Skocz do zawartości

Free Agency 2015, offseason 2015 - ploteczki, przewidywania, czasem fakty.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Powinienem skończyć czytać "po max 4 opcja w contenderze" - nie zrobiłem tego, ale już przynajmniej mam 200% pewności, że nie wiesz co piszesz. Zajebisty argument z tymi PO, jak wiadomo jest to główne kryterium przy podpisywaniu umów. Tekstu o Kawhim nie skomentuje, nie będę karmić trolla.

 

Szkoda, że tak rzadko wpadasz Lu-.

 

To, że sie nie zgadzasz i masz subiektywne zdanie, nie znaczy że masz rację. Obruszasz się, piszesz, że nie skomentujesz, odburkniesz mi, że jestem głupi / nie znam się / nie widziałem tyle meczów co Ty, ale sam nawet półgębkiem nie okażesz niczego z Twej prawdy i koszykarskiej wiedzy objawionej, a nie ukrywam, że chętnie bym coś intersującego przeczytał za wyjątkiem tego, że "nie wiem co piszę". Jeśli nie wiem co piszę, to sprowadź mnie ze złej drogi i wyjaśnij proszę:

a) czemu przez 7 sezonów Makaron nie osiągnął nic

B) czemu nie wszedł nawet do 2 rundy PO,

c) jak z powyższego wywodzisz, że facet się nadaje na wyżej niż 4 opcję contendera?

 

Jeśli z Baśni Braci Grimm lub swego subiektywnego przekonania, że Gallo to świetny gracz, to faktycznie nie mamy o czym dyskutować. Pogadajmy o faktach...

 

PS. Wpadłem, bo zobaczyłem, że Marzec coś napisał.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy kiedy miał FG% na poziomie 418 i rzucał łącznie 16,2 pkt na mecz? Faktycznie rzeźnik. Wychodzi na to, że 16M to jakaś promocja...

Od ASG notował 18.6 punktów, 44.3% z gry i 40.4% za trzy, a wracał po ciężkiej kontuzji.

 

Ale co ja mam Ci odpowiedzieć? Napisałem, że Gallo to top sf bo tak po prostu jest, a świadczą o tym te elementy, które wymieniłem wcześniej. Dlaczego uważasz, że chcę Ci coś wciskać? :) Co do tych PO, to przecież najpierw grał w c***owych Nix, potem w Denver jedne faktycznie słabe PO, ale nie tacy superstarzy robili w nich kupę. Sezon 13' to świetny, zbilansowany atak gdzie 5-6 grajków miotało po +10ppg i nie było potrzeby aby rzucał więcej. Bardzo pechowa kontuzja tuż przed końcem rs, rok przerwy, przedłużona reha i dopiero od lutego zaczął łapać formę. Całe szczęście, bo już bałem się, że jest po nim. Uparłeś się tych 17 baniek, a przecież sam pisze, że to bardzo dużo na tę chwilę. Jednak jak pisał Mentor, Nuggs zabezpieczyli się, aby nie stracić go za nic w zamian, zwiększając jego wartość transferową. Jedynie ta niepewność o zdrowie może tutaj wzbudzać wątpliwości.

 

Wydaje mi się Lu-, że mało Gallo widziałeś, gostek jak na białasa ma przejebany skillset, serio. Odpal sobie jakieś filmiki na yt i rozejdźmy się w zgodzie.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał fan Lakers. :smile:

 

To prawda, że lubię Gallo bo to min. dzięki niemu zacząłem kibicować Nuggets, ale nie przesadzałbym z tym zapatrzeniem, nie zgadzam się tylko na te głupoty co powyżej. Tak naprawde wszystko zweryfikuje ten sezon, Włoch będzie pod ogromną presją, musi udowodnić, że jest wart aż tak wielkich pieniędzy.

Napisałem długiego posta, ale mi się skasował, więc w skrócie:

 

Dawanie takiej kasy gościowi z ogromnym znakiem zapytania przy zdrowiu to wielkie ryzyko. Są duże wątpliwości, czy powróci do swojego sufitu, który swoją drogą również nie był jakiś zachwycający. A bronić na pewno się już nie nauczy.

