowanie bo chyba tylko dal jaj jest obecnie.

Switc***e i c*** ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty mecz i bardzo szkoda tego niefortunnego wyjścia do piłki Waczyńskiego, bo byłaby szansa na I-sze miejsce w grupie. No ale myślę że z taką grą jak do tej pory Izrael i Finlandia do pyknięcia są jak najbardziej.

Ponitka i Waczyński time :grin:.  

A Gortat ma baardzo średni turniej. Najpierw jakiś Bośniak którego nie zapamiętałem robi na nim ponad 20pkt, wczoraj oprócz świetnej egzekucji osobistych ogólnie średni mecz, bo Zubkov o którym mowa owszem jest PF ale Ruscy przecież grali bez Centra pewien czas i Gortat go krył. a dzisiaj Marcinek udowodnił tylko że Gobert jest i będzie potworem w defensywie. 
Karno pokazał natomiast zajebiste skillsy w post, jaram się jego grą ostatnimi czasy. Dzisiaj zabrakło wykończenia tych rzutów, ale ogółem z Przemkiem na parkiecie byliśmy +8 w 12 min a z Gortatem -11 w 28. 

Go GO polska, jak z Francją prawie daliśmy radę to powinno być 4-1. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mogłem oglądać bo byłem w pracy tylko śledziłem wynik. Szkoda, że się nie udało. Gdyby ktoś chciał obejrzeć powtórkę w nie najgorszej jakości to tutaj - https://www.telekombasketball.de/video/wiederholung-frankreich-polen/2514 

Trzeba wejść z niemieckiego IP - polecam dodatek do przeglądarko Hola i wideo śmiga aż oczy bolą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problemów z Gortatem i nie tylko z nim jest kilka.

 

1. Ego - mam wrażenie, że Gortat myśli, że jest super star i to, że gra w NBA sprawi, że przeciwnik posra się i sama jego obecność pod koszem sprawi, że nie będą trafiać, a piłki same będą wpadały do rąk. W dwóch pierwszych grach to się nie sprawdziło i nasza strefa podkoszowa była miękka jak masełko na słońcu. A Gortat przez większość część tych spotkań nawet nie podnosił rąk w obronie. To nie rok 1992 gdy Dream Team grał w Barcelonie, gracze NBA to nie taka rzadkość, a grając przeciwko komuś z NBA można się pokazać.

 

2. Gortat offence

a) Gortat robi zasłonę na łuku otrzymuje tam piłkę i no właśnie nic się dalej nie dzieje. Zero ruchu od pozostałych, tylko stoją i patrzą się, Kulig nasz stretch 4 pod koszem, efekt z tych akcji zazwyczaj mizerny,

B) Gortat dostaje piłkę na post up, zero ruchu od pozostałych i Marcin rozpoczyna mozolne przemieszczanie się pod kosz kozłując i sprawiając, że parkiet dostaje "concussion", efekt na dwoje babka wróżyła,

c) pnr z Gortatem - najgroźniejsza odmiana Gortat offence niestety z niewyjaśnionych przyczyn jej użycie jest ściśle limitowane do 1-2 użyć na mecz.

 

3. Słabe rozpracowanie przeciwnika - Rosja grając small ballem sprawiła, że nasi byli jak dzieci we mgle, z drugiej strony nasi przeciwnicy doskonale wiedzą, że Koszarka trzeba przycisnąć na naszej połowie.

 

4. Ostatnia akcja wczoraj to było najszybsze 16 sekund w koszykówce jakie widziałem. Francuzi pokazali dlaczego są mistrzami i mimo, że grali w obronie swoimi ruchami sprawili, że piłkę otrzymał Gortat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piłką miała iśc do Waczynskiego ten nie dostał odpowiedniej zasłony i Gobert z Parkerem podwoili AJ i piłka słusznie poszła do Gortata który chyba miał tyle czasu by przed ustawianiem się do rzutu przerzucić piłke na drugi róg boiska, tam stał ktos wolny do rzutu, nie wiem kto dokładnie

dało by radę to zrobić czy nie? 

 

poza tym granie na Waczyńskiego było błędem bo każdy wiedział ze na niego zagrają, miałem nadzieję że Taylor cos innego wymyśli 

np. zagranie na Ponitkę by się wbił pod kosz i wymusił 2+1 albo trójka kogoś innego lub jednak coś na Waczyśnkiego ale bardziej oryginalnego 

 

tak czy siak good game i jaram się meczem z Izralem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.