Skocz do zawartości

Co dobrego na Youtube ?


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dla mnie najlepsze odkrycie w 2023 roku na YouTube, jeśli ktoś chce posłuchać wywiadów z ludźmi nauki/myślenia, a zarazem prowadzący (Patrycjusz Wyżga) robi to na wysokim poziomie i prezentuje świetny poziom merytoryczny (Stanowski w wywiadach z tymi mądrzejszymi często robi tylko za słup w studiu i nie ogarnia) i nie wrzuca swoich wtrąceń o życiu/przemyśleń i tak dalej, jak robi prawie większość tych popularniejszych osób od wywiadów obecnie w Polsce jak Stanowski w Kanale Sportowym, Vini w tych swoich wywiadach w aucie i tak dalej.

Tutaj wkleiłem wywiad z Polakiem, który od wielu lat pracuje w NASA i mówi w tym wywiadzie, że już 40 lat temu w NASA pracował nad autem elektrycznym i udało im się to zrealizować, ale nagle kazano wycofać i wyrzucić projekt do śmieci, bo ktoś prawdopodobnie sypnął kasę, żeby nie miało to miejsca + jest wiele ciekawych wątków o kosmosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wyparlo napisał:

Dla mnie najlepsze odkrycie w 2023 roku na YouTube, jeśli ktoś chce posłuchać wywiadów z ludźmi nauki/myślenia, a zarazem prowadzący (Patrycjusz Wyżga) robi to na wysokim poziomie i prezentuje świetny poziom merytoryczny (Stanowski w wywiadach z tymi mądrzejszymi często robi tylko za słup w studiu i nie ogarnia) i nie wrzuca swoich wtrąceń o życiu/przemyśleń i tak dalej, jak robi prawie większość tych popularniejszych osób od wywiadów obecnie w Polsce jak Stanowski w Kanale Sportowym, Vini w tych swoich wywiadach w aucie i tak dalej.

Tutaj wkleiłem wywiad z Polakiem, który od wielu lat pracuje w NASA i mówi w tym wywiadzie, że już 40 lat temu w NASA pracował nad autem elektrycznym i udało im się to zrealizować, ale nagle kazano wycofać i wyrzucić projekt do śmieci, bo ktoś prawdopodobnie sypnął kasę, żeby nie miało to miejsca + jest wiele ciekawych wątków o kosmosie.

Didaskalia niezły kanał, ale np. Z Draganem się zawiodłem. Ogólnie jest też Przemek Górczyk Podcast, czy Imponderabilia. 

Problemem Polskiego youtubowych/podcastowych mediów/rozmów/wywiadów jest "dziennikarzy"/osób prowadzących rozmowę z wiedzą specjalistyczną. W pewnym stopniu Astrofaza jest wyjątkiem, ale też za małym by takiego Dragana np. dobrze wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłą reklamę im zrobił Stanowski. I to taką, gdzie sam musiał wyłożyć za nią 12k ;]

to, że są część z nich to szajbusy, było wiadome przed nagraniem tego materiału, a wydaje mi się, że niektórych (vide Kasia) uczłowieczył :)

czuję, że za rok będzie lepszy catering (ten to rzeczywiście śmiech na sali za bilet 6k), KAJa nie będzie i ludzi będzie jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 20:20, Wyparlo napisał:

Dla mnie najlepsze odkrycie w 2023 roku na YouTube, jeśli ktoś chce posłuchać wywiadów z ludźmi nauki/myślenia, a zarazem prowadzący (Patrycjusz Wyżga) robi to na wysokim poziomie i prezentuje świetny poziom merytoryczny (Stanowski w wywiadach z tymi mądrzejszymi często robi tylko za słup w studiu i nie ogarnia) i nie wrzuca swoich wtrąceń o życiu/przemyśleń i tak dalej, jak robi prawie większość tych popularniejszych osób od wywiadów obecnie w Polsce jak Stanowski w Kanale Sportowym, Vini w tych swoich wywiadach w aucie i tak dalej.

 

ja z tej Didaskalii to z 2 odcinki oglądałem, ale nie za bardzo mi ten koleś podszedł, nawet nie pamiętam co dokładnie ale właśnie chyba wydawało mi się, że próbuje grać erudytę jakimis oklepanymi textami.

I nie, nie uważam żeby ktokolwiek był w stanie ogarnąc tematy z tak różnych dziedzin na wysokim poziomie, dlatego sposób prowadzenia rozmowy przez Stanowskiego (czy np. Rogana ) mi odpowiada, gdzie prowadzący poza 'wow / I didn't know that (Rogan) albo 'chooja rozumiem ale pewnie masz rację' (Stano) to w zasadzie tylko moderuje rozmowę i stara się podrzucać tematy które chciałby poruszyć, a nie próbować w dyskusji brać udział, bo poza tą powierzchowną wiedzą z kilku artykułów oni się na tym nie znają i tyle. A innym plusem gości typu Stano / Rogan jest zwyczajnie fajny vibe + ton głosu, co, słuchając tego w pracy czy podczas jazdy samochodem dla mnie osobiście robi robotę. Lubię sobie posłuchać czasem Lexa Friedmana jeśli rozmowa jest o temacie który jest dla mnie ciekawy czy coś o czym mam pojecie, ale sposób prowadzenia rozmowy + vibe Friedmana ( i kilku tego typu innych gości) zupełnie mnie nie przyciąga a w zasadzie odrzuca, bo to ma być mój sposób na przyjemne zagospodarowanie wolnego czasu, a w sumie wychodzi męczarnia żeby te 2-3 godz rozmowy wysłuchać / przetrwać. To ten gość z Didaskalii to taki trochę Friedman dla mnie (pod kątem prowadzenia rozmowy, nic mi nie wiadomo o naukowych osiągnięciach gościa z Didaskalii, nie żebym się interesował w ogóle).

Z popularnonaukowych to Neil Tyson jest spoko, czasem taki ubaw że trudno ogarnąć ale dobra robota ogólnie

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Caly kanal jak ktos ma czas (albo potrzebe):

Pamietam mielismy w podstawowce WFiste (Pan Lucjan, lata 90te poczatek-mid). Gosc starej daty, ale on mial te wszystkie ogolno rozwojowe cwiczenia w jednym palcu i jak teraz mysle, ciekawe plany. Wiadomo jako gowniarze to chcielismy pocharatac w gale i nie bardzo lubilismy te tematy i zajecia (byly jakos 50/50  z gra, ale gra zawsze byla poprzedzona  i jakies elementy zeby to nie bylo tylko cardio!) ale on i jego praca jednak mocno pomogla zbudowac niezla baze na dobre pare lat. teraz to (wiedza) wraca jako mega hiper spec z youtuba :)

ale wiadomo, kazdy nadal chce byc jak ten “klient” z tego video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.