 

Ale jak pisałem: kontrakt nie powinien niestety dziwić, bo podobnych baboli w lidze jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Lu-, że mało Gallo widziałeś, gostek jak na białasa ma przejebany skillset, serio. Odpal sobie jakieś filmiki na yt i rozejdźmy się w zgodzie.

 

Pozdro :smile:

 

Nie wiedziałem, że odmienne poglądy to powód do tego, żeby uważać, iż jesteśmy w niezgodzie. Spokojnie, nie ma co się spinać tylko z tego powodu, że ja akurat nie widzę Gallo jako ważnego elementu układanki u contendera :smile: No ale mogę się mylić, bo Jasona Williamsa i Toine'a też swego czasu nie widziałem.

 

Nowe Salary powoduje jednak to, że goście którzy w rok temu nie zasługiwali na 5M $ / sezon, obracają się teraz przy kwotach ok. trzykrotnie wyższych. Pomińmy tego nieszczęsnego Gallinariego, bo tu mamy ewidentnie różny punt widzenia, ale DeMarre Carroll? Oglądałem trochę PO, widziałem że jest fajnym energizerem, wiedziałem że ktoś go przepłaci... no ale liczyłem się z kwotą 8M $ na sezon, ale nie 15M $. Ani on młody, ani perspektywiczny...

 

Dalej czytam zachwyt Jurgena nad ściągnięciem do Mavs Wesa Matthewsa. Nie mówię, fajny grajek, ale żaden tip top. W normalnych ligowych realiach dostałby 2 razy mniej. Kontrakt mu się skończył w odpowiednim czasie i korzysta z tego. Nie mam mu tego za złe (bo czemu?), ale jednak jakiś niesmak pozostaje.

 

O Khrisie Middletonie coś tam słyszałem, ale meczów Bucks nie oglądałem. Plus tego gostka jest taki, że i pobroni i siepnie zza łuku... No ale 15 baniek za faceta, który był no-namem w Pistons? Sporo moim zdaniem.

 

W zaistniałej sytuacji Gortat musi być mocno zdenerwowany, gdyż gdyby kontakt mu się kończył w tym roku, myślę że bez problemu dostałby maxa, czy to w Wizard, Mavs, czy gdziekolwiek indziej.

 

Kolejny powód dla którego obecne FA mi się nie podoba to fakt, że fajnie zapowiadające się ekipy szybko zostaną rozsprzedane. Są już zachwyty nad Wolves, a zwłaszcza duetem Wiggins - Towns, niektórzy widzą ich za 4 lata w finale NBA, ale spokojnie, spokojnie, spokojnie... Pamiętam jak swego czasu był hype na Baby Bulls, gdzie po drafcie NBA ekipę z Chandlerem i Currym też wpychano w okresie 4 lat do finałów NBA. Pamiętam hype na Dariusa Milesa, kóry miał być nowy Garnettem, a skończył wiadomo jak. W tym wszystkim skok salary zapewne nie pomoże Minnesocie. Gdyby kontrakty w Wolves kończyły się dziś maxa lub okolice z obecnego rosteru zażyczyliby sobie Wiggins, Towns, LaVine, Dieng, a wykorzystując koniunkturę to pewnie i Rubio. Nie dlatego, że są dobrzy, a tylko dlatego, że mają papiery na bycie dobrymi lub ładnie się medialne sprzedali (tu myślę o LaVinie). Do tego warto byłoby coś podsypać Muhammadowi, bo w sumie w kilku meczach pokazał swój potencjał, a że i on jest młody, to pewnie ktoś w ciemno wywali na niego jakieś 8M $ na sezon. Zważywszy na to, że Minneapolis jest tak atrakcyjnym miejscem do życia dla gwiazd NBA jak dla większosci z nas Radom czy Sosnowiec, core drużyny Wilków zostanie rozbity w puch w przeciągu 2-3 lat (czyli mniej więcej wtedy kiedy Wigiins i Towns okrzepną na tyle by znaczyć coś więcej w tej lidze niż tylko potencjał).

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallo naprawdę był/jest takim słabym obrońcą? Nie zdawałem sobie sprawy.

 

Co zatem powinni zrobić Nuggets zamiast przedłużenia umowy?

 

Ile powinien Waszym zdaniem dostać Wes Matthews?

 

No a posty się zapisują, przynajmniej pisane z kumputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co myśleć o Gallo:

 

#1 lubie gościa / fakt/ doceniam skille w ataku

#2 strasznie długo musiał kurować się po koszmarnej kontuzji ale na początku myślałem jak wracał powolny na sztywnych nogach... po gościu

#3  rozkręcił się po ASG ale to nadal w środowisku Denver - bez walki o wyższe cele..na razie....

#4 z drugiej strony co miał zrobić klub? wysłać do środowiska agentów sygnał wywalamy wszystkich? nie dbamy o waszych? nie warto odbierać telefonów?

 

takie kluby jak Denver muszą przepłacać i akurat charakterologicznie Gallo jest dobrym adresatem tych $... widocznie sztab lekarski wie że jest już ZDROWY stąd taka kasa... nie wierzę w ryzyko klubu na takim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vogel jest dobry. Brooks jest dość cienki ale ma u mnie plusa za to, że skurczybyk potrafi młodych dobrze wprowadzać do ligi. Spoelstra jest troszkę lepszy niż McHale. Tzn. w ataku obaj są fatalni bo nie mają żadnego pomysłu (a jeżeli go mają to jest bardzo słaby), w obronie McHale jest przeciętny a Spoelstra dobry.

 

Więc Vogela w ogóle bym nie nazwał fatalnym trenerem. Spoelstry też. Z pozostałej dwójki McHale jest gorszy. Obecnie to jest mniej więcej fajny wujo, którego wszyscy w drużynie lubią i jednocześnie każdy ma go w dupie.

 

Fatalny trener - fajny wujo - 56 zwycięstw 2 miejsce w konferencji zachodniej

Dość cienki - 47 zwycięstw  9 miejsce w konferencji zachodniej

Nie fatalny nr 1 - 38 zwycięstw - 9 miejsce w konferencji wschodniej

Nie fatalny nr 2 - 37 zwycięstw - 10 miejsce w konferencji wschodniej

 

Względem poprzedniego roku liczba zwycięstw

+2

-12

-18

-17

 

Jako fan Houston ciesze się, że mamy tak fatalnego trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ilość meczy w PO to słaby argument. Czy to wina dobrego zawodnika ze gra w słabym zespole? mało jest takich co by uciagneli zespół w pojedynkę, ostatnio np Westbrookowi sie nie udało... czy to znaczy ze RW jest słaby? jedyne co mi przeszkadza to jego podatność na kontuzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny trener - fajny wujo - 56 zwycięstw 2 miejsce w konferencji zachodniej

Dość cienki - 47 zwycięstw  9 miejsce w konferencji zachodniej

Nie fatalny nr 1 - 38 zwycięstw - 9 miejsce w konferencji wschodniej

Nie fatalny nr 2 - 37 zwycięstw - 10 miejsce w konferencji wschodniej

 

Względem poprzedniego roku liczba zwycięstw

+2

-12

-18

-17

 

Jako fan Houston ciesze się, że mamy tak fatalnego trenera.

 

Aha ok. Przekonałeś mnie. A to wyliczenie vs poprzedni sezon to rozumiem obrazuje ewolucję w umiejętnościach trenera?

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Przekonałeś mnie. A to wyliczenie vs poprzedni sezon to rozumiem obrazuje ewolucję w umiejętnościach trenera?

 

Obrazuje tylko ilość zwycięstw. W sezonie 2013/14 Ci 4 trenerzy dysponowali względnie zdrowymi ekipami w 2014/15 już nie. A efekt skrajnie różny, a ocena też jest też skrajnie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazuje tylko ilość zwycięstw. W sezonie 2013/14 Ci 4 trenerzy dysponowali względnie zdrowymi ekipami w 2014/15 już nie. A efekt skrajnie różny, a ocena też jest też skrajnie różna.

 

Aha. Więc za wynik zespołu odpowiada trener i zdrowie zespołu, dobrze rozumie Twoje rozumowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ilość meczy w PO to słaby argument. Czy to wina dobrego zawodnika ze gra w słabym zespole? mało jest takich co by uciagneli zespół w pojedynkę, ostatnio np Westbrookowi sie nie udało... czy to znaczy ze RW jest słaby? jedyne co mi przeszkadza to jego podatność na kontuzje

nie wiem jak mozna mowic ze RW czegos nie uciagnal.. on i tak ich doprowadzil prawie sam do 45-37 i nie weszli do PO mimo rownego bilansu co Pels.

facet byl niesamowity, wyrabial takie rzeczy ze glowa mala, triple double prawie co mecz.

wg mnie to on i tak wyciagnal OKC do niezlego bilansu na mega mocnym zachodzie ,a sam mial problemy z kontuzjami na poczatku sezonu.

jesli RW nie dal rady w tamtym sezonie, to nikt by tego nie zrobil, nawet LeBron. mozna sie smiac ale chyba malo jest takich liderow w lidze, za ostatni sezon Russell ma u mnie +200 do respectu, to byla najgorsza rzecz z ostatniego sezonu brak RW z OKC w PO. nie zdziwilbym sie jakby postawil trudne warunki GSW i urwal 2 lub 3 mecze w takim gazie. sa mocne przeslanki do tego ze w tym roku on i durant moga rozpierdolic ta lige w pyl i zadne GSW ani Spurs im nie straszne

gdzie on a gdzie Gallo. porownanie z kosmosu

 

wracajac do tematu to jest za duzy hajs na DG nie wazne w jakich okolicznosciach. mimo wysztsko wolalbym dac taki hajs pewniejszemu Carrollowi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to jest dyskusja o Galio tutaj:

http://www.e-nba.pl/topic/2526-ranking-sf-premiera-danilo-gallinari-vs-nicola-batum-czyli-czy-żaba-zjada-makaron/

 

Wow, szacuneczek RappaR, gdzie się podziały te długie posty?

 

Ogólnie czytając to miałem niezłą bekę, ludzie tutaj piszą, że Gallo w obronie jest petem, a tam, że był lepszy od Batuma.

 

e-nba -  everything is possible

 

Ale i tak największy hit to:

 

 

Gallinari to półka Grangera, Jeffa Greena, Bargnaniego, Stuckeya, Tyreke, Beasleya, BigBaby czyli takie pierdu pierdu niby coś a jednak gówno.

 

dla mnie bomba

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał Gallo po kontuzji. Co do Denver i kontuzji, były gracz Baryłek N.Robinson był na dziesięciodniowych kontraktach w Clipps, a potem dalej coś z kolanem. Nic o nim nie słychać - szkoda. Widziałbym go w Memphis, spoko kreuję sobie rzuty(tak jak grał w Bulls) - to jest im potrzebne, a do tego pasuje charakterem pod zespół. Play for win. Fajnie by było, ale myślę, że do tego nie dojdzie. Dodatkowo R.Smith i J.Adams fajnie wyglądali w SL i może powąchają więcej parkietu za Calethesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche Steve Nash case. No, ale Galo:

 

a) młodszy

B) nie przenosi się nigdzie, więc lekarze go znają

c) Wyglądał solidnie jak na gracza po takiej kontuzji.

d) kontrakt wygodny do tradeowania w razie nie wypału

 

acha czyli totalnie nic się nie zgadza w porówaniu do Nasha ale ogólnie to jego Case.....

 

Napisałem długiego posta, ale mi się skasował, więc w skrócie:

 

Dawanie takiej kasy gościowi z ogromnym znakiem zapytania przy zdrowiu to wielkie ryzyko. Są duże wątpliwości, czy powróci do swojego sufitu, który swoją drogą również nie był jakiś zachwycający. A bronić na pewno się już nie nauczy.

 

Ale jak pisałem: kontrakt nie powinien niestety dziwić, bo podobnych baboli w lidze jest coraz więcej.

 

jak ci się skasuje to masz na dole przcycisk ostatnio zapisane i może to cofnąć,

nie kumam jak ciagle się ludzio coś kasuje na tym forum - chyba zbiór najbatdziej pechowy gości w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.